Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Vrtic ili teta

+30
MamaMara
Viki de Marko
aurora
mama_daisy
Tamara
maja
Emi
Ivana
IvanaPG
Andjela
maja31
Veka
tanasija
Bojana
Beba
Betty Boop
jovana023
Cvrki
Miloseva_mama
Emica07
lena
ada
vekiks
Milica
Pokita
milenica_89
Mildan
Ane
sodjom
Dy
34 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Vrtic ili teta

Počalji od Dy Uto Okt 23, 2007 8:43 pm

First topic message reminder :

za mame koje vec rade...

zanima me ko Vam cuva djecu???


anastasiju cuva teta(super je , samo prica kao navijena)... dolazi nam kuci i cuva je od 10 do 16 sati, s tim sto anastasija od 12.30-15.30 spava....

planirali smo vrtic, ali me svi savjetuju da je rano...mi smo ranije smislili da je upisemo u vrtic kada napuni dvije godine...

zanimaju me vasa misljenja u vezi teme....jer moje prijateljice uglavnom imaju tetu ili mame ne rade, pa su sa klincima...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Gost Pet Jun 13, 2008 12:16 pm

U slucaju svog deteta glasam za VRTIC!!!
Iskreno ja njoj mogu da priustim i obezbedim sve- privatni vrtic, "childminder"-a, dadilju, "au-pair"... bilo sta. Ali mi smo se za sada odlucili za kombinaciju vrtic-nana zbog Sofiyinih ociglednih potreba i navika. Ona je najsrecnija kad je sa drugom decom pa ce sa decom i biti. U slucaju 1 na 1 (childminder, dadilja, au-pair) ona nece imati toliku stimulaciju a ja vec sad vidim da joj treba. Kad joj samo ja za igru tokom celog dana nisam dovoljna zasto bi neko drugi bio?
Vrtic koji smo odabrali je privatni, ima 5 zvezdica i lista cekanja za njega je jako duga. U grupi je 6-oro dece i po jedna vaspitacica na troje i plus jos dve studentkinje. Tako ce biti jedna osoba na 1.5 dete, a imace i starije i mladje osobe oko sebe. Sofiya ce prvo ici jedan dan nedeljno jer cu ja raditi 3 dana, a posle tri kad ja krenem da radim 5. Dva dana nedeljno cuvace je nana i vec smo osmislile da ce je voditi u bebi-cafee, na plivanje, "singing & signing"...
U vrticu smo poslednji put ostale nekih 1,5h. Tamo je i Sofiyina drugarica Poppy i to mi se jako svidja jer njena mama u koju imam neizmerno poverenje nam je mesto i preporucila. Jos sa ulaza sam videla zasto! Ljudi su divni, drustveni, ljubazni, strasno kreativni, talentovani za rad sa decom uz brojna za to dobijena priznanja i pohvale. Osecale smo se jako dobrodoslo a Sofiya posebno! Ostavile smo je sa njima i njoj uopste nije smetalo. Nije nas ni primetila kad smo se vratile. Kada smo ih kasnije zvali da rezervisemo mesto odusevili su se sto ce je imati kod sebe jer je po njihovoj proceni jako dobra beba. Naravno da i vaspitacima vise odgovara takvo nego dete koje vristi i nece od majke da se odvoji.
Hrana koja se kuva je organska, meni je jako raznovrstan i mozes kada ga dovedes odabrati sta ce tvoje dete jesti tog dana- sa mesom, vegeterijansko, vegan, mada nije da ja izvoljevam i mislim da treba da jede sa svom drugom decom, sta god da i ona jedu... Krecu sa navikavanjem na nosu kada im ti das zeleno svetlo, potpuno podrzavaju visekratne pelene, ne koriste vlazne maramice vec im peru guzu, postoji posebna soba za spavanje i detetova vaspitacica (ono samo odabere za koju ce da se veze) ostaje sa njim dok ne zaspi... Bezbednost i sigurnost dece je takodje izuzetna, imaju stalan pristup svezem vazduhu pa cak i kad pada kisa. Vaspitacice vode detetov dnevnik ishrane, spavanja, aktivnosti, i dostignuca. Sve je po mom ukusu i merilima!
Sto se zvanja telefonom tice ta mogucnost i kod njih postoji i kazu ti da je ok zvati cak i na pola sata. Ja cu sad da budem gruba ali meni je to glupost! Pa i da dete place ili nece da spava ili jede sta ti mozes da uradis? Hoces da izadjes svaki put s posla i dodjes da ga pokupis? I dokle tako? Takodje te vaspitacice treba da mom detetu posvecuju paznju a ne da vise na telefonu samnom. Pozvati jednom- maximum dvaput dnevno je sasvim dovoljno i normalno i ja nemam nameru da im se penjem na glavu jer sam s razlogom odlucila da bas njima poverim svoje dete.
Za prilagodjavanje prvih koliko-god-treba-dana moze po zelji da dolazi majka/otac/nana/deda i moze da ostaje u sobi ili gleda kroz prozorce koliko god hoce. I nakon toga moze da dodje i obidje dete i provede vreme u igri sa njim...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od IvanaPG Sub Jun 14, 2008 2:24 am

ja sam za vrtic definitivno ako se ima mogucnosti , meni je andjela od druyge godine u vrticu i stvarno , to je drugo dijete , andrea pocinje u septembru .
u vrticu dijete stice neke navike i postaje drustvenije .
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Dy Sub Jun 14, 2008 6:42 am

Cogswell ::USto se zvanja telefonom tice ta mogucnost i kod njih postoji i kazu ti da je ok zvati cak i na pola sata. Ja cu sad da budem gruba ali meni je to glupost! Pa i da dete place ili nece da spava ili jede sta ti mozes da uradis? Hoces da izadjes svaki put s posla i dodjes da ga pokupis? I dokle tako? Takodje te vaspitacice treba da mom detetu posvecuju paznju a ne da vise na telefonu samnom. Pozvati jednom- maximum dvaput dnevno je sasvim dovoljno i normalno i ja nemam nameru da im se penjem na glavu jer sam s razlogom odlucila da bas njima poverim svoje dete.



Pa meni je jako bitno da u periodu adaptacije, cujem kako se ona ponasa to jest kako se prilagodjava. Ne da bi ja dolazila sa posla,dizala paniku i provodila vrijeme na telefonu, vec da budem u toku prvih nekoliko dana...Naravno,mozda ce prilagodjavanje biti bezbolno a mozda i ne..ali kad imam mogucnost da znam kako je, zasto da je ne iskoristim?I to mi je vrlo pohvalno za njih...Eto nismo toliko napredni,pani u privatnom nemamo mogucnost da dolazimo fizicki, po zelji....ali i to mije odlicno,,,

To bi sve uporedila sa tetom. Kada je pocela cuvati Anu, ja sam svaki dan zvala nekoliko puta i raspitivala se za detalje(iako sam joj ukazala povjerenje,ipak je to moje dijete koje prvi put ostavljam neznancu),,,Na taj nacin pomogla sam i teti da je sto prije i na pravi nacin upozna, tako da je adaptiranje bilo brzo i bezbolno..sto ce nadam se biti slucaj i u vrticu..i hvala im(sto za razliku od drzavnim) postoji mogucnost zvanja telefonom...

I svako ima pravo na svoj izbor, i naravno svaka mama zna sta je najbolje za njeno dijete....

I jos bi dodala, ja govorim o djetetu koje ima preko dvije godine,i koje je itekako svjesno zbivanja oko sebe....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od tanasija Ned Jun 15, 2008 11:13 pm

iva ce sa tri pune da krene u obdaniste, najverovatnije u drzavno posto u kragujevcu koliko ja znam ima samo jedno privatno i mislim da postoji samo jedna grupa sa decom od 3-6 godina. meni se to ne svidja tako da cemo do neke bolje prilike u drzavno, jesu natrpana, hrana je onako, 2 vaspitacice na njih 20, ali mislim da ce joj biti lepo. ovde u drzavnim ide period adaptacije tako sto deca prvo ostaju samo po par sati pa shodno tome kako se dete ponasa, sve duze i na kraju ostaje po ceo dan posle nedelju, dve.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Miloseva_mama Pon Jun 16, 2008 8:24 am

Sutra idemo da upisemo Milosa u vrtic,bezbroj pitanja i briga u glavi....kako ce se uklopiti,ruckati,spavati...... panika me hvata ali to je jedino rijesenje posto pocinjem da radim cim njega prilagodimo!!!
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Gost Pon Jun 16, 2008 9:20 am

Kod mene nema panike ali mi suze krenu kad pomislim da vise necu svo svoje vreme posvecivati njoj i da cemo biti razdvojene toliko sati... A znam da ce joj biti i bolje nego sto ja mogu da zamislim... takvo je dete... uzivace u druzenju sa decicom...
A na svekrvu cu tek da budem ljubomorna kad ja krenem da radim cele nedelje a ona provodi vise vremena sa njom od mene Laughing Salim se, naravno!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Dy Sre Jun 25, 2008 9:27 pm

Miloseva_mama ::Sutra idemo da upisemo Milosa u vrtic,bezbroj pitanja i briga u glavi....kako ce se uklopiti,ruckati,spavati...... panika me hvata ali to je jedino rijesenje posto pocinjem da radim cim njega prilagodimo!!!

ej nadam se da je sve ok..kako mrvi u vrticu?? pretpostavljam da je kriza prosla... bas me zanima vase iskustvo, mada Anastasija je starija, pa ce sigurna sam biti teze..mada i Milosh je veliki, i kuzi sve...

p.s. nadam se da ne buba djecu u vrticu...medo mali
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od IvanaPG Pet Jul 04, 2008 11:12 am

mi smo upisali andreu u vrtic i stvarno sam presrecna zbog toga sto smo uspjeli da nadjemo mjesto , al ipak me strah kako ce da se uklopi, voli da se druzi i dijeli sve sa ostalom djecom , al me brine prilagodjavanje sa uciteljicom.
moram prvo da je dobro pripremim imamo vremena do septembra.....
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Dy Ned Avg 31, 2008 10:31 pm

Mi sada u oktobru (any ce imati 2 godine i 5 mjeseci ) krecemo u vrtic..mislim da je vrijeme za vrtic, vrijeme da VRIJEME provodi sa svojim vrsnjacima..teta svaki dan place zato sto je prestaje cuvati, mnogo je voli..ali u startu smo se dogovorile i znala je da ce nakon dvije godine u vrtic...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Ivana Ned Avg 31, 2008 11:17 pm

Super,Dy,i ja mislim da je to pravo vreme za vrtic.
A teta nek dodje nekad da je pricuva na jedan dan ili tako nesto,mislim da bi to bilo ok.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Veka Ned Avg 31, 2008 11:40 pm

Uvek je dobro imati tetu koja ce moci da je pricuva kad negde morate otici. Imate zenu koja vam je sigurna i koja voli Any i znate da mozete da se oslonite na nju. To mnogo znaci. A i malenoj mrvi ce znaciti mnogo vrtic i njeno drustvo.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Dy Ned Avg 31, 2008 11:41 pm

Veka ::Uvek je dobro imati tetu koja ce moci da je pricuva kad negde morate otici. Imate zenu koja vam je sigurna i koja voli Any i znate da mozete da se oslonite na nju. To mnogo znaci. A i malenoj mrvi ce znaciti mnogo vrtic i njeno drustvo.

Jeste, a z atetu si dobro rekla..ja imm nemamo nikog samo je ona ta koja je moze pricuvati i u buduce..a i s njom sma ja jedino sigurna...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Emi Pon Sep 01, 2008 9:32 am

Milena ide u vrtic, odlicno smo prosli od samog pocetka, prihvatila je sve super, nije mnogo plakala, dobili smo pohvale, ona tamo sve jede, pije, spava i to uspava se skroz sama....e kad je subota i nedelja opet nas zeza, ece da jede i spava samo u ruke.....zakljucak vrtic joj prija
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Miloseva_mama Sre Sep 03, 2008 1:13 am

Mi vec skoro tri mjeseca idemo u vrtic i prezadovoljna sam,toliko pozitivnih promjena vidim na Milosu!!! Jedino nam je problem kada se prehladi ko da ga cuva e u tom slucaju idealna zamjena je teta koju na zalost nema sanse naci, a da zaista imam povjerenja u nju
Miloseva_mama
Miloseva_mama
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 962
Godina : 40
Lokacija : Bijeljina
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od IvanaPG Sre Sep 03, 2008 1:19 am

andrea nikako nije prihvatila vrtic , place svako jutro kad je ostavim, to je haops sta radi, a meni se srce cijepa kad je cujem, vaspitacice kazu da se brzo smiri i da je dobra, fino jede i spava sto je najvaznije.
kad dodjem za nju ista prica place i govori ---- sto si me ostavila mama !!! ---- Sad
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Dy Čet Sep 04, 2008 12:49 am

IvanaPG ::andrea nikako nije prihvatila vrtic , place svako jutro kad je ostavim, to je haops sta radi, a meni se srce cijepa kad je cujem, vaspitacice kazu da se brzo smiri i da je dobra, fino jede i spava sto je najvaznije.
kad dodjem za nju ista prica place i govori ---- sto si me ostavila mama !!! ---- Sad

imam osjecaj da ce tak biti i kod nas!!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Dy Čet Sep 04, 2008 8:37 pm

mozda ce ovo zvucati sebicno i glupo ali...

ja i kuma sinoc razmiljale da ih ne dajmeo u vrtic nego da ih moja teta cuva zajedno..RAZLOG- njih dvije su toliko nezainteresovane za drugu djecu, kada im se neko priblizi zabiju se u cosak i nema sanse da se druze..e sad mi smo mislile da je to slucajnost medjutim nije... one kao da su dovoljne jedn adrugoj...inace primjetila sam da Anastasija ima svoje drugare i sa njima je super, uopste nije zaineteresovana za nova upoznavanja....
i znam d abi mozda vrtic to promjenio, mad aja u tome ne vidim problem, jer ona se zaista kvalitetno druzi s adrugarima koji su da tako kazem u njenom krugu...

ali eto to nam sinoc palo na pamet, pa sad vise ne znam..

u sustini mi s ebojimo(poznavajuci njih dvije) da ce njima vrtic biti trauma...
vjerovatno i sigurno se ovoga plase sve mame koje djecu salju u vrtic, pa ajde podijelite mi vase strahove, i st aje n akraju od tog abilo mit a sta istina!!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Andjela Čet Sep 04, 2008 9:21 pm

Moja djeca nisu isla i ne idu u vrtic tako da ti ja nemam neko konkretno iskustvo,ali znam da je stav psihologa da dijete prije trece god. ne treba slati u vrtic,negdje se spominje cak i cetvrta....oni preporucuju da dijete do te dobi treba da bude u nekom svom poznatom okruzenju...sve ostalo je za njega neka vrsta traume...
....ali naravno,one majke koje rade moraju negdje da zbrinu svoje dijete i tu prestaje svaka rasprava....
...ti si ipak jedna sretnica koja ima tetu od povjerenja koju Stasi voli i naravno,koju mozes sebi priustiti a to priznaces danas ne moze svako....
...ja vidim i po svom Djoletu da do prije 8 ili 9 mjeseci nije bas bio spreman za vrtic,mislim da bi bilo deranja,plakanja,vristanja,tuce sa djecom tj do svojevrsne traume....a vec sad kad je napunio tri godine vidim da sve vise prihvaca drugu djecu,rado se s njima igra i druzi i manje bude trzavica u samoj igri tj mislim da bi mu sad vrtic prijao i da bi se lijepo druzio sa djecicom....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Veka Pet Sep 05, 2008 4:35 am

Moje misljenje je da ako ona ima dovoljno drustva sa kojim se lepo igra i bice sa kumicom stalno, zasto je onda davati u vrtic. Pri tom ti najbolje poznajes svoje dete i sama verujes da nece bas prihvatiti to najbolje. Imate zenu od poverenja, ako ona pristaje da cuva njih obe zasto da ne. Vrtic ima svojih prednosti- to stoji ali ima i svojih mana, da se razumemo.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od maja Pet Sep 05, 2008 6:56 am

Nenzam, ja sam za vrtic!
Lepo je to, zena od poverenja, Anastasija je voli, kumica sa njom po ceo dan...ali, meni je to ok za neke dane kada ti i Sasa hocete da izadjete sami.
U vrticu ce mnogo toga nauciti, bice u drustvu, naucice da komunicira i upoznaje se sa decom...dan ce joj biti daleko ispunjeniji i zanimljiviji i mnogo ce vise nauciti i bolje i brze ce se razvijati na svim poljima u vrticu nego sa tetom! Jos sam cini mi se negde procitala da planiras da je saljes u privatni vrtic? A svi znamo razliku izmedju privatnog i drzavnog!
To sto je ona super sa kumicom je ok i to sto ima "svoju raju" je takodje ok, ali zasto je ne uciti da prihvata i upoznaje i drugu decu bez zabijanja u cosak? Ja da sam na tvom mestu ni trenutka ne bih razmisljala o tome da li da ide u vrtic.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od maja Pon Sep 15, 2008 4:03 am

Evo da se i mi upisemo! Bili smo danas u vrticu od 8 do 10h. Kada smo ga ostavili plakao je,mi otisli da porazgovaramo sa direktorkom, pa kada smo zavrsili otisli do prozora da ga vidimo, on sedi na nosi, drzi kamioncic i ne place-gleda decu!
Kada sam dosla po njega opet sam ga zatekla na nosi i onda je bas poceo da jeca.
Vaspitacica kaze da je bio ok, plakao je,ali ne stalno, igrao se malo i nije hteo da jede, dok su klinci doruckovali on se igrao. Kaze vaspitacica da je 3-4 puta trazio nosu,ali nista nije uradio. Ona ga stavi na nosu,on se smiri i opet dodje da se igra.
Ja kako sam ocekivala, super je proslo!
Ove nedelje ide po 2 sata, a od sledece ostaje do rucka!
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Dy Pon Sep 15, 2008 9:16 pm

Meni definitvno ostaje teta, i cuvace elenu i any zaqjedno...tako smo dogovorili, zbog niza okolnosti i mislimo da je to bolje rjesenje....za sada... jedan od razloga je i priavatne prirode koju ne mogu ovdje pisati!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Bojana Pon Dec 01, 2008 4:42 am

Danas smo Maki i ja bili da vidimo neki privatni vrtic...nista jos nisam resila a vec mi je mnogo tesko...uf nemam pojma sta da radim,vrtic je extra iso bi tamo na 4 sata dnevno...ali... Rolling Eyes
Tetu ne mogu nigde da nadjem a volela bih da ga do 3god cuva neka teta...ja spremam poslednji ispit i nemam kad ni da ucim ali u svakom slucaju na prolece bi pocela da radim...i... Rolling Eyes
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Bojana Pon Dec 01, 2008 4:43 am

Sve što trebam znati naučio sam u vrtiću

Sve što trebam znati o tome kako valja živjeti,
Što raditi i kakav biti – naučio sa, još u vrtiću.
Mudrost me nije čekala na vrhu planine,
Na kraju dugog uspona školovanja;
Nego se krila u pješčaniku dječjeg igrališta.

A evo što sam ondje naučio:
Radost i tugu podijeliti s drugima.
Igraj pošteno.
Ne tuci ljude.
Svaku stvar vrati gdje si je našao.
Počisti za sobom.
Ne uzimaj što nije tvoje.
Kad nekog povrijediš, ispričaj se.
Peri ruke prije jela.
Pusti vodu u zahodu.
Topli keksi i hladno mlijeko su zdravi.
Živi uravnoteženo: malo uči, malo razmišljaj,
crtaj, slikaj, pjevaj i pleši, igraj se i radi –
svaki dan od svega pomalo.
Svakog poslijepodneva odspavaj.
Kad izađeš u svijet budi oprezan u prometu,
drži se za ruke i ne udaljavaj se od svog prijatelja.
Ne zaboravi da čudo postoji.

Uzmite
bilo koje od tih pravila, dodajte mu teške, odrasle i zvučne riječi i
primijenite na život svoje obitelji, posao, državnu politiku, svijet u
kojem živimo – i vidjet ćete da će ostati jasno, točno i čvrsto.
Robert Fulghum
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Andjela Pon Dec 01, 2008 9:14 pm

Bojana ::Danas smo Maki i ja bili da vidimo neki privatni vrtic...nista jos nisam resila a vec mi je mnogo tesko...uf nemam pojma sta da radim,vrtic je extra iso bi tamo na 4 sata dnevno...ali... Rolling Eyes
Tetu ne mogu nigde da nadjem a volela bih da ga do 3god cuva neka teta...ja spremam poslednji ispit i nemam kad ni da ucim ali u svakom slucaju na prolece bi pocela da radim...i... Rolling Eyes
Bojana,mislim da ta 4 sata nisu ama bas nikakav problem,prije svega za Makija(mislim da bi on uzivao) ali razumijem da je to veci "problem" za tebe Very Happy ....ali mislim da nemas razloga za neku pretjeranu brigu,samo treba da krenete i vjerujem da ce se on brzo prilagoditi...da je cjelodnevni boravak to jest malo tesko ali 4 sata,pa to je prakticno igraonica,jel da Wink
Pokusaj....drzim vam fige da uspijete...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vrtic ili teta - Page 3 Empty Re: Vrtic ili teta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu