Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Prvi dan u vrticu

+5
Veka
Endzi
Ivana
amarilis
NasaDeca
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Prvi dan u vrticu

Počalji od NasaDeca Ned Sep 06, 2009 2:14 am

Prvi dani u vrtiću

Period adaptacije deteta na kolektiv težak je kako za dete tako i za roditelja i učitelja. Zahteva uzajamno razumevanje, podršku i saradnju... Dobro je slediti put takozvane konstruktivne adaptacije tokom kojeg dete treba da poželi da dolazi u kolektiv.

Odvajanje i poverenje
Kada dete prvi put dođe u nov klektiv, može mu biti potrebno nekoliko nedelja da se adaptira. To posebno važi za decu koja se nisu odvajala od porodice ili su imala iskustvo nestabilnosti u svom životu.

Pomoć detetu kod problema odvajanja podrazumeva vreme i strategiju. Svi znamo da deca uče kroz sopstveno iskustvo; zato veliki deo ovog problema može biti rešen tako što ćemo dati vremena detetu da vidi i shvati da je škola/vrtić sigurno i zabavno mesto. Takođe, važno je imati na umu da je detetu potreban njegov prostor i ritam i zato ga ne treba prisiljavati na program odnosno na uobičajene aktivnosti koje ostala deca sa nestrpljenjem očekuju. Ukoliko dete plače dajte mu do znanja da ste vi tu da mu pomognete a zatim se povucite (naravno diskretno prateći detetovo ponašanje). Plač se ne može sprečiti ali se detetu može pomoći rečima koje odražavaju empatiju npr. "Znam da ti je teško kad mama ode ali budi bez brige... Možeš da sediš tu i da samo posmatraš i da nam se pridružiš kad poželiš... ". Ponudite detetu da crta, da lista neku interesantnu knjigu, dozvolite mu da donese od kuće nešto svoje. Pokušajte da privučete njegovu pažnju različitim sadržajima jer dete treba da poželi da dolazi u kolektiv. Pokažite da ste osoba od poverenja.

Čak i ako dete ne prolazi kroz probleme odvajanja, imajte na umu da je dolazak u novu sredinu težak prelaz za njega. Pa, ukoliko na početku odbija da se priključi grupi, da radi sa drugarima, da odgovara na vaša uputstva, setite se da je takvo ponašanje, makar u prvim nedeljama, razvojno normalno.

Strpljenje i razumevanje
Ako ste roditelj, pripremite dete za kolektiv. Odvedite ga da vidi vrtić/školu, ispričajte mu šta se tamo radi bez zastrašivanja ili preteranog ulepšavanja. Dobro je ako može da sazna iskustva drugog deteta koje već ide u kolektiv. Postepeno prilagodite ritam spavanja i obroka onom koji ga očekuje . Jako je važno da pred detetom izražavate pozitivno mišljenje i da svoje dileme i strahove ne pokazujete. Zajedno sa detetom možete pripremiti neophodne stvari za vrtić ili školu. Dozvolite mu da izabere ranac ili nešto od potrebnog pribora. Napravite zajedno nalepnice za sveske ili za obeležavanje mesta u garderobi. I, imajte dosta strpljenja i kada plače, i kada bezbroj puta pita zašto mora da ide, i kada ćete doći po njega. Odgovorite mu uvek tačno, strogo se pridržavajte dogovora, dođite po dete na vreme. Svako kršenje dogovora može značajno poljuljati poverenje u vas i otežati proces adaptacije.
NasaDeca
NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1104
Godina : 49
Lokacija : Niš, Serbia
Hobi : Web Dizajn
Datum upisa : 16.10.2007

http://webstudionis.net

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od amarilis Ned Sep 06, 2009 2:25 am

Kako da prvi rastanci prođu što bezbolnije
Obavili ste zdravstveni pregled, nabavili pidžamu, papuče, torbu, no
usprkos svim pripremama, strah vas je prvog dana u vrtiću. Je li vaše
dijete emocionalno pripremljeno za taj veliki korak? Što ćete učiniti
ako se rasplače?




Nekoliko dana prije nego dođe veliki dan, spomenite djetetu da se
približava njegov prvi dan u vrtiću. Pripremite ga na to što može
očekivati, kako se treba ponašati i što će sve raditi u vrtiću. Postavi
li vam pitanje o drugoj djeci, recite nešto poput „Sva djeca koja idu u
vrtić su jako dobra. U vrtić s tobom idu i Ivan i Maja (djeca iz
susjedstva)!“ Dan prije odlaska u vrtić mu još jednom sve ponovite.

Mnoga djeca, čak i ona koja u boravku u grupi iskreno uživaju, teško
prihvaćaju trenutak odlaska roditelja. Dobra će vam odgajateljica reći
da li se vaše dijete pridružilo grupi djece nakon što ste otišli.
Možete i sami skrivećki proviriti kroz prozor ili odškrinuta vrata. Ako
je dijete jako tužno i samo sjedi, gledajući prema vratima, sljedeći
dan provjerite da li se isto ponaša. Ako se to ponovi, porazgovarajte s
odgajateljicom.

Naravno, lako je moguće da će se vaše dijete odmah uklopiti u društvo i
vidjet ćete ga kako se veselo igra s drugom djecom. Izaziva li samo
„opraštanje“ probleme, ne pokazujte mu koliko vas njegove suze brinu
jer će pomisliti da može zapasti u nepriliku ako vas pusti da odete.
Probajte otkriti da li mu je lakše opraštati se s ocem, dok ćete ih vi
otpratiti od kuće.

Ako primjetite da je vaše dijete tužno i teško podnosi rastanke,
obavijestite o tome odgajateljicu. Možda ga ona uspije zaokupiti s
nekom zabavom, poput bojanja ili slaganja kockica, čim stigne u vrtić.

Prva dva-tri dana dođite ranije po dijete: Ostavite si
nekoliko dana godišnjeg kako biste ga mogli ranije dovesti iz vrtića,
dok se malo ne privikne. Deset sati odvojenosti je previše za prve dane.

Nemojte kasniti: Djeca koju se ostavlja da čekaju s
odgajateljicom nakon što su sva djeca otišla, osjećaju se napuštenom.
Opravdana ljutnja odgajateljice koja mora duže ostati na poslu neće
nimalo pomoći djetetu, koliko god se ona to trudila prikriti. Naročito
ne kasnite u početku: dijete može zaključiti kako uopće nije sigurno
kad ga ostavljate u vrtiću.

Ne pričajte djetetu o zanimljivim stvarima koje su se dogodile dok je on bio u vrtiću:
Budete li mu pričali o dragim gostima koji su vas posjetili dok njega
nije bilo ili o nekim drugim lijepim događajima, kod djeteta ćete
pobuditi osjećaj da puno gubi odlaskom u vrtić. Vaši rutinski poslovi
moraju izgledati što je moguće običnijima



Izvor: www.mojedijete.com
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Ivana Sre Jul 14, 2010 12:26 am

Zvali su nas iz vrtica.Pocinje sa radom sutra.A mi necemo moci odmah krenuti.Ja sam od prekosutra na godisnjem,idemo par dana u Loznicu,imamo svadbu tamo i neke obaveze,tako da sam rekla da cemo najverovatnije krenuti 26.07.
Toliko sam cekala pocetak vrtica,a sad necemo krenuti prvi dan Prvi dan u vrticu Icon_lol
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Endzi Sre Jul 14, 2010 1:13 am

A nisu morali ni sutra pocinjati....nemogu da verujem da pocinju da rade u sred nedelje i to u sred leta,glupavo jako!
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Veka Sre Jul 14, 2010 11:50 pm

Ma da je bar u sred nedelje, nego na kraju nedelje, u petak...smešno Smile
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Ivana Čet Jul 15, 2010 10:35 am

Veka ::Ma da je bar u sred nedelje, nego na kraju nedelje, u petak...smešno Smile
Nije petak,cetvrtak Prvi dan u vrticu Icon_lol
A sto se tice pocinjanja u leto,pa trebalo je jos pre mesec da pocne,nov je vrtic,cekali su dozvolu od komisije,i vaspitacice su cekale da sve to krene...Mada,i dobra je to mozda situacija,nece biti mnogo dece odjednom na prilagodjavanju.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od tanasija Uto Jul 20, 2010 8:52 pm

Odlicno je kad se ne prilagodjavaju svi u isto vreme, jer se onda medjusobno vuku i svi placu. Ovako kad krecu jedno po jedno, obicno to najnovije koje place vidi da niko drugi to ne radi i brze ulazi u grupu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Ivana Pet Jul 30, 2010 12:18 am

Stefan je krenuo u sredu u vrtic.Juce i prekjuce su bili sa dve vaspitacice,koje nisu njegove u sobi za vecu decu,spojeni sa vecom decom.Danas su se prebacili u svoju sobu sa jednom od tih vaspitacica i jednom novom,i bila su deca sa kojom ce biti u grupi.
U ponedeljak dolazi jedna od njegovih vaspitacica.
Bili smo tamo po sat,sat ipo,i to zajedno,znaci ja sam unutra sa njima bila.
Ne svidja mi se to prilagodjavanje sa drugim vaspitacicama i starijom decom,ali videcemo kako ce biti od ponedeljka.
Nemaju nose,vec male vc solje,koje su Stefanu jako zanimljive,i jos sam moze i vodu da pusti Prvi dan u vrticu Icon_lol
Lavaboi isto mali,pritiska se cesma pa voda krece,onda Stefan hoce da zaustavi vodu,a ona se sama zaustavlja,pa se nervira Prvi dan u vrticu Icon_lol .I non stop pritiska one posude sa tecnim sapunima,a one jos nisu napunjene,nego imaju obican sapun.
Jedna od stvari koja mi se svidela jeste sto je Stefan malo tamo i doruckovao.Jeo pastetu koju inace ne jede kuci,i sardinu sa pavlakom namazanu na hleb,ni nju ne jede kuci...
Od ponedeljka cemo videti detalje..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Cvrki Pet Jul 30, 2010 1:31 am

Bravooooo za Stefija...a kad ćeš ti da prestaneš da budeš u sobi, t.j kad će on sam, bez tebe biti u vrtiću? Da se ne navikne na tvoje prisustvo...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od mama_daisy Pet Jul 30, 2010 3:43 am

Svi roditelji sede tamo?? ja nikad nisam bila unutra u sobi sa duletom.. dovedemo ga i ostavimo...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od NasaDeca Pet Jul 30, 2010 3:48 am

mama_daisy ::Svi roditelji sede tamo?? ja nikad nisam bila unutra u sobi sa duletom.. dovedemo ga i ostavimo...
I mi samo ostavimo Danicu i odemo... ja ni ne znam kako im izgleda sobica...
NasaDeca
NasaDeca
Admin
Admin

Broj poruka : 1104
Godina : 49
Lokacija : Niš, Serbia
Hobi : Web Dizajn
Datum upisa : 16.10.2007

http://webstudionis.net

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Ivana Pet Jul 30, 2010 8:56 am

Svi su u pocetku bili unutra,sad sede ispred vrata i mogu da udju kad hoce.Mi smo krenuli dve nedelje kasnije.
Mislim da je to zbog toga sto jos uvek nisu njihove vaspitacice.
U ponedeljak dolazi njihova vaspitacica,pa cu videti sa njom,meni se ovo nikako ne svidja,aj dan,dva,ali preko toga je suvisno.
I to sedenje ispred vrata,isto..
P.S.Koliko su vasa deca bila na privikavanju?Znam da se to razlikuje od deteta do deteta, vaspitacica...Ali me cisto informativno interesuje.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Cvrki Pet Jul 30, 2010 7:43 pm

Ja nikad nisam bila sa Sarom u sobi, prvih nedelju dana nije bila svesna šta joj se događa i nije plakala, bila je prvo samo sat vremena pa sat ipo pa tako do kraja nedelje je bila do spavanja, sledeće nedelje prvih dana nije spavala,posle je ostajala i da spava. Te druge nedelje je ona ukapirala šta se dešava i nije htela da se rastane od mene,vukla mi se za noge plačući i naravno ništa nije pomagalo jer je to trajalo do u nedogled i vaspitačica bi je uzela i odvela u sobu...ja sam tih dana po gradu išla kao izgubljen kad pozovem vaspitačicu pola sata pošto je ostavim ona nije plakala i bila je dobra.
Mislim da bi Sara taj period lakše prošla da su joj vaspitačice bile drugačije, da su bile za nijansu nežnije, to su dve babe pred penziju koje imaju baksusku facu.
Tek sad kad je Sara prešla iz jaslica u mlađu grupu sa drugim vaspitačicama ona je drugo dete. recimo pre dok je bila u jaslicama zna da u vrtić moramo da idemo i sa tim se pomirila ali uvek kad treba ujutru da ustane, neće jer zna gde ide, plače uveče pred spavanje jer zna da će ujutru u vrtić, ali tamo nije plakala, bila je fila jer je jednostavno morala u vrtić.Sara voli da joj se pokloni pažnaja kad dođe u vrtić, pre svega da je vaspitačica primeti kad stigne. Stare vaspitačice samo kažu ajde Saro i to je to, nema bliskog kontakta sa njom, ulazi u sobu i to je to.
Sadašnje vaspitačice Sara obožava, kad dođe u vrtić obavezno je ili zagrli ili poljubi u kosicu ili na dva minuta sedne kod nje u krilo i pita je šta ima novo ili joj gleda kako joj je lepa frizura ili šta je obukla...te vaspitačice su takve sa svom decom iz grupe, a ne samo sa Sarom. Taj kontakt traje dva minuta i ajde na igranjac ili doručak. To mi se mnogo sviđa i prezadovoljna sam. Koliko ih Sara voli pokazuje to da kad smo bili u Grčkoji kupovali suvenire prijateljima, ona je sama rekla, mama ja bih volela da da kupim magnetić Ani i Sneži i da im dam, i naravno dozvolila sam....mogu do sutra da pišem o tome kako je bilo pre kod starih vaspitačica na prilagođavanju a kako je sad. Onako kako je bilo pre sam čini mi se pisala i u temi skidanja pelena i još drugim temema....
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Ivana Sub Jul 31, 2010 12:54 am

Sto se tice vaspitacica,meni su se svidele njegove vaspitacice,na prvi pogled Prvi dan u vrticu Icon_lol
Jedna je skroz mlada,cini mi se da je tek zavrsila skolu,a druga je starija i skroz ok.Mi smo jednom svratili u vrtic da vidimo kad ce poceti sa radom,i sreli stariju vaspitacicu.Odmah je usla u pricu sa Stefanom i u roku od par minuta njih dvoje su otisli u dvoriste da se igraju,Stefan nije hteo da se vrati kod nas Prvi dan u vrticu Icon_biggrin
Naravno,drugacije je sve to kad su tu i druga deca,ali videcu sledece nedelje kako ce sve funkcionisati..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Endzi Sub Jul 31, 2010 10:57 am

Svidece se njemu tamo pa nece hteti kuci Prvi dan u vrticu Icon_lol
Mislim da i kod nas ima u pocetku to kao prilagodjavanje sa roditeljima,ali nisam sigurna....videcemo u septembru...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od tanasija Ned Avg 01, 2010 8:25 pm

Mislim da vam je to takvo prilagodjavanje, sa ulazenjem unutra beskorisno i da samo steti detetu. Jedna moja komsinica je to radila prosle godine i posle manje od mesec dana je ispisala dete, jer dete samo pristaje da bude sa njom u obdanistu. Ja nikad nisam ulazila u sobu sa Ivom, osim kad dodjem po nju pa hoce nesto da mi pokaze. Prvih nedelju dana je ostajala od 8h do 11h, a vec sledece nedelje sam je ostavila da spava, zato sto je u cetvrtak prokomentarisala kako neka deca idu ceo dan u vrtic i spavaju tamo a ona se tamo samo igra i mnogo joj je lepo. Videla sam da je vrag odneo salu i da ona misli da je normalno da tamo bude 3 sata.
Iva i dalje po nekad place ujutru, tesko ostaje, ali kao sto je Cvrki rekla, to samo i iskljucivo zavisi od vaspitacice koja je ujutru u smeni.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Veka Ned Avg 01, 2010 9:58 pm

A sa druge strane kakve bi mi trebale da smo majke pa da se dete tek tako odvoji od nas, bez plakanja, bez raznih pitanja da bi bili sigurni da cemo doci, bez kmezenja..... pa vole nas, trebamo im, zato se i kmeze... valjda mora tako.... Danica ide u vrtic vise od godinu dana i nije joj uvek bas svejedno, svakog jutra jedno isto pitanje- da li sigurno dolazim po nju. Prvi dan u vrticu Icon_jokercolor
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Ivana Pon Avg 02, 2010 12:27 am

E pa,danas je skroz druga prica.Mi dolazimo,a ono haos,roditelji ne smeju unutra,ne dozvoljava vaspitacica!
Samo sam ga uvela i izasla napolje,vaspitacica ga je poljubila,uzela i krenula nesto da prica sa njom.Ja sam bila malo u dvoristu,malo u hodniku,uff,ali su plakali,majko mila Prvi dan u vrticu Icon_cry
Stefan je par puta otvarao vrata,trazio me,cujem mu glasic unutra,malo i plakao.
Mislim da je vise plakao zato sto su jos neka deca plakala.
Sve u svemu,vaspitacica je rekla da je bio dobar,nista strasno nije plakao,pojeo par zalogaja dorucka.I kaze da se setio da su bili u dvoristu na konjicu i trazio da opet idu Prvi dan u vrticu Icon_lol ,obecala mu je da ce ici,naravno.
Krenuse i meni suze u jednom trenutku,ali mislim da je ovako najbolje.
I pored svega toga,Stefan je rekao da mu je bilo lepo i da hoce sutra da ide u vrtic.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Veka Pon Avg 02, 2010 12:37 am

Super.... ma ne brini, Ivana, nekako mi deluje normalnije ako dete place, nego da je skroz hladno, bez suza.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Ivana Pon Avg 02, 2010 12:47 am

Veka ::Super.... ma ne brini, Ivana, nekako mi deluje normalnije ako dete place, nego da je skroz hladno, bez suza.
I to sto kazes.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od tanasija Pon Avg 02, 2010 2:04 am

Videces, Iko, malo ce da placka, malo da se smeje, nekad ce da trci u vrtic, nekad ce hteti da ostane... Sve je to ok
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Shishka Uto Sep 13, 2011 2:42 am

E ja imam jedan specfican problem... Kod mene je u pitanju to, da oboje idu zajedno u vrtic! Vuk je celu proslu sezonu isao, jako se lako prilagodio, vec posle 3. dana je ostao puno vreme,... Ali...
Sada je krenula i Jana sa njim. Nastao je totalni haos. Place ona , place on. On nece u svoju grupicu, jer stoji pored nje i brise joj suze... Ona place, nikako da prestane.. Kaze teta, boje se da dete ne dobije fras ( mada, mogu samo one da dobiju, ova moja je istrenirana plakavusa)... Drugi izbor nemam.. Nema ko da ih cuva.. I muz i ja radimo. Ince, idu u privatni vrtic, i tamo ostaju samo do 12h... Stvarno nije puno, ali se jako brinem za Janu sto nikako da prihvati...
Kako da joj pomognem?
Shishka
Shishka
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 61
Godina : 41
Lokacija : Apatin
Hobi : izrada nakita, heklanje, pletenje, citanje
Datum upisa : 20.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Ivana Uto Sep 13, 2011 5:09 am

Koliko vec dana ide u vrtic?
Sta kazu vaspitacice?Posle kog vremena od kad ti odes se Jana smiri?
Da li idu u isti vrtic ili i u istu grupu-prostoriju?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Shishka Uto Sep 13, 2011 7:16 pm

U vrtic idu od 01.09. s tim, da je Vuk isao celu proslu sezonu.... Sada je vec malo bolje, ali jos uvek imamo plakanje kada je ostavljamo. Imaju dve prostorije, za manje i vece, ali u pocetku su ih stavili zajedno... Vuk nece da se odvoji od Jane, i jos uvek, kada dodjemo, trazi da "ide u sobu sa bebicama" Very Happy
Shishka
Shishka
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 61
Godina : 41
Lokacija : Apatin
Hobi : izrada nakita, heklanje, pletenje, citanje
Datum upisa : 20.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Ivana Sre Sep 14, 2011 4:27 am

Moj sin ide u vrtic malo vise od godinu dana,a i sad ponekad zna da zaplace,iako se lepo prilagodio,ima drugare,voli vaspitacice...
Strpi se malo jos...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prvi dan u vrticu Empty Re: Prvi dan u vrticu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu