Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Kad ukinuti popodnevno spavanje

+8
Ane
Milica
Mildan
tanasija
maja31
Andjela
Dy
Bojana
12 posters

Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Gost Sre Apr 02, 2008 10:02 am

neznam dal postoji ovakva ili slicna tema,ako je vec ima molim da se prebaci.
do koliko su godina vasa deca spavala popodne ili do kad nameravate da ih pustate i stavljate da opodne odspavaju?
da li mislite da to spavanje utice na to kad ce uvece otici u krevet i zaspati uopste?
da li sami traze da spavaju,vec znaju kad je otprilike vreme za isto ili ih vi stavljate svakog dana obavezno ili neobavezno kad im se spava spavaju,kad ne i nece nemoraju?

meni je nina spavala popodne do 2,5 godine,onda je prestala i do god nije krenula u vrtic nije vise htela,nekad bi se bas desilo da zadrema ,ili zaspi,ali jako retko,sad redovno i obavezno u vrticu spava ne bas svaki dan ali uglavnom evo vec pune dve godine.

nikola je lepo spavao do pre nekih par meseci i posle spava po pola sata,pa se probudi,pa ga ja opet uspavam pa se on opet probudi za deset minuta i takoprodje i sat vremena u tom cimanju,a nekad je znao lepo odspavati i po dva sata.
onda jedno vreme nije spavao uopste i vec u sedam je bio gotov,a preko dana videlo se po njemu kenkav i nervozan..dakle sanjiv.
onda sam ga opet pocela stavljati jedno vreme i opet je spavao i po sat-dva i bio kao nov samo sto bi onda uvece malo kasnije za nekih sat vremena duze legao,sad opet nece...ustvari nije hteo poslednja tri dana...i opet se vidi po njemu da nemoze da izdrzi ceo dan,a da ne odspava i odmori bar tih sat vremena.
sad cu od sutra opet da pokusavam jer mislim da je mali da izdrzi ceo dan na nogama i da mu fali to popodnevno spavanje i da je jos rano da ukinemo isto bar do trece godine,a vec od septembra navici ce da spava u vrticu i da bar malo odmori i predahne zajedno sa ostalom decom,inace je neumoriv,tesko pristaje da ide da spava ,a vec uvece nekad i pre planiranog kupanja trazi da ide da spava jer nemoze vise...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Bojana Sre Apr 02, 2008 10:30 am

mislim da je sve to individualno od deteta do deteta,maki spava sada po sat-sat ipo preko dana i meni to mnogo znaci da se malkice odmorim i ne bih zelela to da ukidam :haha: ,a mislim da i njemu znaci jer on ne ume da sedne da se odmori ni 5min samo jurca dok je budan od jutra do mraka pa bar tih sat vremena da ima neki mir
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Dy Sre Apr 02, 2008 9:58 pm

kada ukinuti?? ne joooooooooos..od moje kume kcerkica od godinu dana prestala spavati popodne..ali zato zaspe uvece u 9 i spava ujutro do 10 redovno!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Andjela Čet Apr 03, 2008 12:26 am

Andjeli sam to popodnevno spavanje ukinula sa 2.5 godine jer jednostavno vise nije mogla da se uspava u to vrijeme....a i navece je kasnije isla na spavanje,preko dana se naspava i onda navece ne moze u krevet prije 23.00.Zato smo ukinuli to popodnevno spavanje i onda je uvece zaspala u 21.30 a ustajala ujutro u 10.Za nju je to bilo sasvim dovoljno!
Djordje je drugaciji,on jos spava popodne i toga se ne odrice jer mu je to potrebno,ne moze da izdrzi citav dan bez odmora,bude jako nervozan i kenjkav,a opet navece zaspi oko 21.30 i spava ujutro do 7.30.Za sada takav tempo odgovara i njemu a i meni!
Mislim da je to sve individualno....treba ocijeniti i procijeniti da li djetetu taj popodnevni odmor godi ili mu je postao bespotrebna gnjavaza(kao sto je bio kod Andjele) .
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od maja31 Čet Apr 03, 2008 12:35 am

Kod nas nikola jos spava posle podne kada neide u zabaviste a kada ide spava tamo, a ima 4 ipo godine
a Bojana ima 14 meseci i spava dva puta na dan i nikako nemogu da se setim kada je poceo nikola da spava samo jednom na dan?
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od tanasija Čet Apr 03, 2008 12:54 am

iva spava po podne sat i po, dva. ja mislim da je to odlicno i nadam se da ce do polaska u skolu imati bar popodnevnu dremku.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Dy Čet Apr 03, 2008 12:55 am

tanasija ::iva spava po podne sat i po, dva. ja mislim da je to odlicno i nadam se da ce do polaska u skolu imati bar popodnevnu dremku.

HIHIHI i i ja i ja
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Mildan Čet Apr 03, 2008 10:40 pm

Smatram da ukidanje popodnevnog spavanja zavisi od deteta.Ako ono neće uveče do nekog normalnog vremena za dete da se uspava, onda mu ukinite popodnevno spavanje.Meni Dana nije htela uveče da spava pre jedanaest, dvanaest, pa sam ukinula popodnevno spavanje.Ali Mici spava dva puta u toku dana i opet u devet već hrče.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Milica Čet Apr 03, 2008 10:56 pm

Bojana ::mislim da je sve to individualno od deteta do deteta,maki spava sada po sat-sat ipo preko dana i meni to mnogo znaci da se malkice odmorim i ne bih zelela to da ukidam :haha: ,a mislim da i njemu znaci jer on ne ume da sedne da se odmori ni 5min samo jurca dok je budan od jutra do mraka pa bar tih sat vremena da ima neki mir
i kod mene je identicna prica,ja nekad jedva cekam da zaspi
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Ane Čet Apr 03, 2008 11:15 pm

ja ne zelim da mu ukinem popodnevno spavanje. obocno legne oko 14-14.30 i otspava oko 2-3 sata. nekad se desi da preskoci. ako ustane malo kasnije ujutru - oko 10.00 na pr. pa nece na spavanje u 14.00. ali tad je bas nepodnosljiv, vec oko 19.00 pocinje sve da mu smeta i cmizdri iz cista mira.
ali kako se sad promenilo vreme, t.e duzi je dan, nekad uspava se oko 15-16.00. jos ako je umoran prespava po 3-4 sata. e tad imamo problem uvece, jer zaspe oko 23.00-00.0.
ipak mislim da je dobar za njega taj popodnevni odmor. narocito sad kad pocne leto i vrucine, bar ce prespavati neki sat od onog kriticnog perioda dana kad ne sme napolje.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Andjela Čet Apr 03, 2008 11:27 pm

Nekad ne zavisi od roditelja hoce li on ukinuti to popodnevno spavanje,neko dijete ga jednostavno samo izbaci....ne prija mu npr. ja sam Andjelu mora uspavljivati po sat,sat ipo da bi ona odspavala najvise 40 minuta i onda se probudila jos nervoznija i navece nekad nije htjela da zaspi do 23.30....tako da smo odlucili prekinuti to mucenje i za mene i za nju i od tada sve super!A eto Djole je opet skroz drugaciji on ne moze ni da funkcionise bez popodnevnog odmora....a i meni odgovara da na par sati budem mirna....
Tako da ja svojoj djeci nista nisam nametala...oni su sami odlucili i meni pokazali sta njima odgovara!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od daniela Pet Apr 04, 2008 11:51 am

Mislim da je individualno, to ce samo dete da pokaze.Elena spava dvaputa preko dana ali po pola sata ,dok Angel kad je bio mali spavao jedan put.
daniela
daniela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 48
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 26.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Emi Pet Apr 04, 2008 9:10 pm

a zasto da ga ukinemo??? pa to svima odgovara!!!

Milena spava do 06-07, pa onda opet oko 09 jedno polaa saat, polse oko 13 opet do 15, i sad vrlo retko imamo treto spavanje, ovih dana je budna do 21!!!!!!!!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Mildan Pet Apr 04, 2008 10:31 pm

Meni bi svakako odgovaralo da je Dana htela uveče u normalno doba da se uspava, a popodne da je išla bez plača na spavanje.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Ivana Pet Apr 15, 2011 10:57 am

Stefan u vrticu spava oko sat ipo,dva,od 11:30h-13:30h im je spavanje.A spava zato sto ujutru ustajemo u sest sati.Vikendom uglavnom ne spava preko dana jer se kasnije budi.Uvece zaspi izmedju 21h i 21:30h, retko kada kasnije.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Veka Sub Apr 16, 2011 9:30 pm

Danica jos uvek spava u vrticu, malo njih spava u grupi ali ona nadoknadjuje sto ne spava uvece na vreme, krenemo od 9 da se ganjamo da bi se do pola 11 uspavala.... uglavnom se svodi na to da me dovede do ludila kad treba da spava.... kuci za vikend ne spava, a budi se mozda samo pola sata kasnije nego za vrtic i uopste mi nije jasno u cemu je razlika.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kad ukinuti popodnevno spavanje Empty Re: Kad ukinuti popodnevno spavanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu