Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Dijabetis-secer

+5
Stazi
Bojana
Ivana
Veka
Ivana_Sa
9 posters

Ići dole

Dijabetis-secer Empty Dijabetis-secer

Počalji od Ivana_Sa Sub Dec 13, 2008 2:50 am

Mm je otkrio pre par dana da ima secer 10 2 grupa dijabetisa,odredjena mu je dijeta i lekovi i da se pridrzava svega inace ako za tri meseca ne bude omrsao i nebude se pridrzavao dijete i lekova moze dobiti infarkt ili nesto gore.Jos mu je naveo da se moze desiti da dobije insulin-sto je jos gore jer inslun sam po sebi unistava organe.
Poceo je sa dijetom tesko mu ide ali mora.
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dijabetis-secer Empty Re: Dijabetis-secer

Počalji od Veka Sub Dec 13, 2008 5:42 am

Sa dijabetom nema sale, on udara na sve organe, nazalost.... i to prvo na krvne sudove i srce... zato Iva, ne daj mu da klone i da odustane od dijete, sto se mora mora se ....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dijabetis-secer Empty Re: Dijabetis-secer

Počalji od Ivana Sub Dec 13, 2008 10:16 am

Ivo,drzite se,sigurno mu je tesko,ali ne daj mu da posustane,navici ce se polako pa ce mu biti lakse...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dijabetis-secer Empty Re: Dijabetis-secer

Počalji od Bojana Sub Dec 13, 2008 10:55 am

Moja najbolja drugarica ima od pre nekoliko meseci dijabetis tip A tj 1 i on je mnogo gori od tipa B jer je uslovljen genetskim predispozicijama i nije izleciv niti se moze korigovati ishranom,bocka se 5x dnevno znaci prima insulin i sve je to strasno ali nije bas tooliko kako izgleda,vec se privikla na novi nacin zivota,prihvatila ga i sad je i dalje vedra devojka puna optimizma
Dr joj je dala uputstva oko svega,ona je disciplinovana,cak planira uskoro i trudnocu Boze zdravlje...
Znam da je tesko ali covek mora na sve da se navikne,tako da vam savetujem disciplinu i vedrinu! :tesi:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dijabetis-secer Empty Re: Dijabetis-secer

Počalji od Stazi Sub Dec 13, 2008 11:31 am

I moja rodjaka ima dijabetis vec godinama mislim od kada je devojcica bila i ima korigovanu ishranu i prima insulin. Ali prosla je itrudnocu i ima zdravog decaka i sve je u najboljem redu, osim sto je ona zbog secera imala problema sa vidom pa je skoro oslepela, ali zato se tim osobama preporucuje carski!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Dijabetis-secer Empty Re: Dijabetis-secer

Počalji od Andjela Sub Dec 13, 2008 11:19 pm

Moj otac zadnjih 10- godina ima dijabetes melitus ili tip 2,koriguje ga dijetom i tableticama...sve se moze kad se mora...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Dijabetis-secer Empty Re: Dijabetis-secer

Počalji od copyofdeath Sub Jan 10, 2009 2:30 pm

ja imam dijabetis tip 1
vec 3 godina niko u mojoj porodici nema Dijabetis
ali to je to
ako ima neko ko interesuje nesto za Dijabetis tip 1 slobodno nek Pita
jedan mali savet

DIETA zdrava Hrana i fizicki Aktivnosti je Lek Dijabetisa
copyofdeath
copyofdeath
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 1
Godina : 39
Lokacija : makedonija
Datum upisa : 10.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dijabetis-secer Empty od malog velikog Oleg

Počalji od velikoleg Sub Mar 27, 2010 1:26 am

Moj sin po imena Oleg pre mesec dana je dobio dijadetis tip 1 . Mi smo novi u ovoj priči i onaj koi ima više iskustva oko način ishrane i broj lebnih jedinica po obroku molio bi vas da mi pišete. Inače on ima samo 2,5 godina.
velikoleg
velikoleg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 1
Godina : 48
Lokacija : Makedonija-Skopje
Datum upisa : 27.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dijabetis-secer Empty DIJABETES TIP I

Počalji od amarilis Sub Mar 27, 2010 6:51 am

Najčešće se javlja od 11 do 30 godine života, ali se može javiti i u dugoj starosnoj dobi.
Obilježje dijabetesa tipa I je: beta stanice gušterače, koje proizvode inzulin, postupno propadaju, sve dok ne dođe do potpunog nedostatka inzulina, što uzrokuje previsoku razinu šećera u krvi, koji se potom izlučuje putem urina. Pacijenti često osjećaju gubitak tjelesne težine, jaku glad i žeđ, slabost i umor. Tek nakon uzimanja terapije inzulina stanje pacijenta se poboljšava, ali život pacijenta od tada počinje ovisiti o inzulinu. Nisu poznati uzroci ovog tipa dijabetesa, ali sumnja na nasljedni faktor.

Simptomi koji ukazuju na pojavu bolesti su: neobična i izrazito jaka žeđ i glad, potreba za slatkim, nagli gubitak tjelesne težine, slabost, umor, poteškoće s vidom, učestalo mokrenje i razdražljivost.

Krize koje mogu zahvatiti pacijenta su:

Hipoglikemija - Do nje dolazi kada pacijent pretjera s terapijom inzulinom, te se dovede do toga da razina glukoze u krvi padne ispod normalnih vrijednosti. Tada se mogu javiti simptomi kao što su: drhtanje, glad, ubrzan rad srca, znojenje i slabost. Pacijent tada mora uzeti malo šećera, voćnog soka ili bombone.

Ketoacidoza - Simptomi ketoacidoze su: povraćanje, mučnina, bol u trbuhu, duboko disanje i ubrzan rad srca. Do pojave dolazi uslijed toga što se u organizmu ubrzava proizvodnja masnih kiselina, koje se pretvaraju u toksične tvari (ketonska tijela), što u nekim slučajevima može dovesti i do smrti pacijenta. Pacijentu tada treba odmah dati inzulin.

Komplikacije koje može uzrokovati bolest su: neuropatije, amputacije, nefropatija, problemi s vidom, te problemi s plućima i kožom.

Dijagnoza dijabetesa tipa I se donosi nakon krvnih pretraga i anamneze bolesnika.

Osim liječenja inzulinom, koji je neophodan za normalan život, pacijenti se moraju strogo pridržavati dijetalnog režima prehrane, koji će im odrediti liječnik. Neophodno je i održavanje idealne tjelesne težine, te umjerenih tjelesnih aktivnosti, svakodnevne njege stopala i redovitog cijepljenja protiv gripe.


Izvor: www.mojezdravlje.net

U nastavku teksta tj linka se nalaze i ostali tipovi bijabetesa.... nadam se da ce ti biti barem malo od pomoci

http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/56/hormonski-poremecaji-i-poremecaji-metabolizma/Dijabetes-Melitus-Secerna-bolest.aspx

http://www.plivazdravlje.hr/bolest-clanak/bolest/28/Dijabetes-tip-1.html

http://www.stetoskop.info/Diabetes-mellitus-Secerna-bolest-tip-1-593-c34-sickness.htm
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dijabetis-secer Empty Re: Dijabetis-secer

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu