Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Odsustvovanje iz vrtica

+8
filip.mm
Ivana
mama_daisy
maja
Veka
Cvrki
Andjela
tanasija
12 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od tanasija Pon Sep 14, 2009 9:16 am

First topic message reminder :

Ne znam kako da nazovem temu, ali nadam se da ovo odgovara. Naime Iva se razbolela i posle dve nedelje u obdanistu, ove cele nedelje nece ici. Mislim da ona zna da ce ponovo morati da ide kad ozdravi, ali koliko ce sad da nam bude teze. A svi kazu da u pocetku moze da bude stalno bolesna, to je uzas, kako se ta deca naviknu ikad, ako malo idu malo ne...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole


Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od Veka Uto Dec 08, 2009 7:32 am

Danica ne ide vec 3. nedelju u vrtic i bas se uzelela, jedva ceka da opet ide....ali smo odlucili da sedi i ove nedelje dok se sasvim ne sredi, da jos malo ojaca imunitet od ovog bronhitisa.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od Andjela Uto Dec 08, 2009 9:38 pm

S obzirom da se napila toliko lijekova i to baš jakih,samo ti nju Veko ostavi kod kuće dok sve ne dođe na svoje mjesto....jel joj daješ nešto za imunitet?
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od tanasija Sre Dec 09, 2009 3:52 am

Da, obavezno je ostavi kod kuce dok se malo ne sredi. Ja poslednji put kad je Iva bila bolesna, nisam htela da je vodim jos jednu nedelju, da se sredi, da malo opet pocne da jede kako treba, da odmori organizam i to je stvarno urodilo plodom, od tad nije bila uopste bolesna.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od Veka Sre Dec 09, 2009 6:34 am

Ma ona vec od pocetka jeseni pije multivitamine, a da ne spominjerm da bas dosta jede voce. Svakako ce jos ove nedelje da sedi kuci, radije bih da budem mirna nego da razmisljam da li su ostali roditelji dovoljno odgovorni.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od Ivana Sre Okt 06, 2010 11:10 pm

Nama je receno da deca mogu u vrtic ako nemaju temp.Znaci,i ako kasljuca,slini moze u vrtic.Mi se toga pridrzavamo.
Stefan vec neko vreme pomalo kasljuca i slinio je,dajem mu sirup za kasalj i fizioloski stavljam.Kaze vaspitacica da je on ok,kako deca kaslju i sline.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od Endzi Čet Okt 07, 2010 9:19 am

Jana je prosla onu fazu privikavanja i taman kad je trebala da ostaje do 14h posle dva dana se prehladila...evo vec dve nedelje ne ide,jos uvek joj curi nosic pa je necu voditi do ponedeljka dok skroz ne ozdravi ali onda ce biti uzasno jer i ovo sto je isla preplakala je sirota...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od tanasija Čet Okt 07, 2010 12:25 pm

Ico, nije problem samo u detetu koje kasljuca i slinavi nego i u ostaloj deci, kod Ive se deca razboljevaju bas zato sto vaspitacice ne vracaju decu koja su malo prehladjena vec samo onu koja imaju temperaturu. Iva sad kaslje, ali od alergije i ja sam to rekla vaspitacicama. Iskreno meni bas smeta kkad vidim da je neko dete bolesno a ide u vrtic.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od Ivana Čet Okt 07, 2010 8:26 pm

Znam ja o cemu pricas,ali donekle razumem te roditelje,jer nekad moras na posao,a nema ko da ti cuva dete.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od tanasija Sub Okt 09, 2010 5:29 am

Ja ne pokusavam da razumem, jer i ja moram na posao a bolesna deca zaraze moje dete i onda meni nema ko da cuva dete kod kuce. Tako da ja mislim da je to sebicno i neodgovorno.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od amarilis Ned Okt 10, 2010 7:09 pm

Moja deca su davno isla u vrtic.... ali znam, kada su bila bolesa, nisam ih slala medju drugu decu bas iz razloga da ne zaraze druge... obicno sam ih oboje ostavljala kuci sa babom ili dedom. Na moju srecu, nisu cesto bili bolesni.... Ali mi se desilo 2-3 puta da Ivonu posalju kuci jer smrca ili kija... ali sutradan je vec bilo ok.... vaspitacice nisu tolerisale bolesnu decu u grupama....
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od Ivana Pon Okt 11, 2010 1:12 am

Stefan kaslje vec neko vreme,a sve ostalo je ok.Da ga ostavim kuci?I ko da ga cuva?
Nema temperaturu,normalno se ponasa,i dok je tako ici ce u vrtic.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od amarilis Pon Okt 11, 2010 9:26 am

... ako nemas ko da ga cuva dok vas dvoje radite a maleni kaslje.. a sta drugo nego da ga saljes u vrtic... razumem situaciju, skroz.
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od tanasija Sre Okt 13, 2010 9:16 am

I Iva kaslje, ali znam od cega kaslje i isla je u vrtic, ovih dana se kasalj pojacao pa je vodim na inhalaciju, pa zato ne ide. Moras da vidis zasto kaslje, prvo zbog njega, jer ako kaslje znaci da mu se organizam sa necim bori i da je oslabljen, a onda bilo koje od dece koje dodje malo bolesno moze mnogo lakse da ga zarazi. Meni se vise puta desavalo da Ivi doktor da potvrdu da je zdrava i ja je povedem u vrtic iako je dan pre toga zavrsila sa terapijom, a onda ne prodje ni jedna nedelja a ona se opet razboli, jer joj je imunitet opao, neko dete doslo bolesno i kraj.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od Ivana Ned Jun 12, 2011 9:52 pm

Jel ima kod vas u vrticima opravdano odsustvo?Tj.da li imate par dana mesecno kad ne dovedete dete u vrtic,a to vam opravdaju?
Danas moja mama ima slobodan dan pa je Stefan sa njom,i ja zvala vaspitacicu da joj kazem,ona kao pa dobro videcu,nisam sigurna u te dane,to sam samo cula od nekih vaspitacica.A i videcu koliko dana ste iskoristili ovog meseca,mislim da ste vec iskoristili dva,tri dana.A mi iskoristili samo jedan dan na pocetku meseca,i to nam ona rekla da mozemo!
Ok,nije toliko problem i ako mu napise neopravdani jedan dan,to je 250 dinara,ali ne znam zasto bi..
Zimus je Stefan imao proliv u vrticu i vaspitacica zvala da ga uzmemo,mi ga uzeli,isli kod lekara,lekar kaze da mu nije nista i da moze u vrtic sutradan,ali sam ja bila vec organizovala sa mamom da uzme slobodne dane,dva dana i lekar nam da opravdanje za ta dva dana.
Kad je krenuo u vrtic ja dam opravdanje dezurnim vaspitacicama,jer sam ga ostavljala ujutru oko sedam.Dosao nam racun i na njemu ta dva dana neopravdana (500 dinara).Dezurne nisu dale opravdanje i one upisale neopravdane.Kaze vaspitacica pa to je sve proslo kroz sistem,jedino da idete u neki glavni vrtic,pa da vidite sa njima...Nisam imala vremena da idem,a i potrosila bih vise para na prevoz i drndanje sa njima,i verovatno bih opet morala kod lekara da vidim da li mogu dobiti opet neko opravdanje,jer naravno opravdanja u vrticu nema.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od amarilis Pet Feb 17, 2012 7:24 am

Kod nas u vrticu ima nesto slicno opravdanom odsustvu. Marija tek nekoliko dana ide u obdaniste tako da nisam bas sigurna za tako nesto ali imamo pogodnost u placanju ako u mesec dana izostane 10 dana, imamo pravo na umanjeno placanje od 30%.
Nisam napomenila da mi placamo u startu umanjenu premiju jer ona je trece dete... a po zakonu ovde u RS tek na cetvrto dete je pohadjanje vrtica besplatno.
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odsustvovanje iz vrtica - Page 2 Empty Re: Odsustvovanje iz vrtica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu