Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Ukidanje flašice

+12
Ivana_Sa
Ivana
Emi
Dy
maja31
Miloseva_mama
jovana023
Cvrki
Andjela
Pokita
Veka
Beba
16 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Ukidanje flašice Empty Ukidanje flašice

Počalji od Beba Ned Okt 28, 2007 1:28 am

Čim se probudi traži flašicu, probali smo na druge načine da mu damo mleko ujutru, ali neće. Flašica je zakon. Isto tako mora da popije čaj pred spavanje po podne i uveče mleko, inače neće da zaspi, možda ponekad ali ako je baš baš umoran, pa već zakunta dok ga presvlačim. U ostalim situacijama može čaša.

Planiram da mu polako sklonim flašice, ali ne znam kako to da uradim a da on normalno funkcioniše. Stvarno jako voli da pije iz flašice.

Mame pomagajte! Dajte neke savete!
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Veka Pon Okt 29, 2007 2:42 am

Mislim da odbijanje flasice treba da bude isto kao i dobijanje od sise....kazes ne i to je to! Lako reci tesko uciniti kad te molecivo pogleda i trazi, ali....jedini nacin...mada ja bas i nisam mnogo merodavna jer nikad nismo koristili flasice, pa nismo ni morali da se odbijamo od iste! :duda:
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Gost Pon Okt 29, 2007 9:47 am

ja nemogu da ti dam savet kad prvo teba da ga dam sebi.i mi imamo isti problem oko flasica .nikola je sisao do sedam meseci i od tada pije sok,vodu,caj,mleko na flasicu,sad ima dve i po godine i jos uvek pije na flasicu.preko dana redje,ali trazi,daj soka,daj vode,nekad i daj fasicu,probala sam da mu ponudim iz case oce,ali kad dodje noc i vreme za spavanje bez flasice je nezamislivo da zaspi,cak imamo dve koje napunim tako da kad se nocu trgne uzme flasicu,popije i nastavi da spava,a ako se opet trgne ima drugu.mislim da je veka u pravu i da treba primeniti isti princip kao sa sisom ne i tacka,ali zao mi ga je kad tako slatko cufla i zaspi uz nju.pusticu ga jos malo,pa cu mu ukinuti,mislim da ce kao i sa sisom biti problema dan,dva,ali posle ce zaboraviti i to je to.eto i moj nikola ko i tvoj obozava flasicu.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Pokita Sre Okt 31, 2007 7:59 am

Ja sam koristila flasicu do punih 5 godina i nikakve probleme nisam imala.

Meni je bitno to da je moje dete naucilo da pije iz solje jer je za svoj uzrast trebalo i nije smak sveta ako joj se pije voda a mi nemamo flasicu a ni u vrticu je ne koristi.

A to sto kuci voli da kad se vrati odmah pije "Revitu" na flasicu i tako joj je najsladja i odmah mi je trazi i uvece trazi malo vodeice da bi se lepse uspavala nemam nista protiv i nemam nameru da joj to na silu ukidam.

Prestace kad-tad!
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Andjela Čet Nov 08, 2007 8:27 am

Kod nas je isto kao i ko renate,Djole ima 2.5.g. a i dalje obozava flasicu,danju ,nocu...ali ja nemam namjeru da mu jos ukidam ima vremena oducit ce se neka uziva kad je tako voli.Koristi on i solju u toku dana ali kod uspavljivanja flasica je nezamjenjiva!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Cvrki Pon Feb 04, 2008 8:42 pm

Sari sam uvela flašicu kad je prestala da sisa, i voli da pije uveče mleko, a ponekad i preko dana. Pošto smo skinuli pampers - ne stavljam joj ni noću, zanima me kada može detetu da se ukine mleko jer piški noću 5-6 puta (dižemo se pa sedimo na noši) a da joj nekako nadoknadim količinu mleka koju treba da unosi u toku dana.Recimo da uveče lepo večera ali da ne pije mleko, nego ujutru ili nekako drugačije, samo da pred spavanje ne pije. Recite mi vaša iskustva...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Gost Pon Feb 04, 2008 8:51 pm

joj cvrki,neznam sta bi ti rekla.
nikla ima 2.5 godine i jos uvek koristi flasicu i pije novcu mleko ili sok,i nema sanse da se odvikne od iste pogotovo nocu.
probaj da joj das da lepo vecera nesto sitije,npr.griz ili tako nesto,pa onda ne bi trebalo da popije to mleko barem ne do ujutru,mada kod nikole ni to ne pali,on i pored toga sto vecera popije i po dve nocne flasice.
probaj da joj jednu noc nedas,da vidis njene reakcije,a preko dana joj daj tako da ga unosi,tada ako nebude htela vise nocu,ako ne pomaze,onda neznam ustajanje par puta zbog piskenja vam negine jos neko vreme,mi jos uvek nosimo pelene pa je lakse,mada i ja ponekad ustanem da ga presvucem u toku noci,jer bude mokar,a to je u sustini isto.
nina se recimo kad sam joj i nocu skinula pelene samo par puta budila da piski i posle vise ne,uvek bi izdrzala do ujutru,ai nije toliko tecnosti unosila pred spavanje,samo je sisala.
neznam koliko ti pomogoh...ali ako mozes i ako ona hoce ukini joj tu nocnu flasicu...kasnije ce biti sve teze i teze!!!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Veka Pon Feb 04, 2008 9:13 pm

Danica nikad nije koritila flasicu, ali je jedno vreme pila uvece mleko pred spavanje, e sad ona pije cokoladno pa joj ni ne dam da popije vise od 1-1,5dl, ali mi smo jednostavno jedne veceri negde bili ona se izmorila i kad smo dosli kuci nije se ni setila da trazi mleko, to je bilo jos pre nego sto sam joj skinula pelene, tako da kad smo skinuli nije bilo upiskivanja nocu, a i kad pije nesto uvece ja je stavim na nosku oko 12-1h. Pokusaj da joj ranije das mleko, pokusaj da joj ga das na casu, mislim da ce manje da popije, a posle pred spavanje da dobije veceru. Mislim da je stvar navike da dete popije mleko pred samo spavanje, i da se bez toga moze- moze misljenje.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Cvrki Uto Feb 05, 2008 10:23 pm

Ma može, ja mislim da kod nje neće biti problem za ulidanjem flašice, recimo sinoć joj nisam dala samo je večerala kačamak i nije mi ni tražila mleko, ali je tražila oko 3 ujutru jer je bila sva nikakva, imala je temperaturu pa je bila budna, i ja sam joj dala "meme". Neće to kod nje biti problem,valjda, smo ću da joj zamenim umesto te količine uveče, daću joj ujutru.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 42
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od jovana023 Pon Feb 18, 2008 9:20 am

Mi se javljamo na temu, jer imamo isti problem, voli flasicu, pa to ti je...nemam ni jedan pametan savet, samo kukam...
jovana023
jovana023
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 72
Godina : 43
Lokacija : subotica-zrenjanin
Datum upisa : 05.12.2007

http://www.lukakostic.tk

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Miloseva_mama Pon Feb 18, 2008 9:25 am

a da pokusas sda nadjes neku interesantnu casu sa onim siskom... vidala sam neke sa nekim cudima igrackicama pa mozda je privoli
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Gost Pon Feb 18, 2008 9:40 am

moj nikola ima kolko oces i takvih i slicnih casa,ali flasica je flasica??!!!
prekodana jos i oce da popije iz istih sok,vodu,ili sta vec,ali kad treba da zaspi nema sanse bez nje,stavi je u usta,uhvati vrh jastuka ili moju kosu vrti i tako zaspi.
i nocu kad se probudi odma je trazi..
za vikend smo bili kod prijatelja i zaboravili je,morali smo da mu kupimo sok sto ima onaj pipak gore umesto cepa,to je bila vriska i dreka,jedva izdrzasmo,nikakva uteha nije pomagala,zapomagao je za njom,jos da bude vece zlo,oni imaju malog malo mladjeg od njega,pa kad je video njegovu flasicu,ajoj,bolje da ne znate kako ju je tuzno gledaoi samo cekao momenat da je se pdocepa,sto je i probao par puta,no ja sam ga sprecila znajuci sta mu je palo na pamet.
tako da kod nas vazi pravilo nigde i nikad bez flasice....
ni ja nemam nijedan pametan savet,valjda se odvikne vremenom,samo neznam kad confused
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Beba Pon Feb 18, 2008 11:20 am

Preskačemo flašicu ujutru, ali za uspavljivanje još uvek nema šanse. Popodne nekad zaboravi, zagleda se u crtani, i zaspi. Ali uveče, nikako bez mleka, i to 3dl. Ostalo će se srediti uskoro, ali mislim da će to mleko pred spavanje biti problem dugo, dugo, dugo.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od maja31 Pon Mar 03, 2008 6:08 am

Moj Nikola i dan danas koristi flasicu a ima 4 godine mada sada vec ja zbog zubica jer mu se kvare pokusavam da je ukinem i nebuni se, a ja kada sam bila mala pred polazak u prvi razred mama mi je bacila flasicu te sam ja toliko zalila za njom da sam otisla sama da je kupim i kada sam usla u radnju bilo me je sramota i tako sam i prestala.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Gost Pon Mar 03, 2008 6:41 am

ajoj valjda mi necemo do cetiri godine affraid

kad idemo negde izbegavam namerno da ponesem flasicu,trazi je,ali ja ga zabunim necim ili mu kupim onaj sokicili vodu na pipak .
tako da preko dana i mozemo da prezivimo bez nje,ali nocu je ona zakon i nezamenljiva,planiram da tako bude jos koji mesec,jer na jesen krece u vrtic,tako da nadam se i nju necemo nositi u isti. Razz
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Dy Pon Mar 24, 2008 9:19 pm

anastasija u zadnje vrijeme pije iskljucivo sokice na slamku, flasicu sve manje koristi. Sama je to pocela primjenjivati!!!

Uostalom, mislim da meni flasica nece biti problem vec nesto drugo!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Emi Pon Sep 01, 2008 9:42 am

ona tek sad pocela sama da drzi flasicu i sama da pije sok i voda, pa ne planiram da je ucim sad na nesto novo, bice kad treba da bude
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Ivana Pon Jul 13, 2009 9:43 am

Mi smo nocnu-vecernju flasicu izbacili sa oko godinu ipo,i mozda sam to cak i ranije trebala uraditi!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Ivana_Sa Čet Jul 23, 2009 12:16 am

Gde ode moj post od pre neki dan ....
Mi koristimo falasicu samo uvece a preko dana koristimo nukove solje za vodu i sok
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Ivana Čet Jul 23, 2009 9:47 am

Ivo,jel Anastasija hoce da pije iz obicne case-solje?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Ivana_Sa Pon Jul 27, 2009 2:26 am

Hoce da pije,koristimo mi i obicnu casu vec duze vreme za jogurt ili ponekad sok,ali ona zaspiva sama pa joj je lakse da uvece pije iz flasice
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Endzi Sre Feb 03, 2010 8:43 am

Vaki pije mleko uvece na flasicu od krad je prestao da siska a preko dana sve ostalo pije iz solje ili case..flasica mu je kao neka poslastica uvece,ni ne opterecujem se tim kad ce je ostavit..aljda ce uskoro.
Jedino od juce imamo fazu (nadam se prolaznu) da i preko dana mora flasica od caja da mu bude na stolu(Jana je pocela od juce da pije vodu i caj na flasicu)...proci ce ga i to..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od amarilis Sre Feb 03, 2010 9:21 am

Marija jos uvek pije mleko na flasicu i to na vece a i iz jutra.... cim otvori okice dok je jos na nosi, popije svoju dozu Ukidanje flašice Herz . Ali zato Ivona i Sale su rano ostavili flasicu. Mozda sam lose ja postupila... kazali su mi da obavezno moram njoj ukinuti flasu kad se rodi drugo dete... navodno nije dobro. Al kada se setim... bas mi dodje zao... Saleta nisam dojila i naravno tu je bila flasica... a ona je uvek sedela kraj mene i cekala da bata zavrsi da bi ona posisala mleko koje je ostalo Ukidanje flašice Icon_sad . Tako sam uvek pravila vise da bi njeno srce malo smirila.... Pustite neka uzivaju u tome... brzo sve prodje a oni odrastu....
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od lenita Sre Feb 03, 2010 10:04 am

Vodu pijemo iz neke Nuby flasice sa nekim silikonskim pipkom a mleko iz flasice. Ujutru trazi flasicu pa ajde a uvece moze iz solje. Jedino je problem sto je Lena dete koje nema mira i ne moze 1 min da bude na jednom mestu pa je malo jurim po kuci za to vecernje mleko. Ne znam kako cu joj ukinuti tu jutarnju flasicu i preci na solju. Inace, preko dana pije sasvim normalno i iz ovih klasicnih solja i casa.
lenita
lenita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 96
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Endzi Sre Feb 03, 2010 10:52 am

amarilis ::. a ona je uvek sedela kraj mene i cekala da bata zavrsi da bi ona posisala mleko koje je ostalo Ukidanje flašice Icon_sad . ..

Jao srce malo,suze mi krenule zamisljajuci je kako ceka gutljaj,dva Ukidanje flašice Icon_sad ..ma ,zato ja mom Vakiju i necu sad da brani..neka uziva malo sa sekom proci ce ga (a i ne prosipa mi dok lezi u krevetu).
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ukidanje flašice Empty Re: Ukidanje flašice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu