Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Osetljiva decja koza

+19
Beba
natka
Stazi
Cvrki
mama_daisy
tanasija
Melanija
Miloseva_mama
pricalica
milenica_89
Andjela
Mildan
Milica
Bojana
Ivana
Dy
NINA
Veka
Emi
23 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Osetljiva decja koza

Počalji od Gost Ned Nov 18, 2007 9:59 am

First topic message reminder :

da li vasa deca imaju osetljivu/ili previse osetljivu kozu?
da li moraju da koriste samo odredjene preparate za licnu higijenu jer njihova koza ne podnosi sve?
da li se ospu,ako odeca nije pamucna ili njihova koza burno dereaguje,ako recimo promenite prasak?
da li su nasledili od vas osetljivu kozu ili je samo oni imaju?
da li su mozda alergicni na nesto sto nije svakidasnje i uobicajeno?

pokrenuh ovu temu iz razloga koji cu vam ispricati:
naime kad je imala par meseci nini su na levoj ruci pocele da izlaze prvo sitne bubuljice,a kasnije su se one prosirivale u plikove koji lice ujedima komaraca tacnije blandama,samo sto nisu glatke nego hrapave i ne svrbe,ali na oko ne izgledaju lepo.
imala je par na ledjima,stomaku i nozi,ali su se te povukle,a ove na ruci bile tu konstantno.
vodili smo je prvo kod doktra u zr koji je rekao da je alergicna na prasak,omeksivac i slicno,kupila sam prasak koji nije bio jak,izbacila omeksivac,ali one su i dalje bile tu.
takodje su mi rekli da joj ne oblacim nista sto nije pamucno,(a i pre toga nisam )i da izbegavam tamne boje.
dobijala je terapije,isla na vadjenje krvi,uzimali su bris sa tih mesta,davali joj niripan inekcije u glavu posto je bila jos beba,ali niko nije otkrio uzrok njihovog nastanka.
niko,doktori su samo odmahivali glavom i predlagali dalja i detaljnija ispitivanja,bili smo na ivici i da je vodimo na vma,platimo strucnjake i ustanovimo pravi razlog,postojecih blandi.
onda su mi rekli da je ispiram kamilicom pri kupanju,mazem pavlovicevom kremom,maslinovim uljem,ma neznam sta sve nisam probala i cime sam joj to mazala,to je konstantno tu bilo,cele zime,posto se pojavilo sa jeseni.
a onda cim je doslo toplije vreme fleke su pocele da se povlace same od sebe,bilo ih je,ali sve manje i manje,i onda ponovo na zimu su se pojavile,ne toliko,ali bilo ih je.
onda smo ustanovili da joj je koza alergicna i da ne podnosi hladnocu,jer svaki put kad joj je hladno te fleke izbiju i ostanu neko vreme,onda se povuku i onda opet kad recimo bude duze napolju ili posle kupanja,a sa dolaskom lepog i toplijeg vremena i leta i visem izlaganju koze suncu one nestaju.
mm isto tako ima osetljivu kozu i isto tako je alergican na hladnocu,to ga prati od vojske kad se smrzavao.
tako da eto ustanovljeno je da je to nasledjeno i da tome fakticki nema leka.
rekli su da ih nadgledamo,dal se sire i slicno i da primenjujemo iste mere (koje nisu davale efekta) kao i dosad,pa ce se vremenom povuci,a mozda i nestati.
ali priroda i biljke su cudo.
mi smo nasli leka.
jednom prilikom drugarica koja prodaje HEMEL kozmetiku,ponudila mi je njihov katalog i preporucila kremu od spoja biljaka:lavande,kamilice,majcine dusice,ruzmarina,zalfije,koprive,tamjana.
uzela sam jei pokusala da probam i to da joj namazem jer nema sta nisam.
krema je malo masnija,jakog i specificnog mirisa,namazala sam joj uvece posle kupanja,a ujutru nisam mogla da verujem svojim ocima,nijedne fleke vise nije bilo,koza na tom mestu je bila ravna i glatka kao i pre svega toga.
bukvalno sam vristala od srece,mazala sam joj konstantno ujutru i uvece i evo od tad je proslo skoro cetiri godine,vise se nikad nisu pojavile.
i dalje ima osetjivu kozu i koristimo samo niveine preparate,mazemo je bebi uljem da ne bude suva ili mlekom za telo.
moram da kazem da hoce nekad s vremena na vreme da joj se pojavi par malih na ledjima ili ruci,ali cim namazem tom kremom,ujutru ih nema.
eto nadam se da je nas primer pomogao barem nekome,ko ima slicnih problema toplo preporucjem sve proizvode iz hemel kozmetike,ako budete imali prilike narucite tu kremu i imajte je stalno u kuci.
ima krema i za nokte,kosu,lice,posebno, takodje sa istim tim biljkama i u istom pakovanju.
provereno je dobro tako da nemate sta da izgubite,ako vam kojim slucajem zatreba.
ja obidjoh tolike lekare,a priroda ucini cudo.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Andjela Sre Jun 04, 2008 6:51 am

Kod nas su bile sitne, crvene tackice koje kasnije kada prolaze poprimaju smedjkastu boju...i da,koza na tom mjestu bude na dodir hrapava,jedino nisam primjetila da to bude tvrdo.....Andjeli je to ljeto zahvatilo gotovo citavo tijelo....kupala sam je u kamilici i poslije toga posipala djecijim puderom,nekoliko puta dnevno....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Sre Jun 04, 2008 9:03 am

hvala andjela
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Bojana Sre Jun 04, 2008 9:14 am

andjela ::Kod nas su bile sitne, crvene tackice koje kasnije kada prolaze poprimaju smedjkastu boju...i da,koza na tom mjestu bude na dodir hrapava,
Da i kod nas ovako bude leti...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Sub Jun 21, 2008 9:34 am

Milena nije alergicna na ?Hranu, prosli smo alergo testovi, znaci nije na jagode, mleko, cokolado, jaje....sve je u redu, mozda je alergija ali nije od hrana.
A mozda i uopste nije bila alergija, a ona je pila sirupe protiv alergiju Mad
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Veka Sub Jun 21, 2008 9:39 am

Ja bih ipak rekla da je to bilo od naglog otopljenja i vrucine....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Melanija Ned Jun 22, 2008 11:50 am

moja deca imaju normalnu kozu sem mihajlo koji odmah posle dugog boravka na suncu tacnije na plazi odma mu se koza ljusti,ako to spada u osetljivu onda je on ima.
inace koristimo bebi proizvode jonsonove ili becutan...mleka za telom,kremice...sonja kad pocne da se macka...sta da vam kazem..psle satima mirise ko da je izasla iz apoteke..
Melanija
Melanija
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 58
Godina : 44
Datum upisa : 30.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od tanasija Sre Jun 25, 2008 10:34 pm

e sad sam poludela. iva na obrazu ima neku fleku koja izgleda kao neki lisaj. to stoji vec pola godine. vodili smo je kod pedijatar je prepisao triderm (kortikosteroid, mislim da se tako kaze, prosto hormonska krema) to smo mazali, ovo se skoro povuce, prestanemo da mazemo posle 7 dana i to se vrati. i tako 5 puta za 6 meseci sigurno. izludim i u ponedeljak kad su joj u privatnoj ordinaciji uzimali bris grla naravno na moju inicijativu, damo i bris koze. ima neku bakteriju, moja mama je isla sa njom i odvede je kod pedijatra da pogleda nalaz i prepise terapiju. prvo svaki put kad odemo radi drugi lekar, ne moze covek da ih pohvata, tako da lekar kod kog je bila u ponedeljak nije radio pa je otisla kod 4 za poslednjih mesec dana. i doktorka je na osnovu nalaza umesto da da uput za kozno odlucila da joj da pancef da pije 7-10 dana ai da maze gentamicin. moja mama pita jel to toliko opasno da se ide sa takvom terapijom kaze mora i da izvadi krv da vidimo, ona kaze da smo vadili krv pre nedelju dana i da je sve bilo ok, medjutim doktorka nesto promumla. mama se pokupi i odvede dete samoinicijativno kod koznog koji kaze da joj se samo maze gentamicin da nikakve potrebe nema za pancefom, pa da dodjemo na kontrolu da vidimo sta se desava. inace iva je zbog jako crvenog grla(bris pokazao da je cisto bez bakterija i gljivica) tri dana pila hemomicin, i to joj je stvarno dobro delovalo. u ponedeljak nije mogla da guta uopste. ali ova stoka sto joj je prepisala antibiotik, uh tacno bih je zadavila.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od mama_daisy Čet Jun 26, 2008 1:47 am

Uzmi elokom mast ili kremu...Mazes tri dana svako vece pre spavanja, pa tri svako drugo, pa tri svako trece...I onda iskljucis...
Dusan je imao te lisice kao, po rukicama i na koznom mi jedna prijateljica to prepisala...Extra je!!!!
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od tanasija Čet Jun 26, 2008 1:50 am

ma uradili smo sad bris, ima tamo koja je bakterija i prva preporucena terapija je gentamicin, to cu da joj mazem.ali 6 meseci nikom nije palo na pamet da nesto ispitaju nego su mi samo odokativno davali detetu terapiju, pa podavicu ih sve ko macice jednog dana, majke mi!
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od mama_daisy Čet Jun 26, 2008 1:52 am

Pa mazi to...Pa ako ne prodje probaj elokom
Nema nista dok sam ne uradis sta treba ne oslanjaj se na dr..Boli njih uvo...
Meni pedijatar za te lisice rekla da perem 3 puta dnevno seba med sapunom i da mazem jod...Pa detetu sve koza ispucala!!!Osusila se nacisto
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od tanasija Čet Jun 26, 2008 2:00 am

uzas, meni je jasno da ne znaju, ali sto ne daju upute, za to bih im svima svasta rekla
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Andjela Čet Jun 26, 2008 8:43 pm

Elokom je isto kortikosteroid samo najblaza moguca varijanta ali ipak treba ljekar da ga odobri,na licu je koza vrlo tanka pa zato sa kortikosteroidima treba biti vrlo pazljiv jer oni tanje kozu i jos mnogo stosta!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od tanasija Čet Jun 26, 2008 9:42 pm

za sad smo na gentamicinu, mazemo ga ujutru i uvece, pa cemo da vidimo kako ce da reaguje.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Emi Pon Jun 30, 2008 3:04 am

Купилил смо Еуцерин крему одлична је, Милена је сва осипана од ово жечко време, али крема је смирује, мажемо се једном само тамо где има осип, купили смо и еуцерин сапун, то је нека црвена колекција Еуцерин има и за децу и за нас
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od tanasija Uto Jul 01, 2008 5:29 am

iva se osula po vratu i po glavici ispod kose, bas se cese i sve kuka mama boli me kosa, ja kazem jel te svrbi ona kaze da svibi me cesi. ovo po vratu joj mazem nekom kremicom baby love sa kamilicom i nevenom i prolazi ali ispod kose je bas rascesala sve joj izgrebano
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Mildan Uto Jul 01, 2008 7:19 am

Probaj da joj utrljaš bebi puder, da se to osuši.Mi imamo Penatenov, koji naročito pomaže kod osipa.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od mama_daisy Sre Jul 02, 2008 9:50 am

Dusanu se mnogo osula guza...Sve place kad ga presvlacim i kad ga brisem i mazem...Kaze pece pece!
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Cvrki Sre Jul 02, 2008 9:58 am

Kada se Sari tako osula guza a ona se preko toga još ukakila ja sam, pošto sam je oprala mazala sa jodom, da se ne bi još tu gde se osula stvorila još i neka infekcija. Posle toga neka neutralana mast pantenol, pavlovićeva, ja sam koristila mast od nevena koja ujedno deluje i antibakterijski. Bilo je strašno, ona je vrištala i nije mogla da sedi. Dobro je što se to samo tad jednom dessilo...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Andjela Ned Jul 27, 2008 5:34 am

Andjela je prije desetak dana dobila osip u predjelu lakta,sake,bedra i lista na desnoj nozi,bili smo kod dermatologa i ona je rekla da je to atopijski dermatitis tj alergicna je na nesto,da li iz okoline ili iz hrane....stavljamo obloge od acidi borici i mazemo locoidon kremom koja je blagi kortikosteroid, i pije sirup Flonidan....polako prolazi ali to je zbog kortikosteroida pa me brine da li ce joj se to pojavljivati ponovo kad prestanemo sa upotrebom istog i cime onda to da tretiramo....a u doktore nemam ama bas nikakvog povjerenja,njima je najlakse propisati kortikosteroid,ali to nije nikakvo rijesenje.....moracu da probam sa nekom kremom na biljnoj bazi,neki su u ovoj temi preporucivali neke kreme,interesuje me imali jos neko neku preporuku.....ona inace nema suvu kozu,ima normalnu....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Stazi Ned Jul 27, 2008 8:05 am

Andjela, deca moje sestre su jako alergicna na mnogo stvari i jednom sinu je probala sve moguce kremice koje postojei sa kortekosteroidima i one bez njega. KOristila je i spominjani ELEKOM ali treba biti pazljiv sa njime, i naravno da ga doktor odobri.
Za jakoo suvu kozu u zadnje vreme koristi kremu AVENA ili TRIXERA ZA SUVU KOZU (zavisi po kom imenu ga u apoteci znaju, ovde u SO kada sam rekla TRIXERA nisu imali poima sta je to, nego samo AVENA), malo je skuplja ali moja sestra je za sada zadovoljna. Ova krema nema kortikosteroide u sebi.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Andjela Ned Jul 27, 2008 9:48 am

Pa moracu sad da isprobavam sta i kako ce Andjeli najbolje da djeluje,iskustva su razlicita,nekom pomaze jedna nekom neka druga krema....Aven je dosta dobra kolekcija pa probacemo,mislim da ima i kupka i krema Trixera....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Bojana Ned Jul 27, 2008 10:15 am

Da ima kupka trixera bez ispiranja i krema to su preparati sa avene termalnom vodom ali sve to moze da deluje na kozu da ne bude suva i da ublazi svrab ja sam koristila tu kolekciju kad je Maki imao ekcem i bila sam zadovoljna medjutim to su samo pomocni preparati,kupka kosta oko 1000din,krema takodje
Ono sto bih ti ja preporucila je biljna krema Linoderm ima je po apotekama ali ne bas svuda i ona nije tako skupa a mnogo je dobra,i ima neka zena sto pravi neku Vuciju mast probacu da nadjem njen br ako nisam izgubila,nama je ta mast resila problem skroz a ona je samo od biljaka
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od natka Čet Okt 30, 2008 7:04 am

Kako se zove ta Hemelova krema?Ja bi volela da probam moj mali Luka sad vec nije tako mali ima 5 god ali od 8 meseca se mucimo sa alergijom,ekcemima i nista ne pomaze probali smo i Linolu i sva ulja kreme Mustelu,protopik elidel i ostale kozmeticke preparate al nista nije bolje.Strasno kako se ceska non-stop!Please napisi mi ime te kreme da probam.Imam troje dece i svi iamju ekcem al Luka najvise.Hvala!!
natka
natka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 1
Godina : 47
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Beba Čet Okt 30, 2008 2:37 pm

To ćeš naći ako imaš nekog ko se bavi Hemelovom kozmetikom. Mora da se naruči, nema toga u običnoj prodaji. Poput Avon-a i Oriflame-a je. Postoje razne kreme, na svima piše Hemel, ali je posebno naznačeno za koji deo tela su, sve su na bazi meda. Za opekotine, ekcem, bilo kakve ujede, bubuljice, grubu kožu, ma za sve.
Ja bih ti preporučila celu Sebamed kolekciju, fenomenalna je. Nije baš jeftina, ali kad imaš takav problem onda moraš nešto. Ima ih u bolje snabdevenim apotekamaDa nije možda baš od šampona ili kupke taj osip?

Takođe, možeš mu uraditi test na intoleranciju na hranu. Može ta alergija da bude i od toga. Na osnovu uzorka krvi kazu vam sta bi trebalo da izbegava od hrane (ali konkretno), a sta treba vise da unosi. Čini mi se da se to radi kod homeopata, pa se ti raspitaj. Ne znam koliki si pobornik alternativne medicine, ali ipak ne znaš dok ne probaš... Definitivno ne može da škodi. Iskreno mislim da to ima neke veze sa hranom ako nije od kozmetike.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Stazi Pet Okt 31, 2008 2:39 am

Beba ::To ćeš naći ako imaš nekog ko se bavi Hemelovom kozmetikom. Mora da se naruči, nema toga u običnoj prodaji. Poput Avon-a i Oriflame-a je. Postoje razne kreme, na svima piše Hemel, ali je posebno naznačeno za koji deo tela su, sve su na bazi meda. Za opekotine, ekcem, bilo kakve ujede, bubuljice, grubu kožu, ma za sve.
Ja bih ti preporučila celu Sebamed kolekciju, fenomenalna je. Nije baš jeftina, ali kad imaš takav problem onda moraš nešto. Ima ih u bolje snabdevenim apotekamaDa nije možda baš od šampona ili kupke taj osip?

Takođe, možeš mu uraditi test na intoleranciju na hranu. Može ta alergija da bude i od toga. Na osnovu uzorka krvi kazu vam sta bi trebalo da izbegava od hrane (ali konkretno), a sta treba vise da unosi. Čini mi se da se to radi kod homeopata, pa se ti raspitaj. Ne znam koliki si pobornik alternativne medicine, ali ipak ne znaš dok ne probaš... Definitivno ne može da škodi. Iskreno mislim da to ima neke veze sa hranom ako nije od kozmetike.

bebo jel Sebamed pripada Hemelovoj kozmetici? Ako jeste kod mene ih ima u apotekama
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Osetljiva decja koza - Page 3 Empty Re: Osetljiva decja koza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu