Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Akvarijumske ribice

+4
mama_daisy
Beba
Lidija
Veka
8 posters

Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Akvarijumske ribice

Počalji od Veka Pon Jan 28, 2008 7:10 am

Posto otvorismo temu za papagaje, ajde i za ribice, da ne mesamo zivotinje. Iskusni u cuvanju ribica izvolite podelite vasi iskustvo sa nama kako, sta, zasto u vezi ribica. Odgonetnite nam sve zagonetke vezane za ove sicusne zivotinjice koje ukrasavaju vase domove.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 9:18 pm

Pa znaš kako Renata,ako imaš filter onda nikad ne menjaš svu vodu,on je filtrira i ona ne bi trebalo da se zamuti,međutim ako se to ipak desi,onda se oduzme npr.polovina vode iz akvarijuma i zameni se novom.
Ili npr.kad imamo puno mulja dole onda pomoću creva isisamo tu nečistoću.
Voda koja se sipa u akvar.ne treba da bude sveža,već je treba prokuvati i onda ohlađenu sipati.
Mi ne prokuvavamo vodu,nego ostavimo par dana da odstoji,može i tako,važno je samo da ne bude ona pravo iz česme.

Osim filtera treba da imaš i grejač,pumpu,neko osvetljenje
Hraniš ribice jednom ili dva put dnevno(barem mi tako) i to ti je cela briga oko njih.
Ako se pojavi neka bolest sipa se lek u vodu a i kada se zamuti voda može da se sipa neki lek i voda se razbistri.
Mogla bih da ti preporučim Ksifo ribice(one su narandžaste boje)i Gupi,one su brzo razmnožavaju i nisu jako osetljive(kod nas su preživele i bez filtera i bez sve one opreme što sam gore navela dok nismo to nabavili).
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 9:20 pm

Eto ja odgovorila Renati na pitanje o ribicama u temi za papagaje,pa bih zamolila ako može i to pitanje i taj moj odgovor da prebacite ovde.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 9:29 pm

hvala puno scarlet na odgovoru jos samo bi te pitala da li moguce imati ribice i akvarijum bez filtera,osvetljenja,pumpe,grejaca...
dakle da li mogu ziveti samo u obicnoj vodi bez svih tih dodataka????!!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Lidija Čet Mar 06, 2008 12:12 am

Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Beba Čet Mar 06, 2008 1:34 am

Meni ni jedna ribica nije preživela duže od mesec dana bez opreme. Uglavnom sam ih dobijala na poklon od drugarica u kesici ili teglici, pa sam ih ja stavljala u mali akvarijum... Riboubica Embarassed Nikada se nisam na vreme setila da im je išta više potrebno osim hrane i menjanja vode. Valjda mi je oprošteno, bila sam klinka.

Sada bih kupila sve, ali ne želim da mi kućni ljubimac bude ukras, već da nam bude i prijatelj. Zato ih sigurno neću kupovati Nikoli, osim ako ne bude baš želeo.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Lidija Čet Mar 06, 2008 1:48 am

Pa da to si u pravu ribice su više kao ukras,sa njima ne možeš da ostvariš nikakvu bliskost kao npr.sa psom,ali jbg mm ih obožava i on o njima vodi računa što se tiče svega(hranjenje,čišćenje...)
Ali zato osim njih imamo i psa i gomilu ukrasne živine)papagaje,zebice,zlatne fazane,prepelice,gugutke,ukrasne kokoške i koke nosilje...)
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od mama_daisy Čet Mar 06, 2008 2:57 am

I mi imamo skoro toliki akvarijum...I puno ribica i ribetina u njemu...trenutno je jako prljav, jer ga je mm trenutno bas zapostavio, ali cim ga sredi uslikacu pa da vidite...Mislim da moraju ribice imaju grejac za vodu, neko svetlo i fliter za ciscenje (ako je veci akvarijum u pitanju u kome ne moze cesto da se menja sva voda)
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Mima Čet Mar 06, 2008 3:28 am

imamo i mi akvarijum a kad se cisti akvarijum koji ima filter ostavi se trecina stare vode se ostavi a ostatak se sipa nova
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od amarilis Uto Dec 23, 2008 11:57 pm

Mi nemamo akvarijum mada moji roditelji imaju i to lep i veliki. Koliko ja znam i za te male kucne ljubimce treba posvetiti puno paznje i ljubavi. Osnovno je da ne mogu sve ribice biti zajedno, ne podnose jedna vrsta druge,mislim da me razumete sta hocu reci. Neke vrste ce napadati druge! I sta onda, belaj! Treba filter za vodu,naravno, neke biljcice, vitamini i odgovarajuca hrana. Kod mojih roditelja, ribice se razmnozavaju kao lude .... cak ima i mali akvarijum gde se te ribice mreste ... Kada budem spremna na takvu vrstu obaveze, mislim da ce ribice biti i kod nas jer ih Marija obozava. Dete se uvek oraspolozi kada ih vidi... santa
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Viki de Marko Sre Dec 24, 2008 11:54 am

Amaralis, ribice nisu velika obaveza, ako imas sve potrebne elemente.
Jedna od stvari koje niko nije pomenuo jeste i raznovrsna ishrana ribica. Time ribice dobijaju lepu boju i zdravije su.
Viki de Marko
Viki de Marko
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 412
Godina : 51
Lokacija : internet
Hobi : grafika, grafika i grafika
Datum upisa : 16.10.2007

http://www.svetgrafike.com/Forums/viewtopic/t=274.html

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od amarilis Sre Dec 24, 2008 9:01 pm

Naravno Viki,nije velika obaveza no trenutno ja licno imam dosta svega na listi ...neka samo dete malko poodraste i bice! Da za raznovrsnu ishranu sam zaboravila napomenuti ... santa
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od amarilis Pet Apr 03, 2009 1:56 am

amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Vlada75 Uto Jul 06, 2010 8:44 pm

Par saveta:
- u prodavniacama su ribe obično prenatrpane u posudi tako da su u takvom zarobljeništvu mirne. Čim se smanji brojno stanje instinktivno počinje borba za deo akvarijuma. Zato su pojedine ribe mirne dok ih ne donesete kući

- najveći problem jeste uspostavljanje biološkog kruga (kiseonik-ugljendioksid) prilikom formiranja. Najpametnije je da akvarijum formirate "putem kojim se redje ide". Pored šljunka i malo peska postavite biljke i ne dirajte ništa mesec dana. Tek kada ojača koren biljke počnite sa stavljanjem ribica - one u igri vole da izvuku celu biljku pogotovo ako je ribica odrasla a koren nije čvrst.

- algare, somiće i ostale čistače stavljajte na kraju - prvo neka obične ribice malo naprave posla djubretarcima. U čistom akvarijumu somići nemaju šta da rade npr.

- Od puževa koristite tzv. Amazonce (žuti puž koji naraste do veličine kivija). Puževi su dvopolci tako da je dovoljno imati dva. Gnezdo prave na haubi tako da ako vam ne treba novih 200-300 puževa lagano odstranite isto. Ako ste greškom ubacili rečnog puža, sem saučešća izjavljujem da kupite ribu koja ih tamani. Samo i ona se bavi "uzgajanjem" svoje žive hrane pa ih neće dirati kada se brojno stanje puževa smanji na minimum.

- izbegavajte korišćenje hemikalija i pustite da priroda odradi svoje. Za kiselost vode kod većine riba je dovoljno staviti mangrovan, parče drveta od kog voda požuti i akvarijumu sem šmeka da i funkcionalnost.
Vlada75
Vlada75
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 13
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od amarilis Sub Jul 10, 2010 3:30 am

Vlada75, hvala na savetima...
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Akvarijumske ribice Empty Re: Akvarijumske ribice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu