Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Novac i kucni budzet

+4
Beba
Emi
Andjela
Dy
8 posters

Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Novac i kucni budzet

Počalji od Gost Pon Jan 21, 2008 8:39 pm

kakvi ste sto se tice novca i raspolaganja sa istim?
da li znate da stedite,ekonomicni ste i prakticni ili novac lako izlazi iz vasih ruku uglavnom na nepotrebne stvari ,sto bi se reklo svrbi vas u dzepu i mislite kako ga i na sta potrositi?
da li novac tj vasa ili muzeva plata odlazi uglavnom na racune i kucne potrebstine ili vam ostane i da zadovoljite neke svoje ili decije zelje?
da li kupovinu obavljate jednom mesecno,jednom nedeljno ili to radite svakog dana?
da li ste vi u vasoj kuci vi ta koja raspolaze novcem i odredjuje na sta i koliko ce se potrositi ili ste tu ulogu i brigu prepustili suprugu?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Dy Pon Jan 21, 2008 8:48 pm

kod nas je po tom pitanju katastrofa!
ni ja ni muz nemamo osjecaja za stednju.
Novaca imamo dovoljno odnosno toliko da ne oskudijevamo ni u cemu i mozemo sebi normalno priustiti ljetovanje i zimovanje.
U nabavku idemo dva puta mjesecno i uglavnom pored potrebnih kupimo gomilu nepotrebnih i suvisnih stvari, tako da racun uvijek bude veci od predvidjenog.
rezije placamo redovno, nemamo dugova.
Pored toga, svaki mjesec kupimo po neku krpicu...
dakle sve u svemu ja sam jako zadovoljna nasim budzetom, ali sam isto tako nezadovoljna cinjeniccom da nijedno od nas dvoje nema osjecaja za stednju.
A to stalno pokusavamo, recimo dogovorimo kako cemo dnevno trositi 15 evra i nista vise. Toga se pridrzavamo 2 dana, i opet po starom, sta kome padne na pamet.

jedina je prednost sto Anastasija ima stednu knjizicu-deda joj otvorio, pa joj mi mjesecno odvajamo odredjenu sumu novca.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 12:22 pm

U nasoj se kuci svakog meseca plata cim legne odvoji na cetiri dela- jedan ide na stedni racun, drugi na moj racun za potrebe kuce i kupovinu, treci za placanje troskova i cetvrti ostaje mm-u. Pare za stednju idu za kupovinu kuce, putovanja i vece troskove tog tipa. To je tako podeseno svakog meseca i banka sve to obavi umesto nas. Isplanirali smo i rasporedili tako da nikad sebe ne uskracujemo ni za sta- hranu, izlaske, provod, a posebno za Sofiyu. Posto je meni sve to na kartici bude tesko pratiti gde i kako brzo pare odlaze pa mi se desilo da mora mm pre kraja meseca da mi doda (samo oko Bozica zbog kupovine poklona). Inace sam jako dobra sa stednjom ali sad nema preke potreba za tim. Cenim kvalitet nad kvantitetom ali se ne razbacujem. Ima i dana kada se iz kupovine vratim sa 10-ak kesa prepunih garderobe za sebe, mm-a, Sofiyu i ranije kupljenih poklona za porodicu (npr prosla subota) ali to uglavnom bude zbog snizenja i popusta ili zato sto je u pitanju nesto izuzetno vazno ili drago. Ne bacam novac samo da bih ispunila sebi hir jer znam za pametnije nacine da istim sebi i svojoj porodici ugodim.
Sofiya ima svoje racune- jedan koji smo joj mi otvorili i na koji joj leze deciji dodatak i ostalo sto drzava uplacuje i drugi koji joj je otvorila mm-ova sestra (jedna od njenih kumova). To je njen novac i planiramo da tako ostane ili dok god ne postane punoletna ili dok joj ne bude trebao za studije, putovanja ili sta vec ona pod nasim nadzorom odluci.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 12:35 pm

vrlo pametno razmisljate i to mi se bas dopada,gledate da ugodite kako i sebi tako i drugima tavcnije da vam svima bude lepo,a da niko ne bude ugrozen i jos da vam i ostane.
isto tako je lepo cuti sto plata moze da se podeli na cetiri dela i da se jedan deo odvaja za putovanja,kola ili neke vece investicije,dace bog da i nase plate jednog dana budu takve pa da i mi sebi mozemo da priustimo to zadovlojstvo.
nama ne ostane bas puno za stednju jednostavno zivot je skup,a pogotovo potrebe dece,sto stariji sve im vise treba.
ali se trudimo tj ja da novac ode samo na potrebne i neophodne stvari pritom mislim na kucu,njene potrebstine,hranu,racune i decije potrebe ,zelje i zadovoljstva,nama sta ostane,a para za ostavljanje sa strane nema bas puno,ali uvek platu rasporedimo tako da mozemo da zivimo od desetog do desetog i nemogu da kazem da smo nekad bili u situaciji da smo ostali bez dinara,da budem preciznija i jasnija ostane nama para za trosenje po nasem izboru ili za neke iskrsle i vanredne situacije ili eto tek da stoje,ali jako malo,i trebala bi nam mozda cela godina ako ne i vise da skupimo za nova kola,neko lepse letovanje ,a o kuci i da ne govorim.
sve uglavnom ide na kartice,kredite i slicne ponude banaka sa kojima je placanje odlozeno i sa kojima se lakse nosi kad stigne racun ili datum za naplatu.... Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Andjela Pon Jan 28, 2008 10:24 pm

Kao sto rece Renata,zivot je postao jako skup,a nase plate to bas i ne prate,ali necu mnogo da se zalim,bilo je i gorih dana!
Vecinom sam zadovoljna nasim primanjem,mislim moze da nam bude za zivot i sve neophodne stvari....naravno kao i svi potpomazemo se katicama,kreditima za vece kupovine jer nam prilike drugacije ne dozvoljavaju!
Sto se tice neke stednje toga nema mnogo,jedino mm ima zivotno osiguranje gdje se mjesecno izdvaja odredjena suma novca i to je jedan vid stednje i osiguranja za buduce dane.Planiramo da u dogledno vrijeme i mene osiguramo,mozda i djecu....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 10:40 pm

andjela ::
Sto se tice neke stednje toga nema mnogo,jedino mm ima zivotno osiguranje gdje se mjesecno izdvaja odredjena suma novca i to je jedan vid stednje i osiguranja za buduce dane.Planiramo da u dogledno vrijeme i mene osiguramo,mozda i djecu....

samo da se nadovezem na ovaj andjelin deo teksta i dodam da
i mm ima zivotno osiguranje zbog posla kojim se bavi,i tu mesecno izdvajamo odredjenu ali zanemarljivu sumu novca i sto kaze andjela to nam je jednog dana novac koji ce dobro doci,da ne kazem za crne dane ,ali za buduce sigurno,kakvi god bili.
naime i mi smo dobili par ponuda da osiguramo mene i decu,ili samo decu,sto cemo kao i vi u dogledno vreme i uraditi.
ima vise programa,taj novac mogu dici u slucaju smrti roditelja,neke povrede ili bolesti ili lecenja iste,a i sto tako ga mocu podici i sa navrsenih osamnaest godina nikako pre,sto bi im itekako dobro doslo,kad budu u prilici da biraju da li ce i sta dalje studirati ili da obezbede sebi neki stambeni objekat ,odu na neko lepo putovanje ili jednostavno ga potrose kako oni zele naravno ne na gluposti i po nasom prismotrom,jer kad se izracuna mesecna rata i pomnozi sa godinama do njihove osamnaeste to nije malo i taj novac trebaju pametno i racionalno da potrose,i iskoriste ga sto je najbolje moguce.
to je eto i neki vid nase zaostavstine za njih jer nikad neznas sta moze biti,sutra i da ne naidjemo kad odrastu na osude tipa nista mi niste ostavili ili stvorili,sto je sve cesca recenica danasnjih mladih koji nemaju uslova za skolovanjem ,krov nad glavom,a za to krive roditelje.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Emi Čet Jan 31, 2008 10:32 am

Ja nemogu da se pohvalim:(
Posto trenutno zivimo samo sa jednu platu, jedva izlazimo na kraj, a da ne pricam koliko smo duzni u banci jer smo podigli zajednicki kredit za svadbe(kupili burme, haljina, odelo, platili muziku...) e sad jos 2 godine odplacujemo to!!!
Bice bolje valjda? A kako je krenulo ovo sa pokacenje cene.. uh...
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Gost Čet Jan 31, 2008 8:55 pm

emi nije ni mm-ova plata bog zna koliko velika,ali kao sto sam vec rekla za racune,hranu,kucni budzet i decu uvek ima i mora da ima.
i mi imamo poveci racun u banci,sto kartice sto cekovi,i svakog meseca odredjena suma ide tamo,ali kad zaskripi ili ponestane kesa,oni dobro dodju,tako da nezalimo i svesno znamo da dugacije nemoze,kad se u danasnje vreme nemoze zivei samo od plate,pa su tu onda cekovi,kartice,dozvoljeni minusi,krediti i ostale usluge banaka.
i sto ti kazes nadam se da ce biti bolje....... Rolling Eyes
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Beba Čet Mar 13, 2008 1:46 am

Mi živimo normalan život, niti moramo da se odričemo, niti da se rasipamo. Imamo onoliko koliko je potrebno da platimo stan, dažbine, hranu, poneku krpicu, a možemo sada malo i da uštedimo. Desilo nam se prošle godine da smo tri meseca primali samo po 200eura mesečno, a toliko mi je koštao stan i Nikolin vrtić... Nije nam bilo nimalo lako, tada smo potrošili celu ušteđevinu. Sada se stanje popravilo, imamo solidna primanja, malo se štekam da bi vratila ušteđevinu koju smo imali i nastavila gde smo stali, ali opet ne moram ničeg preterano da se odričem.
Mm zarađuje, a ja raspoređujem kako će se trošiti, sve ja organizujem, plaćanje računa, kupovinu, neke veće kupovina, štednju. Bukvalno sve.
Ni ne želim da imam previše, dovoljno mi je ovo, možda malo više, ali navikla sam tako od rođenja, tako sam živela kod mojih, a i Željko kod njegovih. Želela bih samo da kupimo stan, da osiguramo decu. Imamo ljubav i snagu, ostalo će doći samo Smile
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Ivana Pet Avg 15, 2008 9:23 pm

Mi trenutno imamo samo jednu platu,pa sa njom raspolazemo kako znamo i umemo,mada u minusu jesmo skoro celu platu,jer koliko god stedeli nije nam dovoljna za ceo mesec.
Kad mm primi platu,iz dva dela mesecno,tad idemo u Tempo,kupim Stefanu pelene,mleko i ostale sitnice,sanitarije i ono sto mi je potrebno za kucu,u sustini tamo uzimam sve,osim hleba i par sitnica koje uzimam u prodavnicama svakodnevno.
Tako da dok jos poplacamo racune,stan,kredit za kola,u minusu uvek :placem:
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Veka Sub Avg 16, 2008 5:59 am

Nemoj da si tuzna, Ici, tako je kako je, i retko kod koga danas nije tako kao kod vas.... ako cu da te utesim, prijavljujem i ja samo jednu platu, i minus u visini cele plate affraid
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od tanasija Čet Avg 21, 2008 9:34 pm

mi imamo dobra primanja, ja ne znam da stedim mm kao zna, u sustini imamo para za odmor, kad god mozemo odemo do bg-a na vikend, stalno kupujemo po nesto od garderobe, dva puta mesecno idemo u metro i tamo kupujemo sve sto nam treba osim hleba.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Andjela Čet Avg 21, 2008 11:05 pm

A ja sam sve manje zadovoljna s te strane tj sve sam nezadovoljnija Laughing ...mm ima dobru platu ali ipak nam nije sasvim dovoljna,eh kad bi makar ja imala i slabo placen posao ipak bi nam bilo bolje.....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od tamarica Čet Dec 02, 2010 5:02 am

Koristim http://www.budzet.rs vec neko vreme. Dobar je servis, a mogu da pristupim i preko mobilnog. Ne koristim excel tabele to me je uvek nerviralo.
tamarica
tamarica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 1
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 02.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Novac i kucni budzet Empty Re: Novac i kucni budzet

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu