Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Oblacenje za po kuci?

+8
mama_daisy
Andjela
IvanaPG
maja
Bojana
Endzi
Mildan
Stazi
12 posters

Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Oblacenje za po kuci?

Počalji od Stazi Pet Jun 13, 2008 2:58 am

Kako se oblacite po kuci ? Da li vise volite opustenu varijantu ili vam je bitno da i u kuci budete skockane ?
Dakle, drage clanice, da vas cujem !

JA sam najcesce u farmericama i nekoj majcici. Trenerke nekako ne preferiram mnogo, mada desi se. Moj problem je sto mi je kosa stalno razbarusena i njoj najmanje vremena posvecujem dok sam kod kuce i to me nerviraa. Ali mnogo zavisi i od raspolozenja. Nekada se probudim pa sam raspolozena cak i da se odmah nasminkam i namirisem da budem lepa za muza a i kulturna ako slucajno neko bane na vratima.
Jako mi je neprijatno kada sam nemarno obucena a neko bane, pa makar to bio i postar Embarassed
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Gost Pet Jun 13, 2008 3:58 am

Zavisno od raspolozenja, ali posto nemam stare stvari uvek sam u novom i naravno cistom. Najcesce su to udobne pamucne stvari - trenerice, pantalone, majice, duksevi i sve to u zenstvenim i strukiranim, nikako vrecastim i razvucenim varijantama.
S druge strane ne patim od toga da budem nasminkana ili doterana u kuci jer mi je to totalno bezveze a i nije zdravo za kozu. Jedino prirodno dolazi u obzir.
Kosa mi je po kuci skoro uvek podignuta pa sa tim nemam problema jer uz par snalica, traku ili steznik bude ok.
Uvek sam uredna i trudim se da dobro izgledam u onome sto nosim prvenstveno zbog sebe a onda i zbog ukucana i gostiju.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Mildan Pet Jun 13, 2008 4:56 am

Nemam razloga da se trudim da po kući budem ne znam kako obučena.Oblačim se i šljampavo, šta dohvatim.Najčešće je to majca na kratak rukav, ne uska, nego na protiv široka, a dole trenerka ili neke stare pantalone, helanke tri četvrt, šorc.Kada dođu gosti oni se obično najave, pa nekada šljampave trenerke zamenim nekim pantalonama, koje inače nosim po kući.Našminkana nisam, jedino što mi posle posla ostane malo kreona na očima.Znači po kući ne nosim ništa ženstveno, jer nemam ni razloga za to.Moj dragi savršeno dobro zna šta imam ispod svih krpica tako da nemam koga da zavodim.
Kosa mi je uglavnom uredna.Kada je bila duga skupljala sam je, jer mi je smetala, a sada pošto je kratka, samo se ujutru očešljam i to je to.
Ceo dan jurim za decom i sređujem kuću, posao i druge stvari da ne spominjem, tako da nemam kad da se trudim da dobro izgledam.I nemam koga da impresioniram.MM-u je dovoljno kada ga poljubim pa da mu se zavrti, a za druge me baš briga.Uredna sam i u širokim i u uskim stvarima.Ali se iskreno nikada nisam, opterećivala time šta ću nositi po kući.
P.S.uglavnom oblačim njegove majce.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Endzi Pet Jun 13, 2008 5:54 am

Draga mildan ne bih se slozila sa nekim od tvojih konstatacija...
Mislim da "sredjenost" po kuci ne podrazumeva svecane stvari,isto tako uske majice su stvar ukusa a ne cilj zavodjenja i impresiranja...
Ja licno nikad,ali bas nikad ne nosim siroke i velike majice po kuci..uvek sam u uzim majicama.To je jednostavno stvar ukusa jer se ja licno u takvim majicama osecam mnogo lepse.
Ja volim da sam lepo obucena i po kuci,to ne znaci da sam "namontirana" od glave do pete,vec jednostavno ne nosim neke mnogo stare stvari,isflekano i prljavo ne dolazi u obzir ma sta radila ako se to i desi odmah se po zavrsetku posla presvlacim.
Znaci uze majice,farke ,trenerke,sorceve....sve to lepo ukombinovano a opet komotno da mogu da jurim za Vakijem.
Frizura mi je bas nezahvalna,lepa je samo taj dan kad se opere i ispegla...tako da je ona br.1 ujutru.Obavezno (posle umivanja) prvo nju sredim,makar je pokacila sa milion smalica (nikad nemam "dobro jutro" friz).
Po nekad stavim obicnu kremu na lice a cesto malkice maskare...
Volim da sumoran i "tezak" dan ulepsam sa nekim parfemom i nekom veselom bojom garderobe...pa makar i taj dan ribala wc.
Sve u svemu to je moj izbor...svako ima pravo na svoj.
Jedino mi se ne svidja kad neko sredjenost po kuci povezuje sa muzem,ja sam takva zbog sebe jer meni tako naj vise prija a i mm je vec navikao..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Stazi Pet Jun 13, 2008 7:27 am

U svemu se slazem sa Endzi i ni ja ne volim siroke stvari u kojima se ,prvenstveno JA, osecam lose i sljampavo.
Pogresno ste me razumeli sto se tice ovoga "Nekada se probudim pa sam raspolozena cak i da se odmah nasminkam i namirisem da budem lepa za muza",ne sredjujem se samo da bih bila lepa za muza, on zna sta ima usotalom sam je i birao, tu je i stvar samog raspolozenja kako sam i spomenula, a i sam osecaj i dozivljaj samoga sebe. Lepse se osecam u uzoj deci a i zenstvenije i lepse pomalo nasminkana, pod tim nisam mislila cakum- pakum, maskara i eventualno ruz za usne ali samo ako izlazim iz kuce pa makar to bila i prodavnica. I ne svakodnevno.
Videla sam zene u Americi, svaka kako se probudi nasminkne su i doterane i to ime je neka rutina. Ne volim zavisnost od necega, ali mislim da je to i lepa navika, prvo zbog sebe a onda zbog drugih.
Opet ne volim zene koje kada otvore vrata izgledaju kao da su izpale iz kreveta ili poplave!!! Ali to je opet njihov izbor! Ko voli nek izvoli!
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Bojana Pet Jun 13, 2008 10:11 am

Da se ne lazemo ujutru kad ustanem jedva signem zube da operem i da idem u wc a kamo li da se sminkam i biram garderobu za po kuci...nemam te sljampave majce koje pominjete ali obucem bilo koju cistu majcicu koja mi bude prva na dohvat ruke i donji deo trenerice ili neke helanke,farmerice ne dolaze u obzir jer mi nije udobno u njima...goste nemam nikada nenajavljene a i da dodju bas me briga nisam strokava ni neuredna vec sam obicna zena u kucnoj varijanti kao i svaki normalan obican covek...
nista mi nije uflekano,iscepano ali nosim iskljucivo ono u cemu mi je udobno i imam tacno odvojenu garderobu koja mi je za po kuci od one koju nosim napolju...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od maja Pet Jun 13, 2008 6:38 pm

Slazem se sa Bojanom!
Mateja i ja se budimo u isto vreme i prvenstveno mi je vazno da njega presvucem, umijem, operem mu zubice, dam mu dorucak....pa tek onda na red dolazim ja.
U kuci se najopustenije i najudobnije osecam u trenerci i majicama (ni ja ne volim one siroke...te koristim za spavanje),a od kada sam smrsala imam i par farmerica koje su mi sada malo sire i u kojima mi je udobno,pa i njih cesto nosim po kuci.
O cistoci necu ni da pricam-to se podrazumeva!
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Endzi Pet Jun 13, 2008 8:23 pm

...samo bih dodala,moj post je pisan u globalu....znaci u toku dana.
Vaki i ja se budimo u isto vreme,tako da prvo spremam njega a sebe u neradenih sat vremena na rate...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Mildan Pet Jun 13, 2008 8:59 pm

Ok, ja se recimo u farmericama ne osećam udobno, tako da ih nikako ne nosim po kući.Meni je bitno da je sve čisto, nikako pocepano, koliko god da je staro. Kada kažem šljampave majce mislim na obične sportske majce, koje su malo komotnije, a ne neke ženstvene.Znači nisu mi do kolena, ali do pola guze jesu.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Mildan Pet Jun 13, 2008 10:17 pm

Još bih dodala da stvari koje nosim po kući ne nosim napolje, pošto napolju nosim uske majčice.Ponekada kući obučem nešto usko.
Kada uzmem majcu mm-a, onda su to opet majce koje su isključivo za po kući i neka mi je do ispod guze.
Ne mislim da osobe koje nose uske majce po kući, jer to ponekada i ja radim, bukvalno žele da impresioniraju nekoga, ali ženstveno i strukirano, stalno po kući mene asocira na to.Ali izgleda da grešim, baš zbog toga što se ja ne oblačim tako.Sada si me ti Endži uverila, da je to jednostavno stil oblačenja.
Leti ja nosim po kući uske majčice na bratelice i vruće pantalonice, ali ove majce i trenerke nosim tokom ostalih godišnjih doba, pa i zimi, pošto je kod nas mnogo vruće.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od IvanaPG Sub Jun 14, 2008 2:21 am

obicno u trenerci i majcici jer mi to najlakse dok trcim za djecom , i spremam po kuci , farmerke po nekad obucem , kosa mi je svezana a sminku nikad kad sam kuci ne stavljam.
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Endzi Sub Jun 14, 2008 2:42 am

Hvala mildan sto si se potrudila da razumes sta sam napisala,jer generalno ja nemam nista protiv sirokih majica..pisala sam samo o svom stilu.
A mozda ces pogresno jedino protumaciti da sam uvek "skockana" (uske majice,maskara,friz...)naprotiv,ja se elegantno jako retko oblacim...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Mildan Sub Jun 14, 2008 3:49 am

A ja se za razliku vani dosta oblačim elegantno.Doduše, volim da iskombinujem farmerice i sako, kao neka sportska elegancija.Oči pod obavezno sredim-senka, kreon, maskara, a usne retko neka šminka, uglavnom sjaj.Možda mi je zbog takvog oblačenja spolja, nebitno unutra kako sam obučena.
Ja na primer, nosim drugu odeću dok kuvam.Mislim to je ista ona po kući, ali da ne bih umirisala sobe od hrane, kada izađem iz kuhinje, zamenim majcu, pa kada uđem, malo kasnije, da dovršim ručak, ja opet obučem onu u kojoj sam bila u kuhinji pre pola sata.Jer se sav miris hrane skupi u majci i krene za mnom.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Gost Ned Jun 15, 2008 7:36 am

Posto sam ja u Srbiji ostavila skoro svu devojacku garderobu sto zbog velicine, sto jer po meni ne prilice majci, ovde sam kupila nove stvari. Po kuci nosim jednu novu garderobu a za izlaske drugu. Razlika je sto ona koju nosim po kuci nije firmirana a ona za izlaske u 99% jeste. Nikada necu obuci Lacoste ili Armani dok kuvam, ali sve sto i po kuci nosim nije starije od par meseci jer je jednostavno takva situacija.
Jedino kada sam nosila Benove majice i dukseve bilo je u trudnoci kada mi je bilo apsurdno da za kucu kupujem trudnicku garderobu koja je skuplja i koju cu spakovati posle mesec-dva. Njegove majice su bile savrsene a ni njemu nije smetalo! Za izlaske- cak i do komsiluka, nosila sam ono sto je isticalo stomak na koji sam bila ponosna!
Nakon toga kupila sam nove stvari- sportske za kucu i opustene dnevne varijante, a za izlaske elegantno jer volim da se doteram i izgledam i osecam kao dama. A i Ben voli kad me vidi u necemu sto istice moju figuru pa su se moj i njegov ukus po tom pitanju poklopili.
Kad ujutru ustanem treba mi minut da se obucem i nikad ne ostajem u pizami. Par puta kad sam bila jos u krevetu a neko mi zakucao na vrata (postarica ili rodjaci koji su trazili svekra i svekrvu) ja sam samo prebacila kucnu haljinu preko sebe. Bas tim nenajavljenim je bilo neprijatno sto su banuli a ne meni sto sam u krevetu. Sa malim detetom je tako- spavas kad i ono, pa ljudi oko nas razumeju i ne uznemiravaju bez najave...
Cesto sam u Srbiji vidijala zene koje su se nakon udaje i radjanja "zapustile". Uvek uz njih ide i komentar da se nije njihov muz u njih doterane zaljubio ili da ce ih bilo kakve voleti. Slazem se sa tim! I treba da ih voli u bilo kakvoj odeci ali se ja iskreno kad manje pocnem da obracam paznju na svoj izgled, pa zimi odlozim jednu depilaciju i slicno, zabrinem jer ne radim to za svog supruga vec za sebe- jer volim sebe! Potrebno mi je da se u svojoj kozi dobro osecam i mogu sebi u ogledalu da se zadovoljno nasmejem! Sta je zena nezadovoljna sobom i svojim izgledom ako ne nesigurna i sa manje samopouzdanja i onog "unutrasnjeg svetla".
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Andjela Ned Jun 15, 2008 10:07 am

Ja sam po kuci vecinom u donjem dijelu trenerke ili nekim udobnim lanenim pantalonama,a gore su to obicno neke uske ili strukirane pamucne majice,posto sada imam kratku kosu vecinom imam normalnu i sredjenu frizuru,a kad mi je kosa bila duza obicno je uredno pokupim snalom...ako sam iskljucivo u kuci ne sminkam se,ali ako moram da odem do trgovine(a obicno moram) stavim malo maskare i balzam za usne u nekoj blagoj boji.
Uvijek poslije spremanja rucka promijenim majicu zbog mirisa hrane,kao sto je i mildan spomenula...
Znaci volim da budem uredno obucena,nista pretjerano skockano...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od mama_daisy Ned Jun 15, 2008 11:10 am

Ja se ne sminkam ni kad izlazim Twisted Evil

Po kuci u glavnom nosim trenerice i majcu, nekad usku nekad siroku, sta uhvatim,ali nikad nenosim najnovije majcice u kojima izlazim napolje jer mi se x puta desilo da me dule necim uprlja, pa imam puno stvai s akojih ne moze da se skine fleka...Farmerice po kuci ne mogu jer mi nije udobno, a helanke i trenerice su mi najzgodnije...Kosa mi je kuci uvek vezana u rep, tako da nije neuredna...Bitno mi je da nisma iscepana i da sam cista, a kako izgledam po kuci i nije prva stavka...U sustini od kad zivim sa Ninom imam samo te neke nove stvari koje sam kupovala od trudnoce na ovamo...Pa nemam ni mnogo veliki izbor jer se sve kao nadam smrsacu pa necu da kupujuem nove stavri da se ne odomacim u velikim stvarima...Nego mi je to sto nemam bas puno garderobe kao pre satisfakcija da smrsam...Sad sam pocela da mrsavim i lagano mogu da nosim i neke stvacice koje sam nosila kao devojka...I sad imam i vise volje da se obucem i nesto istaknem, jer mi se ona debljina nije isticala nikako...Ali da ne bezim od teme, za po kuci u glavno trenerica, helanke, sad leti suknjica, neka haljinica ili neke tri cetvrt pantalonice i to je to, a gore majcica nekad uska nekad malo sira, leti na bratelice uska...To sto mi je zgodno da jurim duleta, i da mogu sve lepo d aradim, a da me nesto ne steze i ne smeta mi...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Maserka Pon Jun 16, 2008 1:51 am

eh
ovako

da pocenm od neradnog dana

ustanem ujutro i onako u pidjami ispratim decake u skolu, napravim kaficu pa zakomp .
Kada se malena probudi doruckujemo i onako u pidjami pospremim po kuci
i posle spremanja ( 1-2 sata )
istusiram se sad u letnje vreme navucem sorc i majcicu i stavim maskaru i lajner naoci i malo sjaja zausta ,

i tako provodim preostali dio danasve do veceri , navecer kada padne mrak , ponovo tusiranje obucem pidjamicu i gledam tv. i uzivam tako sve do spavanja


a sto se tice radnih dana zna se puna sminka i naravno lepi izgled
Maserka
Maserka
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 157
Godina : 54
Lokacija : :)
Datum upisa : 27.05.2008

http://www.runboard.com/bcarstvosnova

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Dy Pon Jun 16, 2008 1:57 am

Trenerka po kuci,..
kad je vrucina majica pamucna extreme intimo na bretele(imam ih na izvoz) i neki sorc ..uglavnom lagano i udobno...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od tanasija Čet Jun 19, 2008 8:55 am

ja kad ne idem na posao ostanem u pidzami dok ne krenem negde napolje, imam dve ekstra pidzame u kojima me nije sramota da budem ni kad neko bane, mada taj neko moze da bude samo moja mama, svi ostali se obavezno najave. inace ovako preko dana sam po kuci u trenerci i gore neka majca, nemam one sportske siroke majce mozda jednu, sve ostale su mango basic u raznim varijantama. i to sto nosim po kuci gledam da je ok da mogu isto tako obucena da izadjem sa Ivom u setnju. kad radim uvek sam nasminkana, pa me mrzi da skidam sminku cim se vratim sa posla, nego tek uvece pred spavanje.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Melanija Ned Jun 22, 2008 11:42 am

ja se po kuci oblacim krajnje neobavezno i lezerno.
pod tim smatram trenerke donje/gornje delove u zavisnosti od vremena,majice sire.uze opet zavisi od vremena i raspolozenja,ali gledam da to bude sto komotnije.sada leti samo bokserice i majicica po kuci,ako sam sama,ako ne onda tri cetvrt pantalonice opet neka majicica i teraj.
Melanija
Melanija
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 58
Godina : 44
Datum upisa : 30.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Oblacenje za po kuci? Empty Re: Oblacenje za po kuci?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu