Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nizak pritisak

5 posters

Ići dole

Nizak pritisak Empty Nizak pritisak

Počalji od Ivana_Sa Čet Apr 01, 2010 12:10 pm

Ja vec godinama patim pod niskog pritiska.Pre 9 godina sam cak pala u nesvest i imala udarac i glavu.Dr.mi je tad uradio snimak glave i sve je bilo ok.Nekako uspevam da se borim sa tim,u trudnoci mi je bilo najgore posebno sa Abastasijom jer te godine 2007 leto je bilo pakleno!
Uglavno kad se desi da mi pritisak padne popijem casu vode sa malo soli,legne,kafa,vazduh i prodje.Sada kao sto znate imam boginje pa sam sprecena da izlazim napolje Sad malo na terasu i to je to.Vec par dana imam jako pritisak.Juce sam dozivela jako veliki stres,i sinoc osetim nesvest,i sednem na krevet i pocnem da se gusim i da gubim vazduh,pritisak jako nizak,pocele da mi trnu ruke i noge.jako sam se bila uplasila.Mm je zvao hitnu i stvarno su brzo dosli i odmah me pregledali i srce mi je ok.ali sam taj stres i pritisak su doveli da se osecam tako kako sam se sinoc osecala.Dali su mi 2 inekcije i 2 sata sam zaspala.Danas sam vecinu dana prespavala i malo mi se mutili u glavi,planiram da odem kod dr.........

Interesuje me kako se vi borite sa niskim pritiskom ili neko iz vaseg okruzenja
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak Empty Re: Nizak pritisak

Počalji od NasaDeca Čet Apr 01, 2010 8:16 pm

A koliki je taj nisak pritisak. Veka ima nisak pritisak i njoj je bio normalan 100/60 recimo. U poslednje vreme je 120(110)/80(70) i dok se nije privikla na taj pritisak bas je imala problema. I ona je u nekim trenucima dobijala napade gusenja ali to nije bilo zbog pritiska vec su joj rekli da je na nervnoj bazi kada se puno iznervira. Sada toga vise nema i ja s' vremena na vreme istestiram njene zivce da vidim da li ce opet da pocne da se gusi (iznerviram je preventivno hehehehe!!). Salim se naravno.
Sto se tice niskog pritiska, ono sto znam je da treba da se unosi so, crni luk povisava pritisak ali nikako crna kafa. Ona samo trenutno a onda spusta.
NasaDeca
NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1104
Godina : 49
Lokacija : Niš, Serbia
Hobi : Web Dizajn
Datum upisa : 16.10.2007

http://webstudionis.net

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak Empty Re: Nizak pritisak

Počalji od Andjela Pet Apr 02, 2010 2:36 am

NasaDeca ::..... I ona je u nekim trenucima dobijala napade gusenja ali to nije bilo zbog pritiska vec su joj rekli da je na nervnoj bazi kada se puno iznervira.
To mi liči na napad panike...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak Empty Re: Nizak pritisak

Počalji od amarilis Pet Apr 02, 2010 5:36 am

I ja imam nizak pritisak.. stim kada bi bio u normali meni ne bi bilo dobro! Tako bas danas kad bi trebao da bude normalan, meni glava puca i zuji u usima... a kada se dobro osecam on iznosi 100/60 pa cak i manje. Kako se borim protim niskog pritiska, nikako jer mi je tako dobro Smile
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak Empty Re: Nizak pritisak

Počalji od Veka Pet Apr 02, 2010 10:14 am

Zdravka, to je bio pad u hiperventilaciju od panike, stresa, nervoze.... uspela sam da se resim toga.... A kao sto Sasa rece, trenutno mi je pritisak ok...imam periode kada mi je pritisak 120/80 i kada mi je jako nizak.... kada mi je nizak pritisak i padne jos vise dolazi mi i do 80/40.... imala sam periode i visokog pritiska kada mi skoci na 150/100 i to mi se u vise navrata desilo proslog leta...to sam resavala bromazepamom, ali nizak pritisak zaista ne znam kako da sredim, meni to prosto dodje i prodje samo od sebe, ili bar ja tako mislim jer ja nista posebno ne uradim da bi se promenio.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak Empty Re: Nizak pritisak

Počalji od Ivana_Sa Pet Apr 02, 2010 10:16 am

Meni je ok.kad je 80 sa 60 i ja zivim sa tim godinama sto je nekima jako nisko.A zadnjih dana je bio 105 sa 50 ili 120 sa 60 sto je izazvalo sve.
Andjela meni je dr.objasnila da gusenje ide na na nervnoj bazi a ne napad panike kao sto si napisala.
Sefe,manje nerviraj zenu Very Happy
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak Empty Re: Nizak pritisak

Počalji od Andjela Ned Apr 04, 2010 4:10 am

Ivana_Sa ::Andjela meni je dr.objasnila da gusenje ide na na nervnoj bazi a ne napad panike kao sto si napisala.

Mislila sam na medicinski izraz "napad panike"( što uključuje baš tu nervnu napetost,gušenje,vrtoglavicu,trnce u rukama i nogama,knedla u grlu,visok ili nizak pritisak,lupanje srca,preznojavanje itd),a ne na onaj laički tj. što se u narodu smatra napadom panike ili kad se kaže da neko paničari....E sad,povodi zbog kojih dođe kod "napada panike" su kod svakoga različiti,neko ga dobije dok leži u krevetu i čita knjigu,a neko od iracionalnog ili racionalnog straha,neko od raznih fobija,a sve je to u biti posljedica dugotrajne izloženosti stresu,brigama,nervozi ili nekog iznenadnog, neprijatnog događaja zbog kog izgubimo tlo pod nogama....
U svojoj okolini imam par primjera i to je baš zeznuta stvar,neko uspije to sam da prevaziđe(ali vrlo teško),a neko završi na antidepresivima.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak Empty Re: Nizak pritisak

Počalji od Veka Ned Apr 04, 2010 10:38 am

Meni se javio kao posledica jako stresa, bila je to odlozena reakcija na uzasan stres kada je Danica zavrsila sa 9 meseci u bolnicu.... jeste jako tesko da se resi narocito bez pomoci strucnog lica (psihijatra ili psihologa) ali nije nemoguce.... Meni je trebalo podosta vremena da naucim kako da iskontrolisem situaciju... desava se i sada da osecam da padam u hiperventilaciju kada se jako iznerviram, ali onda uspem da se vratim u normalno stanje.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak Empty Re: Nizak pritisak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu