Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Herpes Zoster

+3
Milica
Veka
Betty Boop
7 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Herpes Zoster - Page 2 Empty Herpes Zoster

Počalji od Betty Boop Sub Nov 24, 2007 12:05 pm

First topic message reminder :

Pre par dana mi se na stomaku pojavio eritem sa malim mehurićima...mislila sam da je alergija, jer sam im inače sklona. Već sutradan je krenulo strašno da se širi duž donje ivice rebara samo sa leve strane, pa sve do zadnje strane leđa, a praćeno svrabom i snažnim bolom, kao veoma, veoma jaka upala mišića u tom području. Na pregledu sam saznala da je u pitanju Herpes Zoster. Objašnjenje: svakome ko u životu oboli od ovčijih boginja postoji šansa da se deo virusa zadrši učauren u organizmu i to u nekom od nerava (najčešće upravo u interkostalnim nervima, kao što je kod mene slučaj, a najteži slučajevi su kad je u pitanju očni nerv ili neki drugi nerv lica), pa kad dođe do pada imuniteta ili jakog stresa može doći do ispoljavanja ovih promena koje sam opisala (a ja jesam imala strahovitih stresova prošle nedelje na poslu).
Ono što me najviše muči je to što ako Vuk dođe u dodir sa virusom (koji se u visokom koncentracijama nalazi u tim mehurićima) može da oboli od ovčijih boginja-a suviše je mali, pa to i nije preporučljivo. Ja bez obzira na savet dr ipak i dalje dojim, ali sam preuzela sve korake da obezbedim delove tela na kojima mi se nalaze promene, jer se virus ne može preneti putem mleka, već samo direktnim dodirom.

Jako me boli, mehurići nikako da se počnu sušiti.
Da li je neko imao iskustva sa ovim? Koliko će da traje ova agonija?
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Herpes Zoster - Page 2 Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od amarilis Pet Apr 09, 2010 11:09 pm

Ne mogu bas da te posavetujem... ali neka se bolna mesta mazu sto hidrantnijom kremicom za pocetak dok se ne poseti doktor. To mora da je bolno a i veoma svrbi Sad
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster - Page 2 Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od maca.b Pet Apr 09, 2010 11:42 pm

evo,malopre mi se javio...bio je kod lekara i ustanovili su herpes zoster.dali su mu neke lekove i da nesto maze...kontrola za sedam dana...samo mi je cudno,da je dijagnoza ustanovljena samo po pregledu...zar ne bi trebalo da se uzme neki bris ili izvadi krv...izvinite,jesam malo dosadna,ali brinem...
maca.b
maca.b
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 08.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster - Page 2 Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od amarilis Sub Apr 10, 2010 12:59 am

Ne, nisi dosadna, samo se brines i to je normalno.... Javi nam kako napreduje sa terapijom...
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster - Page 2 Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Andjela Sub Apr 10, 2010 8:39 am

Ma ne trebaju nikakvi brisevi,nalazi krvi niti šta slično,dovoljan je najobičniji pregled dermatologa pa i doktora opšte prakse da bi se konstatovao herpes zoster,a čim ga je dobio imunitet mu je pao i trebalo bi da ga ojačava i potpomaže u narednim mjesecima.Vjerovatno je dobio neke lijekove protiv bolova i neku kremu da osuši plikove i kraste,nije to nikakva bog zna kakva terapija,to može da prođe i da se ne ode doktoru,jedino u prva 24-48 sati pomaže oralna antiviralna terapija,a vrlo rijetko,gotovo niko u ovom periodu ne dobije dijagnozu a samim time ni te lijekove...
Proći će to,nije to ništa strašno niti pretjerano ozbiljno,više se treba zamisliti zašto je imunitet toliko oslabio da se uspio u tijelu aktivirati virus koji je mirovao godinama tj od onda kad je prebolovao varičele...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster - Page 2 Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od maca.b Sub Apr 10, 2010 12:22 pm

hvala vam svima...lakse je kad nesto mozes da podelis sa jos nekim...dobio je neki puder da posipa po onim ranicama,zatim kofan instant (za bolove i temperaturu,mada je nije ni imao) i aciklovir...
on je trenutno u drugom gradu,a trebalo bi da dodje za neki dan...ja sam se uspanicila da ne dobijem i ja...citala sam nesto da se od toga moze zaraziti samo onaj ko nije imao varicele i da nece dobiti herpes nego bas te boginje...a sta je sa nama koji smo ih vec imali...da li cemo dobiti herpes?
maca.b
maca.b
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 08.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster - Page 2 Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Andjela Ned Apr 11, 2010 1:16 am

Pa i tvoj dečko je prebolovao boginje(a i ti si),i taj virus ostao je pohranjen u nervnim završecima i kad opadne imunitet može da se aktivira ali i ne mora,kod većine se ne aktivira za života...
...dakle,suma sumarum,tebi herpes ne može preći jer ti već imaš taj virus u sebi(jer si prebolovala boginje),može ti se pojaviti samo ako ti jako padne imunitet i aktivira se TVOJ virus(znači dečkov virus nema nikakve veze s tobom)...
....kao što si rekla,ako neko nije bolovao boginje u susretu sa herpesom može da ih dobije...
....opet suma sumarum, HERPES ZOSTER i BOGINJE izaziva ISTI virus... Herpes Zoster - Page 2 Icon_biggrin
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster - Page 2 Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od maca.b Ned Apr 11, 2010 2:38 am

jao,hvala na odgovorima,pomogli ste mi da se malo smirim...

...a evo da odgovorim betty boop...mom decku su dali neki prasak(mada sam cula da moze i puder) da posipa na tim mestima i onda se plikovi brze osuse,mada on pije i jos neke lekove(navela sam u prethodnoj poruci) Herpes Zoster - Page 2 Icon_wink
maca.b
maca.b
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Godina : 39
Lokacija : beograd
Datum upisa : 08.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Herpes Zoster - Page 2 Empty Re: Herpes Zoster

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu