Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Obuća

+20
Ivana_Sa
tanasija
IRENA
jovana023
Endzi
Bojana
Emica07
vekiks
miloss
Lidija
Cvrki
Andjela
Pokita
Boka
Jankito
Mildan
Milica
mama_daisy
Veka
Tamara
24 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Obuća Empty Obuća

Počalji od Tamara Čet Okt 18, 2007 11:47 pm

Koju obucu kupujete vasim malisanima? Da li vam je bitno da je markirana ili moze i nepoznati proizvodjac ako pritom ima anatomski ulozak?

Meni je bitno da je obuca kvalitetna i na tome ne stedim pare. Prve sandalice su joj bile cicibanove, a posle sam joj kupila Primigi sandale i cipele.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Veka Pet Okt 19, 2007 7:08 am

Mislim da kvalitetno nije samo Ciciban...ima i drugih koje nisu markirane a kvalitetne su i udobne...naravno da cu radije kupiti kvalitetno, i uglavnom kupujemo Pavle-tovu obucu, jeftinija je od Ciciban-a, a jednako kvalitetna, meni cak i lepsa, ali to je vec subjektivno kome je sta lepse.
Ipak je obuca nesto sto drzi stopalo, a stopalo drzi celu kicmu i mislim da je obuca veoma bitna kako za decu, tako i za odrasle.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od mama_daisy Pet Okt 19, 2007 9:59 am

I meni je bitno da je kvalitetno, sad trenutno nosi chicco, mada mu je to baba kupila,ja sam mu pre toga kupila Pavle sandalice, a i saledeće će verovatno biti Pavle...

Nego imam baš u vezi cipela jedno pitanje, Dule sad nosi br 19, i imam utisak da su mu skoro pa knap i sad bih mu kupila druge a ne znam da li da uzmem br 20 ili 21??

I još nešto ...Šta mislite o sportskim patikama za tako malu decu, koja su tek prohodala ili prohodavaju, mi smo dobili jedne ali unutra nemaju anatomski uložak, mada i ove chicco ja ne vidim da imaju baš neki uložak....I Duletu su te patike još velike, ali ne znam šta da radim zbog uloška kad bude mogao da ih nosi?
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Veka Pet Okt 19, 2007 10:04 am

Za broj mislim da najbolje da proveris sama, tako sto kad mu probas cipelicu gurni mu nogu skroz napred, i onda stavi svoj prst iza pete, ako moze da stane prst onda ih uzimaj, ako je vise od prsta onda su velike, ako je manje onda ce ih brzo prerasti i za dve nedelje ces morati ponovo da kupujes nove.
Sto se tice patika, tu sam misljenja da tako maloj deci vise trebaju cipele nego patike, narocito ako patike nemaju ulozak.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Milica Pet Okt 19, 2007 9:32 pm

Ja sam se zaletela pa sam ciciban platila oko pet hiljada, odlicne su nemam reci, ali sam tek kasnije saznala da du Pavle, Baldini, Polino takodje obuca sa anatomskim djonom. Ja uvek uzmem malo vece.Ako je 20 kupim 21 za svaki slucaj
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Mildan Sub Okt 20, 2007 11:11 am

Ja sam za kvalitetnu obuću, sa anatomskim uloškom.I nikako ne davati detetu već nošenu obuću.
Starija mi nosi ortopedske cipele, zbog ravnih tabana i išle su joj noge u iks.Prva cipela joj je bila Chicco.
A mlađa nosi Ciciban obuću.Patofne su i jednoj i drugoj Ciciban.To je jedina poznata marka koje ima ovde.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Jankito Ned Okt 21, 2007 5:40 am

Mi smo prve kupili ciciban,a kasnije su to bile ili ciciban ili chicco,doduse ima i patike nike koje zaista nemaju anatomski mada uvek mozete kupiti ili bas naruciti u ortopedskim radnjama da se po detetovom stopalu odradi anatomski ulozak.Sto se tice brojeva tu je Janina doktorka fizijatar rekla iskljucivo cipele koje su skoro pa knap nikako vece da detetu seta stopalo i jako je bitno da je petni deo jak t.j da dobro drzi zglob i da su ne preterano,a i koliko je potrebno dovoljno savitljive cipelice.
Jankito
Jankito
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 428
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Mildan Sub Okt 27, 2007 3:48 am

Mi smo Dani kupili pre dva dana Cicibanove cipele.Stvarno su super za ovo vreme.Postavljene su unutra tako da su tople i da poluduboke su.

P.S.Noge joj ne idu više u x, pa mogu i anatomske cipele.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Milica Sub Okt 27, 2007 4:31 am

Sto sam ja Nataliji prekjuce kupila cipele sa ortopedskim djonom, pamet staje. Za mame iz BG. Prodavnica je u Piramidi i ima samo decijih cipela. Radi se o marci Bebeton. Kozne, meke, lepe, a ulozak neverovatan. Odusevljena sam. Nisu ni skupe.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Boka Sub Okt 27, 2007 11:14 am

Mi Dimitriju kupujemo ciciban, nakako mi je to provereno, ne kažem da ostala obuća nije dobra, daleko od toga, ali prvo smo mu kupili ciciban, zadovoljni smo i nećemo da menjamo, bar dok nam to finansije dozvoljavaju, mada se za to uvek nađe. A neko je spomenuo chicco, mi smo išli i njih da vidimo, one nemaju anatomski uložak, nego im je uložak talasast, neravan i to mnogi dr sad preporučuju, kao i hodanje po neravnim podlogama bosi.
Boka
Boka
Novi član
Novi član

Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Smed. Palanka
Datum upisa : 19.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Gost Uto Okt 30, 2007 8:35 pm

ciciban je nezamenljiv i proveren.prve cipelice im nisu bile ciciban,ali zato vec sledece jesu,verujte toliko su bile ocuvane i zadrzale svoj oblik kad ih je prerasla da su izgledale kao da su kupljene juce.
ni ja ne stedim pare kad su u pitanju cipelice,sandalice,marka nijee toliko bitna tj proizvodjac,ali uglavnom su to oni bolji sem cicibana kao sto je markos,polino,pavle.
naravno sva obuca mora da bude sa anatomskim djonom,kako bi dete oformilo i prilagodilo nogu obuci i kako bi pravilno drzala zglobove,a dete pravilno hodalo.
bas pre neki dan sam bila da im kupim jesenjo/zimsku obucu,nikoli sam kupila kao polu cizmice pavle teget/bez,a nini bez sa rozim isto pavle.platila sam ih zajedno oko 5500hiljada,ali ne zalim.
jako su tople,udobne i estetski lepo izgledaju.


Poslednji izmenio dana Pet Nov 23, 2007 10:20 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Gost Pet Nov 09, 2007 12:26 pm

Ovde u radnjama deci sad obavezno izmere nozice jer su ranije imali puno problema sa deformisanim stopalima u malim cipelama. Moj muz recimo ima sve prste povijene prema unutra jer su mu cipele bile male a on ih mnogo voleo pa nije hteo da kaze majci!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Pokita Pet Nov 23, 2007 5:30 am

Bitno mi je samo da je udobna i da lepo izgleda i da ima anatomski uložak.

Koji broj cipelica nose vasa deca?

Anastasija ima skoro 2,5 godine i jos nosi 21 (danas sam uspela da joj obucem 20 affraid )
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Milica Pet Nov 23, 2007 6:35 am

Nata nosi 20 broj, ali ciciban je cini mi se napravljen tako da kratko traje, za cas se ofucaju a platis ih hiljade dinara. Mozda je to namerno da bi sto pre nove kupio. Ala filozofiram
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Veka Pet Nov 23, 2007 7:22 am

Ma ne filozofiras Mico, i ja cenim da je tako....mi nosimo 23 i bas u joj taman, a patofnice 23 su joj velike, inace nosimo obucu Pavle.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Milica Pet Nov 23, 2007 7:59 am

Troje cicibanki ima.Sve su se zarozale za deset dana....
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Pokita Pet Nov 23, 2007 8:33 am

Koja je to obuca?
Jel i ona skupa kao Cicibanova?
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Andjela Pet Nov 23, 2007 8:35 am

Djordje ima 2.5 god. a vec nosi 24 pa cak i 25,a vidim vi svi manje a ista generacija.....bog zna mozda ce imati neku divovsku nogu.
Kad kupujem cipele gledam iskljucivo da mu budu udobne,savitljive i da imaju anatomski ulozak,nije vazno koja je marka.
Andjela nosi broj 33-34 a pri izboru cipela vec sada ona vodi glavnu rijec!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Gost Pet Nov 23, 2007 10:22 am

nikola ima 2,5 godine i nosi 24/25 zavisi od kalupa,a nikolina sa 4 godine nosi 27/28.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Veka Pet Nov 23, 2007 11:04 am

pokita ::Koja je to obuca?
Jel i ona skupa kao Cicibanova?

Mislis za Pavle?
Nije skupa kao ciciban, ali je dosta kvalitetna, mi smo cizmice platili 2100,00, patofnice 800,00.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Čizme za sneg

Počalji od Cvrki Sub Nov 24, 2007 3:33 am

Imate li čizme za sneg i planirate li da ih kupite, ja gledam da uzmem mojoj Sari one koje su od šuškavog materijala sa krznom unutra, ali ne znam hoće li ona znati u tome da ide, nekako su glomazne, nisu teške, lagane su, jer im je djon od nekog laganog materijala, ali opet ne znam sve mislim da će da se sapliće i ako ona odlično hoda sa svojih godinu i po dana. Recite mi vaše iskustvo.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Andjela Sub Nov 24, 2007 4:19 am

Moja djeca svake zime imaju takve cizme(a imamo uvijek i gumene koje su iznutra malo postavljene,te su nam za kisu i blato).
Jeste one su malo glomazne ali ne smeta to djeci mnogo ionako kratko vrijeme ih nose,samo po snijegu....i skafander je glomazan pa ga djeca nekako istrpe.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Gost Sub Nov 24, 2007 4:27 am

nina i nikola imaju kozne cizmice koje sam im kupila skoro.
model je zimski,unutra su postavljene, ne propustaju,lako se odrzavaju,nisu teske i prijatne su za nosenje.
nosimo ih svaki dan i nisu se zalili da im nisu komotne i udobne.
nevolim te prave cizme za sneg,nekako mi izgledaju glomazno i tesko za malu deciju nozicu.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Cvrki Uto Nov 27, 2007 12:43 pm

Nama su dvoje cipelice koje imamo Pavle a i kućne patičice su takodje Pavle. Sandalice su nam bile Markos-lokalna marka koju je kupio Polino.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Gost Uto Nov 27, 2007 1:11 pm

da i mi koristimo nekad i kupimo te markos ,super su,a cini mi se da su malo jeftinije nego pavle.
ciciban,markos,pavle,polino su zakon,bar smo te do sad probali.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Obuća Empty Re: Obuća

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu