Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Odbijanje od dojenja

+20
lukijan
marijana
Andjela
Ivana
Endzi
maja31
pricalica
Mima
Betty Boop
Miloseva_mama
Stazi
Cvrki
Boka
Bojana
Emi
Mildan
tanasija
Dy
Jelena
Veka
24 posters

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Odbijanje od dojenja

Počalji od Veka Ned Okt 28, 2007 1:49 am

First topic message reminder :

Znam da mnoge mame kad dodje to vreme hvataju se za glavu sta im je ciniti...Moje iskustvo je ovakvo:

Resili jednog dana i to je bilo to....nema vise, na spavanje je vodio tata par dana da ne bi trazila, a preko dana kada bi trazila, a trazila je retko, odvracala bih joj paznju nekim drugim, jedino sam se bojala da me nocu ne prevari dok sam sanjiva, tako da sam obicno nocu drzala stegnute grudi kako bi me podsetile da smo u fazi odbijanja od sise!

Nega grudi za to vreme bila je sledeca: kad nadodje mleko izmuzem malo i stegnem grudi salom ili rastegljivom maramom, morala sam smanjiti pice, voce, slatkise, slanu hranu i mesne obroke i verovali ili ne tad sam se vratila za nedelju dana na kilazu od pre porodjaja, ali sad sam opet nabacila visak...to je ono cega se secam...mozda se setim jos necega pa cu dodati...

Kakva su vasa iskustva? Hajde da pomognemo mamama!
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Miloseva_mama Sre Sep 03, 2008 1:24 am

Milos je sa 17 punih mjeseci prestao sikiti!!! I to kako je krenuo u vrtic nije je vise ni trazio,skroz suprotan efekat od onog sto sam ja ocekivala.HIhIH i sad kad je vidi samo se smijulji kao da se stidi bas mi smijesan bude
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Bojana Sre Sep 03, 2008 1:52 am

Da i Maki kad vidi siku samo se kezi sto kazes kao da se stidi a siskao je do 22 mes...i pre neki dan mi kaze oce mata sisi opo ja mu kazem ajde siskaj a on se prislonio na sisu i cereka se i stidi se
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Dy Čet Feb 19, 2009 12:24 am

uspjela sam tj morala sam zbog trudnoce...


prvo vece, tata je nosao..drugo vece molila i trazila samo MRVICU... a trece vece zaspala , prevrtala se po krtevetu..cetvrto vece normalno zaspala..a danas 5 dan pita svoga tatu-TATA JESI TI VELIKI, ON KAZE DA..ONA ODGOVORI I JA SAM VELIKA VISE NA PAPAM MAMINU KIKICU...


i tako, drago mi je, a opet tako osjecam neku udaljenost od nje... tj nevjerovatnu udaljenost, prvo sto me drma strah da li cu je zapostaviti u trudnoci ,a drugo ipak smo imale cvrstu vezu preko , kako ona kaze, njene kikice...sad mi se place, nekako...hormoni...

znaci sisali smo 2 godine i 9 mjeseci..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od tanasija Čet Feb 19, 2009 12:34 am

Dy ::uspjela sam tj morala sam zbog trudnoce...


prvo vece, tata je nosao..drugo vece molila i trazila samo MRVICU... a trece vece zaspala , prevrtala se po krtevetu..cetvrto vece normalno zaspala..a danas 5 dan pita svoga tatu-TATA JESI TI VELIKI, ON KAZE DA..ONA ODGOVORI I JA SAM VELIKA VISE NA PAPAM MAMINU KIKICU...


i tako, drago mi je, a opet tako osjecam neku udaljenost od nje... tj nevjerovatnu udaljenost, prvo sto me drma strah da li cu je zapostaviti u trudnoci ,a drugo ipak smo imale cvrstu vezu preko , kako ona kaze, njene kikice...sad mi se place, nekako...hormoni...

znaci sisali smo 2 godine i 9 mjeseci..

to je sve normalno, ja sam se osecala strasno udaljeno od Ive kad sam prestala da je dojim. znas i sama da tebi pada teze nego njoj... ja sam sigurna da ti neces da je zapostavis ni u kom slucaju, malo ce sigurno vise da bude okrenuta tati dok si ti trudna, ali to je tako normalno, ne lupaj glavu takvim stvarima... ti si divna mama i sad si trudna i treba svi da ti padaju pod noge pa i any! opusti se i uzivaj i ona ce uz tebe, sigurno.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Andjela Čet Feb 19, 2009 2:07 am

Slazem se sa tanasijom,ako si ti zadovoljna i sretna i tvoja ce Any uz tebe to svakako biti....ti si jedna divna,racionalna,pazljiva majka i nema sanse da ces na bilo koji nacin zapostaviti Any,to sto svoje vrijeme neces 100 posto biti okrenuta njoj ima i svoje prednosti,pustices Any da "odraste" neces je vise tretirati kao bebu a svi roditelji jedinaca padaju u tu zamku,nenamjerno...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Ivana Čet Feb 19, 2009 3:07 am

Ej,Dy,bre,nema potreba da se lose osecas,ti si divna majka i tako ce i ostati!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Veka Čet Feb 19, 2009 4:26 am

Ja cu samo reci da je dovoljno to sto mislis da uvek mozes biti blja majka, jer znam da tako svom detetu dajes maksimum...to sto si je odbila od dojenja, ne znaci da si je odbila od svoje ljubavi, prema tome, uzivacete i bez sike.... al sam nesto danas konfuzna...valjda shvatas sta sam htela reci.... :laska: chees
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Bojana Pet Feb 20, 2009 12:01 am

Dy sve su ti rekle,ja cu ti samo reci jos da je prava sreca dojiti dete do 2 god i 9 meseci!Sisojko moja prijateljice po sisama Very Happy
A za ovo sto kazes da te je strah da se ne udaljis od nje,ne znam sta bih ti rekla i ja imam strah od drugog deteta zbog toga...Izgleda smo mnogo brizne i mnogo smo razmazile ovu nasu decicu Wink
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Endzi Pet Okt 15, 2010 11:03 am

Jana je evo skoro prestala da siska sa 13,5 meseci..tj.ja sam joj ukinula.Dva puta me je samo pomazila po majici i ja joj lepo kazem nema mama vise mleka ima u flasici a ona me gleda belo i okrene glavu...nekoliko dana je bojkotovala flasicu i evo vec dva dana popije punu.
Ne želim da zvučim kao "zla" mama ali meni ovo prekidanje siskanja uopste nije palo tesko i mislim da je jedna godina sasvim dovoljna joj bila a milion drugih nacina ima da produbimo nasu vezu...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Big mama Ned Feb 06, 2011 12:00 am

Ja vec neko vreme resavam da prekinemo dojenje ali nikako da se odlucim, Luka toliko drami ako mu nedam, pogotovo, nocu tako da mi je muka pri samoj pomisli na prekid. Sve sam procitala sto ste pisale i malo mi je lakse, valjda cemo uspeti.
Big mama
Big mama
Novi član
Novi član

Broj poruka : 17
Godina : 46
Lokacija : Guca
Datum upisa : 05.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Ivana Pon Feb 07, 2011 7:21 am

Samo polako,uspeces,samo budi odlucna.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Big mama Pon Feb 07, 2011 7:43 am

Iskreno nemam hrabrosti, a i pri pomisli na toliki plac koji sledi... Odbijanje od dojenja - Page 7 286540 A sto duze cekam, znam, bice teze. Jesu li vasa deca posle prekida dojenja prihvatila mleko?
Big mama
Big mama
Novi član
Novi član

Broj poruka : 17
Godina : 46
Lokacija : Guca
Datum upisa : 05.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od tanasija Pet Feb 18, 2011 10:25 am

Vec si sigurno procitala moj stav, ja mislim da jos uvek nema potrebe da ga odbijas, ti si na bolovanju sad dve godine, i osim ako ti to zdravstveno ne predstavlja problem, uzivaj dok mozes i pusti njega da izraste u zadovoljno dete.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Koki Čet Feb 09, 2012 1:53 pm

Судећи по томе колика је то траума за дете, и емоционална и телесна мука за мајку, одбијање од сисе ми изгледа окрутно. Шта смета да дете сиса докле жели?
Koki
Koki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 2
Godina : 42
Datum upisa : 09.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Ivana Sub Feb 11, 2012 4:49 am

Nekad to i nije izvodljivo,majke pocinju da rade,ili se ne daj Boze razbole,a i posle nekog vremena zene jednostavno smatraju da je to dosta.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Koki Uto Feb 14, 2012 1:59 am

Посао може да буде мука, али то говори само да се за дојење детета стварно мора борити, јер се ова држава очигледно бори против беба и дојења. Принуђава мајке да одлазе на посао кад дете напуни 11-12 месеци, а то је доба кад је детету најтеже да се раздваја од мајке, и кад то за њега има страшне емоционалне последице. У Мађарској, на пример, маме иду две године плаћено на породиљско, а трећу могу саме да узму неплаћено! Други разлог, типа, мама мисли да је доста, не разумем. Ја сам се тешком муком изборила да дојим своје дете, и мислим да није нормално силити дете да не сиса.
Koki
Koki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 2
Godina : 42
Datum upisa : 09.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje od dojenja - Page 7 Empty Re: Odbijanje od dojenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu