Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Slavska trppeza

Nasa Deca :: Kuca :: Kuvar

Ići dole

Slavska trppeza Empty Slavska trppeza

Počalji od Cvrki Uto Okt 27, 2009 6:19 am

Počelo je vreme slava, ja slavim SV. Arhangela 21.11.2009 i mislim se šta ću da spremam i kako ću sve da postignem. U pitanju je samo dobra organizacija.Od kako sam se udala svaku slavu sam spremila sama, volim da kuvam i volim da sve lepo dekorišem a najviše volim kad me gosti na slavi pohvale.Moje drugarice za mene kažu da sam prava domaćica a to mi i te kako laska. Laska mi i kad me neko stariji pohvali ko ima mnogo više iskustva od mene, ili traži recept za nešto. Ove godine mi slava pada u subotu, tako da ćemo goste zvati na ručak i planirala sam da spremam predjelo,čorbu,sarmu i praseće i jagnjeće pečenje,kolače. Naravno, žito i slavski kolač.

Šta vi spremate za slavu? Šta spremate za predjelo? Spremate li čorbu ili supu? Sarmu? Pečenje ili roštilj?
To se svake godine razlikuje kod nas, ali uglavnom za predjelo volim da pravim razne salatice,rolate,slane tortice i sve to sa suhomesnatim proizvodima....Ne znam zašto ali uvek spremam čorbu a ne supu i bez gospođa sarme -ništa! Što se mesa tiče, nekad poručimo roštilj ali uglavnom je pečenje.

Naravno kada slava pada u sredu ili petak mi postimo. Ne volim da jedem ribu ali ipak spremim posnu slavu.Razne đakonije za predjelo, kad je čorba u pitanju tu em što nisam ekspert nego mi je i muka od kuvane ribe,ikre...pa sam ja spremala krem supu od pečuraka, svi gosti su se prijatno iznenadili. Pasulj. Ribu poručimo gotovu, t.j već spremljenu.

Mogli bi u ovoj temi i da postavljamo slike slavske trpeze, ja se nadam da ću imati vremena kad mi bude slava da slikam i okačim slike...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


Nasa Deca :: Kuca :: Kuvar

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu