Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Prehlada

+17
Stazi
Cvrki
tanasija
Miloseva_mama
Ivana_Sa
IvanaPG
Emi
Ivana
Bojana
Andjela
mama_daisy
Pokita
Milica
Jankito
Mildan
Veka
Dy
21 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Prehlada Empty Prehlada

Počalji od Dy Sre Okt 24, 2007 8:18 pm

anastasiji juce procurio nosic..a nocas se zapusio skroz.... nije spavala..neznam da li ce i grlo stradati ili samo nosic...

p.s.prije 20 dana je imala upalu grla i usiju i tada je pila antibiotik...i ne zelim pomisljati da bi sada mogla zavrrsiti na istim...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Veka Sre Okt 24, 2007 8:41 pm

Veka ::Verovali ili ne, meni je prijateljica koja je doktor,
preporucila da Danici ,kad je bila 3 meseca i imala zapusen nosic,
stavim opranu svinjsku mast u devet voda u nosic i da namazem na iglom
izbusen papir i stavim na ledja i grudi, verovali ili ne, vrlo brzo smo
videli rezultate bez koriscenja ikakvih lekova.

Ovako smo mi resavali zapusen nosic. Pokusajte.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Mildan Čet Okt 25, 2007 4:09 am

Meni je Mica taman ove nedelje opet krenula u vrtić, posle preležanog virusa i evo procureo joj danas nosić, pa se sliva iz njega i kašljuca.Ne može ni da spava.Večeras planiram da joj stavim svinjsku mast na grudi.Opis koji je dala Veka.Meni je mama tako stavljala izbockanu novinu, i kolegnice sa posla kažu da su i one svojoj deci i da deca super spavaju posle toga.
Sve živo ću da pokušam, samo da na vreme zaustavim to skupljnje sekreta.
Stavila sam i luk u med, po Jankitinom receptu.Ali treba da odstoji do sutra.
Nadam se da će biti sve u redu, jer ću cele noći da strepim.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Jankito Čet Okt 25, 2007 4:12 am

E Boze moj,bas je Micija uhvatilo i nepusta.Probaj sirupcic odlican je i javni sta se desava i naravno ljubni ih obe puno puno.
Jankito
Jankito
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 428
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Veka Čet Okt 25, 2007 4:16 am

Posto su neke mame pitale kako se pere mast, evo ovde da odgovorim. 1-2 kasike svinjske masti staviti u ciniju i naliti preko hladnom vodom, viljuskom mesati neko vreme, potom prosuti tu vodu i naliti drugu, postupak ponavljati do 9.vode. Kad se ispere u 9. vodi dobije skroz belu boju ni nalik onoj masti koju ste poceli da perete, staviti u neku bocicu, kutijicu i tako cuvati. U nos stavljati tako sto se na stapic za uvo stavi malo masti i stavi u obe nozdrve. Na grudi i ledja se stavlja tako sto se meksa hartija izbocka iglom da bi koza mogla da dise i namaze tom ispranom mascu, stavi se detetu na ledja i na grudi i preko obuce nesto uz telo da bi drzalo hartiju, ili se preveze nesto preko hartije da ne bi spala.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Mildan Čet Okt 25, 2007 4:17 am

Hoću Mico, hvala i ti Janu :kiss: .A Micu ne pušta, zato što su mala deca u vrtiću uglavnom sva slinava.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Mildan Čet Okt 25, 2007 4:21 am

Veka ::Posto su neke mame pitale kako se pere mast, evo ovde da odgovorim. 1-2 kasike svinjske masti staviti u ciniju i naliti preko hladnom vodom, viljuskom mesati neko vreme, potom prosuti tu vodu i naliti drugu, postupak ponavljati do 9.vode. Kad se ispere u 9. vodi dobije skroz belu boju ni nalik onoj masti koju ste poceli da perete, staviti u neku bocicu, kutijicu i tako cuvati. U nos stavljati tako sto se na stapic za uvo stavi malo masti i stavi u obe nozdrve. Na grudi i ledja se stavlja tako sto se meksa hartija izbocka iglom da bi koza mogla da dise i namaze tom ispranom mascu, stavi se detetu na ledja i na grudi i preko obuce nesto uz telo da bi drzalo hartiju, ili se preveze nesto preko hartije da ne bi spala.
Samo da dodam da mast posle tog ispiranja iz 9. voda liči na kremu.Bar meni.I Veko hvala za nos.Ja sam stavljala nekad pomalo na vrhovima nozdrva, a nisam znala da može na štapić, pa malo unutra.Samo mi reci molim te koliko puta dnevno, sme da se stavi mast u nos?
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Milica Čet Okt 25, 2007 5:51 am

stasija ::anastasiji juce procurio nosic..a nocas se zapusio skroz.... nije spavala..neznam da li ce i grlo stradati ili samo nosic...

p.s.prije 20 dana je imala upalu grla i usiju i tada je pila antibiotik...i ne zelim pomisljati da bi sada mogla zavrrsiti na istim...

E to se i nama desilo pre tri meseca, mesec dana je pila antibiotike bez ikakvog uspeha, na kraju je primala inekcije i da ti kazem zivele inekcije.Zvuci surovo ali deluje. Izvini znam da te nisam ohrabrila ali ako dodje dotle a kod nas je doslo to je najbolje
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Veka Čet Okt 25, 2007 10:13 am

mildan ::Samo mi reci molim te koliko puta dnevno, sme da se stavi mast u nos?

Slobodno i do 5-6 puta, nista nece da joj bude, samo ako uspes da je toliko zadrzis da miruje...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Milica Pon Okt 29, 2007 12:31 am

Mi smo od jutros slinavi, sinoc je ispovracala sve sto je pojela. Cele noci nije spavala
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Pokita Sub Nov 03, 2007 7:26 am

Moja Anastasija ima treci krajnik i kada krene nos da curi ne staje, strasno, samo antibiotske kapi su pomagale, a nos joj nije zapusen nego je treci tako narastao da njoj sve krci i jedva spava kada dise nosu.

Nasonex sprej nam je dala doktorka da koristimo 6 nedelja i mogu da kazem da je jedini koji je zaustavio kuljanje sekreta iz nosa i da ne koristimo sada antibiotike ali i taj nazonex je jak nazalni lek (kortikosteroid) jer smanjuje otok u nosu.

Verovatno ce sa tri godine na operaciju a ja bih volela da ne mora :udribre:
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Milica Sub Nov 03, 2007 7:41 am

Mozda ce sam po sebi da nestane.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Mildan Ned Nov 04, 2007 10:45 pm

pokita ::Moja Anastasija ima treci krajnik i kada krene nos da curi ne staje, strasno, samo antibiotske kapi su pomagale, a nos joj nije zapusen nego je treci tako narastao da njoj sve krci i jedva spava kada dise nosu.

Nasonex sprej nam je dala doktorka da koristimo 6 nedelja i mogu da kazem da je jedini koji je zaustavio kuljanje sekreta iz nosa i da ne koristimo sada antibiotike ali i taj nazonex je jak nazalni lek (kortikosteroid) jer smanjuje otok u nosu.

Verovatno ce sa tri godine na operaciju a ja bih volela da ne mora :udribre:
Mi imamo isti problem, treći krajnik.U aprilu su lekari hteli da ga operišu, a imala je tek godinu dana.Pred polazak na operaciju, razbolela se, a posle smo mi odustali, jer je mala, pa kažu da može da se vrati.
Evo sada, smo opet bolesni, primamo injekcije.Od kada je krenula u vrtić, u septembru, mi smo svake dve nedelje bolesni.Najgore je što joj se sliva iz nosa pa kašlje i tako ogrebe grlo.

P.S.Pokita, jer joj ti stavljaš samo taj sprej u nosu, ili neke druge antibiotske kapi i koje?
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Mildan Pon Nov 05, 2007 10:12 pm

Danas smo dobili dve injekcije i vadili nam krv iz vene.Noćas je imala temperaturu 39,5, i teško sam joj spustila.Nemam pojma više šta ću.

Koji sirup vi dajete deci kada kašlju suvo i koje kapi za nos koristite?
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Dy Pon Nov 05, 2007 10:36 pm

sirup Prospan, kapi adrianol i aqua maris...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od mama_daisy Pet Nov 09, 2007 2:11 am

I mi da se prijavimo...slinavimo vec 4 dana....tek nocas smo kao malo odspavali, sad smo isli na kontrolu, dr kaze da nema nista na plucima , grlo nije crveno, rastu nam sve 4 trojke i samo nam je mnogo zapusen nos...Rekla je da cistimo nos marisolom, da kapemo efedrin kapi i da obvezno izvlacimo sline pumpicom, jer on sam ne ume da dune...I kaze na zalost kijavica kad se ne leci traje 7, a kad se leci nedelju dana....Tako da dodje na isto...U utorak idemo ponovo na kontrolu, nadam se da ce do tad da se sredi....
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Dy Pet Nov 09, 2007 2:13 am

bice ok..bitno je da je dr pogledala, za svaki slucaj..

nama isto sve, samo sto su sline u grlu pa ih jadnica nezna izbaciti, danas cemo je inhalirati...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Mildan Čet Nov 15, 2007 10:55 pm

Da se pohvalim i kucnem u drvo tri puta.Zaključila sam bolovanje.Dani su okice dobro, samo treba da završimo terapiju, još koji dan, kao i grlo.Nadam se da će sve da bude super za vikend.Pa u ponedeljak one u školicu, a ja na posao.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Andjela Čet Nov 15, 2007 11:57 pm

mildan ::Da se pohvalim i kucnem u drvo tri puta.Zaključila sam bolovanje.Dani su okice dobro, samo treba da završimo terapiju, još koji dan, kao i grlo.Nadam se da će sve da bude super za vikend.Pa u ponedeljak one u školicu, a ja na posao.
Bravo cure(evo kucam u drvo 3puta)!
Nema vise bolesti ove zime!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Mildan Pet Nov 16, 2007 12:03 am

Iz tvojih ustiju u Božje uši Andjela.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Pokita Ned Dec 02, 2007 6:22 am

mildan ::Mi imamo isti problem, treći krajnik.U aprilu su lekari hteli da ga operišu, a imala je tek godinu dana.Pred polazak na operaciju, razbolela se, a posle smo mi odustali, jer je mala, pa kažu da može da se vrati.
Evo sada, smo opet bolesni, primamo injekcije.Od kada je krenula u vrtić, u septembru, mi smo svake dve nedelje bolesni.Najgore je što joj se sliva iz nosa pa kašlje i tako ogrebe grlo.

P.S.Pokita, jer joj ti stavljaš samo taj sprej u nosu, ili neke druge antibiotske kapi i koje?

Kada nema gnoj u nosu stavljam samo fizioloski rastvor i izvlacim sekret iz nosa.
Kada je nekoliko dana gnojav nos odemo na ORL, nekada uradimo bris, i od antibiotskih kapi koristila je tobrex, tobradex, neodeksacin, marocen, uniflox.
Najbolje je odreagovala na tobrex, tobradex i uniflox.
Uz to stavljamo Operil ili Efedrin kada prepisu za zautavljanje sekrecije.

Sada se prehladila i prvi put u zivotu ima upalu grla, povracala je i zvali nas iz vrtica i ima jake leukocite (26,1) a imala je skoro i jos vece (31) a normalno je do 10 ali njoj je normalno da ima oko 12 jer je za decu malo vise ali vrednosti koje sam malopre navela su bas velike i pokazuje na upalu.
Sada pije Pancef i prskam joj Tantum Verde u grlo i Fluimucil joj dajem za iskasljavanje.

Za suv kasalj kada joj se samo tako slije a nema neku upalu ukljucujem neki biljni sirup (bokvica, brsljan, jagorcevina).
Negde sam pisala da je odlican Propolis sa bokvicom i deluje protiv upalno i ima bokvicu.

Sada nakon antibiotika pored ishrane planiram da joj ukljucim od vitamina Multi Sanostol (on je i za apetit sto njoj treba), Propolis, Revitu vec pije i da pocnem da joj dajem med a kada to zavrsi mozda Ehinaceu...pa omega 3 ali naravno necu sve odjednom, prvo cu sada ovo a kasnije cu da vidim sta cu posle u svakom slucaju planiram cele zime nesto da joj dajem i to 2-3 odjednom samo da se proizvodi ne podudaraju (npr. Pikovit + Multi Sanostol jer su oba vitaminska ali Multi Sanostol + Propolis + Revita + med moze).
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Andjela Pon Dec 24, 2007 10:04 pm

Evo da i ja prijavim da su moja djeca od subote jako prehladjena,Andjela je imala 40 temperaturu koju nisam mogla da skinem ni sirupima ni tusiranjem,oblogama,jajima....pa smo zavrsili u hitnoj da bi primila injekciju diklofenaka i tek je tada spalo....otisli smo pedijatru(privatniku jer je bila subota pa nasa pedijatrica nije radila) koji je ustanovio jak bronhitis,upalu grla i zdrijela, propisao joj 5 injekcija Sad s tim da napomenem da je doktor u hitnoj rekao da su pluca skroz cista i da je grlo u pitanju i kome sad vjerovati?!
Andjela je bila bez temperature 2 dana da bi opet dobila temperaturu 39 a istu noc i Djordje je imao 37.5 a ujutro i ja 38......kad nisam dobila nervni slom.
Opet smo otisli kod gore pomenutog pedijatra koji mi je rekao da je ocigledno nisam dobro cuvala cim je opet dobila temperaturu affraid a ona je jadna citavo vrijeme prelezala u krevetu,pila po dvije litre caja,med,limun,propolis...!Elem produzio joj je injekcije na 7 komada,a Djoletu propisao 5 injekcija sa dijagnozom upale grla,joj kako sam se isplakala kad je jos i on morao da prima boce!
Posto i ja jos uvijek predvece dobijam temperaturu ja sam ubijedjena da je ovo gripa i da su injekcije bespotrebne ali doktor na njima insistira(mozda zato sto jednu naplacuje 7evra).Andjela je i nocas imala temperaturu 38.5 i ja ne znam vise sta da mislim......
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Dy Pon Dec 24, 2007 10:16 pm

pa imas li nekog doktora kome vjerujes???

ocigledno je gripa ili neki zesci virus, vidis da je cijela porodica dobila...
zanima me da li je trazio nalaz krvi i urina???

i zasto djoletu injekcije, ako ima samo o upalu grla??? nije mogao sirup neki??!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Andjela Pon Dec 24, 2007 10:36 pm

Nasa doktorica je na odmoru a ovo je pored nje jedini pedijatar(kad zivim u je*eno malom gradu)
Andjeli sam ja sama odnijela urin na analizu i uredu je a on nije trazio nalaz krvi.
A za Djoleta sam i ja pitala moze li sirup a on je rekao da su i krajnici zahvaceni i da je najbolje da se to odmah presijece injekcijama da se ne bi iskomplikovalo posto on i kaslje i po njemu isto ima malo bronhitisa,a samo da napomenem da dosada nikada nisu ni jedno imali bronhitis uvijek su vecinom problem bili krajnici koje je Andjela izvadila prije pola godine!
Djole je prije desetak dana pio antibiotik zbog grla i kaslja pa mu se eto opet vratilo pa je mozda i zbog toga dao injekcije.
Ovaj doktor me je sada vidio i nikad vise,kako sam se grozno osjecala kada mi je rekao da je nisam dobro cuvala!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Veka Pon Dec 24, 2007 10:37 pm

Andjela, a sta mislis da ih odvedes negde drugde kod nekog drugog lekara ako vec nisi sigurna u njegovu dijagnozu? Ipak mislim da ne bi trebala da se vraca tako visoka temperatura dok primaju injekcije. Nadam se da cete uskoro ozdraveti. Znam kako je boriti se sa bronhitisom, nimalo lako, ali pokusajte da odmirujete da se ne bi vuklo duze nego sto moze....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Prehlada Empty Re: Prehlada

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu