Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Naocare vs sociva

+5
Beba
marcone
Ivana_Sa
Bojana
Veka
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Naocare vs sociva Empty Naocare vs sociva

Počalji od Veka Uto Sep 02, 2008 6:37 am

Kako vec rekoh, nisam skroz corava, imam dioptriju ali i cilindar na tu dioptriju. Po kuci retko nosim naocare, sto zbog toga sto se Danica mnogo buni, sto zbog svoje nemarnosti. Vani nisam bez njih. Kad ih ne nosim malo duze osecam da me peku oci, tesko mi je u glavi. Vec duze vreme planiram da uzmem sociva ali se ne usudjujem, ni sama ne znam zasto.

Koje su prednosti sociva, koje naocara?
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Bojana Uto Sep 02, 2008 10:01 am

Naocare-nikakva prednost,sociva- cheers

Jedino sto sociva moras da kupujes na 3 meseca i kostaju 800din(oni kazu mora na mesec dana ali ja ih menjam na 3-4meseca)
I sto je malo problematicno stavljanje i skidanje dok se ne uhodas a to je npr oko 15dana
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Ivana_Sa Pet Sep 05, 2008 11:35 am

Imala sam veliku dioptriju pa su mi preporucili sociva i nosila sam ih 4 meseca pa su mi se oci inficirale od njih pa je doktorka iz bgd mi rekla da su moje oci osetljive i da ne trpe sociva pa mi je preporucena laserka operacija i operisala sam oci 2003 godine i smanjila dioptriju i sada nosim naocare,mogu i bez njih ali mi je bolje sa njima,mada anastasija zna da mi skine i da ih baci tako da svaki nekoliko dana idu na popravku...Sociva bi mi sad mnogo znacila ali nevredi kada su mi oci osetljive
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od marcone Pet Nov 07, 2008 11:52 am

Veka ::Kako vec rekoh, nisam skroz corava, imam dioptriju ali i cilindar na tu dioptriju. Po kuci retko nosim naocare, sto zbog toga sto se Danica mnogo buni, sto zbog svoje nemarnosti. Vani nisam bez njih. Kad ih ne nosim malo duze osecam da me peku oci, tesko mi je u glavi. Vec duze vreme planiram da uzmem sociva ali se ne usudjujem, ni sama ne znam zasto.

Koje su prednosti sociva, koje naocara?

Kao optičar osjećam se kompetentnom da odgovorim na ovo pitanje Smile
Ja imam samo cilindar i pokušala sam nositi sočiva....super su udobna (meka) al ne postižem dobru oštrinu vida. Bolje mi je sa naočalama.Možda bi bilo bolje da sam uzela polutvrda sočiva, al mi mrsko navikavati se na njih.
Sočiva su super za one koji imaju samo sferu bez cilindra, a za kombinaciju sfere i cilindra je nabolje posavjetovati se sa očnim specijalistom.
Pored toga, sočiva su dosta zahtjevna i skuplja u odnosu na naočale (redovna njega, tečnosti, sve skoro sterilno mora biti) ali se u nekim slučajevma čak i preporučuju ( kod minus dioptrija) jer tada dioptrija stagnira ili jako sporo raste. Meni se čine dosta zgodne ljeti, zbog sunčanih naočala.
Sada imaju i ona sočiva koja se ne skidaju mjesec dana....Ne bi ih preporučila ženskom rodu koji se šminka, jer ih prilikom skidanja šminke svakako morate skinuti.
Eto, svašta sam ja tu natrpala al u suštini, najbolje je posavjetovati se sa svojim očnim dr.-om Smile
marcone
marcone
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 42
Lokacija : bih
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Veka Pet Nov 07, 2008 7:05 pm

marcone, hvala na savetima..... mislim da cu posle ovoga otici cisto da proverim dioptriju i mislim da cu samo zameniti okvir.... mnogo rzmisljam u poslednje vreme o tome, i prosto mi je osecaj takav da nisam sigurna da cu moci da umetnem neko strano telo u sopstveno oko... pale
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Beba Ned Nov 09, 2008 11:10 am

Evo i mog stava:

1. S obzirom da su moje oči jako osetljive, čak i retko koju maskaru trpe, o kremama za lice ni ne razmišljam ili preskočim delove oko očiju zimi i leti kada moram da je koristim bar ponekad, plačem kao kiša kada tek krenem da ljuštim luk i slično, da ne smaram više, nisam ni razmišljala o sočivima.

2. Mnogo mi je skuplja varijanta sa sočivima. Ram sam kupila jedan koji koristim već četiri godine, i ne planiram da menjam, samo menjam stakla po potrebi.

3. Mislim da bi sočiva, poznajući sebe, gubila svaki čas, stim što ne znam da li sam spremna uopšte na tu obavezu. Naočare stavim, skinem kad mi padne na pamet, odložim pred spavanje, uzmem kad ustanem, obrišem kad se zamaži itd.

4. Ne dao Bog, ako mi ispadne sočivo da ga se Nikola dočepa i padne mu na pamet da on stavlja na oči ili u usta... dok je mali NE NIKAKO. A što se tiče lomljenja naočara, super varijanta su mi plastična stakla, teško lomljiva, pa i ako padnu nije mi strašno. Padale su, gažene, bacane i još uvek im nije ništa Smile
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Bojana Ned Nov 09, 2008 11:19 am

Socivo je toliko sicusno i providno da ga Nikola ne bi mogo naci Very Happy

To kad neko ima osetljive oci onda jeste problem ali ja nemam jedini minus moj sto se tice sociva je sto su skuplja ali ja ih menjam na 3 meseca i dajem 800din jednom u 3 mes sto i nisu neke pare a styvarno mi mnogo vise odgovaraju sociva iz vise razloga
-naocare mi smetaju boli me glava od njih,neprijatno mi je kad mi pritiskaju nos
-ne stoje mi lepo i ne volim ih uopste Surprised
-sociva su mi celog dana u ocima tako da dioptrija ne raste a mogla bi jer imam minus dioptriju bez cilindra
-dok sam nosila naocare izgubila sam dva para...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od marcone Uto Nov 11, 2008 10:28 am

http://www.optika.ba/index.html

Evo jedan fini link sa puno informacija
marcone
marcone
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 42
Lokacija : bih
Datum upisa : 31.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Ivana Sre Feb 11, 2009 4:03 am

Moja dioptrija 0.5 sa cilindrom,i dr. mi kaze danas da zbog cilindra ne mogu sociva.Moram ih nositi stalno,naravno prvo privikavanje.
Sociva ni ne bih mogla,jer kakva sam sigurno bi mi ispadala,a naocare cu morati,ali ne znam kako cu zbog Stefana,on naocare,lancice,mindjuse,zgrabi i baca,bice mi jako tesko objasniti mu da ne sme da ih dira.
I problem mi je sto nikad odgovarajuci okvir nisam nalazila ni za suncane a kamoli za ove naocare,danas sam obisla par radnji,em sto su skupe,em sto mi se nista skoro ne svidja,tako da cu videti sta cu raditi...Inace,bas ne volim naocare Sad
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Veka Sre Feb 11, 2009 4:27 am

Iko, zasto ne mozes sociva? Cilindar nema veze sa socivima, tj rade se sociva sa cilindrom... ja sam isla skoro kod ocnog, vidim da nisma pisala o tome.... dioptrija mi je ostala ista ali se cilindar promenio, i to tako da spadam u kategoriju onih kojima bi se socivo narucivalo pa kosta duplo skupljo i morala bih da uzmem po 3 kom, a sad bas nemam toliko para da dam za sociva...tako da sam samo zamenila stakla.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Ivana Sre Feb 11, 2009 7:48 am

Meni pise 180-valjda je to cilindar?Ne znam...
Koja je tebi dioptrija?
Ja trenutno nemam para ni za jedno ni za drugo,tako da cu pricekati malo...A poludecu do tad,jer mislim da su mi ove glavobolje od toga,vidite i da sam slabije ovih dana za kompom,bas me oci zezaju...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od amarilis Sre Feb 11, 2009 8:17 am

... naravno da glavobolja dolazi od naprezanja, oci trpe ali glava ne. Sto pre naocare ili sociva moj savet, tako ces izbeci glavobolje...
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Veka Sre Feb 11, 2009 10:13 am

Iko, meni dioptrija nije velika, na desnom oku je -0,5 i isto toliko cilindar, a na levom -1 i -0,75 cilindar. Mada nije bas ni za zanemarivanje.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Ivana Sre Feb 11, 2009 10:14 am

Veko,koliki je tebi cilindar?Ne znam zasto mi je to dr. rekla.
Da,Tanja,znam,ali trenutno ne mogu...Danas sam bila u par radnji,nisam ni jedan okvir videla ispod 5000,a stakla su mi najjeftinija 3200...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Ivana Sre Feb 11, 2009 10:15 am

Veka ::Iko, meni dioptrija nije velika, na desnom oku je -0,5 i isto toliko cilindar, a na levom -1 i -0,75 cilindar. Mada nije bas ni za zanemarivanje.
Ma,naravno,nijedna dioptrija nije za zanemarivanje...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Veka Sre Feb 11, 2009 10:23 am

Mislis koji mi je ugao cilindra? To pojma nemam. Znam koliko iznosi ali ne i koji je ugao.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Ivana Sre Feb 11, 2009 10:26 am

Veka ::Mislis koji mi je ugao cilindra? To pojma nemam. Znam koliko iznosi ali ne i koji je ugao.
Meni nisu rekli koliko iznosi,nista ja pojma nemam.Jedino sto ne znam sta je,a to pise da je 61mm-mozda je to to?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Veka Sre Feb 11, 2009 11:24 am

To bi trebalo da je radaljina izmedju zenica, ako sam dobro upucena.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Ivana Sre Feb 11, 2009 10:59 pm

E sad sam ih zvala,meni je cilindar 0.5 na oba oka,kao nemam neku sferu,nego je to moja dioptrija,uf,definitivno sam nova u ovim vodama...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Andjela Uto Sep 01, 2009 9:20 am

Ivana ::E sad sam ih zvala,meni je cilindar 0.5 na oba oka,kao nemam neku sferu,nego je to moja dioptrija,uf,definitivno sam nova u ovim vodama...

Ti Ivana imaš istu dioptriju kao i ja,bez sfere samo cilindar -0.50...ja sam je definitivno dobila od ove "paklene mašine" Wink
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Ivana Uto Sep 01, 2009 9:25 am

Ah,ne,izgleda da se povecalo.Skoro sam radila na Vma,i rekose mi na jednom 1 a na drugom 0.75.eto.
Mada,ja ne znam ni sta da radim,da odem kod pet lekara svaki ce reci razlicito.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Andjela Uto Sep 01, 2009 9:29 am

Pa određivanje dioptrije dosta zavisi i od tebe same tj od subjektivnog osjećaja kad te doktor pita kad bolje vidiš....u principu trebalo bi uvijek da daju za 0.25 manju dioptriju od stvarne...a jel nosiš redovno naočare ili...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Ivana Uto Sep 01, 2009 9:36 am

Andjela ::Pa određivanje dioptrije dosta zavisi i od tebe same tj od subjektivnog osjećaja kad te doktor pita kad bolje vidiš....u principu trebalo bi uvijek da daju za 0.25 manju dioptriju od stvarne...a jel nosiš redovno naočare ili...
Ne,ne nosim uopste naocare..Aj,sad me lincuj Embarassed
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Andjela Uto Sep 01, 2009 9:43 am

Ma neću da te linčujem Laughing ...ako nećeš stalno da ih nosiš probaj barem kad si na kompjuteru,kad čitaš ili bilo šta radiš što napreže oči.....da ti ne bi dioptrija dalje rasla..
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od tanasija Uto Sep 01, 2009 7:21 pm

Ako nece ona da te lincuje, ja cu da te lincujem... nosi naocare, valjace ti u zivotu. Ako ne nosis za neku godinu neces ni moci vise naocare bice ti prevelika dioptrija, ne zezaj se sa ocima mala Evil or Very Mad
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Naocare vs sociva Empty Re: Naocare vs sociva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu