Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Obuća

+20
Ivana_Sa
tanasija
IRENA
jovana023
Endzi
Bojana
Emica07
vekiks
miloss
Lidija
Cvrki
Andjela
Pokita
Boka
Jankito
Mildan
Milica
mama_daisy
Veka
Tamara
24 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Obuća

Počalji od Tamara Čet Okt 18, 2007 11:47 pm

First topic message reminder :

Koju obucu kupujete vasim malisanima? Da li vam je bitno da je markirana ili moze i nepoznati proizvodjac ako pritom ima anatomski ulozak?

Meni je bitno da je obuca kvalitetna i na tome ne stedim pare. Prve sandalice su joj bile cicibanove, a posle sam joj kupila Primigi sandale i cipele.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Lidija Uto Dec 04, 2007 2:48 am

Cvrki ::Imate li čizme za sneg i planirate li da ih kupite, ja gledam da uzmem mojoj Sari one koje su od šuškavog materijala sa krznom unutra, ali ne znam hoće li ona znati u tome da ide, nekako su glomazne, nisu teške, lagane su, jer im je djon od nekog laganog materijala, ali opet ne znam sve mislim da će da se sapliće i ako ona odlično hoda sa svojih godinu i po dana. Recite mi vaše iskustvo.
Cvrki evo ja baš juče kupila mojoj Ivoni takve ko' što ti opisuješ i uopšte joj nisu neudobne,normalno hoda u njima,nisu glomazne i veoma su tople....samo još da padne sneeg :snesko:
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od miloss Uto Dec 04, 2007 3:15 am

Glasam za Ciciban, a onda Pavle... pa tek na kraju Polino! Nesto nisam preterano zadovoljna od njih a cene se kao dobri!!!
avatar
miloss
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Godina : 51
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Mildan Uto Dec 04, 2007 4:08 am

Mi smo dobili iz Austrije takve šuškave čizme.Baš su tople.Izgledaju kao one za skijanje, fenomenalne su za ovo vreme.
A mlađa i ovako ne ide napolje puno, pa ona ima od prevrnute kože, postavljene sa vunom.Lepše su i onako baš za devojčice, ali nisu za bare...
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Cvrki Uto Dec 04, 2007 9:01 am

Kupili smo ih i mi sad, mnogo su slatke, roze-sive, tople su, super hoda u njima, nosili smo ih po snegu ali po kiši nismo.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od vekiks Ned Dec 16, 2007 11:17 pm

Kupujemo svu obucu Ciciban (i cipelice i patofnice i snadalice). Kazu da su jednako kvalitetne i Pavle ali ja ne znam gde ih ima u Krusevcu?
avatar
vekiks
Novi član
Novi član

Broj poruka : 27
Godina : 46
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Emica07 Sub Dec 22, 2007 2:24 am

Mi neznamo koji broj nosimo :placem: i neznam uopste da li da kupujemo ema nece da puzi jedino sto je odusevljava to je da stoji i ako neko zna gde imaju te pavel u beogradu i dokle rade subotom
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Milica Sub Dec 22, 2007 2:34 am

Emica07 ::Mi neznamo koji broj nosimo :placem: i neznam uopste da li da kupujemo ema nece da puzi jedino sto je odusevljava to je da stoji i ako neko zna gde imaju te pavel u beogradu i dokle rade subotom

Potrazi u Piramidi...ima dosta prodavnica sa decijom obucom.Ja sam zadnje kupila tamo u jednoj radni, koja drzi ortopetsu obuci..ulosci su sjajni, marke bebeton.Kozne su i jako kvalitetne
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Emica07 Sub Dec 22, 2007 2:37 am

Hvala Milicice a da li je jos uvek ono radno vreme subotom piramide da rade do 10
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Milica Sub Dec 22, 2007 3:03 am

Jeste draga...ova radnja o kojoj ja pricam nalazi se u lokalima do sina tramvajskih, idi pogledaj izuzetne su, a tek patofnice sto su lepe a anatomske....
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Gost Sub Dec 22, 2007 5:02 am

Emica07 ::Mi neznamo koji broj nosimo :placem: i neznam uopste da li da kupujemo ema nece da puzi jedino sto je odusevljava to je da stoji i ako neko zna gde imaju te pavel u beogradu i dokle rade subotom

verovatno nosite broj 18 posto manji broj nema koliko ja znam,mislim da joj je jos rano za cipelice,kupi joj za sad neke anatomke patofnice,da nije bosa,i zbog bolje ravnteze,a tamo sa devet meseci kad vec bude sama pravila par koraka uz pridrzavanje i htela da ustaje mozes da joj kupis prve cipelice.
to ti je moj savet,a ti odluci.........
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Bojana Sub Dec 22, 2007 5:23 am

ja zam za sto kvalitetnije cipelice,trenutno imamo chicco cipelice i ciciban patofnice,jednom sam mu kupila neke nepoznate sa anatomskim uloskom i bezveze sam bacila pare jer su ga odmah nazuljale,zato mislim da na kraju ipak ispadne jeftinije kupovati skupe stvari
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Emica07 Sub Dec 22, 2007 5:43 am

Hvala svima sto nam pomazete i sad pravac po patofnice :gim1:
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Milica Sub Dec 22, 2007 6:14 am

Ove koje sam ja kupila su Bebeton....patofne kad budes videla bice ti jasno o cemu pricam samo ako obes u tu radnju
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Endzi Sub Dec 22, 2007 9:48 am

Mi smo kupili prve patofnice..otprilike kad je napunio osam meseci.
U pocetku je bio jako smesan,izgledalo je gde god da krene da mu bas one smetaju.
U prodavnici su bile ciciban i pavle po 1800din.a polino 1200din.
Ja sam uzela ciciban jer one jedino imaju cibzar na sredini i kao povisene su napred(Vaki ima malo buckastiju nogu i ove pavle ne bi sigurno mogao obuti jer su za izuzetno mrsavu stopicu)!
Brzo se navikao na njih jer mu ih obuvam bukvalno cim se probudi,nogica se ne znoji,ne guzvaju se a stopica pravilno stoji tako da sam njima odusevljenja a kakve su im cipelice...provericemo uskoro jer jos uvek nosimo ne hodalice.
Da i br.je 19,malko su mu duze ali sirina je ok.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Gost Sub Jan 05, 2008 1:55 pm


Kako odabrati cipelice za dete?

visi terapeut Snezana Milanovic


Kako da znate koje su cipelice najbolje?!


Roditelji za svoje dete žele uvek sve najbolje, tako i kupovini cipela, posebno prvih najozbiljnije pristupaju. Međutim, tu i nastaje problem, kako da znaju da su odabrali najbolje cipele. Nažalost, ne postoje ''najbolje'' kao ni ''prodavnica u kojoj se takve cipele prodaju''.
Pre svega treba odabrati pravo vreme za kupovinu, posebno kada kupujete detetu prvu pravu cipelu. Dok ne počne da stoji i samostalno pravi prve korake, bez obzira koliko ima meseci, najbolje je da u kući bude boso ili u čarapama. Za izlazak može da ima nehodajuće cipele koje štite od hladnoće.
Prvi koraci će biti mnogo sigurniji i pravilniji u obući koja pre svega treba da bude odgovarajuće veličine. Ako su cipele male dete će odbijati da ih nosi ili ćete uočiti crvenilo na koži stopala nakon izuvanja. Tesna obuća može da dovede i do poremećaja cirkulacije, pojave žuljeva ili urastanja noktiju.
Takođe ne treba da bude ni prevelika, jer će to biti uzrok nestabilnosti pri hodu. U takvoj obući stopalo se nepravilno opterećuje, dete krivo gazi i to može da dovede do deformiteta.
Zato je potrebno da cipele budu odgovarajuće veličine, najbolje duboke da bi držale skočne zglobove i čvrsto vezane kako bi bile dobra potpora pri hodu još uvek nedovoljno razvijenim mišićima i ligamentima nogu.
Veličinu možete da odredite pomoću šablona koje neki proizvođači dečije obuće prave, ili da sami kod kuće napravite od kartona. Postavite stopala na karton i olovkom obeležite oblik stopala, tako ćete pored dužine imati i širinu stopala što će vam olakšati kupovinu, a možete da kupite cipele i bez deteta.
Obuća treba da bude od prirodnog materijala, kako spolja tako i iznutra da bi stopalo moglo da diše, odnosno da ne dođe do pojačanog znojenja što je naročito važno kod male dece koja još uvek nemaju uspostavljenu termoregulaciju.
Šivena obuća je trajnija u odnosu na lepljenu, a i manji je rizik od pojave alergije na sintetički lepak.
Ako je đon od kože preko njega na prednjem delu cipele i na peti treba da bude zalepljena guma da se dete ne bi klizalo pri hodu po parketu.
Cipela ne sme da bude previše tvrda kako ne bi ograničavala normalno savijanje stopala pri hodu ali ni mekana jer neće davati neophodnu stabilnost detetu. Obratite pažnju na deo koji drži skočni zglob, on treba da bude čvrst, dok prednji deo prema prstima mora da bude mekan i dovoljno širok da prsti ne bi bili zbijeni što može da dovede do njihovog deformisanja.
Prilike su takođe namenjene nekoj sportskoj aktivnosti pa su đonovi prilagođeni određenim potrebama, trčanje, skakanje, šutiranje lopte, i posebnim podlogama, trava, neravni tereni. Zato starija deca patike treba da nose kada se bave nekim sportom i da one odgovaraju zahtevima te aktivnosti. Nažalost zbog trenutne mode, danas deca uglavnom nose patike od najranijeg uzrasta pa do pune zrelosti i to u svim prilikama. Kako patike ne daju odgovarajuću potporu, a vrlo često ih deca čak i ne vezuju stopalo se trajno deformiše čak i kod onih koji nisu imali predispozicije za pojavu deformiteta. Iako je sportska obuća načelno dobra i bez obzira što se odlučite za skupu i kvalitetnu ako se nosi kao zamena za svu drugu imaće loše posledice po zdravlje deteta.
Takođe treba imati na umu da visoka cena i čuvena marka nisu uvek garancija dobrog kvaliteta. Ako dete najveći deo dana provodi u patikama, dobro je da ima dva para i da ih nosi naizmenično da bi mogle da se osuše od znoja i provetre.
Pored veličine i kvaliteta, obuća mora da odgovara i vremenskim uslovima u kojima se nosi. Za zimu treba da bude topla i nepromočiva da bi detetu noge ostale suve i da ne promrznu. Ukoliko čizme nisu postavljene krznom dobro je da dete ima vunene čarape.
Jesenja i prolećna obuća se najduže nosi pa treba voditi računa o njenoj izdržljivosti da ne bi ste morali da kupujete novi par pre završene sezone.
O izboru letnje obuće posebno treba povesti računa. Bez obzira što je toplo i što u tom periou stopalo brzo raste, dete treba da ima pravu obuću na nogama. Roditelji se često odlučuju za plastične papuče ili klompe što može da pokvari hod deteta i da ono nastavi tako da hoda i na jesen kada ponovo obuje cipele. Papuče nisu dobre za decu jer njihovi mišići i ligamenti stopala nisu dovljno jaki da ih podižu pri hodu, pa deca počnu da zabacuju noge u stranu i tako pokvare hod.
Letnje sandale treba da budu od prirodnih materijala, od kože, plute ili posebno obrađenih koji ne dovode do pojačanog znojenja ili pojave alergije.
Neki proizvođači ugrađuju posebne uloške u obuću anatomskog oblika. Ako dete ima formirane svodove ulošci svakako neće smetati, i pri dužem hodanju imaće rasteretnu funkciju. Međutim, ako dete ima spuštene svodove ili nepravilan položaj stopala, važno je da se o vrsti uložaka obavezno konsultujete sa lekarom. U svakom slučaju ako cipele imaju uloške proverite da li jastučići (uzvišenja na ulošku) odgovaraju anatomskom obliku tabana, jer jastučić na pograšnom mestu može da žulja ili čak da dovede do deformacije stopala.
Važno je znati da ulošci nisu prevencija spuštenim svodovima i ravnim stopalima i da njihovo nošenje ne može da spreči ovu pojavu.
Česta dilema roditelja pri kupovini je da li da kupe obuću na pertlanje ili sa čičkom. Za malu decu koja ne umeju sama da se obuju ali znaju da skinu cipele pa ona ne može da spadne i omogućavaju stabilnost skočnog zgloba što je naročito važno pri hodanju po neravnom terenu li trčanju.
Čičak je praktičniji kada dete ume samo da se obuje i ako često u toku dana menja obuću, deca u vrtiću tokom dana izlaze u dvorište da se igraju, za časove fizičkog obuvaju patike ili nose drugu obuću u školi.
Obuća sa rajfešlusom je najnepogodnija kako za obuvanje i izuvanje tako i za hodanje, ili previše steže ili ne steže uopšte pa stopalo šteta u cipeli.
I na kraju još jedna velika dilema, šta odabrati za boravak u kući i vrtiću. Za decu koja su tek prohodala to može da bude ista obuća u kojoj hodaju i napolju. Takođe i za nešto stariju ako već nose ortopedske cipele, dovoljno je da ih obrišete odozdo i da u njima i ostanu. Za sve ostale to mogu da budu nešto deblje čarape kada je hladno ili jednostavno mogu da budu bosi.
Ako se odlučite za sobne patike i one kao i cipele treba da budu od kvalitetnog najbolje prirodnog materijala i čvrste da drže stopalo.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Gost Sub Jan 05, 2008 1:57 pm

Da bi se bebino stopalo pravilno razvijalo, neophodno je da cipelice ne sprečavaju njegove prirodne pokrete savijanja. Prve cipelice treba da imaju savitljiv đon i pojačani gornji deo da bi dete moglo stabilno da stoji i da se slobodno kreće.
Tako se uči hodanje
Sa oko osam-devet meseci dete nauči da puzi, ali to nije pravilo. Svako dete ima svoj ritam razvoja. Puzanje je korisno za podsticanje razvoja cele muskulature, koja će kasnije služiti za nošenje težine tela ili za hod. Zato roditelji ne bi trebalo da ometaju dete ukoliko voli da puzi, već naprotiv, treba da ga podstiču da se kreće četvoronoške. Nakon izvesnog vremena, dete će se iz tog položaja odupreti jednom nogom tražeći uporište, i pokušati da se podigne.
Negde oko prvog rođendana, većina dece počinje samostalno da pravi prve korake. Veoma je važno da roditelji ne prisiljavaju dete da hoda. Ako mišići i kosti još nisu spremni, bebino stopalo može da se spusti više nego što je potrebno ili da se iskrivi.
U trećoj godini dete nauči da trči i skakuće. To zahteva dobro vladanje pokretima i detetu treba vremena da nauči da koordiniše svoje pokrete i da održava ravnotežu.
Idealna obuća
Idealna cipelica treba da bude prilagođena dimenzijama noge, uzrastu deteta i situacijama za koje se koristi. Tačnije rečeno, dete bi trebalo da nosi drugačije cipelice kada puzi od onih kada čini prve korake ili trčkara parkom. Idealne cipelice su one koje dopuštaju nogama da dišu i ne sprečavaju pravilan razvoj muskulature. Stopalo je sačinjeno od 21 kosti koje se pomeraju uz pomoć sopstvenih mišića, kao i mišića noge, koordinirajući tako statiku i hod. Stopalo ne sme da bude stegnuto niti pogrešno postavljeno, pošto se na taj način ometa njegovo prirodno pokretanje. Cipelice, dakle, treba da mu pruže udoban oslonac kako bi dete moglo da održava ravnotežu i da se kreće.
Nije lako prohodati
Beba u uzrastu od godine dana pokušava da hoda, ali još uvek ne ume da postavi stopala u pravilan položaj. Bebina stopala su mekana i ravna tako da se dete oslanja na pod čitavom njegovom površinom. To je prirodna pojava i ne treba je veštački menjati, npr. uloškom. Kako bi se osećalo sigurnije i stabilnije, dete pokušava da hoda šire raširenih nogu, kako bi što bolje koordinisalo pokrete i održavalo ravnotežu. Ako posumnjate da vaša beba ima ravna stopala, posavetujte se sa ortopedom. Imajte na umu da sva deca imaju naslage masnih materija na stopalima, pa se čini kao da su ravna. Lukovi na dečijim stopalima se obično razviju sa dve-tri godine, tako da ne treba donositi pogrešan zaključak pre tog uzrasta. Da biste proverili da li dete ima ravne tabane, pogledajte kakav otisak ostavljaju. Ravni tabani uvek ostavljaju širok otisak. U tom slučaju, ortoped će vam predložiti određene vežbe kojima se stanje može koliko-toliko popraviti.
Vežbe koje pomažu
Dobro je da dete bosonogo hoda po neravnom tlu. Veoma je korisno kada leti može boso da hoda po pesku ili mekoj travi. Bebinom stopalu je potrebno da "oseti" oblik tla kako bi se prilagodilo raznim površinama. U stopalu se nalaze brojni nervni završeci koji "pamte" obeležja određene podloge (temperaturu i čvrstinu), a zatim se ti podaci transmituju do centralnog nervnog sistema koji mišićima stopala daje "naređenja" kako da se ponašaju. Kako biste stimulisali bebino stopalo, korisna je masaža stopala ili lagano golicanje. Na taj način se mišići stopala aktiviraju i jačaju, što će kasnije detetu olakšati hodanje.
Ako dete ima sklonost da hoda skupljenih prstića i preterano mu se spuštaju stopala, treba ga podsticati da vežba hodanje po spoljašnjem rubu stopala.
Ortopedski ulošci
Ortopedski ulošci se ne koriste u blagim slučajevima nepravilnog razvoja stopala pošto ne pomažu pri razvoju mišića i rezultati su samo privremeni. To znači da će stopalo zauzeti nepravilan položaj čim nije oslonjeno na uložak. Cipelica i u blagim slučajevima treba da stimuliše spontani razvoj stopala. Međutim, ako je problem naglašeniji, ortoped će vam preporučiti da dete nosi korektivne cipelice koje moraju da budu napravljene po meri. U ovom slučaju, trebalo bi da budete veoma pažljivi u izboru ovih cipelica.
Kada početi sa nošenjem cipelica?
Sve dok dete ne hoda, cipelice imaju samo zaštitnu i estetsku funkciju. Uglavnom služe da zaštite bebina stopala od hladnoće i od predmeta u koje može da udari dok se kreće kada u šetalici. Važno je uvek kontrolisati dimenzije cipelica. One ne smeju da budu prekratke, niti preterano uske na prstima. Što se tiče ostalih karakteristika, možete ih birati prema ličnom ukusu, pošto dete još ne hoda i cipelice nemaju ortopedsku ulogu.
Na tržištu postoje specijalno napravljenje cipelice za puzanje sa đonom povišenim na prstima. One potpomažu položaj koje stopalo spontano zauzima. Zaobljeni vrh štiti stopalo, pa dete teže zapinje i uspeva da puzi bez problema.
Prve PRAVE cipelice
Kada dete počinje da hoda, nabavite mekane i savitljive cipelice koje dopuštaju stopalu da se savija prilagođavajući se terenu. Đon ne sme da bude debeo i tvrd, već tanak i savitljiv, a gornji deo cipelice mora da bude mekan, poput rukavice kako bi omogućavao slobodu pokreta. Cipelice moraju da omoguće stopalu da se oblikuje na najspontaniji način. Dobre cipelice su one koje se oblikuju po težinom tela i detetu daju osećaj kao da hoda boso po, npr. pesku.
Dok je dete kod kuće, nije potrebna posebna zaštita, već obrnuto, dobro je da se slobodno kreće neopterećeno glomaznim [color:0783=#018d25! important]cipelama.
Kakve cipelice za malo veće dete?
Kada dete stekne sigurnost, tj. u uzrastu od oko 18 meseci, nabavite mu cipelice sa bočnim pojačanjima. Ta pojačanja podržavaju nožni splet i sprečavaju da peta ili prednji deo stopala zauzme pogrešan stav. Uložak ne sme da sputava stopalo, već da podstiče aktivnost mišića noge i samog stopala. Korisne su i cipelice koje imaju gornji deo iznad skočnog zgloba, ali đon mora biti mekan.
Kada početi sa nošenjem patika?
U današnje vreme se na tržištu mogu pronaći patike namenjene veoma maloj deci. Gimnastička, odnosno sportska [color:0783=#018d25! important]obuća, se proizvodi u raznim oblicima, tako da postoje prikladne i manje prikladne patike za decu. Ono što je stvarno važno za ovu vrstu [color:0783=#018d25! important]obuće, nije marka, već njene ortopedske karakteristike. Kod kupovine patika za dete treba uvek voditi računa da stopalo može da diše, da patika ne steže nožni splet ili tetivu, kao i da imaju otporan, ali savitljiv đon.
Prvo proba, pa onda kupovina!
Pre kupovine, dete obavezno mora da proba cipelice. Broj cipela se odnosi samo na dužinu stopala, ali ne i na njegovu širinu i visinu risa. Dete s jakim stopalom i dete s nežnim stopalom mogu da nose isti broj [color:0783=#018d25! important]cipela, ali im zapravo trebaju cipelice rzaličitih oblika. Zato je veoma važno da pored dužine, izmerite širinu i visinu detetovog stopala, ili još bolje, da na licu mesta detetu isprobate cipelice vodeći računa o svim gore navedenim karakteristikama.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od jovana023 Čet Jan 24, 2008 12:47 am

Kupili, Rucanor, nisu lose, ne propustaju gde je guma, ali gde je materijal...
jovana023
jovana023
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 72
Godina : 43
Lokacija : subotica-zrenjanin
Datum upisa : 05.12.2007

http://www.lukakostic.tk

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od IRENA Čet Apr 10, 2008 11:17 pm

mi kupujemo ciciban i polino ivoni smo prve kupili u cicibanu a za željka više volim polino jer on nosi i patike a iz polino mogu da premestim uložak u njih.
IRENA
IRENA
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 68
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od tanasija Uto Apr 22, 2008 2:26 am

Iva je do sad imala i ciciban i chicco sandalice, imamo primigi cipelice, ciciban patofne su mi ekstra imamo i njih i sad cu da joj uzmem ciciban letnje patofne one kao sandalice. Ima nike paticice. Meni se iskreno kod pavle i polino obuce obicno ne svide modeli i boje. sve sto ovede imaju za devojcice je roze. A u polinu su iste cene skoro ko u cicibanu. Chicco isto dosta forsira roze pa retko nadjem nesto sto mi se svidja, da je pristojna cena i da ima broja za ivu. Sad sam nasla ciciban sandalice koje cu da joj kupim, preslatke su, boja koze od prilike.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Cvrki Ned Avg 24, 2008 4:34 am

Počeli smo da kupujemo obuću za malo hladnije vreme, kupili smo Pavle patofne, Pavle patike i Polino neke kao baletankice.

Obuća - Page 2 Img3513or1 Obuća - Page 2 Img3517zr2Obuća - Page 2 Img3519vq7
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Ivana_Sa Pet Sep 05, 2008 11:27 am

Mi smo anastasiji kupili prve cipelice ciciban pre neki dan
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od kika33 Uto Jan 27, 2009 5:16 am

Surprised
Emica07 ::Mi neznamo koji broj nosimo :placem: i neznam uopste da li da kupujemo ema nece da puzi jedino sto je odusevljava to je da stoji i ako neko zna gde imaju te pavel u beogradu i dokle rade subotom

Pavle se moze naci u Piramidi i Trznom centru Banjica. U pitanju je isti butik, zove se Boteks. Drze Pavle i Ciciban cipele, patofne Smile ..Mozes proveriti na sajtu obucapavle.com


Poslednji izmenio Mildan dana Sre Jan 28, 2009 3:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pošto je poruka reklamne prirode, obrisala sam jedan deo.)
kika33
kika33
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 1
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 27.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Cvrki Čet Dec 03, 2009 9:31 pm

Treba da kupim Sari patike jer su joj se ove Pavle koje ima baš podrndale,mada sad ide zima pa joj neće nešto trebati ali opet provuče se i neki dan topliji kad može da obuje patike.Tražim Merel američku marku, ja sam imala takve a sad ima i mm, videla sam na netu da imaju i dečije,ali ne mogu da ih nađem u Srbiji, verovatno ću da ih kupim preko interneta, baš su mi slatke, sive su...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Stazi Pet Dec 04, 2009 10:09 am

Pogledala sam na netu kakve su te Merrell islatke su ali preskupe, pogotovo na amerckom trzistu. Ali vidim da ima i u nemackoj i Francuskoj i tu u okolini :0)
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Ivana Pon Dec 07, 2009 11:24 pm

Mi smo kupili zimske cipelice,Stefi je naravno odusevljen,opcinjen je obucom Obuća - Page 2 Icon_lol ,slikacu ih ovih dana da vidite.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća - Page 2 Empty Re: Obuća

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu