Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Laz

+2
Ivana
tanasija
6 posters

Ići dole

Laz Empty Laz

Počalji od tanasija Čet Avg 20, 2009 1:38 am

Ne znam kako vasa deca, ali Ivka u poslednje vreme prilicno lazucka i izmislja.
Pre neki dan je bila sa babom, dedom i tetom na bazenima, molila ih je da ide na tobogan 2 sata i onda je moja sestra na kraju pristala i povela je. Ona se prilicno uplasila, kaze moja mama da je bila sva prepadnuta jos dok su se spustale, na kraju su upale u bazen i naravno potopila je glavu. Teta joj je zapusila nosic, sve je bilo ok, ali ipak je potopila glavu. Tako da je posle toga samo prokomentarisala 'ovo mi se ne svidja'. Kad su stigle kuci, sredile se i baba je odvede da je uspava, dok su se uspavljivale ona ladno krene ovakvu pricu 'baba, teta je bezobrazna, naterala me je da idem na tobogan' baba je pita 'kako naterala, pa ti si je molila da te vodi' a ona mrtva ozbiljna 'niiiisam, ona me je naterala'. Mi smo se naravno svi tome nasmejali, meni je kad sam dosla sa posla cak rekla da joj je teta rekla da ce da je prebije ako ne ide na tobogan. Sve je to simpaticno i smesno kad ja znam da je niko nije terao i kad su osobe koje ona ogovara moja mama, sestra, tata ili neko iz nase okoline. Ali zamislite situaciju kad krene u obdaniste, pa mi dodje sa pricom da joj je neko nesto uradio ili je naterao da uradi ona ili je udario... Sta onda da pomislim. Kako da pitam vaspitacicu da li ste je stvarno terali da radi to i to...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Laz Empty Re: Laz

Počalji od Ivana Čet Avg 20, 2009 11:30 pm

Ne znam sta da ti kazem...Osim da sacekas da vidis kako ce biti u vrticu,pa da onda resavas to...Mada,mislim da ne treba da se brines,ako je vaspitacica ok,moci ces saznati da li Iva govori istinu..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Laz Empty Re: Laz

Počalji od Ivana_Sa Sub Avg 29, 2009 10:52 am

Tanasija to je samo jedna od faza u njihovom uzrastu,ja sam to vec prosla sa Andjelom i Anabelom i znam kako je.To je samo nacin da skrenu paznju na sebe.Bitno ti je da ti zauzmes stav i da joj kazes da to nije istina i bla,bla bez svadjanja i grdjenja samo da ona vidi kako ne padas na te njene lazi,procice je ta faza.
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Laz Empty Re: Laz

Počalji od amarilis Ned Avg 30, 2009 6:01 pm

Deca pocinju sa malim, sitnim lazima...onako u igri pokusaju da docaraju i dodaju po koju svoju rec. To je na pocetku i simpaticno... ali sve to zna da predje granice pa od sitnoga da preraste u vece lazi. Ona je jos mala Ana za neke krupne lazi, samo je prati i daj joj do znanja da ti znas da nije sve istina sto ona kaze.... Kroz pricu joj savetuj da nije lepo niti dobro lagati... deca se uce pa sad od nas roditelja i vaspitaca zavisi sta ce biti od njih... dobra deca ili lazljivci. Budi uz nju i recima je uci... ona dobrica
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Laz Empty Re: Laz

Počalji od tanasija Čet Sep 03, 2009 11:08 pm

Evo vec cetiri dana ide u obdaniste, super je. Sto se tice vremena provedenog tamo jos nista nije izmislila i slagala, samo ne zna da mi kaze sta je jela i koliko, vidim da pokusava da odredi da li je to bio dorucak ili uzina, sta je pojela, sta nije htela. A problem je i sto joj je sve posle, kaze na primer 'posle sam jela keks', njoj posle odredjuje proslo vreme to sam ukapirala, ali ne znam dal je danas ili juce... E to me nervira, ali to nisu lazi i izmisljotine nego problemi sa vremenom Very Happy
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Laz Empty Re: Laz

Počalji od Andjela Pet Sep 04, 2009 1:58 am

Kod mog Đoleta sve je bilo juče i ono što je stvarno bilo juče ali i ono što je bilo prije mjesec dana Smile...dugo prođe dok oni steknu kakvu takvu vremensku orjentaciju
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Laz Empty Re: Laz

Počalji od znljubica Uto Maj 24, 2011 3:03 am

Deca bujne mašte izmišljaju događaje. To nisu prave laži, mada ih razgovorom sa detetom, treba približavati realnosti.
Ali, treba i slušati kako interpretiraju događaje. Ovo samo znači da joj se spuštanje niz tobogan nije svidelo.
znljubica
znljubica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.02.2011

http://znljubica.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Laz Empty Re: Laz

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu