Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Dubak da-ne

+26
Stazi
Melanija
daniela
IvanaPG
Horesio
maja31
pricalica
Mima
Emica07
Bojana
Emi
SeferMilena
Dy
Betty Boop
mama_daisy
Sarina_mama
milenica_89
Mildan
Milica
Jankito
Veka
Viki de Marko
tanasija
Ane
Tamara
maja
30 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Dubak da-ne

Počalji od maja Sre Okt 17, 2007 11:27 pm

First topic message reminder :

Kakvo je vase misljenje o dubku? Da li ste stavljali vase klince u njega?
Cula sam mnogo prica da nije dobar iz ovih ili onih razloga...
Mi Mateju stavljamo od skoro, ali on nije nesto posebno odusevljen, pa u njemu provede 15-29 minuta dnevno.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Dy Pon Mar 10, 2008 10:21 pm

ali je jedna cinjenica-svako dijete koje je bilo u dubku-kada krene sa hodanjem, nema osjecaj za isti.

Crvenkapa, ti si divna mama i sigurno znas sta je najbolje za tvoje dijete, ali mislim da pretjerujes sa dubkom. Ti mene podsjecas na moju snajku, koja ima djevojcicu od 10 mjeseci, i Helenu od 6 stavlja u dubak, i stalno je preklinjem da to ne cini ali dzaba. I sada mi najgore, sto je molim da, s obzirom da Helena ima 10 mjeseci da je lagano oslobodi dubka-ona nece, tjera po istom.
Helena zato niti umije stajati, niti pokusava, niti bilo sta. I mnogo sam ljuta zbog toga. Ustvari, prevarila sam se 18 marta puni 11 mjeseci i visi u dubku.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Gost Pon Mar 10, 2008 10:28 pm

e pa za dete od 11 meseci definitivno nije dubak,mislim da to dete itekako moze da puzi,ako ne bar da ustane i pridrzava se za namestaj pa i polako pusta i uci da hoda,takvo dete se samo sputava dupkom da radi vec ono za sta je zrelo.po meni dete tog uzrasta je prevazislo dubak i imas pravo sto je kritikujes..izvadi ti helenu iz istog i pokazi joj sta sve mo\ze i ume samo nek joj da i obezbedi prostora... Laughing

za decu kao sto je maja jeste dubak,ako mogu pravilno i bez oslonca da sede,tacnije pravo da se ne naginju na napred dakle da im je kicma ocvrsla,ali ne preterano i ne po celi dan..
opet kazem ja sam moje stavljala u isti samo izz preke potrebe...i opet su normalno ustali i savladali hodanje.
ako vec nezelis da je nosas i nije ti bezbedno da je pustis da lezi na nekoj prostirci ili u krevecu,resenje ti je ketrec,tu nije sputana ni sa cim,ima dovoljno meta i prostora,igracke su oko nje,a i moze da sedi,stoji,lezi,ustane,da radi sta joj je volja. Wink
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Dy Pon Mar 10, 2008 10:33 pm

Renata ::e pa za dete od 11 meseci definitivno nije dubak,mislim da to dete itekako moze da puzi,ako ne bar da ustane i pridrzava se za namestaj pa i polako pusta i uci da hoda,takvo dete se samo sputava dupkom da radi vec ono za sta je zrelo.po meni dete tog uzrasta je prevazislo dubak i imas pravo sto je kritikujes..izvadi ti helenu iz istog i pokazi joj sta sve mo\ze i ume samo nek joj da i obezbedi prostora... Laughing

za decu kao sto je maja jeste dubak,ako mogu pravilno i bez oslonca da sede,tacnije pravo da se ne naginju na napred dakle da im je kicma ocvrsla,ali ne preterano i ne po celi dan..
opet kazem ja sam moje stavljala u isti samo izz preke potrebe...i opet su normalno ustali i savladali hodanje.

hocu duso, cim odem kod njih.... i ljuta sam zbog toga...mnogo

Majicu sam navela za primjer jer je i Helena rano krenula sa dubkom i vidi gdje dodje..daleko od toga da mislim da ce tako biti i sa majicom, ali ako nista ispricala sam slucaj moje Helene, mozda nekome pomogne...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Mima Pon Mar 10, 2008 10:35 pm

maja ne visi u dubku po ceo dan,sedi dok joj je zanimljivo oko pola sata.....a kad budem videla da joj dubak vise nije potreban nego cista zezancija naravno da cu je izvaditi i lepo za rtucice i napred....maja ne puzi....kad puzi kao noj je nabije glavu u krevet i gura se a lepo se drzi na rukama.....ne mislim ja da cekam da ona prohoda u dubku,taman posla....pa za jedno mesec dana odosmo mi u setnju al pesaka :haha:
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Emi Uto Mar 11, 2008 9:14 am

sve sto je umereno nije opasno niti lose!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od pricalica Čet Mar 13, 2008 5:11 am

Moja kao puzi,ali unazad i to je pustim po bracnom krevetu.Rekla mi patronazna prekjuce da nikako u dubak ne stavljam bebu,a i muz negde citao da se deca mogu navici da hodaju na prstima ako prohodavaju u dubku,pa ga nismo ni stavili na soping listu.Ja sam imala dubak kao beba,ali mama mi je rekla da posto sam se par puta prevrnula zajedno sa njim,nikada me vise nije stavila.To su oni okrugli,starinski.
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od maja31 Čet Mar 13, 2008 5:20 am

Ja sam za setalicu.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Emi Ned Apr 06, 2008 8:51 am

ja sam Milenu stavila u dubak sad prosle nedelje kad smo bili kod zaove, u taj njihov cisto da probam, ali nije bila bas zadovoljna, nije se ni pomerila, i nakon 5 min pocela je da se buni i da trazi da je izvadim, tako da kazemo Dubak pa pa
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Emi Pet Apr 18, 2008 8:14 am

Danas smo probali drugi dubak Chico kod daniela u komsiluk, e sad je Milena bila presrecna, e sad neznam sta da radim????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Horesio Pet Apr 18, 2008 9:51 am

dina je volela dubak,ali joj ja nisam dozvoljavala da dugo boravi u istom.
rano je propuzala i cesto ga je kad joj nedam da bude u njemu znala da ga puzeci tako gura.
i eto i bez njega je prohodala.
Horesio
Horesio
Novi član
Novi član

Broj poruka : 16
Godina : 49
Lokacija : Ns
Datum upisa : 22.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od IvanaPG Pet Apr 18, 2008 1:34 pm

andjela je htjela u dubak ja sam je prvi put stavila kad je imala 7 mjeseci jer sam po njoj vidjela da je spremna i bila je
u njemu cini mi se do 11 mjeseca i to je bila oduasevljena njim nije je covjek mogao uhvatiti po kuci .
andrea je isto tako pocela od 7 mjeseca al vec u devetom se sama izvlacuila iz njega i puzala nije joj bio bas interesantan .
mihaelu cu isto tako staviti al naravno ako vidim da je spremna za njega .
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od daniela Ned Apr 20, 2008 3:34 am

Elena hoda u dubaku i leti kroz kucu.Meni je dubak olaksanje zato sto kad imam posla uvek je do mene.Sad puzi,ustane i hvata se za dubak gura ga kroz celu sobu.Ako imate ko da vam cuva dete a vi da zavrsite sve obaveze-ne stavljajte decu u dubaku.Isto i kod nas vazi pravilo protiv dubaka ali ja ga koristim a elena se ne buni,zato sto joj je sve na dohvat ruke.a setalicu nemam nameru da kupim da bacam novac u vetar za svakakve stvari.I bez nje ce da prohoda.isto i za dubaka vazi isto jos malo za oko dve nedelje ce sama da hoda.
daniela
daniela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 48
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 26.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od daniela Ned Apr 20, 2008 3:40 am

inace zaboravila sam da napisem -dubak je chikov,podesava se na visinu deteta koja mu odgovara.sin ga je koristio a sad i cerka.
daniela
daniela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 48
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 26.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od maja Ned Apr 20, 2008 6:27 am

Cek, ja verovatno nisam dobro razumela....
Daniela, tvoja devojcica ima vise od godinu dana i jos uvek koristi dubak?!
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od daniela Ned Apr 20, 2008 10:30 am

elena ima godinu i osam dana
u poslednje vreme slabo je u dubaku zasto joj interesantnije da puzi i hoda pridrzavajuci se za krevet stolice i.t.d.kad imam posla stavljam je u dubak zato sto je veoma zivahno dete koje sve interesuje i strah me je da je ostavim sama da puzi .
daniela
daniela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 48
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 26.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Mildan Pet Jun 06, 2008 4:49 am

Daniela, ako dete puzi i hoda pridržavajući se za krevet, nemoj da je stavljaš u dubak.To je samo moj savet.Nemaš predstavu koliko je puženje dobro za razvoj detetovog tela, leđa, ramena, stopala,...Dubak samo sputava dete.Ne samo u bržem prohodavanju, već i razvitku tela.Šteta je ako nemaš ogradicu, da je staviš u nju, kada ne možeš da je čuvaš.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od maja Pet Jun 06, 2008 7:13 am

I ja se slazem sa Mildan, Elena je vec PREvelika za dubak (po mom misljenju), samo je sputavas, mislim da ce brze prohodati ako vise puzi i hoda uz pridrzavanje. Moj savet ti je da sve ostavis i sto vise vremena budes sa njom (ako je vec netsasna i zivahna)...Bolje neoprani sudovi, neispeglan ves itd...nego jednogodisnja devojcica u dubku (opet kazem, moje misljenje i moje iskustvo).
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od tanasija Pon Jun 16, 2008 12:06 am

mi smo sinoc bili kod kumova, iva je spretno uspela sama da udje u dubak, malo se vozila u nazad, malo se zaleti pa se pusti na ler i tako. sta ce dete nema kod kuce pa joj se dopalo! tako da maja nikad dete nije preveliko za dubak osim kad guza ne moze da stane :igram:
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Melanija Ned Jun 22, 2008 11:51 am

moj konacan odgovor je jedno veliko NE!!!!!
Nijedno od moje dece ni dana nije provelo u njemu, a Sonja mi je prohodala sa 10, Sinisa sa 12, a Mihajlo samo sto nije.
Melanija
Melanija
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 58
Godina : 44
Datum upisa : 30.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Stazi Pon Jun 23, 2008 2:29 am

Mi smo nedavno bili kod ortopeda specijaliste irekao nam da mogu dete da stavim u dubak kada napuni 8 meseci. Ja je retko stavljam, ali nisam protiv u potpunosti. Ako provodi kratko vreme u tome mislim da ne moze da skodi al bas ceo dan, to ne...
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Ivana Pet Avg 15, 2008 9:41 pm

Mi jos uvek nismo uzeli dubak,ne znam ni hocemo li ga uzimati,mada,ponekad mislim da bi mi makar malo olaksao.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Ivana_Sa Pet Sep 05, 2008 11:25 am

Andjela je bila u dubku od 9 meseca prohodala je sa godinu dana,anabela je isto u tom periodu od 9 meseci bila u dubku i prohodala je sa 14 meseci.
Sad kada sam pitala pedijatra sta ona misli o tome ona mi je rekla da nepreporucuje dubak ali kako ja hocu,tako da sam ja poslusala njen savet i nestavljam anastasiju u dubak ona puze i dize se na noge
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Ivana Pet Sep 12, 2008 12:52 am

Mi smo dobili dubak i htela sam ga,mislim da devet ipo meseci nije rano da se dete stavi,mada ga Stefi nesto ne voli,tj.bude u njemu maksimum desetak minuta dnevno,ali dovoljno(da mogu da se umijem i operem zube) Razz Razz
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Mama Maja Ned Okt 25, 2009 4:10 am

Prvo ja da pitam koliko je vas bilo u dubku?
Dubak da-ne - Page 2 116104
Mi smo dubak dobili,isto kao i ogradicu,od familije, od dece koja su prerasla.
Moj sin je sa devet meseci ustao direktno na noge,nije ni hteo da puzi.
Kada smo bili kod fizijatra ovde u Beogradu, to im je bilo strasno i morali smo da idemo dva puta nedeljno na vezbeda bi ga vratili na pod.I uspeli su,mada ja kod kuce nisam pratila instrukcije.
Oni su bili strogo protiv dubka,ali ja sam ga koristila,naravno povremeno.Jer ni jedno dete koje ja znam nece da provede u dubku duze od 20 min.
Daki nije hteo ni u ogradici da sedi duze,a ovako se bar setao po kuci.
Tada je imao 10 meseci, brzo mu je dosadilojer nije mogao bas svuda da udje sa njim,pa je trazio sam da ga vadim.
Od deteta zavisi kada ce da se digne na noge i da li ce pre toga i da puzi.
NAJVAZNIJE JE DA SE OD DRUGOG ILI TRECEG MESECA VEC POCNE SA PODESNIM VEZBAMA ZA RAZGIBAVANJE BEBA
To je mom sinu puno pomoglo,s obzirom da se rodio ranije i sa samo 1800g.pa je imao i malojaci tonus misica, bio je kao mali jaki prut koji mozes da savijes samo ako umes.To sam morala ja.
Vezbe su dobre za sve,razgibavanje,opustanje,propuzavanje,prohodavanje
pa i da shvate za sta im sluzi koji deo tela.
Dubak da-ne - Page 2 454265 Dubak da-ne - Page 2 134268
Tako da je i hodao sam i sa dubkom i ima ,hvala bogu, prave noge na tatu (tata nije uopste puzao).
Mislim da svako treba prvo da proba da vidi kako ce dete da se ponasa u dubku a ne da kupuje odmah.
A moja kuma ima totalno drugu pricu.
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 47
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od tanasija Ned Okt 25, 2009 10:23 pm

Nema razloga da se preispitujemo ko je od nas bio u dubku, jer od tog naseg je proslo po 20-30-40 godina, ako moja mama nije znala bolje ja znam. Rade se istrazivanja na tu temu, lekari idu po seminarima i uce promene. Ne pokusavam da prozovem nikoga i nadam se da se niko nece osetiti uvredjenim ali kad se pomene sirok povoj vecina mama novije generacije se zgrazava nad tim priprostim sputavanjem dece, koji je prevazidjen i nigde u svetu niko nije cuo za njega, a isto tako kad se kaze da zbog tih istih kukova i kicme ne treba stavljati dete u dubak, onda je to glupost, jer kako su to nase majke drugacije radile, pa nam nista ne fali. A uz to meni i fali, mozda nije od dubka ali sa 25 godina u trudnoci su poceli problemi sa kicmom.
Elem vec sam pisala da Iva nema dubak, da sam ja protiv dubka, Iva nije stavljana da sedi, morala je sama da se namuci i da sedne, nije vodana da nauci da hoda, nego je sama ustajala, puzala je, prohodala sa 11 meseci.
Vezbice koje si pomenula Mama Majo su odlicna stvar i ima ih negde na netu, ja sam ih sa Ivom radila od prvog dana i mislim da su umnogome doprinele njenom razvoju.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Dubak da-ne - Page 2 Empty Re: Dubak da-ne

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu