Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

suzenje bubreznog kanalica

4 posters

Ići dole

suzenje bubreznog kanalica Empty suzenje bubreznog kanalica

Počalji od meli Sre Jun 03, 2009 3:03 am

Beba je stara 2 i pol mjeseca ima suzenje kanalica na lijevom bubregu lijecnici kazu da je neophodna operacija u pitanju je muska beba ima li neko iskustva sa tim
meli
meli
Novi član
Novi član

Broj poruka : 5
Godina : 40
Lokacija : rs
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

suzenje bubreznog kanalica Empty Re: suzenje bubreznog kanalica

Počalji od Veka Sre Jun 03, 2009 11:03 am

Meli, nemam nikakvog iskustva sa tim, ali se iskreno nadam da ce sve biti u redu...pozdrav tebi i srdacna dobrodoslica.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

suzenje bubreznog kanalica Empty Re: suzenje bubreznog kanalica

Počalji od meli Sre Jun 03, 2009 7:34 pm

hvala na podrsci
meli
meli
Novi član
Novi član

Broj poruka : 5
Godina : 40
Lokacija : rs
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

suzenje bubreznog kanalica Empty Re: suzenje bubreznog kanalica

Počalji od Dy Sre Jun 03, 2009 8:32 pm

meli ::Beba je stara 2 i pol mjeseca ima suzenje kanalica na lijevom bubregu lijecnici kazu da je neophodna operacija u pitanju je muska beba ima li neko iskustva sa tim

Ne brini se, to je sve rutinski..mi smo sa 3 mjeseca bile u bonici zbog urinarne infekcije, i tada su sumnjali ili na prosirenje ili suzenje b. kanalica...Danas ona ima 3 godine, i jos uvijek nisu nacisto da li je jedno ili drugo..

elem, meni nije jasno kako su ti rekli operaciju odmah da radis, jer puste uvijek bebu do 1. godine i prate jer je velika vjerovatnoca da se do prvog rodjendana sve povuce..

Inace, ako bude operacija ynam da je rutinska i znam da je porede kao sa vadjenjem krajnika.. voljela bi kada bi vise detalja napisala, mozda bi ti mogla vise pomoci, pricom narravno...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

suzenje bubreznog kanalica Empty Re: suzenje bubreznog kanalica

Počalji od meli Čet Jun 04, 2009 12:42 am

Kod njega je ustanovljeno suzenje tj.PU stenoza sa prisutnom hidronefrozom. Radili smo MCUG i IVU a sada nam preporucuju i dinamicku scintigrafiju bubrega Tc-DTPA sa Furosemidom. Mada je i na osnovu ova dva nalaza preporucena operacija, ali se jos ne zna dok se ne konsultujemo sa hirurgom. Mislim da operacija nije rutinska jer nam je doktorica rekla da se beba mora uspavati.
meli
meli
Novi član
Novi član

Broj poruka : 5
Godina : 40
Lokacija : rs
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

suzenje bubreznog kanalica Empty Re: suzenje bubreznog kanalica

Počalji od Lukanero Čet Jun 04, 2009 1:16 am

Meli,mislim da nemora da znaci ako bebu uspavljuju da operacija nije rutinska.U Irskoj uspavljuju decu koja se plase izvaditi mlecni zub,manje je stresno za dete.Da li ti je jedan doktor samo predlozio operaciju ili vise njih?Mozda da se obratis jos nekom doktoru sa nalazima cisto da budes sigurnija,posto i ja znam za par slucajeva gde su cekali da beba napuni 1.godinu.Nadam se da ce biti sve u redu...pozz
Lukanero
Lukanero
Novi član
Novi član

Broj poruka : 6
Godina : 45
Lokacija : Irska
Datum upisa : 02.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

suzenje bubreznog kanalica Empty Re: suzenje bubreznog kanalica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu