Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Urinarna infekcija

+10
Ivana
Cvrki
Andjela
Miloseva_mama
Pokita
mama_daisy
Milica
Mildan
Veka
Dy
14 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Urinarna infekcija

Počalji od Dy Ned Okt 21, 2007 10:50 pm

First topic message reminder :

simbolicno...danas ja dosla novi f...
a danas mi dr javila da ce stasi za 20 dana raditi nalaze bubrega da se vidi da li ima prosiren bubrezni kanalic ili je uzrok njenih urinarnih problema samo e-coli..

ukoliko kanalic bude prosiren ide na operaciju, koja je po rijecima nefrologa rutinska kao operacija krajnika...ipak.. meni je tesko... ali se nadam da ce kanalici biti uredni, ubijedjena sam
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Mildan Čet Apr 17, 2008 3:48 am

Super za Nikolicu.:kiss:
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Veka Čet Apr 17, 2008 8:06 pm

Bas me raduje da je Nikola dobro :igra:
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Cvrki Pet Apr 18, 2008 3:05 am

Radili smo Sari bris vulve, jer joj se opet zacrvenela ribica, i sad se pokazalo da ima candidu i neku bakteriju alcaligenes fecalis. Dobili smo uput za Bg, da idemo na institut za majku i dete kod dr Katarine Sedlecki, ona je dečiji ginekolog. Uputili su nas jer Sara non stop ima različite stvari u brisu, imala je eserihiju, sad ovo... Candidu ima jer je u roku od mesec dana pila tri različita antibiotika, ali odakle ova bakterija...? Samo ime joj kaže fecalis- iz stolice, samo mi nije jasno-kako??? Ako neko vodi računa o tome onda sam to ja. Svaki put kad kaki ja je operem. Nikad joj nisam oprala prvo guzu pa onda ribicu istom rukom.Toliko pazim da i mislim na to da ću na kraju da poludim...
Idemo u ponedeljak ujutru, pa pišem šta mi je dr rekla...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Veka Pet Apr 18, 2008 4:04 am

Jao, Goso, vala bas se napatiste... dobro da su vam dali uput za Institut, nadam se da ce vam oni reci i uraditi nesto konkretno....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Cvrki Sub Apr 19, 2008 12:11 pm

I ja se nadam...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Andjela Pon Apr 21, 2008 8:31 pm

Nadam se da ce nam se Cvrki javiti da vidimo kako su prosle u Bg...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Cvrki Pon Maj 26, 2008 8:52 pm

Konačno smo završili u Bg-u. Oni su nam radili sve briseve i svi su u redu. Doktorka kaže da će se to Sari često javljati jer je ona na to osetljiva, čim joj padne imunitete ona će tako odreagovati. Kaže da je bitno samo da kad se kupa da sedi u lavorčiću da joj voda tu dopire. Ako se ponovo desi da ima crvenilo i svrab, samo treba više puta u toku dana da ima tu toplu kupku u lavorčiću, i do kraja puberteta treba da se mažemo sa neutralnom mašću. Mi smo tamo otišli sa rezultatom da Sara ima kandidu i neku bakteriju Alcaligiens i samo smo se kupali kako je dr rekla i više ništa nema, rezultati su uredu. To vam je to. Preterano sam brinula, nema ni esherihije a ni candide.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Dy Pet Maj 30, 2008 2:07 am

Cvrki ::Konačno smo završili u Bg-u. Oni su nam radili sve briseve i svi su u redu. Doktorka kaže da će se to Sari često javljati jer je ona na to osetljiva, čim joj padne imunitete ona će tako odreagovati. Kaže da je bitno samo da kad se kupa da sedi u lavorčiću da joj voda tu dopire. Ako se ponovo desi da ima crvenilo i svrab, samo treba više puta u toku dana da ima tu toplu kupku u lavorčiću, i do kraja puberteta treba da se mažemo sa neutralnom mašću. Mi smo tamo otišli sa rezultatom da Sara ima kandidu i neku bakteriju Alcaligiens i samo smo se kupali kako je dr rekla i više ništa nema, rezultati su uredu. To vam je to. Preterano sam brinula, nema ni esherihije a ni candide.

e tek ovo sad vidjela... super, drago mi zbog vas... ljubi Saru!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Veka Pet Maj 30, 2008 2:17 am

I meni promakli rezultati..... dobro da je sve u redu.....

Moja sestricina je juce isla na snimanje, i nisu odradili kompletno snimanje, jer sestra nije namsetila adekvatan katetar pa doktor nije hteo da obavi mikciju jer nije siguran da bi rezultati bili dobri.... a supstance su veoma jake, tako da su uradili samo rentgen, a mikcija zakazana za 3. juli. Moja sestra vec sizi.... u medjuvremenu se eserihija ponovo javila pre 2 nedelje sa tempretaurom od 40C. Na rentgenskom snimku se vidi da je kicma u redu, karlica se nije izdeformisala, ali je dr rekao da posto se ona zalila da je boli u predelu bubrega, verovatno se mokraca vraca do bubrega, to ce tek da utvrde mikcijom.



Goco, bitno da je sa Sarom sve u redu!
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Cvrki Uto Jun 03, 2008 3:21 am

Joj Veko kad čitam ovo što pišeš, kože mi se naježi, jadno to dete kroz šta sve mora da prođe i ti roditelji koji sve to gledaju i proživljavaju s detetom. Ne znam šta da kažem, zabrinem se kad počne da slinavi a kamoli neka gora stvar...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od gagam Uto Avg 02, 2011 2:25 am

moram nesto da pitam....moja nina je imala proliv i povracala je pre par dana i pocela da se zali da nemoze da piski, da je pecka (i stariji sin i ona su zakacili stomacni virus). Desilo se i prosle godine isto tako radili smo analizu urina i uk posle antibiotika urin je bio ok, uk sterilna. to je bilo prosle godine za 01.maj. od tada da ne cuje zlo, nismo imali nikakvih problema.

Imala je temperaturu samo prvog dana kada je dobila blagi proliv, posle toga vise ne, pa joj je bilo dobro citav dan, pa tek sutradan popodne pocela da povraca i da ima proliv. Ali je tada cas piskila lepo, cas se zali da nece.

Cim smo primetili da se zali, odmah smo dali privatno da se odradi urin:

izgled, ph,boja sve je super
proteini, glukoza...sve hemijske analize su negativne
svezih eritrocita od 2-5, bledih od 2-4
leukocita od 4-6
malo kristala mokracne kiseline
bakterija malo
malo sluzi.

Cekamo UK

Brinu me ovi eritrociti, je l to nesto strasno, pojedoh se ziva, da li je nesto sa bubrezima. Molim vas javite mi se za bilo kakvu informaciju. :placem:
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Veka Čet Avg 04, 2011 2:21 pm

Sta je bilo sa Ninom, jel stigao nalaz UK?

Sory sto kasnim sa odgovorom, bila sam odsutna par dana od kuce, mada ne znam da li bi ti pomogle reci ohrabrenja, verujem da je sve O.K.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od gagam Pet Avg 05, 2011 9:00 am

uk je sterilna........ Very Happy.....kaze dr da je sve ok.....

zakacio je neki virus bili smo kod dr, radili i krvnu sliku jer je u utorak vece dobila ponovo neku blagu temperaturicu, pola me nije bilo, sve je hvala dragom Bogu ok, ja sam se malo vise uplasila, sta malo, ma prepadnuta sam bila i ne mogu da se opustim, malo sam se i uplasila jer su trombociti 146, a donja granica je negde 140, a negde 150....to je jedino sto je odtupalo mada sam se informisala da hoce da spadnu kada je virus u pitanju...
erotriciti 4.61,
leukociti 7.7,
Hgb 127,
hematokrit 0.36,
leukocitna formula mirna,
CRP 1.9.....,
ali ja sam takva da se pojedoh ziva...tek je juce po podne svoja.....a ja nikako da se opustim, a ne moze ni ona, ja spadam u onu grupu majki koja bas preteruje, ali kada su deca u pitanju ja nisam sva svoja, valjda sve normalne majke tako...... pale dr kaze da je sve ok i moja drugarica koja je pedijatar kaze da je sve ok, a ja nikako da se opustim.....
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Urinarna infekcija - Page 4 Empty Re: Urinarna infekcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu