Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Vreme za spavanje i buđenje

+14
Ivana
GAGA
ada
IvanaPG
tanasija
Andjela
Mildan
Milica
Bojana
Lidija
milenica_89
Emi
Dy
Beba
18 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Beba Ned Mar 30, 2008 9:04 pm

Kada ih uveče stavljate da spavaju? Da li imate određeni tempo ili čekate da sami traže? Da li ih uspavljujete, i kako, ili ih samo stavite u krevetić i izađete iz sobe? I kada se ujutru probude? Da li zavisi od toga kad legnu ili imaju svoje vreme kad se bude ?

Kada je bio baš mali Nikolu smo stavljali da spava oko 20h, kada je došlo leto pomerili smo na 21h, da bi što više vremena mogao provesti u večernjoj šetnji. Tako je bilo, pa, skoro do leta prošle godine kada je pomerio na 22h. A u poslednje vreme legne tek oko 23h, ne pamtim kada je zadnji put zaspao ranije. Igra se i neće na spavanje, nije nervozan, kako izdrži toliko nemam pojma. Onda ide kupanje ili tuširanje, pa pevamo i pričamo priče, i samo se okrene i zaspi. Nikad se nije desilo da sam uveče zaspi, da niko ne bude sa njim u sobi. Ujutru ustaje između 9 i 10, bar se naspava. Nekad ga tata probudi kad kreće na posao, pa ovaj trči za njim na vrata, ali uglavnom se i tada vrati u krevet i nastavi spavanje.

P.S. Ne znam da li postoji već ovakva tema, prebacite ovo ako postoji...
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Dy Ned Mar 30, 2008 9:08 pm

Uvece zaspe od 20-21 sat, u posljednje vrijeme. Nekada je znala zalomiti do 00. Ali generalno ovo je termin.
Naravno sinoc je zaspala tacno u 22 zbog pomjereneog vremena. Uspavljujemo se tako, sto lezim pored nje (sisa malo) potom prestane okrene mi guzu i ja joj pricam price. Uspava se uz pricu i zaspe.

Tokom dana, zaspe izmedju 13 i 14 sati, i spava sat i po, dva a nekada (rijetko) i tri sata!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Emi Ned Mar 30, 2008 9:14 pm

Milena je spavala tri puta na dan, znaci jutarnjo spavanje, prepodne i popodne, ali sad izbacila to jutarnjo....a uvece ja legnem u krevetac pije mleko, gasim svetlo i pa pa Smile Uvek zaspi od 19-21.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Gost Ned Mar 30, 2008 9:17 pm

mislim da postoji vec nesto slicno ovom i da sam vec pisala na ovakvu ili slicnu temu,al ne mari evo opet cu..

ninu sam recimo jos kao bebu uspavljivala ljljanjem i ljuljanjem i samo ljuljanjem.....nije spavala u krevetcu nikako i uopste mozda poneki put i yo samo danju,dok niam jednog dana poludela i onako je ljuljajuci je do besvesti sa sve stomakom dozuba spustila u krevet...lezala pored nje,mazila je,pricala pricu i zaspala je uz bunjenje za nekih sat vremena,svakim danom je bilo sve krace i krace i evo od tada samo legne i sama zaspi.

nikolu nisam ljuljala,uglavnom bi zaspao u kolicima ,ili na sisi pa ga stavim u krevet posto ni on nije spavao u krevetcu...

sada vec nekih godinu dana spavju zajedno na dva spojena kreveta i uvce idu na spavanje sedam ,pola osam najkasnije 8,i toga se pridrzavamo od malena..zimi ..leti ih pusyim i duze do devet najkasnije jer seduze vidi i duze budu napolju..nevolim kad deca sede i cece do ponoci sa roditeljima pogotovo tako mali..okupamo se ,sredimo za spavanje...upalimo malo svetlo,legnemo,nikola uzme flasicu u pocetku smo pricli rice sad ne samo legnem i lezim pored njih dok ne zaspeju i to je to.

nina je sad u poslednje vreme pocela da vrda i okupa se kad i nikola sredi se za spavanje,sve ali kad on prvi zaspi sto obicno i bude tako ona trazi da izadje iz sobe i onda sedi jos nekih sat vremena sa nama..ili se zanima i igra sa igrackam,pustim je jer spava popodne u vrticu ,ali nikad joj nedam da ostane do jako kano,do devet,pola deset i u krevet ,a nekad pre toga i sama zaspi u dnevnoj...pa je ja prebacim u sobu...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od milenica_89 Ned Mar 30, 2008 9:22 pm

Pa na pocetku kupanje je obavezno bilo u 19h,zatim sisanje i spavanje najkasnije do 20h,svake veceri.Medjutim nakon par meseci kupali smo je i kasnije,spavanje je tek bilo oko 21h i kupanje nije bilo bas svake veceri,vec svake druge.Sada posto je vece i vise voli da se igra nego da spava mali:zloca: posle kupanja sto je oko 21-22h,igra se jos sat nekad dva i onda spava kao andjelcic,a preko dana ima jednu dremku najcesce oko 13-14h koja traje 2 sata...to je nas ritam za sada Rolling Eyes
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Beba Ned Mar 30, 2008 9:27 pm

Nikola ima jedno dnevno spavanje, legne između 12 i 14h, i uglavnom spava između 2 i 3.5 sata.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Gost Ned Mar 30, 2008 9:55 pm

nikola jos uvek spava popodne,ne bas svaki dan i svaki put.. kad je kod babe recimo obavezno spava i to po dva sata,a kuci svaki drugi treci dan,obicno me zeza kad dodje vreme za isto i sat vremeha maksimalno odspava.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Gost Ned Mar 30, 2008 11:19 pm

zaboravih da kazem nina ustaje preko nedelje u 7 zbog vrtica ,nikolanekad kad i ona kad cuje sat ,a nekad ostane da spava i do 8,pola devet zavisi ...
preko vikenda znaju odspavati i malo duze ,ali nikad pre 8 ne ustaju...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Lidija Ned Mar 30, 2008 11:37 pm

Ivonica leže uveče između 21-22h i to je njen termin,ne čekam da ona kaže da joj se spava već jednostavno oko 21 je kupam,spremam za spavanje,čitamo priču ili otpevamo neku pesmicu i to je to,gasi se svetlo i zna da treba da spava,jedino moram da ležim pored nje dok ne zaspi,ali to je nekih15 min.
Preko dana spava jednom od13-13:30h pa sve do otprilike 16h.
Ujutru ustaje oko 8h.
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Bojana Pon Mar 31, 2008 1:35 am

Maki uvece zaspi oko pola 11(na sisi naravno) i budi se u toku noci 2-3x pa ujutru ustajemo oko 8-9 a preko dana spava sat,sat ipo :spavam2:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Milica Pon Mar 31, 2008 1:43 am

natu i dalje ljulam ali kratko.Pre 15 dana sam je odvikla od laze bez ikakvih problema i ne trazi je. Uvece spava od 9.30-9.30..punih 12 sati se ne budi, a danju spava samo jednom sat ipo vremena
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Mildan Pon Mar 31, 2008 10:51 pm

Moje uveče ležu oko devet, a ujutru se bude oko sedam.Tj. kada idu u vrtić u šest, a vikendom oko sedam, pola osam.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Andjela Sre Apr 02, 2008 7:33 am

Andjela ide na spavanje u 21.30 a ujutro zbog skole ustaje u 7 sati a kada je vikend dozvolim joj da malo duze ostane budna tako da i ujutro duze spava.
Djole takodje na spavanje ide oko 21.30 i nemamo nikakvog posebnog uspavljivanja,sada vecinom sam zaspi bez ikoga a ujutro se budi oko 7.30.Danju spava oko 12.30 i obicno odspava dva sata.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od tanasija Uto Apr 22, 2008 1:58 am

iva zaspi do 22 obicno, spava celu noc do 8 ujutru najkasnije i spava 1-2 preko dana
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od IvanaPG Uto Apr 22, 2008 8:51 am

andjela i andrea idu na spavanje najkasnije do 21.30 a mihaela zaspe do 22.30 . spavaju obicno do 9-10 kako kad osim andjele koja se budi u sedam da ide u vrtic
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od ada Sre Maj 28, 2008 11:20 am

Mi idemo na spavanje svako vece izmedju 20:00 i 20:30,ujutro ustaje u 7 s obzirom da ide u vrtic,u vrticu odspava 1-2 sata po podne,a uspava se tako sto legne sa svojom flasicom naravno a mama na krevet pored njega i cekam da zaspi,ako slucajno izadjem iz sobe prije nego sto zaspi on odmah za mnom i od spavanja nema vise nista,tako da se trudim da ne mrdam dok ne budem 100% sigurna da spava.
ada
ada
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 42
Lokacija : Sweden
Datum upisa : 22.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Bojana Pon Jun 09, 2008 7:55 pm

Ovo moje dete je poblesaveloooooo
Sinoc se uspavao u 11 a probudio se jutros u pola 6 i terao me do 8 da ga nosim :ups:
i sad evo jos budan ne pada mu na pamet da spava :pucam: :pucam:
A preko dana dremne samo sat vremena :placem:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od GAGA Pon Jun 09, 2008 8:56 pm

ada ::Mi idemo na spavanje svako vece izmedju 20:00 i 20:30,ujutro ustaje u 7 s obzirom da ide u vrtic,u vrticu odspava 1-2 sata po podne,a uspava se tako sto legne sa svojom flasicom naravno a mama na krevet pored njega i cekam da zaspi,ako slucajno izadjem iz sobe prije nego sto zaspi on odmah za mnom i od spavanja nema vise nista,tako da se trudim da ne mrdam dok ne budem 100% sigurna da spava.

sto mi je ovo poznato,ista situacija i kod nas...
avatar
GAGA
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 83
Godina : 41
Lokacija : Daleko negde..negde daleko
Datum upisa : 28.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Dy Ned Avg 31, 2008 10:33 pm

Any u zadnja tri dana uopste nije spavala popodne, jednostavno nece..prije toga umjesto dosadasnjih 3 sata popodne je spavala samo 45 minuta.... pritom, uopste uvece ne zaspe ranije..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Ivana Ned Avg 31, 2008 11:18 pm

Ah,ni Stefan vise nema odredjeno vreme,ni uvece ni preko dana ne zaspi kad bi trebalo,ali ja se nadam da je to samo faza...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Dy Ned Avg 31, 2008 11:19 pm

Ivana ::Ah,ni Stefan vise nema odredjeno vreme,ni uvece ni preko dana ne zaspi kad bi trebalo,ali ja se nadam da je to samo faza...

Sigurna sam da je kod tebe faza...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Veka Ned Avg 31, 2008 11:39 pm

Dy, Danica jedno vreme nije spavala preko dana, a onda sam joj ja nekako vratila to popodnevno spavanje jer uvece nije spavala ranije, a popodne je bila vrlo nervozna.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Andjela Pon Sep 01, 2008 1:28 am

Sad kad je ljeto i kad dan duze traje a samim time i duze se ostaje napolju djeca mjenjaju navike u spavanju.....kasnije idu na spavanje pa onda kasnije i ustanu pa shodno tome otpada i popodnevno spavanje....ali iz mog iskustva sa dolaskom jeseni i ruznijeg vremena djeca se polako vracaju starim navikama....neko lakse neko teze,treba samo vidjeti po djetetu da li mu to spavanje fali,a ako ne onda je mozda vrijeme da dijete predje u novu fazu svog zivota...
...Dy vjerujem da ce Anastasija u vrticu sa drugom djecom ici na popodnevni spavanjac....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Emi Pon Sep 01, 2008 9:35 am

milena jos spava tri put

oko 08-09
posle 12-14
pa od 17-18

uvece spava od 21 do 06
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od tanasija Uto Jan 27, 2009 10:54 pm

Iva legne uvece do 10 od prilike, ustaje oko deset ujutru i ne spava preko dana. Bilo je neko vreme od 21 do 8 i to cemo ovih dana da vratimo, jer je bas premorena ovako i oko pola devet vec pocinje da bude nervozna. Kad krene lepo vreme baba ce da je budi rano ujutru pa ce verovatno da vrati popodnevno spavanje, a u septembru ce u obdaniste pa ce sigurno da se sredi.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Vreme za spavanje i buđenje Empty Re: Vreme za spavanje i buđenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu