Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Pms

+3
Andjela
Veka
Miloseva_mama
7 posters

Ići dole

Pms Empty Pms

Počalji od Miloseva_mama Pet Maj 23, 2008 11:43 pm

Drage moje ja ne znam sta je ovo,7 dana pred men. mene drma pms toliko da sam sama sebi ne podnosljiva!!!
Kako se borite sa pms-om,i dali uopste utice na vas?
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Veka Pet Maj 23, 2008 11:52 pm

Maja, meni se to desava u zadnje vreme, zadnjih par meseci.....u martu kad je trebalo da dobijem jedan dan sam plakala za sve i svasta, drugi dan sam se smejla ko lud na brasno, treci dana sam se svadjala, a onda sma hvala Bogu uvece dobila. Savrseno te razumem. Ludi hormoni....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Andjela Sub Maj 24, 2008 12:36 am

Joj,znam savrseno o cemu pricas....ja sam sedam dana pred menzes nervozna kao pas,prosto ujedam....stalno sam gladna a pogotovo slatko mi se nenormalno trazi i svake godine su mi ovi simptomi izrazeniji tj sad su mi mnogo jaci u odnosu npr prije pet godina....uzas...uzas...uzas
....ponekad pomislim, boze kakav ce mi biti klimaks kad je pms ovako iscrpljujuci :pucam:
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Veka Sub Maj 24, 2008 12:53 am

A to za prozderavanje, taman skinem 2-3 kila, dodju ti dani i ja vratim 1-2kg. :pucam: Uveliko me drma ovih dana....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Gost Sub Maj 24, 2008 9:02 am

Ja obicno nemam problama sa PMS-om... Uglavnom i ne znam kad treba da dobijem. Evo recimo trebalo bi danas al da nisam citala ovu temu ne bih se ni setila da proverim kalendar... Rolling Eyes
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Miloseva_mama Sre Sep 03, 2008 1:38 am

Upravo me drmaaaaaaaaaaaaaa
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od ZZ Pon Maj 11, 2009 6:06 am

ah, taj PMS..zlo jedno!

Neverovatno kako mi se sve poremeti u tom periodu, a najgore od svega je ludačka glavobolja kojoj ne pomažu nikakvi lekovi..plus razdražljivost, bol u grudima(toliko da moram da ih držim kad silazim niz stepenice), apetit strašno pojačan..ma sve u svemu, muka mi bude svaki mesec.. Mad
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Shishka Pon Sep 19, 2011 1:15 am

Drage moje, ja imam grdnih problema u PMS-u.
Kao devojka sam patila od uzasnih bolova tokom menstruacije, ali PMS sam slabo osetila osim one psihicke nadrazenosti.
Otkako sam se porodila, dan pre nego sto dobijem, mene uhvati takva migrena da se uvek zavrsi povracanjem. Onda sam "bolesna" par sati, i posle kao da nista nije bilo... Sutra ujutru dobijem i gotovo.
Ne znam kako da se resim tog napada glavobolje... Vec mi nije dobro kada pomislim na sledeci mesec. I to se desava tako, po pravilu, cak u sat tacno.
Najgore je, ni tablete ne pomazu Sad
Shishka
Shishka
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 61
Godina : 41
Lokacija : Apatin
Hobi : izrada nakita, heklanje, pletenje, citanje
Datum upisa : 20.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Veka Pon Sep 19, 2011 9:43 am

Shishka, ja sam imala iste probleme, migrena dan pre nego da dobijem i prva dva dana ciklusa.... znala sam da popijem i po 1200mg brufena i nista....a onda sam se susrela sa pilatesom.... meni je mnogo pomogao...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Shishka Uto Sep 20, 2011 5:15 am

Ok, pihvatam sve. A sta mislis da je pilates promenio u celoj prici? Cirkulaciju, ili? Jer ja sam se letos bas intenzivno bavila trcanjem uvece i treniranjem, i dalje me je mucila ista muka :S
Shishka
Shishka
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 61
Godina : 41
Lokacija : Apatin
Hobi : izrada nakita, heklanje, pletenje, citanje
Datum upisa : 20.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od gagam Uto Sep 20, 2011 5:34 am

mene glava razbija dan pre nego sto treba da dobijem, ali razbija......ne pomaze ni nimulid ni nista.......a smeta mi i koza u kojoj se nalazim......moj muz zna sa je u pitanju i coolira.......a ja bih i njega koji mi tolerise sve ludorije u pms-u, ponekad zgromila.....a kad dobijem...ja sam opustencija.....zgrada da pada, ja bih rekla, juuuuu vidi pade zgrada......sta se vto desava sa zenskim telom u pms-u jos nisam ukapirala....hormini ili....sta god da je ludo je..... :haha:
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Ivana Uto Sep 20, 2011 6:17 am

Shishka ::Ok, pihvatam sve. A sta mislis da je pilates promenio u celoj prici? Cirkulaciju, ili? Jer ja sam se letos bas intenzivno bavila trcanjem uvece i treniranjem, i dalje me je mucila ista muka :S
Mozda bi trebalo neko vreme baviti se sportom da bi se tek tad videli razultati...Ne znam...
Ja otkad koristim kontracepcijske pilule nemam vecih problema.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Andjela Čet Sep 22, 2011 9:06 am

Moj ginekolog kaže da kod migrena u pms-u pomaže uzimanje magnezijuma najmanje desetak dana prije menstruacije...ja još nisam probala ali probaću ...vrijedi pokušati ...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Veka Sub Sep 24, 2011 11:20 am

Magnezijum je svakako dobro povremeno uzimati.... a mislim da mi je pilates poboljsao cirkulaciju.... zbog nacina zivota i rada sve veci broj nas ima problem sa spondilozom, ili bar slabom prokrvljenoscu u vratnom delu, sto u velikoj meri izaziva glavobolje, tj migrene...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pms Empty Re: Pms

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu