Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Izlazak u setnju

+4
Veka
amarilis
MamaMara
Modesty
8 posters

Ići dole

Izlazak u setnju Empty Izlazak u setnju

Počalji od Modesty Pet Jan 15, 2010 11:41 pm

Dragi forumasi, nisam nigde pronasla da je neko pisao o tome kada se i kojom dinamikom novorodjence moze izvoditi napolje sada je januar, moja devojcica je stara 1,5 mesec i uglavnom smo unutra (malo promolimo nos na terasu), a meni pa i njoj bi sigurno prijalo malo setnje.

jel znate nesto vise o tome?
Modesty
Modesty
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 47
Lokacija : Mali Kosmos
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od MamaMara Ned Jan 17, 2010 1:35 am

Pa naravno da mozete malo napolje,pod uslovom da ne duva jak vetar i da se lepo obucete.Ne sad ni neko preterano utopljavanje.Za pocetak po malo petnaestak minuta,dok se malo ne naviknete.... Izlazak u setnju Icon_biggrin
MamaMara
MamaMara
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 145
Godina : 39
Lokacija : VELIKA PLANA
Datum upisa : 08.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od amarilis Ned Jan 17, 2010 8:54 pm

Slazem se sa Veljkovom mamom, nista nece biti maloj bebani ako je izvedes u setnju, cak sto vise deset minuta na svezem vazduhu ce mnogo pomoci bebi da se bolje oseca a naravno i tebi!!! Znaci, lepo i toplo se obucite, bebanu u kolica pa jedan mali krug setnje po komsiluku... svaki put mozes taj izlazak da produzis za koji minut... veruj mi oboje cete se bolje osecati!!
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od Modesty Ned Jan 17, 2010 10:21 pm

hvala na savetima! a jel ima neko pravilo sa koliko kg ne sme beba da se izvodi na minus?
Modesty
Modesty
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 47
Lokacija : Mali Kosmos
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od Veka Pon Jan 18, 2010 2:53 am

Pa ja se ne bih bas usudila da tako malu bebu izvodim na minus. Mozda gresim, ali.... a i ne vidim nikakvu povezanost kilograma sa minusom.... doduse, ja sam imala bebu u sred leta, preko zime kad je bio minus je ona vec bila 4-5 meseci pa je bilo malo drugacije....al sam ti sad pomogla Izlazak u setnju Icon_razz
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od Endzi Pon Jan 18, 2010 4:28 am

Oboje dece sam posle desetak dana izvodila prvo po desetak min.pa onda produzavala...svakako da je bolje da bude malo napolju.
Ni meni nije jasno ovo sa kg?!
A,sto se tice minusa mislim da nema potrebe bas tako malu bebu da izvodis napolje da se smrzava,jer sigurno joj nece biti prijatno na minusu.
Ja Janu obavezno vodim napolje kad ne duva vetar,ne pada sneg i kad nije smrtno hladno...a Vakija skoro svaki dan vodim napolje,ipak je on veci trckara,igra se...moze se i ugrejati(ali ni njega ne vodim ako je bas jako hladno tj.minus)....u sustini mislim da nema neko posebno prsvilo,sama "ocenis" kad mislis da bi dete moglo malo da "uhvati" svezeg vazduha!!!
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od amarilis Pon Jan 18, 2010 6:19 am

Modesty ::a jel ima neko pravilo sa koliko kg ne sme beba da se izvodi na minus?
... iskreno, prvi put cujem za ovako nesto....kilogrami i minus... u svakom slucaju ako je napolju bas minus ...sacekajte da taj minus predje u plus Smile
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od Ivana Pon Jan 18, 2010 9:43 am

I moj Stefan je "zimska" beba.Izvodila sam ga napolje samo kad nije minus,ne pada kisa,sneg..Sve sto su devojke vec navele.Znaci,u pocetku po malo,svaki sledeci put vise.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od MAMA Pon Jan 18, 2010 10:17 am

Milicu sam izvodila kada je napunila 10 dana,prvo na 5 min,pa svaki dan produzavala za jos 5,dok nismo stigli do 30 min.Ali ona mi je bila letnja beba.Za Vasilija mi je receno da ga izvodim isto tako,samo od 15-og dana,pod uslovom da je temperatura u plusu i da nema snega,kise,vetra...Bebi svakako prija izlazak!
MAMA
MAMA
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 125
Godina : 40
Lokacija : Beograd-Zvezdara
Datum upisa : 20.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od Modesty Pon Jan 18, 2010 8:39 pm

Hvala na savetima. ma, cula sam nesto kao da se deca ispod 6 kg valjda ne smeju izvoditi na minus. nisam bila sigurna pa sam vas zato pitala. mi smo izlazili na terasu u tom rezimu svaki dan po 5 min vise do 30 min, al sad bi trebalo malo i napolje u setnju. iskreno, meni bi jaako prijalo da malo izadjem iz stana, vec sam se ucrvljala, ali mi je ona vaznija. kazu da nije dobro biti stalno u zatvorenom prostoru zbog virusa i bakterija, ali sa druge strane nije ni smisao da po svaku cenu izvedem bebu napolje pa da se prehladi.. papazjanija! posto od plusa ni traga ni glasa, icicemo po malo na terasu i dalje.. do proleca.
Modesty
Modesty
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 47
Lokacija : Mali Kosmos
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od Ivana Sre Jan 20, 2010 3:22 am

Ma,nema to veze sa kilogramima...Ne moras cekati prolece,bice toplije i pre proleca.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od tanjicakb Uto Mar 02, 2010 11:41 pm

bebe mogu da se izvode svaki dan samo da nije minus i nista ne pada...samo lepo obucite bebu u suskajte je i u setnju...nemorate da se vezujete za vreme jer ako je lepo vremem nema vetra mozete koliko hocete,tj,dok malisan ne ogladni....
tanjicakb
tanjicakb
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 4
Godina : 42
Lokacija : Sokobanja
Datum upisa : 01.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Izlazak u setnju Empty Re: Izlazak u setnju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu