Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Carski rez

+3
ZZ
Veka
Sandra
7 posters

Ići dole

Carski rez Empty Carski rez

Počalji od Sandra Sub Mar 28, 2009 6:39 am

Trudnice, koje ste se porađale carskim rezom, dočarajte nam malo Vaše iskustvo.
Da li ste bile u totalnoj anesteziji ili ste dobile blokadu u kičmu?
Nakon koliko ste prvi put videle bebu? Kada ste prvi put ustale? Nakon koliko ste izašle iz bolnice?
Kako je tekao oporavak kod kuće?, itd.
Sandra
Sandra
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Veka Sub Mar 28, 2009 7:27 am

Sandra, da li ima nekih naznaka da bi se mogla poroditi carskim rezom, ili si samo radoznala? Moj stav je da je najbolje prirodno i da za carskim rezom treba posegnuti u ekstremnim situacijama. Iskreno, ne znam mnogo o samom porodjaju i o posledicama istog, ali smatram da je i on kao i svaka operacija rizik za sebe.

Ma ne brini, daleko si ti jos od porodjaja, uzivaj sad u carima trudnoce. :laska:
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Sandra Sub Mar 28, 2009 7:42 am

Da, moram na carski rez. Pa pokušavam polako da se pripremim.
I ja bi volela prirodno, ali šta je tu je!
Našla sam još jednu temu o carskom rezu, kod porođaja, ali tamo su cure više diskutovale o za i protiv, a ja bi htela saznati nešto konkretnije.
Sandra
Sandra
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Veka Sub Mar 28, 2009 7:46 am

Mislim da te na tu temu moze Ivana malo vise pripremiti posto se ona porodila carskim rezom, ima jos mama koje su se na isti nacin porodile pa ce ti vise o tome one napisati Smile moj savet je samo da budes puna pozitivne energije, ostalo ce doci na svoje.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Sandra Sub Mar 28, 2009 7:56 am

Hvala ti Veka!!!
Nadam se i ja da će sve biti ok!!
Ne brinem puno oko carskog reza, imam još oko 28 nedelja da se pripremim.
Uživam u ovim trenutcima!!
Sandra
Sandra
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od ZZ Sub Mar 28, 2009 9:07 am

Moj drugi porođaj je bio carski rez..beba je bila krupna i karlično okrenuta, a ja već u godinama, tako da se moj ginekolog odlučio da me porodi na carski rez..zakazan mi je neke dve nedelje pre termina i imam sasvim lepo iskustvo..oporavak je bio brz i bez ikakvih problema..

Da sad ne bih dužila priču, možda bi bilo najbolje da pitaš šta te tačno zanima..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Ivana_Sa Sub Mar 28, 2009 12:55 pm

Ja sam se sva tri puta porodila na carski rez morala sam zbog velike dioptrije kuju sam imala prlikom prvog porodjaja,a kod nas ti je ako se jednom porodis na carski moras svaki sledeci put u inostranstvu nije tako.Neznam sta te konkretno interesuje ali mozes da pitas a ja i ostale koje su se poodile na carki cemo ti svakako odgovoiti
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Sandra Ned Mar 29, 2009 9:01 am

Da li ste bile u totalnoj anesteziji ili ste dobile blokadu u kičmu?
Nakon koliko ste prvi put videle bebu? Kada ste prvi put ustale? Nakon koliko ste izašle iz bolnice?
Kako je tekao oporavak kod kuće?, itd.
Sandra
Sandra
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Ivana Pon Mar 30, 2009 1:34 am

Ja sam bila u totalnoj anesteziji,sledeci put cu verovatno samo blokadu u kicmu,jer cu tad moci bebu odmah videti,ovako sam Stefija videla 15 sati i vise od porodjaja.
Porodila sam se oko 18h a sledece jutro sam prosetala par koraka uz pomoc sestre,u sustini,sto se vise kreces pre ce ti biti bolje.
Rekli su nam da izlazimo nakon 5 do 7 dana od porodjaja,a nas su pustili u cetvrtak,a u nedelju vece je bio porodjaj.
Koliko znam rana od carskog boli otprilike koliko i ona od prirodnog,kad dodjes kuci,izbegavaj da se saginjes,dizes tesko,neces moci ni da se nasmejes,a u porodilistu ces jedva i pricati.
Medjutim,rana boli i na promenu vremena,mene jos uvek.Najveci problem mi je sto nista uz telo ne mogu obuci i nositi ceo dan,osetim probadanje i bol.Znaci,ne mislim tesno,nego jednostavno farmerke uz telo ili trenerka,jedino,mogu nositi nesto sto je skroz siroko,bukvalno samo sto mi ne spadne,a to ce mi biti problem kad pocnem raditi.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od tanasija Pon Mar 30, 2009 6:44 pm

Ja sam se porodila prirodno, ali znam nekoliko zena koje su se porodile carskim rezom. Ako se sve zakaze i uradi kako treba nema problema, ovde ga jos uvek rade u totalnoj anesteziji, pretpostavljam da ce to da se menja. Posle carskog reza zene ostaju 7 dana u bolnici sa bebom i malo duze zarasta rana, nego ona od epiziotomije, ipak je ovo prava operacija a epiziotomija je samo malo sec po sluzokozi.
E sad, Ivana_sa ovde rade posle carskog reza prirodan porodjaj, ne bas kad ide trudnoca za trudnocom, ali rade ga bez problema.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Ivana Pon Mar 30, 2009 8:25 pm

Da,Tanasija,malo teze zarasta rana od carskog,ali kad sam pricala sa nekim osobama,rekose mi da boli koliko i rana od prirodnog.Ali,to tacno ne znam...
I u pravu si,juce nisam stigla da napisem,i ovde rade prirodni posle carskog,ali mislim da posle carskog porodjaja mora proci dve ili tri godine da bi mogao prirodni,mada,ja u svakom slucaju nameravam carski sledeci,ne zelim da pocne prirodno kao ovaj i zakomplikuje se...
Sandra,pitaj slobodno sta te jos zanima...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od tanasija Pon Mar 30, 2009 8:34 pm

E pa ne preporucuje se ni ponovljena trudnoca pre nego sto prodju dve godine. A sto se rane tice, pa kako koga, mene rana nije mucila dok nije zagnojila, al to sam ja kriva. Ova komsinica koja je imala tri carska reza, znam da je bas boli i dan danas je boli rana na promenu vremena... To je sve individualno ali ipak rana od epiziotomije nije ni nalik carskom rezu, nemoj niko da te laze...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Ivana_Sa Uto Mar 31, 2009 12:01 pm

Prva dva puta sam radila uz totalnu anasteziju a sad teci put sam uz epiduralu,prva dva puta sam videla bebu tek posle 12 sati a sad sa epiduralom sam je videla odmah.Pre se ostajalo po 7 dana a sad se ostaje 5-barem je tako u Sapcu.Prvi put sam se tesko oporavljala a druga dva puta odlicno.Ustala sam skoro odmah-posle pa sati,Neslazem se sa Ivanom da neces moci da se smejes ja sam sad kad sam se porodila sa Anastasijom imala tako dobro drustvo u bolnici da sam se non-stop smejala kao i setala(zezali su me u bolnici da cim sam ustala jedva sam posle legala u krevet).U oba slucaja i sa totalnom anastezijom i sa epiduralom stavljaju ti kateter.Moj savet (koji ja nazalost nisam poslusala je da cim se porodis i dodjes kuci da nosis zteznik za stomak kako bi ti se misici vratili na staro)ja to nisam radila pa sad muku mucim sa stomakom i trbusnjacima.
Prvi put sam se porodila tri nedelje ranije (jer mi je doktor bio strasan),drugi put 7 dana pre termina a treci put- prosao mi termin zadnji 3 dana-niko od ostalih doktora nije mogao da veruje...
Neznam sta te jos interesuje ti pitaj.
Meni je licno bolji carski sa epiduralom kad bi se jos koji put porodila sigurno bi to bilo uz epidural
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Ivana Uto Mar 31, 2009 9:04 pm

Ivo,ja nisam mogla ni da se malo nakasljem,ni nasmejem,jer bi me odmah rana zatezala i bolela.
Steznik sam nosila oko mesec dana,a stomak sad mi nije toliko strasan,ima jos malo opustene koze,ali trbusnjacima to moze da se resi.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od ZZ Pet Apr 03, 2009 5:46 am

Ja sam se porodila u Novom Sadu..carski je bio zakazan, urađen u totalnoj anesteziji..bebu sam videla isti dan..porodila sam se negde oko podne, videla sam je posle 3-4h..

Ustala sam isti dan, uveče, prošetala malo po sobi sa sve kateterom i stalkom za infuziju..već sutra je bilo mnogo lakše..izašla sam peti dan ujutru, a oporavak je bi brz, isto kao i posle prirodnog porođaja..

Rez je u bikini zoni i sad se skoro ni ne vidi, a trbušnjake sam brzo sredila jer sam počela da vežbam lagano mesec dana posle porođaja..

Jedino što mi je nedostajalo je taj prvi kontakt sa bebom, ali dobro..

Sve u svemu, lepo iskustvo..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Sandra Sre Apr 08, 2009 8:37 am

Hvala Vam devojke na ovim informacijama!
Ako mi još koje pitanje padne na pamet, pitaću!
Sandra
Sandra
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Emi Ned Apr 12, 2009 10:34 am

zdravlje boze idem opet na carski
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez Empty Re: Carski rez

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu