Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Spavamo li dovoljno??!!

5 posters

Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 7:55 am

koliko spavate?
da li se budite naspavani ili neispavani?
koliko sati sna vam je dovoljno da biste ujutru bili kao nova i spremni za nove obaveze?

ja u proseku spavam 7 sati,i to mi je malo,problem je sto nemogu rano da legnem tj mogu,ali nemogu da zaspm ,pa se sat vremena vrtim i prevrcem u krevetu,a to mi je onda isto kad i kasnije legnem.
ni 8 sati sna mi nije dovoljno sto u proseku jeste,ja obozavam da spavam i mogla bi spavati ko medved...
vikendom nekad malo duze,onda sam ko nova,sada sam vec navikla tako da mi nije problem kasno leci,a rano ustati,ali opet ti prvih desetak minuta mi je tesko,posle kad se rasanim sve ide lako.


u trudnoci recimo nisam mogla spavati nocu,i onda sam legala pred zoru,a ustajala kasno popodne,i tada mi se cini da mi se i dusa naspavala sto je i dobro,jer posle rodjenja dece jako malo sam spavala,nekad sam sebe zaticala i da zmurim stojeci samo pet minuta da dremnem ili zatvorim oci,a nisam smela da legnem jer sam znala ako zaspim ni topovi mi nece probuditi,a ne beba.

kako je u vasem slucaju,da li ste po prirodi spavalica,da li vam je san vazan za lepotu i zdravlje i da li uopste od toga koliko ste spavali zavisi kakav ce vam sledeci dan biti tj od vaseg raspolozenja?

evo kratkog teksta koliko bi zastvarno tebali spavati da bi sutrasnji dan docekali vicni,raspolozeni,opiusteni,koncentrisan ii sa osmehom na licu,jer svi znamo da kad smo neispavani i umorni onda smo i besni i mrzovoljni i nervozni...


Spavamo li dovoljno?

Spavamo li dovoljno??!! 431Često čujemo da nam je za dobro raspoloženje i odmor dovoljno osam sati sna dnevno.
Dok zdravstvene organizacije kroz medije upozoravaju da nam je za zdravi život potrebno dovoljno sna, nejasno je što točno fraza «dovoljno sna» znači.
Poznato nam je iz iskustva da nas premalo sna «košta» - manje smo produktivni, smanjena nam je sposobnost pamćenja i koncentracije. Znanstvenici upozoravaju da manjak sna može ugroziti naše zdravlje, ali i da smo nedostatkom sna opasni za okolinu.
Premalo sna može dovesti do:
1. Povećanja mogućnosti nesreće u prometu
2. Vjerojatnosti da će vam se povećati težina
3. Povećane mogućnosti dobivanja dijabetesa i srčanih problema
4. Povećane mogućnost depresivnog stanja i zlouporabe droge
5. Smanjene mogućnost reakcije i pamćenja novih podataka

San nije samo predah od naših dnevnih rutina, potreban nam je za zdravlje, mentalne i emocionalne funkcije.
Sljedeće preporuke mogu vam pomoći da se naspavate i «uberete plodove» dobrog sna.

  1. Izbjegavajte stimulanse i alkohol: mogućnost spavanja se više odnosi na nešto što činite nego na nešto što ne činite. Prije spavanja biste trebali izbjegavati alkohol, teška jela, kofein i nikotin.
  2. Ne idite spavati gladni! Vrijeme prije sna nije vrijeme za konzumiranje obilnih obroka, ali trebali biste pojesti nešto lagano ili popiti toplo mlijeko.
  3. Pokušajte otkloniti svoje brige, ne mislite na probleme – stres vas samo drži budnima.
  4. Idite spavati u isto vrijeme, neka vam to bude rutina kako bi vaše tijelo znalo kada je vrijeme za san.
  5. Spavajte na udobnom krevetu, neka vam u sobi bude tišina. Pokušajte ne raditi u sobi, neka vas ona asocira na san.
  6. Opustite mišiće. Nije preporučeno raditi teške vježbe prija sna, ali možete napraviti nekoliko laganih vježbi za rastezanje.
  7. Pokušajte čitati uz prigušeno svjetlo.
  8. Okupajte se u toploj mirisnoj kupki.
  9. Prije spavanja, u krevetu ne biste trebali gledati televiziju

    Podjela sati sna po dobnim skupinama prikazuje prosječnu potrebu za snom. No, kao i sve ostale karakteristike ta je potreba individualna. Količina sna koja nam je potrebna kako bismo što bolje funkcionirali varira od osobe do osobe. Dok je nekima dovoljno sedam sati sna, nekima će biti jedva dovoljno devet, neovisno o tome koliko imaju godina. Studija iz 2005. godine je potvrdila da potrebe za snom variraju te se provode dodatna istraživanja kako bi se utvrdio detaljniji uzorak prema kojem nekome treba više, a nekome manje sna.


Poslednji izmenio Renata dana Uto Mar 04, 2008 10:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Emi Uto Mar 04, 2008 9:18 am

ja nocu spavam 6 saati, i preko dan legnem dvaput po saat vreme i toliko...a dali je dovoljno NEEEEEEEEE
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Andjela Uto Mar 04, 2008 9:28 am

Volim da spavam i da se naspavam ko covjek a to po meni podrazumijeva 10 sati sna,ali naravno to nikada ne ostvarim....spavam 7 do 8 sati....danju nikada ne spavam jer naprosto nemam zivaca da se opustim i zaspim,ponekad samo drijemam ali to nije spavanje.
Tih mojih 7-8 sati sna mozda bi i bili dovoljni da me Djole s vremena na vrijeme ne probudi....ili mu se piski ili je zedan ili......tako da taj san nikada nije u komadu i mislim da nikada nece ni biti....misljenja sam da cim dobijes djecu pozdravi se sa bezbriznim i cvrstim snom Laughing.....bar u mom slucaju!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 9:36 am

andjela ::....misljenja sam da cim dobijes djecu pozdravi se sa bezbriznim i cvrstim snom Laughing.....bar u mom slucaju!

i u mom slucaju je ovako ja sam odavno kompletnom snu rkla zbogom,pre sam spavala ko medved,a sad ko zirafa... Shocked Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Emi Uto Mar 04, 2008 9:49 am

a kako spava zirafa lol!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 10:00 am

2 sata dnevno.... :ups: :nesanica: u vrh glave lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Emi Uto Mar 04, 2008 10:01 am

izdrzacemo......ali do kada???? a tek kad krenem da radim Spavamo li dovoljno??!! 0002018E
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Gost Uto Mar 04, 2008 10:04 am

do 18 valjda ili kad se poudaju i pozene...
u penziji ima da spavam ko zaklana,ma do podne necu da ustajem,valjda cu tad imati lap top pa sa istog iz kreveta cavrljati sa vama... lol! :haha:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Bojana Uto Mar 04, 2008 11:23 am

NE-n spavamo dovoljno!!!
Maki se upava u pla 11 i budi se oko 8 a ja legnem oko pola 1 i u toku noci se budi po 2-3x a ja onda ne nastavim odmah spavanje jer se mnogo tesko uspavljujem i tako da nemam pojma koliko spavam kad se sve skupi ali sigurno nije dovoljno jer od kad se rodio nenaspavana sam konstantno :nesanica:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od pricalica Čet Mar 13, 2008 5:21 am

Au,bas pre neki dan konstatujem da otkako sam zatrudnela,ja se ne naspavah.Piskila sam po celu noc,a otkako se beba rodila,pa,budjenje na dva sata ili,ako je bas velikodusna na 3-4...Ne osecam se ispavano uopste...
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Milica Čet Mar 13, 2008 5:26 am

Jos malo dok beba poraste..posle je lakse. Naspavaces se, ja sam na primer do skoro spavala svaki put kada Natalija spava
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Gost Čet Mar 13, 2008 5:55 am

ja sad kad i mogu da ranije legnem ne bas sa kokoskama, Laughing nespavam zbog vas.. grr

inace uvece mogu biti budna dugo,ali mi ujutru fali jos par sati sna.... lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Milica Čet Mar 13, 2008 6:05 am

Pa za sve je kriv kompijuter, ciji si zavisnik..zato ja imam malog Krigera sa kojim moram da odlezim bar jedan sat, posle dodje palminjo, i zaspim oko 12 sati..do nekih 9 spavam i sasvim mi je dovoljno
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Spavamo li dovoljno??!! Empty Re: Spavamo li dovoljno??!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu