Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Samostalnost kod deteta

5 posters

Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Samostalnost kod deteta

Počalji od Jankito Pet Okt 19, 2007 2:59 am

Dragi roditelji,zanima me koliko su vasa decica samostalna,da li apsolutno sve od vas traze da im pomognete tipa jela,spavanja,odlaska u toalet,citanja,pa i igranja itd.
Moja Jana kako tako,ali cini mi se da vise koristi mene kao pomoc nego sto bi sama nesto odradila,da li su to ipak navike ili jednostavno takvo je dete?
Hvala unapred na odgovorima!
Jankito
Jankito
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 428
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Mildan Pet Okt 19, 2007 3:08 am

To su po mom mišljenju navike.U vrtiću Nemirko1 sve radi sama, kaže vaspitačica sama se oblači,sama ide u toalet, briše guzu.A kod kuće malo zabušava.Mada sam i ja malo kriva, jer večito žurim nešto, pa da je ne bih čekala tri sata, ja završim posao oko oblačenja.Tako da pola ona stigne, a pola ja.Za toalet nemam brige, sem što joj ja brišem guzu nakon velike nužde, jer kada to ona sama uradi u vrtiću, vidim da nije dobro.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Veka Pet Okt 19, 2007 7:15 am

Nekako mi se cini da je Danica prilicno samostalna, nekad je ja malo i sputavam u tome bas iz ovog razloga zurbe- kako rece mildan, jela bi ona sama i cesto i jede, ali kad krene da se igra sa hranom ja oduzimam i nastavljam da je hranim, skine pantalone i sedne sama na nosu, posle nuzde se sama obuce, ne bas najbolje sad kad ima i hulahop i pantalone, pa ja namestim kako valja, a kad kaki zove da joj brisem guzu, to jos nismo savladali, mislim da nam je mozda i rano za to. Cipele obuje sama, nekad i kontra Laughing , sad nam cizme zadaju muke i jos ih nije savladala, sve u svemu snalazi se sama sasvim dovoljno za njen uzrast...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Mildan Pet Okt 19, 2007 11:39 am

Zaboravila sam da kažem da jede sama odavno, još u trećoj godini je jela uveliko supu sama.

A moram i Micu da pohvalim da već skoro sve jede sama.I hoće sama da sedne na nošu da je ja ne držim, a pre toga vuče majcu gore, a pantalonice dole.Ja joj pomognem jer ne može zbog hulahopkica, a i još nosi pampers.Polako se odvikavamo.Nadam se.Vodu pije sama iz normalne čaše, jogurt iz šolje, kao velika.Uopšte se ne pokvasi.
Mlađa deca su naprednija, jer sve vide od starijih.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Milica Sub Okt 20, 2007 2:51 am

Sto se spavanja tice ni malo nije samostalna. Kao da nema sigurnost da zaspi ako me ne drzi za ruku, stipa itd,ali preko dana je drugacije, skoro da insistira da sama pije i jede iako to ne ume da radi popustim joj da se umaze. Valjda se tako i stice samostalnost.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Veka Sub Okt 20, 2007 8:09 am

Milica ::Sto se spavanja tice ni malo nije samostalna.....
skoro da insistira da sama pije i jede iako to ne ume da radi popustim joj da se umaze. Valjda se tako i stice samostalnost.

Naravno Mico da se tako stice samostalnost. Ja sam Danici davala kad god je htela da sama jede i pije, rezultat toga je da od 10.meseca sama drzala solju sa piskom, od 14. sama pila iz obicne case, od 18. sama kusa supu, nije sasvim vesta jos uvek, pola je u ustima pola po njoj, ali naucice, ima vremena.
A sto se spavanja tice, ni mi tu nismo samostalni skroz na skroz.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Milica Sub Okt 20, 2007 9:52 pm

Evo juce je naucila da pije sok na cevcicu, a flasicu drzi sama dosta dugo, ne znam tacno kada
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Gost Pon Okt 22, 2007 3:03 am

nina je jako samostalno dete.ona sama zna da jede i koristi pribor za jelo,sama ide u wc,sama se oblaci,sama zaspi ili trazi da ide da spava kad je umorna.jedino sto ne zna da veze pertle i jos po koju sitnicu.ja sam za to da deca sto pre nauce da budu samostalna.po nini kao i da nemas dete,ona sama sebi kreira zanimacije i slobodno vreme,ja je pustim na ulicu i znam da nece ici dalje nego sto sme,na put ili otici kod nekoga a da mi se ne javi,ide i sama u prodavnicu koja je u nasoj uluci ali s preke strane i zna da gleda levo i desno,cak zna i na semaforu na koje se svetlo stane a na koje prelazi.jako je dobra,pametna i ja stvarno nemam nikakvih problema sa njom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Dy Sre Okt 24, 2007 2:06 am

anastasija drzi flasicu sama (ali kad sam ja tu donese meni i kaze mama ade) to znaci ja preuzimam flasicu..slamku koristi...

ali sve u svemu mislim da nije samostalna (jeste kada mene nema).... jer kada crta mama ade, kada gleda TV mama vidi...

igra se sama 5 minuta potom zove opet mama dodji..itd.. nije samostalna ili jeste ali ne zeli jos...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Milica Sre Okt 24, 2007 5:56 am

Pa dece su jako vezana za majku, evo danas mi je iskrivila kicmu, Celi dan me Mamaka kako bi ja to rekla. I nocu kada se probudi osmehne se od uva do uva i kaze Mamaaaa. A to nekako kroz nos, pa samo da je pojedes.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Samostalnost kod deteta Empty Re: Samostalnost kod deteta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu