Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Inhalator

+3
Ivana_Sa
Veka
Mildan
7 posters

Ići dole

Inhalator Empty Inhalator

Počalji od Mildan Pet Sep 26, 2008 2:35 am

Ovih dana razmišljam da kupim kućni inhalator.Nekada decu inhaliram tako što stavim vodu da proključa i ubacim par nekih uljanih kapi, da bi im navlažila nos i grlo.Sve to onako držeći ih pored, da udišu tu paru, ali to nije pravo inhaliranje.Inhaliranjem se otvaraju bronhije i dete prokašlje lepo.Mene interesuje da li neka ima već inhalator i kako ste zadovoljni njime?Da li ga vredi kupiti.Para mi nije žao, jer evo samo sada kada je Mici imala laringitis potrošila sam 1000 din na sirupe, kapi,...A inhalator se može naći za tri, četiri hiljade dinara.Mogu i odrasli da ga koriste.Šta vi mislite o ovome?
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Veka Sub Sep 27, 2008 6:26 am

Ako dete pristaje na inhaliranje onda vredi date pare. Moja Danica urla na sav glas i jos vise ogrebe glasnice, tako da nam to ne vredi mnogo. A imamo problem i sa prskanjem tantum verde-a u grlo, kad sam prvi put htela da joj prsnem toliko se bacakala da sam joj umalo povredila sluzokozu usne duplje i od onda ni ne pokusavam. Sad sam kupila propolis tablete sa vitaminom C pa ih jede kao bombone.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Ivana_Sa Ned Sep 28, 2008 10:32 am

Ja imam inhalator i super je stvar i za sebe da imas i za decu da nemoras da ih vuces po bolnicama cinu mi se da je kostao oko 3000 dinara
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Ivana_Sa Ned Sep 28, 2008 11:16 am

mi imamo slican ovom pa pogledaj na ovom sajtu
http://www.svezakucu.co.yu/www/singleitem_buy.php?id=4331
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Lidija Ned Sep 28, 2008 7:44 pm

Moja Ivona je često bolešljiva,stalno joj prepisuju inhalacije pa smo morali da je vozikamo tri puta dnevno na iste...tako da smo odlučili da kupimo taj kućni inhalator i nismo zažalili,marka je Mabis a platili smo ga oko 3500 dinara.
Original isti je kao ovaj na slici što je iva-sa postavila,ali isti i zaista sam prezadovoljna.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Mildan Pon Sep 29, 2008 3:07 am

Hvala vam.Pitao je mm ovde kod nas u apoteci i valjda ima isti takav Mabis.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Veka Pon Sep 29, 2008 3:26 am

Znam da je prizmin strasno dobar i da ga hvale dosta, samo mislim da je skuplji od ovog.

Edit: mnogo skuplji od ovog.... 7200.... PRIZMA
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Bojana Pon Sep 29, 2008 4:44 am

Ma sve je to ok samo ja mislim da ne postoje teoretske sanse da nateram moje dete da se inhalira Rolling Eyes
Mi imamo u sobi onaj ovlazivac vazduha chicco pa kad se razboli ukljucimo ga nocu i stavimo neko ulje za inhalaciju i tako isparava dok spava i zajedno se inhaliramo Razz
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Beba Pet Okt 31, 2008 3:31 am

Mi imamo inhalator koji koristi cela familija, heh. Svako ima svoju masku i super nam je. Mama ima asmu, i večite upale pluća, pa kod nje i stoji. Nikoli je više puta prepisivana inhalacija, zbog bronhiolitisa i upale pluća, i zaista nas je spasio odlaska u dispanzer dva ili tri puta dnevno, kako je kad imao. Ne preporučuje se otvaranje bronhija, to i nije toliko zdravo ako ne mora. Bez obzira što je inhalator super stvar, mislim da ga treba koristiti, ako i samo ako doktor to prepiše. Što se mene tiče, nisam bacila pare, neka stoji doveka, nije mi bitno da ga koristim. Kupila sam ga za lečenje, a volela bih da nikada ne budemo bolesni. Ja sam više za inhalacije parom. Ti inhalatori raspršivači su dobri kada sakrže lek, tada se i otvaraju bronhije, a za obično kašljucanje i zapušen nosić tako nešto nije potrebno. Ako detetu nije krenulo na bronhije ili pluća, ne treba mu inhalacija raspršivačem, već je dovoljno vrućom vodom i nekim eteričnim uljem. Baš sam mom Željku uzela nešto Galenikino, baš piše rastvor za inhalaciju. Jako mu prija, miriše na Negro bombonu, nakon njegove inhalacije ceo stan mi miriše na to Smile
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Mildan Pet Okt 31, 2008 5:04 am

Meni se pokazao kao dobar, kada je Mici curio nosić i počela malo da kašljuca.Dva puta ukupno sam je inhalirala samo fiziološkim i to u dva dana i prestala je da kašljuca i da joj curi iz nosa.
Probala sam i ja jednom , samo fizioliškim i bilo mi je super.Skoro sav sadržaj, koji mi je zapušio nos se slio ispred, pa sam ga lepo izduvala i bilo mi je super.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Tamara Uto Nov 25, 2008 2:31 am

Ja imam ovakav vec par godina. Kupila sam ga zbog sebe, a sad mi je dobro dosao i zbog Anje. Stvarno sam jako zadovoljna. Na slici se ne vidi, a uz njega idu i dve maske-jedna manja i jedna veca.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Inhalator Empty Re: Inhalator

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu