Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Ginekolog

+20
NasaDeca
suzy86
maja31
Cvrki
Lidija
Ivana_Sa
Bojana
Veka
BILJA
Willma
Endzi
ada
Dy
Tamara
tanasija
milenica_89
Mildan
Emi
Andjela
Ivana
24 posters

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Ginekolog

Počalji od Ivana Pon Apr 07, 2008 9:25 pm

First topic message reminder :

koliko ga cesto posecujete?da li idete kod drzavnog ili privatnog?
ja sam isla kod drzavnog,ali pre mesec dana,sam htela zakazati pregled posle porodjaja,rekli mi da mogu tel posle 20. 4. i naravno,drugarica mi preporuci privatnog,odusevila sam se uslugom,a cena uopste nije bila strasna,tako da sam odlucila da od sada idem kod nje.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Andjela Sre Dec 08, 2010 3:45 am

Mirka,pa jesi li ti imala neku terapiju tj jesi li pila neke antibiotike pa da ti možda ne radi sad kontrolni papa test?
Vjerujem ako ti je kolposkopija u redu i papa test će biti sigurno,ne brini!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mirka1905 Sre Dec 08, 2010 3:57 am

nisam pila nista, nije mi dala bas nista, i to me nervira, ja neverujem da ce se to samo od sebe vratiti na II grupu. ona kaze danas da treci put radi kolposkopiju i da je sve u najboljem redu, da nema mrvice nepravilnosti sto bi je navelo da radi bipsiju. i kaze da ce da uradi papa test, i mogu ce je da se sve unormalizovalo, poludeeeeeccccccuuuuuuuuuuuuuuuu, u pon rezultat, pa ce mo videti.
Mirka1905
Mirka1905
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : backa palanka
Datum upisa : 28.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mirka1905 Sre Dec 08, 2010 4:00 am

u jednom trenutku sam joj htela ispricati tvoj slucaj, pa sam se razmislila, i nezelim da joj se mesam u posao, ipak ona radi 27 god svoj posao i niko se nezali na nju.
Mirka1905
Mirka1905
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : backa palanka
Datum upisa : 28.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od gagam Sre Dec 08, 2010 6:36 am

da li neka od vas koristi kontraceptivne pilule? ja bih pocela, naravno uz konsultacije sa mojim ginekologom. sta vi mislite o tome? cisto me zanima kakvo je vase misljenje... :razmisli:
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Andjela Sre Dec 08, 2010 10:13 am

Mirka1905 ::u jednom trenutku sam joj htela ispricati tvoj slucaj, pa sam se razmislila, i nezelim da joj se mesam u posao, ipak ona radi 27 god svoj posao i niko se nezali na nju.
Kontam ako je bila upala trebalo bi da piješ antibiotike jer nije bez razloga to 3b iako kod mene je na ponovljenom papa testu bez antibiotika rezultat bio 2 grupa ali opet meni je dr ipak dala dvije kutije Hemomicina jer sam imala sekret...i mom mužu je dala da popije jednu kutiju.....
Samo ti čekaj rezultat i nemoj ništa da joj govoriš....biće to sve ok vidjećeš :tesi:
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mirka1905 Sre Dec 08, 2010 10:04 pm

Kantarion štiti od vaginalnih infekcija

Pravila i redovna higijena, udobna odeća, izbegavanje rizičnih seksualnih odnosa, upotreba vaginaleta s biljnom bazom i ispiranje čajevima čuvaju ženske reproduktivne organe. Dr Slavica Vasiljević savetuje vas kako da izbegnete genitalne infekcije.

Vaginalne infekcije najčešće su ginekološko oboljenje kod žena i najčešći razlog za njihov odlazak ginekologu. Do infekcija i zapaljenja, kaže dr Slavica Vasiljević, specijalista ginekologije, akušerstva i akupunkturologije i vlasnica ordinacije „Merida“ u Beogradu, dolazi zbog poremećaja vaginalne flore. Ona objašnjava da nju čini oko 90 mikroorganizama i da oni u normalnim okolnostima ne izazivaju nikakve tegobe i probleme.
– Među njima veoma su važni laktobacili, korisne bakterije mlečne kiseline koje nas štite od štetnih mikroorganizama. U sekretu su takođe prisutne i koke koje potiču iz crevne flore i ne prave nikakvu smetnju sve dok su u ravnoteži sa laktobacilima. Međutim, kada se ta ravnoteža naruši, nastaju problemi – kaže naša sagovornica i navodi da se nestankom laktobacila menja pH vagine.
Normalan sekret je kiseo, pa se pH vrednost kreće od 4,6 do 6, ali se narušavanjem ravnoteže flore sredina iz kisele pretvara u alkalnu, što pogoduje razvoju štetnih mikroorganizama.

ŠTA SVE MOŽE DA OŠTETI FLORU
Kako ne bi došlo do poremećaja vaginalne flore, žene moraju da vode računa o odevanju, da redovno i pravilno održavaju higijenu i vode računa o svom seksualnom životu, savetuje doktorka. Kada je reč o štetnim spoljašnjim faktorima po vaginalnu floru, ona navodi tri grupe:
- MEHANIČKI FAKTORI obuhvataju oštećenja tkiva do kojih dolazi prilikom porođaja, grubog ginekološkog pregleda ili seksualnog odnosa. I nošenje neadekvatne odeće može da izazove oštećenja. Primera radi, preuske pantalone izazivaju pojačano trenje intimne regije, usporavaju cirkulaciju krvi i remete vaginalnu floru.
- HIGIJENSKI FAKTORI, poput upotrebe alkalnih sapuna, uništavaju dobre laktobacile. Ovde spada i korišćenje dnevnih, parfimisanih uložaka, neredovno menjanje tampona i higijenskih uložaka.
- HEMIJSKI FAKTORI obuhvataju pojedine vaginalne sprejeve, gelove za kontracepciju, kao i neke kozmetičke proizvode za održavanje higijene koji remete vaginalnu floru. Zato je najbolje koristiti medicinske preparate za negu intimnih delova tela koji imaju odgovarajuću pH vrednost.

ISPIRANJE BILJNIM ČAJEVIMA
Za očuvanje zdrave vaginalne flore doktorka preporučuje upotrebu preparata koji se prodaju u apotekama i ispiranje biljnim čajevima.
– U svim bolje snabdevenim apotekama mogu da se nađu šumeće tablete i granule koje se, uz pomoć irigatora, koriste za vaginalno ispiranje. U tu svrhu možete da koristite čajeve od kamilice, žalfije, nevena, kantariona ili hajdučke trave, ali i rastvor sode bikarbone. Čaj se priprema na isti način kao i za piće, a rastvor sode bikarbone od pola kašičice praška i 250 mililitara mlake vode. I u ovom slučaju vam treba irigator koji ćete napuniti mlakom tečnošću, uvući u vaginu do dubine od oko 5 ili 6 centimetara i istisnuti tečnost – objašnjava doktorka i naglašava da ispiranje ne treba raditi češće od dva puta mesečno i nikad u vreme menstruacije.

NE STUPAJTE U RIZIČNE ODNOSE
Da biste se zaštitili od infekcija, morate da imate zdrav seksualni odnos.
– Zdrava vaginalna flora i dobra higijena muškarca podjednako su važni faktori zaštite. Poseban oprez preporučuje se ženama, a naročito devojkama koje ulaze u nezaštićene seksualne odnose i često menjaju partnere. U roku od šest sati nakon rizičnog odnosa treba isprati vaginu ili upotrebiti vaginaletu na bazi povidon joda ili kantariona.

PROBAJTE VAGINALETE S LEKOVITIM BILJEM
Devojkama i ženama koje izbegavaju upotrebu irigatora, jer im to izgleda prekomplikovano, dr Vasiljević za održavanje vaginalne flore preporučuje vaginalete koje mogu da se kupe bez lekarskog recepta.
– U skoro svakoj apoteci možete da nađete vaginalete na bazi kantariona, propolisa, hajdučke trave, kamilice ili timijana. One su dobre jer mogu da pokupe pojačan sekret i, što je veoma važno, ne proizvode nikakva neželjena dejstva. Za očuvanje vaginalne flore preporučuju se i vaginalete koje sadrže povidon jod, ali s njima treba biti oprezan jer ne smeju da se koriste često – kaže doktorka i dodaje da za intimnu negu može da posluži i pamučni tampon namočen u acidofilni jogurt ili kantarionovo ulje za unutrašnju upotrebu.
Ona savetuje da na ginekološke preglede treba da idete najmanje jednom godišnje, čak i kada nemate nikakvih tegoba. Sistematski pregled obuhvata niz analiza i testova kojima se rak grlića materice otkriva u najranijoj fazi.

OSETLJIVE GRUPE
Vagina je prekrivena sluzokožom koja je relativno snažna i pruža dobru zaštitu. Debljina ovog tkiva zavisi od ravnoteže polnih hormona, koja varira tokom menstrualnog ciklusa i trudnoće a takođe zavisi i od starosti žene. Kod mladih devojaka i starijih žena sluzokoža je tanja, ima samo nekoliko slojeva ćelija i zato su one osetljivije, a ravnoteža flore može lakše da se poremeti.
Mirka1905
Mirka1905
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : backa palanka
Datum upisa : 28.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Andjela Sre Dec 08, 2010 10:14 pm

Meni moja dr redovno propisuje kantarion vaginalete,poslije termokauterizacije ranice potrošila sam 4 kutije tih vaginaleta,jer pomažu epitelizaciji i obnavljanju grlića...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mirka1905 Sre Dec 08, 2010 10:25 pm

ajde na cat andjela
Mirka1905
Mirka1905
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : backa palanka
Datum upisa : 28.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Ivana Ned Dec 12, 2010 1:55 am

gagam ::da li neka od vas koristi kontraceptivne pilule? ja bih pocela, naravno uz konsultacije sa mojim ginekologom. sta vi mislite o tome? cisto me zanima kakvo je vase misljenje... :razmisli:
Ja koristim vec dve ipo godine i prezadovoljna sam.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od gagam Ned Dec 12, 2010 6:59 am

ivancice, a koje koristis?
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mirka1905 Ned Dec 12, 2010 8:55 am

ivana, jesi se savetovala sa ginekologom kad si htela da ih koristis?
i mene zanima ta tema.
Mirka1905
Mirka1905
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : backa palanka
Datum upisa : 28.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Ivana Ned Dec 12, 2010 9:59 am

Pisala sam vec negde na forumu,ali ne znam gde Laughing .
Uzela sam ih zbog bolnih menstruacija,lekovi protiv bolova su mi slabo pomagali i nadjem na netu da su nekim zenama pomogle pilule.
Pitala sam ginekologa,ona je rekla da pomazu,dala mi je da uradim krvnu sliku,tj.da vidi rad jetre i jos nesto,ne mogu sad da se setim,ja to radim na svakih sest meseci,pa onda uradim i celu krvnu sliku.Sve je bilo ok i ona mi je dala Logest-imaju najmanju dozu hormona,a meni trebaju samo zbog bolova i usput i za kontracepciju Very Happy .Ima raznih pilula,neke kao pomazu za masnu kozu,bubuljice,bla,bla...
Koristim ih vec dve ipo godine i dobijam skoro tacno u sat,bolove skoro da i nemam kad dobijem.Prosle godine kad sam bila pitala sam je da pravim pauzu mesec,dve,rekla je da ne moram,sve je ok,ne smetaju mi...Ali ako ja hocu da napravim pauzu.Letos sam pravila pauzu dva meseca i opet pocela da ih uzimam,jer bolovi su poceli da se vracaju.
Nista lose od njih mi nije,niti sam se ugojila,smrsala sam par kila za ove dve ipo godine,niti su mi se malje na telu pojacale,nista.Cak mi je i lice cistije kad ih koristim.
Eto,to je otprilike to.Ako treba jos sta,pitajte.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Endzi Ned Dec 12, 2010 11:16 am

Imam ja jos jedno pitanje Very Happy
Skoro sam čula da su tabletice stetne za jetru...ja sam htela da se posavetujem sa dr.pa da počnem da ih koristim,nisma se sire raspitivala ovo sam samo čula od jedne osobe a kad si se već raspisala mogla bi jos malo jer sam se ja bas uplasila mada ....ko zna..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Ivana Ned Dec 12, 2010 10:55 pm

Ako imas losu jetru ne verujem da bi ti dali pilule.A bas zbog toga na svakih sest meseci se rade ti testovi iz krvi da se vidi da li ikako uticu na jetru.To nije nesto ni skupo,sve zajedno ti hormoni i krvna slika izadje oko 800 dinara u privatnoj laboratoriji.
Ja nikakvih problema za sad nemam.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Andjela Pon Dec 13, 2010 3:17 am

Endzi ::Imam ja jos jedno pitanje Very Happy
Skoro sam čula da su tabletice stetne za jetru...ja sam htela da se posavetujem sa dr.pa da počnem da ih koristim,nisma se sire raspitivala ovo sam samo čula od jedne osobe a kad si se već raspisala mogla bi jos malo jer sam se ja bas uplasila mada ....ko zna..
Sigurno si čula uopšteno da su te tablete štetne za jetru a istina je da u stvari svaka terapija tj. lijekovi koji se uzimaju svakodnevno i kroz duži vremenski period,a ovdje su u pitanju godine,u principu opterećuju ( ne nužno oštećuju) jetru jer je ona prinuđena da ih svakodnevno metabolizuje......jetra i bubrezi uvijek i svaki lijek prerađuju i eliminišu iz organizma...opterećeni jesu ali mislim da nisu u tolikoj mjeri da bi im naštetili,zato se svakih šest mjeseci i preporučuju ovi nalazi što reče Ivana,čisto preventivno da se vidi funkcija jetre i uticaj na nju,pretpostavljam da se rade tzv jetrene probe AST,ALT jetrene transaminaze i sl.
A ako neko već ima problema sa jetrom vjerujem da mu baš i ne preporučuju upotrebu ovih pilula....a mislim da nisi na to mislila Very Happy
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mirka1905 Pon Dec 13, 2010 10:41 pm

Andjela ::Mirka,pa jesi li ti imala neku terapiju tj jesi li pila neke antibiotike pa da ti možda ne radi sad kontrolni papa test?
Vjerujem ako ti je kolposkopija u redu i papa test će biti sigurno,ne brini!
kontrolni test bez terapije papa vratio se sam od sebe na II grupu,
ali ima upale, dala mi je macmiror vaginalete i jednu kutiju hemomicin tableta.
Mirka1905
Mirka1905
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : backa palanka
Datum upisa : 28.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Andjela Uto Dec 14, 2010 3:34 am

E tako je bilo i kod mene,bez terapije ponovljeni papa test se vratio na 2 grupu ali sam i ja isto dobila Hemomicin,i još neke vaginalete....ali ipak bez obzira na sve prvu godinu papa test bi trebalo raditi svaka tri mjeseca,radi svog mira....a ako i tad sve bude ok onda na svakih 6 mjeseci...ja sad tako radim...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mirka1905 Uto Dec 14, 2010 5:17 am

sad mi je lakse. :skokikice:
Mirka1905
Mirka1905
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : backa palanka
Datum upisa : 28.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Mirka1905 Uto Dec 14, 2010 9:21 am

Andjela ::E tako je bilo i kod mene,bez terapije ponovljeni papa test se vratio na 2 grupu ali sam i ja isto dobila Hemomicin,i još neke vaginalete....ali ipak bez obzira na sve prvu godinu papa test bi trebalo raditi svaka tri mjeseca,radi svog mira....a ako i tad sve bude ok onda na svakih 6 mjeseci...ja sad tako radim...
a jel tvoj muz dobio nesto uz tebe da se leci? moj je dobio kremu macmiror.
Mirka1905
Mirka1905
Novi član
Novi član

Broj poruka : 49
Godina : 45
Lokacija : backa palanka
Datum upisa : 28.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Andjela Uto Dec 14, 2010 9:59 am

Muž je dobio jednu kutiju Hemomicina....ja sam isto od dr u državnoj bolnici dobila jednu kutiju ali moj ginekolog je rekao da ja ipak popijem dvije kutije Hemomicina za svaki slučaj...išla sam kod 3 ginekologa u to vrijeme i svaki je tjerao samo svoju priču,nikako da se usaglase,svi različito govore,tako da sam ja na kraju odabrala sasvim jednu drugu doktoricu sa dobrom reputacijom u sasvim drugom gradu tačnije u Banja Luci,njoj zasad u potpunosti vjerujem...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od anitta Pet Dec 24, 2010 3:37 am

zamolila bih sve devojke koje su imale problem jer sumnjaju da su im pogresno dijagnostikovani kondilomi da mi se jave, tj posalju privatnu poruku! hitno je!
anitta
anitta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 1
Godina : 44
Lokacija : beograd
Datum upisa : 24.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od gagam Sub Avg 06, 2011 5:06 am

bila sam kod ginekologa pre neki dan jer se javio neki svrab s polja, htela sam da poludim.....uradila dr sekret i sta reci 6. grupa, dobila sam lomexin vaginaletu i mycoseb tablete za muza i mene, i in jos daktanol kremu, posto sam nakon nedelju dana dobila kada ciklus prodje neo penotran forte vaginalete 7 dana. kada to zavrsim nakon dva dana da se uradi kontrola sekreta pa ako je ok papa test i kolposkopija. materica mi je jaaaaaaako zavaljena, ginekoloski je sve ok, mada mi grlic nije sjajan tako kaze.....sto me je malo poremetilo.....videcu sta ce reci papa test i kolposkopija.....

mycoseb sam prestala da pijem jer mi je izasla neka alergija kada sam pila i cim sam prestala da pijem povukla se, do duse ne od prve tablete ali....

je l neko koristio vaginaletu lomexin i vaginalete neo penotran forte?

pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.... hello
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Veka Sub Avg 06, 2011 11:00 am

Ja sam pre dve godine koristila svakojake vaginalete, smucilo mi se od njih bilo... sta da ti kazem, osim stavljaj to sto su ti dali...iskustva i da ih ima razlicita su i subjektivna...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginekolog - Page 6 Empty Re: Ginekolog

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu