Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

+3
Stazi
tanasija
Dy
7 posters

Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Dy Uto Jul 15, 2008 7:35 pm

Anastasija je prije jedno dva mjeseca revakcinisana MMR-om(kasnili sa razlogom) i evo vec dva mjeseca na mjetsu uboda, osjetim mali otvrdak, znaci definitivno od vakcine..

I jutros mi koleginica kaze, koja ima klinca kao moja A, da to znaci da se vakcina NIJE PRIMILA.. i da sacekam puna tri mjeseca, ako tada ne prodje vodim ponovo na revakcinaciju..

Da li vi imate s tim iskustva, tj da li ste cule za ovo??

Ja nisam, jer nikada nisam imala ovo poslije ranijih vakcina, ali inace nisam ni cula za ne primanje, mada zena kaze da joj to dr rekla, a inace nije neki tip koji promovise babske price...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od tanasija Uto Jul 15, 2008 7:41 pm

Ja znam da od BSG zna da se napravi kao plih i da pukne... maloj od prijatelja se to desilo dva ili tri puta. Meni su kao rekli da to znaci da se BSG primila, ali Ivi se to nije desilo pa sam pitala doktorku i ona mi je rekla da to nema veze da se vakcina sigurno primila. Iva je MMR primila sa godinu dana, znam da nije imala reakciju ali se ne secam nista vezano za izgled.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Dy Uto Jul 15, 2008 7:44 pm

ma nije to vani..vani je koza perfektna, znaci nema plika ili neceg slicnog...

nego kada pipnem to mjesto unutra osjetim otvrdak..inace ona ne reaguje na oddir, znaci da je ne boli...jer kada to diram, uopste ne reaguje...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od tanasija Uto Jul 15, 2008 8:01 pm

pa jel moguce da to nema veze sa vakcinom nego sa samim ubodom mozda joj se napravio cvoric kao od inekcije. mislim da nema vise varijante da se vakcina ne primi
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Stazi Uto Jul 15, 2008 8:56 pm

Dy mozda nazoves savetovaliste pa pitas, oni bi ti dali najbolji odgovor. Ako je nemoguce da je od vakcine onda da je odvedes kod doktora da pogleda sta je.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Dy Uto Jul 15, 2008 9:00 pm

pa to cu i uraditi ali nejos..a sigurna sam da je od vakcine, jer se pojavilo nakon uboda, i nalazi se bas na mjetsu uboda!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Veka Uto Jul 15, 2008 11:02 pm

Mislim da ne postoji verovatnoca da se MMR ne primi, tj mislim da ne postoji revakcinacija za MMR posle te prve vakcinacije, tako da mislim da taj cvoric ima vise veze sa losim ubodom nego za vakcinom.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Dy Uto Jul 15, 2008 11:18 pm

EJ , nije revakcinacija MMr nego Di Te Pe polio, ili vec kako se zove..ja sam greskom napisala prvi post..bili smo kod doktora, dobila je neku mast za mazanje, a razlog je losa vakcina..dr kaze da je upala u neku seriju vrlo losih vakcina, jer pored nje ima mnogo djece sa istim problemom , a primila su vakcinu u periodu kada i moja A.

i sta reci na ovo..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Andjela Sre Jul 16, 2008 2:05 am

Dy ::EJ , nije revakcinacija MMr nego Di Te Pe polio, ili vec kako se zove..ja sam greskom napisala prvi post..bili smo kod doktora, dobila je neku mast za mazanje, a razlog je losa vakcina..dr kaze da je upala u neku seriju vrlo losih vakcina, jer pored nje ima mnogo djece sa istim problemom , a primila su vakcinu u periodu kada i moja A.

i sta reci na ovo..
Da, i sta stvarno reci na ovo nego da ovaj nas sistem i ljudi koji ga cine nisu normalni,truju nam djecu losim i neispitanim vakcinama....ako vec ne mogu nabaviti prave vakcine neka nam brate otvoreno kazu pa da ih sami kupujemo od provjerenih proizvodjaca,ovako su besplatne a bog zna sta nam djeca primaju....
...losa serija vakcina...hm..a koja im je dobra da mi je znati....svaki mjesec dobijemo informaciju da neka nije valjala....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Dy Sre Jul 16, 2008 2:24 am

moracu preko veze ganjati vakcine....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od tanasija Sre Jul 16, 2008 2:28 am

Ja sa tim vakcinama stvarno nemam iskustva iva je primala pentaxim, ja sam ga kupovala i nosila, on ima i svoju malu, tanku iglicu i nema ni traga od uboda posle dan dva. Meni je strasno da pentaxim postoji vec godinama a da oni po dispanzerima jos uvek deci daju nepreciscene vakcine koje daju razne reakcije pa i tu Anastasijinu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Bojana Sre Jul 16, 2008 2:43 am

tanasija ::Ja sa tim vakcinama stvarno nemam iskustva iva je primala pentaxim, ja sam ga kupovala i nosila, on ima i svoju malu, tanku iglicu i nema ni traga od uboda posle dan dva. Meni je strasno da pentaxim postoji vec godinama a da oni po dispanzerima jos uvek deci daju nepreciscene vakcine koje daju razne reakcije pa i tu Anastasijinu.

slazem se Mad
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Stazi Ned Mar 15, 2009 6:11 am

Ovo sam danas procitala u novinama, ne znam da li je istina ali se na ovom forumu diskutovalo o toj MMR vakcini

Vakcine su često opasnije od bolesti


Subota - 14.03.2009


Prema kalendaru obavezne imunizacije u Srbiji, dete u prve dve godine života primi čak 14 vakcina.

Neke među njima, kao što su vakcina protiv hepatitisa B i kombinovana vakcina
protiv malih boginja, zauški i rubeola (MMR), u svetu su, kako za
„Alo!“ priča prof. dr Branislav Nestorović sa Univerzitetske dečje
klinike u Beogradu, dovele do ozbiljnih nuspojava, uključujući psihička
oštećenja, pa čak i smrt. Zanimljivo je da u Srbiji po zakonu lekar
nema pravo da objavi podatke o negativnim efektima vakcine.
Jedan od zanimljivih primera je priča o vakcini protiv hepatitisa B,
koja je između 1994 i 1998. godine u Francuskoj usmrtila više stotina
ljudi. Potom je 1998. godine povučena iz prometa, a podignuta je
optužnica protiv šefova dve farmaceutske kuće („Sanofi“ i „Glakso“) i
oni se, prema rečima prof. Nestorovića, još terete za ubistvo iz nehata
i prikrivanje podataka.
- Godinu dana kasnije, vakcina
je navodno poboljšana i vraćena na tržište, ali je ponovo izazvala
razne probleme. I onda se pojavila 2001. godine u Srbiji i Republici
Srpskoj kao humanitarna pomoć - kaže dr Nestorović.

On ističe da nije utvrđeno da li uopšte treba vakcinisati mališane protiv ove bolesti.
- Epidemiološki se najpre mora utvrditi učestalost hepatitisa B u
Srbiji. Mi uopšte ne znamo koliko nosilaca virusa imamo. Kako onda
znamo da je to rizik? Treba najpre testirati 20.000 dobrovoljaca svih
uzrasta, pa onda staviti vakcinu kao obaveznu - ističe dr Nestorović.
Dr Nestorović navodi i podatke za vakcinu protiv gripa, čija je
efikasnost, kako on kaže, 20 odsto, a pri tom ima niz neželjenih
efekata.
- Desilo mi se nemali broj puta da me, kada iznesem podatke da vakcina
za grip izaziva neurološke poremećaje, probleme sa jetrom i prolaznu
paralizu, pitaju: „Gde to piše?“. Kada kažem da to piše u uputstvu,
niko ne može da veruje. Da li se neko zapitao šta to znači „prolazna
paraliza“? Koliko prolazna - pet minuta, dva dana ili pet godina - pita
Nestorović.
Veliku pažnju javnosti u svetu izazvalo je otkriće da se MMR vakcina može dovesti u vezu sa naglim porastom broja autistične muške dece. - Autizam je bio potpuno nepoznat do uvođenja vakcina,
a sada raste po neverovatnoj stopi kod muške dece. Tako je u Americi
pre 20 godina bilo jedno obolelo dete na 1.600 dečaka, a danas je jedan
na 82 - navodi Nestorović i dodaje da je sve veći broj dece koji imaju
poremećaj pažnje i hiperaktivnost.

Čega sve ima u vakcinama


- Ćelije majmunskih bubrega
- Teleći serum
- Goveđi serum
- Crvena krvna zrnca bele ovce
- Tečnost iz mehurića teleće kože
- Pileća embrionska tečnost
- Ćelije iz abortiranog ljudskog fetusa
- Zečji bubrezi
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od maja Ned Mar 15, 2009 7:10 am

Stazi,ovo i nije bas neka "novost". Sve ove,pa i mnogo vise podataka imas na Google-u. Mnogo foruma,sajtova sa raspravama,misljenjima...da ili ne-za ili protivvakcinisanja deteta.

Znam ovo jer sam,kada smo dosli u Rusiju bila suocena sa cinjenicom da ovde vakcinacija deteta uopste nije obavezna,pa sam trazila informacije na internetu i stosta procitala.

Mi smo odlucili da Mateju vakcinisemo. Poceli smo sve redovno dok smo bili u Srbiji,a ovde smo dosli kada je on imao godinu dana,planiramo da se vratimo i da nastavimo da zivimo u Srbiji,a kao sto je svima poznato, u nasoj zemlji je imunizacija do druge godine obavezna. I zbog toga smo odlucili da "zavrsimo" ono sto su drugi zapoceli.

Jedino sto mi je onako...pomalo smesno je ovaj "sastav" vakcina...kanda su ovi iz "Alo" malko preterali sa ekskluzivom... Laughing
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Veka Ned Mar 15, 2009 9:25 am

Maja, da li ima istih vakcina i u Rusiji, mozda malo glupo pitanje, ali ko pita ne skita, ili mozda postoje neke slicne?
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od maja Ned Mar 15, 2009 6:20 pm

Sve iste Veko i sve se istim redosledom primaju kao kod nas.
Jedino neznam za Pentaxim,nisam se raspitivala jer smo ga mi isprimali dok smo bili u Bg.
Jedino sto je cudno kod nih je to sto Mateja nijednu vakcinu ovde nije primi u ruku...Polio,naravno u usta,a MMR u ledja,ispod plecke i DTP u nogu,u butinu.
Nenzam zasto je to tako,ali znam da posle DTP-a dva dana nije uopste mogao da hoda,stane na nozice i padne...umrla sam ta dva dana...
Medjutim,svi su govorili da je to normalna reakcija i da ce proci...i proslo je. Hvala Bogu!
Nama je ostala jos jedna doza Polio vakcinei gotovi smo do skole.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Veka Ned Mar 15, 2009 9:09 pm

Cek, cek...kako vam ostala jedna doza polio...zar se ona ne prima samo uz DTP...uf sad sam skroz zbunjena...ja sam i pozaboravljala kojim redom se primaju vakcine, mada ih je Danica primala i malo drugacijim redom jer su nama kasnije uveli protiv hepatitisa B i meningitisa.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od tanasija Pon Mar 16, 2009 12:53 am

Iva do skole nema vakcinacije, primala je pentaxim i sve doze pentaxima je primala u butinu, ja se sad ne secam ali mislim da je samo MMR primila u rame, sve ostale u butinu
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od maja Pon Mar 16, 2009 3:24 am

Mi smo Pentaxim dok smo bili u Beogradu primali u rame,kao i sve ostale vakcine.
Veko,moja greska,ipak nije sve potpuno isto,ovaj Polio koji je nama ostao je druga revakcinacija (tako pise).
Kod nas postoji jedna,a ovde dve revakcinacije za polio.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li je ovo istina vezano za vakcine?! Empty Re: Da li je ovo istina vezano za vakcine?!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu