Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Upala pluca!!

+8
tanasija
Andjela
Veka
Mildan
Bojana
Stazi
Miloseva_mama
Dy
12 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Upala pluca!!

Počalji od Dy Pon Jul 28, 2008 9:50 pm

First topic message reminder :

Krenucu redom..u nedjelju ujutro anastasije pocinje kasljati suvo ali ne iz pluca vec iz grla, onaj kasalj kao lavez...odvodim je kod dr, nedjelja ne radi dezurni pedijatar(uzas) nego porodicni ljekari... zena je pregleda i kaze ima mnogo sekreta zuto zelenog niz zdrijelo, uputi na jednu inhalaciju i prepise Sinacilin(3 ml na 8 sati) bila super, raspolozena vedra itd...

Noc nedjelja na ponedjeljak osjetim da je vruca, izmjerim temp. 38.5..(popila dva puta Sinacilin)

Ujutro se budimo i odlazimo kod pedijatra...dijagnoza laringitis, prekinuti davati Sinacilin preci na Amoksiklav(3 ml na 12 sati.
JUerasnji dan, kenjkava nervozan bez temperature..u 17 sati dobija temperaturu 38.5 (amoksiklav popila u 10 ujutro).. dajem joj brufen za skidanje temperature, i ona padne.. U 22 amoksikklav druga doza i inhalacija, nakon toga kuci spavanje tj pokusaj spavanja... temperatura 38, stenje, kaslje puno slina, ne zna ih izbaciti..

Jutro 8 sati temperatura 37.5 ponovo idemo doktoru..slusaju pluca 2 doktorice i kao osjete nekakvu slabu prohodnost... grlo uzasno upaljeno i mnogo sekreta iz treceg krajnika..

salju nas da vadimo KKs CRp i jos neke dvije stvari za koje nisam cula niti sam ih znala desifrovati... Kaze da sumnjaju na upalu pluca, u 14 sati ce biti nalazi -3 epruvete krvi su joj uzeli..
Nakon nalaza ce nam reci da li cemo slikati pluca ili ne..ali sumnjaju na upalu ...


da li su vasi klinci ikada imali upalu pluca?? Ja stavrno neznam od cega je A mogla to dobiti, bas se trudimo da je kvalitetno pazimo, posebno smo bili oprezni na ovim promjenama vremena, ali....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Lidija Čet Sep 25, 2008 8:19 pm

Milena drži se,znam tačno kako ti je, :kiss: da što pre ozdravite
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Emi Čet Sep 25, 2008 9:11 pm

idemo sad svaki da da prima terapiju i danas nam doktorka rekla da ako ovako produzi u ponedeljak cemo da zavrsimo.
Milena je bolje, nema vise temper., lepo jede, spava super je igramo se....
hvala svima koje ste bile tu uz nas
pozdravlja vas mama Emi i mala Milena
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Mildan Pet Sep 26, 2008 2:26 am

Drago mi je da ste dobro.Ljubi malenu.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od MimaR Pet Sep 26, 2008 9:32 am

nas Sasa je imao upalu pluca..prvo je bio lecen slabim antibioticima...danima je imao visoku temperaturu...njegovo stanje je i prolongirao nas dolazak kuci...vec kada smo siznuli jer detetu nikako bolje,dr je promenio terapiju i dobijao je hemomicin on se naj vise koristi pet dana....ali je njemu vec drugi dan bilo mnogo bolje,koristili smo i razne sirupe za iskasljavanje poput bokvice ali to mu i nije bas nesto pomoglo...onda nam je nas pedijatar preporucio sirup PROSPAN od brsljana je jer mi mesecima kako smo dosli kuci nismo mogli da se resimo slajma i mogu vam reci da je taj sirup super za iskasljavanje........
MimaR
MimaR
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 119
Godina : 50
Lokacija : nedodjija
Datum upisa : 14.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Emi Uto Okt 07, 2008 9:57 am

Milena je pila Sumamed samo tridana, danas smo bili na kontrolu i taman sam mislila da je sve super, ona opet neka bakterija u nos, zapusen nos nemoza da dise, grlo zar crveno, i opet sirup Cefaclor, sumljaju na neku alergiju pa opet Loratadin....poludecu!!!!!

Da je odvedem ja kod neku baku ,Smile....mozda neka baka pomogne, ovi lekari nemogu
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Emi Sre Dec 03, 2008 3:46 am

24 10 opet zavrsili smo u bolnici, opet antibiotici, sad je bolje, kupila sam Multivitamol DR.Theis, posto nam je imunitet nula, a Pikovit nista ne pomaze, a za nju nema i mnogo izbor jer je mala
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Bojana Sre Dec 03, 2008 10:29 am

Bas mi je zao emi,drzite se,ojacace ona procice i taj period :tesi:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Lidija Sre Dec 03, 2008 9:26 pm

Jao duša mala,baš mi je žao,držite se biće dobro!
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Dy Sre Dec 03, 2008 10:13 pm

a misha malog, zao mi je..ljubi je
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Veka Sre Dec 03, 2008 11:31 pm

Bas mi je zao sto vam se opet sve to desava..... definitivno joj je imunitet mnogo oslabljen. Oporavite se vi nama, pa da poradite na imunitetu, da nam Milenica vise nikad ne bude bolesna... ljubimo vas. :kiss:
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Andjela Sre Dec 03, 2008 11:37 pm

Neka djeca su osjetljivija i bas lose(sto se tice upala) reaguju na kolektiv..i nasa Milenica nazalost spada u tu grupu djece...moja Andjela je bila takva a nije isla u vrtic,mogu samo da zamislim da je isla sta bi tek onda bilo....sreca da vecina djece ne reaguje tako burno...
Emi,znam da je tesko i iscrpljujuce stalno se boriti sa upalama grla,pluca...znam kako ti je ,ja sam to sve prosla sa Andjelom,od njenog petog mjeseca stalno upale grla,krajnika,mokracnih kanala....stalni stres i borba,nenormalno visoke temperature koje nista ne moze da skine ....a joj samo kad se sjetim...i evo tek sad sa sedam-osam godina tj od kako je prosle godine izvadila krajnike mi lakse disemo...i naravno starija je pa joj je i imunitet bolji i jaci...ali do tada zive muke..
Eto ja svasta napisah ali sve sa ciljem da ti kazem da nisi jedina,da ima jos takve djece i da jednostavno ne prebacujes sebi...jer to radi svaka majka,uvijek misli da je mogla bolje...ali ne moze,stvari se jednostavno tako posloze i mi tu nismo krivi...
Ljubim i tebe i Milenicu,proci ce to sve,znam da ti to sad tako ne izgleda ali vjeruj sve ce proci,prezivjeces i zaboraviti da je i postojalo :tesi: :volim:
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Andjela Čet Dec 04, 2008 12:19 am

I zaboravih napisati da je to zacarani krug...antibiotici naravno pomognu da prebolis neku infekciju ali oni toliko srozaju imunitet koji ne uspije ni da se oporavi sustigne ga nova infekcija...to je velika mana ceste upotrebe antibiotika a koji su opet neophodni kad se dobije upala grla,pluca...
Moja Andjela je dvije godine zbog hronicne upale krajnika primala tzv. zastitne injekcije tj neku vrstu jakog penicilina koji treba da drzi upalu pod kontrolom ,i to svaki 21 dan....to joj je toliko sjebalo imunitet da je u roku pola godine dobila i upalu bubrega i opet upalu besike,tri puta lezala u bolnici....i izmedju opet upale krajnika...ludnica,e to ti je...
Emi,nastoji raznim preparatima da joj ojacas imunitet i prirodnim i vjestackim,to je jedino rjesenje,jeste da bude privremeno ali oraganizam se uspije oporaviti koliko toliko...
Eto ja se raspisah,dodje mi inspiracija Laughing
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Bojana Čet Dec 04, 2008 2:10 am

Strasno Andjela..najgore je kad su nam decica bolesna...
Emi pokusajte sa nekim prirodnim stvarima da podignete imunitet,npr sok od cvekle i limuna sa medom...propolis... :tesi:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Beba Čet Dec 04, 2008 3:19 am

Ajoj mukice male, baš se muči... LJubim vas!
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Upala pluca!! - Page 2 Empty Re: Upala pluca!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu