Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Ko vam pomaze u cuvanju djece???

+15
Melanija
IvanaPG
Ivana
Tamara
daniela
Beba
Betty Boop
Mildan
pricalica
Andjela
Emi
Bojana
Milica
Mima
Dy
19 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 2:50 am

imate li nekoga ko vam svaki dan uskoci u cuvanju djece, mamu,tatu, svekrvu affraid , svekra :placem: , sestru brata..

mi nikoga- moji daleko zive. super mi je kada sam kod njih,ali kod njih sam 3 puta godisnje...
kuci niko-svekar ni sebe ne zna cuvati...

jednom ga do sada zamolili da je pricuva(dok spava) smao da mi obavimo nesto..
mi se vratili, vrata otvorena, on zaspao, hrce li hrce... sreca ni ona se nije bila probudila.

Meni je najgore kada dodjem s posla..treba mi samo pola sata da je neko pricuva da ja dodjem sebi...
U slucaju kada uvece izlazimo, zamolim tetu i ona je pricuva...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Mima Pet Mar 14, 2008 2:55 am

meni niko ne pomaze,sama samcata,svekar kad se igra sa njom to je u vr glave pola sata i onda pocne da kuka,jao ovo jao ono....i posle uzme da dize tegove i radi sklekove,pa dodje mi da ga ubijem,mm kad dodje sa posla oko 16h pricuva je poigra se i komira se....a ti mama kad crknes odmorices se Shocked
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Milica Pet Mar 14, 2008 2:58 am

Posto se jos nisam vratila na posao Nataliju ja cuvam i samo ja i naravno Bojan. Popodne me svekrva odmeni, ali ih sve vreme imam na oku..sem ako nisam otisla do frizera ilitako negde, onda kad se vratim obicno zateknem mnogo veci haos neko kad sam otisla sto i nije bitno igraju se..ali joj je ne ostavljam nikad duze od sat vremena. Jedino je svojoj majci mogu ostaviti preko celog dana, i ne brinuti o tome da li su joj sve potrebe zadovoljene...
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Milica Pet Mar 14, 2008 3:00 am

Dobro crvenkapo, neko mora i pare u kucu da donese dok mi cuvamo decu..sigurna sam da su nasi muzevi umorniji od nas, a mi izrevoltirane jer nista drugo ne radimo sem sto cuvamo decu,,i nije nam neki posao zeno. Sta ces kad ti pocnes da radis?????
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Bojana Pet Mar 14, 2008 3:02 am

meni najvise pomaze mama pogotovo kad spremam ispit ali i ona mnogo ima obaveza nekad do 10 uvece sedi u kancelariji,pomaze i svekrva i mm po nekad a kad nema nikoga onda zovem moju dragu tetu pa mi ona priskoci u pomoc
a najvise mi je pomoc potrebna upravo zbog ucenja,bar 2 sata dnevno
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Milica Pet Mar 14, 2008 3:05 am

Joj sto bi ja opet ucila..moracu da upisem magistraturu..sto pre..Sve sam ljubomorna kad cujem da ucis, a ja samo citam knjige i gledam dokumentarce,,izadjoh iz teme
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Mima Pet Mar 14, 2008 3:21 am

jedva cekam da pocnem da radim ne da bi se otarasila deteta vec me ubija ovo,ja sam navikla da radim,i da imam i ja kesa u dzepu....al nije lako ni cuvati dete....tako da ne mogu uvek da se vade da su umorni....,rucak,dete,skuvaj operi rasiri skupi,slozi....usisaj....obrisi...
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 3:22 am

crvenkapa85 ::jedva cekam da pocnem da radim ne da bi se otarasila deteta vec me ubija ovo,ja sam navikla da radim,i da imam i ja kesa u dzepu....al nije lako ni cuvati dete....tako da ne mogu uvek da se vade da su umorni....,rucak,dete,skuvaj operi rasiri skupi,slozi....usisaj....obrisi...

ojha i ja kada dodjem sa posla sam zivi krs skrsena!!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Milica Pet Mar 14, 2008 3:30 am

crvenkapa85 ::jedva cekam da pocnem da radim ne da bi se otarasila deteta vec me ubija ovo,ja sam navikla da radim,i da imam i ja kesa u dzepu....al nije lako ni cuvati dete....tako da ne mogu uvek da se vade da su umorni....,rucak,dete,skuvaj operi rasiri skupi,slozi....usisaj....obrisi...
ako ista kazem, nece biti dobro, ali za rad mira u kuci..reci cu ti nesto..Deca se ne radjaju slucajno, vec planirano, dete nije teret, vec obaveza..bice ti jako zao kad pocnes da radis sto vise vremene nisi provodila sa njom a ona je vec porasla..Zene smo i Bog je nama nametnuo obaveze oko kuce, mada ne mislim da muzevi treba samo da lencare...Otarasiti se deteta-pregrubo receno..Sta je tebi??????????????? cujes li se samo kako nemas ni malo osecanja, ili te je trenutno spapalo???????
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Dy Pet Mar 14, 2008 3:40 am

Milica ::
crvenkapa85 ::jedva cekam da pocnem da radim ne da bi se otarasila deteta vec me ubija ovo,ja sam navikla da radim,i da imam i ja kesa u dzepu....al nije lako ni cuvati dete....tako da ne mogu uvek da se vade da su umorni....,rucak,dete,skuvaj operi rasiri skupi,slozi....usisaj....obrisi...
ako ista kazem, nece biti dobro, ali za rad mira u kuci..reci cu ti nesto..Deca se ne radjaju slucajno, vec planirano, dete nije teret, vec obaveza..bice ti jako zao kad pocnes da radis sto vise vremene nisi provodila sa njom a ona je vec porasla..Zene smo i Bog je nama nametnuo obaveze oko kuce, mada ne mislim da muzevi treba samo da lencare...Otarasiti se deteta-pregrubo receno..Sta je tebi??????????????? cujes li se samo kako nemas ni malo osecanja, ili te je trenutno spapalo???????

potpisujem!

iako bi savjetovala svakoj mami da krene raditi-mora znati da je jako je stresno napraviti taj korak. Mene je mnogo grizla savjest kada sam pocela raditi, ali morala sam. I sada se ne zalim -izorganizovale smo..ALI ME SVAKO JUTRO DUSA BOLI KADA ONA PLACE ZA MNOM, pa i onaj momenat kada mi je bacila cipelu u smece da ne idem na posao! To je tako tuzno!
Dakle ne mislim da ne trebate raditi, vec naprotiv. Samo nije lako prelomiti i naviknuti se. Cak je stresno, bar meni bilo.

Prednosti posla-cinjenica ja imam vise strpljenja za nju, kvalitetnije nam vrijeme koje provodimo zajedno...
Mane-i pored posla, mene kuci ceka posao(i pored pomoci mm)... njena vezanost za mene, osjetim njen strah da cu ja negdje otici, cim me nema u vidokrugu vristi za mnom...i jos nesto..posle dolaska s aposla kuci, nema odmora ni minute...pozeli i tatu obraduje mu se , ljubi ga..ali mama je mama.

ja sam sada generalno zadovoljna- mislim uhvatile smo ritam..ali jos uvijek mi ponekad bude zao, sto sam, ako nista jako rano pocela raditi!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Gost Pet Mar 14, 2008 7:07 am

ja sam sama sa njih dvoje ,nina mi ide u vrtic tako da mi je prepodne lakse samo sa jednim,pored njega i skuvam i operem i usisam i uglavnom ga ja cuvam,svekar i svekrva mozda po pola sata u vrh glave...popodne naravno opet su samnom,ja brinem i sta ce obuci i jesti,i kako ce popuniti slobodno vreme i kad su bolesni sto je i normalno.
moj muz radi posao kakav radi,jos od kad je nina bila beba i tako smo se dogovorili on radi taj posao jer moze da zaradi vise nego kad bi radio kod privatnika osam sati mozda i duze za neku bednu platu(ne potcenjujem nijednu)ali takva je za nas premala..elem od kad je nina bila beba i on krenuo da vozi sva briga oko deteta sada dece,kuce,sudova,vesa,racuna,hrane pa i samih finansija je na meni.
kad je tu oce i da ih pricuva i da se poigra sa njima i da ih proseta,oce i meni da pomogne,ali sve kad ima vremena ili nije jako umoran.
ja nekazem da je posao cuvati decu lak,naprotiv uopste nije,on meni ostavi dvoje dece i moja obaveza kao majke,domacice,i uopste zene je velika.
ja sam naucila tako ,organizujem se kako i kad hocu,uigrali smo se,navikli zajedno,imamo neke stavove i principe koje oni postuju,slusaju me gde god da odemo,dogovaramo se i drugacije nemoze inace bi bili raspusteni i nevaspitani,a koja je onda svrha mog sedenja kuci i provedenog vremena sa njima...
zato i nedam da mi se bilo ko mesa u moj nacin i princip vaspitavanja,moze da ih pricuva ali ono sto ja dam ili nedam,ili kazem je zakon...

moja mama je jedina koja mi je pomogla kad mi je bilo najteze darko je otisao na put dva dana od nikolinog rodjenja i ostavio me sa tek rodjenom bebom i jos jednom fakticki tada jos bebom.bilo mi je tesko,nisam znala sta cu pre,kod kog deteta pre da odem,kojeg prvo da okupam,uspavam,a sveki i jetrva ni da virnu,a bile su tu u istoj kuci.nekad bi od umora zaspala i obucena...nekad se ni cesljala ceo dan nisam,nekad cak ni jela...
onda je moja mama zakljucala svoj stan i dolazila kod mene da spava svaki put kad darko oe na put,cak je nekad i bdela nad nikolom dok spava i budila me kad place i treba da sisa jer se desavalo da ga ja od umora ni necujem...onda je sve krenulo nabolje,imala sam drustvo kao prvo s kim popiti kafu...nasmejati se,nasaliti,mogla otici negde sa ninom ili sama bez bojazni da ce nikoli nesto nedostajati,a vracala se za podoj,i trudila sam se da sto vise vremena tada provodim sa ninom jer sam osecala da sam je nekako zapostavila zbog nikole oko kojeg je stalno moralo da se trcka,a oona bi jadna do juce navikla na mene cekala svoj red...dusa me je bolela zbog toga,tako da samo jedna stnja ili obojena strana bojanke zajedno bila je i vise nego dovoljna da shvati i zna da i nju i dalje volim....
niko ni to sto sam ostala sama sa njih dvoje,sto nije bilo lako pored pregrst obaveza,sto nisam imala skim ni popricati ni popiti kafu niko to nije razumeo sem moje mame.

zahvalna sam joj na svemu do neba...

i dan danas uzme nikolu na par dana,da ja mogu da odmorim,posvetim nini vise vremena ,sredim kucu ili jednostavno lezim i uzivam i napunim baterije tisinom i mirom...

tako da sto se tice oslonca i pomoci mogu da racunam samo na nju ...i naravno na samu sebe...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Emi Pet Mar 14, 2008 7:20 am

Milica ::[.Otarasiti se deteta-pregrubo receno..Sta je tebi??????????????? cujes li se samo kako nemas ni malo osecanja, ili te je trenutno spapalo???????
:razmisli:

Ja sam skroz samaaaa!!!
Svekrva radi, mama radi, tata radi, a svekar dodje samo da se poigra jedva saat vreme i onda ode jer nemoze covek "sve ga boli".
mm celu nedelju nije tu, kad dodje pomogne koliko moze, ali je opet vecina poslova za mene. Dete sama cuvam, i kuvam i cistim, ali su mi kucni poslovi uvek na drugo mesto i ne opterecujem se toliko dali mi je sve osicteno, na prvo mesto mi je dete pa ja pa muz Smile.
Treba da pocnem jos malo da radim ali pokusacu koliko je moguce da produzim bolovanje jos malo, jer mi je zao da ostavim Milenu na 7 meseci da je neko cuva a i nema ko?? Znam da ide tezi period posao, dete kuca....... e tek tada kako cu, za sad ne kukam a nije bas lako, to svi znate!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Andjela Pet Mar 14, 2008 7:49 am

Posto su moji daleko i nemam ovdje nikog svog meni djecu pricuva svekrva,prije mnogo cesce a sada rjedje jer je nekad stvarno bolesna a nekad se pravi bolesna Laughing ali na kraju ti dodje na isto....zna da mi treba pricuvati dijete pa unaprijed pocne neku kuknjavu kako je sve boli,skocio joj pritisak.....tako da mi to u vecini slucajeva prisjedne.....ona zna da moram nju moliti pa to debelo koristi da bi meni kidala zivce!
Vec jedno izvjesno vrijeme trazim nekakav posao pa ako sta i nadjem mislim da cu Djoleta poslati u vrtic,nemam drugog izbora,a ono vrijeme kad vrtic ne radi ili kad se dijete razboli moracu da mislim sta i kako i gdje sa djetetom....valjda cemo se uspjeti organizovati,znam da to nije lako ali ja vise ne mogu sjediti u kuci vrijeme je da pocnem da radim inace cu zavrsiti na psihijatriji Laughing .....djeca su vec povelika i ja moram malo da mislim i na sebe....ovih sam dana bas zbog toga u blagoj depresiji Sad ......
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Milica Pet Mar 14, 2008 7:51 am

Andjela sta si bese ti po profesiji, zaboravila sam, a i da ne trazim sad po forumu
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Andjela Pet Mar 14, 2008 8:09 am

Nista Laughing
Zavrsila sam gimnaziju i imam dvije godine pravnog fakulteta ali ga nisam dovrsila...budala.....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Gost Pet Mar 14, 2008 9:55 am

ja sam u pocetku htela naci posao i raditi i imati tih osam sati makar vremena i oduska od kuce i kucnih obaveza,a i eto dati i svoj doprinos u kuci...i eto nista i posle pet godina ja sam jos uvek kuci... vremenom kako su stariji naci nekog i resenje za njihovo cuvanje postaje problem...vrtic je resenje samo do 16 a sta onda ako recimo radim u dve smene,ko ce da ih nahrani,cuva,okupa,uspava....
moja mama i moze ali ne non stop sa njih dvoje i isprati i doprati i sve obaveze da prihvati,sveki se odma oglasila da ne zeli cak ni dogovorom da mi pruzi priliku da radim i nju sam skroz izbrisala sa liste...jer nezelim da dodjem u situaciju kad trebam krenuti na posao,a neznam sta cu i kud sa decom...tako da eto ostajem kuci...da mi muz radi neki rugi posao sa nekim radnim vremenom sve bi bilo lakse i izvodljivije,ali cini mi se da bi se posle posla samo jos vise izbnervirala jer bi bio haos i lom u kuci koji bi naravno mene cekao,sudovi,ves...kad bi ih sveki recimo cuvala...a moja mama bi ih vodila kod nje...ovde ne bi bilo sanse...suvise komplikovano i zapetljano tako da eto hvala bogu moj muz zaradjuje za oboje i nemoram da radim,a i nezelim da ih sutam kojekuda i da im i sebe oduzimam jer tatu fakticki imaju samo vikendom i da ih prepustim babama,dedama i ulici.

tako da verovatno do dajnjeg ostajem sa njima,ako nista drugo bar cu od njih napraviti ljude i jednog dana dobicu zahvalnost koju cu uruciti sama sebi kad budem videla da su sve ove godine,moj trud,moji zivci,moje zrtve isplatile i da sam ih izvela na pravi put.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Gost Pet Mar 14, 2008 1:41 pm

Mi imamo punu podrsku i pomoc od sveki, svekra, ujaka, tete... Sveki je cuva kad god ja idem na casove voznje, u soping ili odemo sa mm-om u bioskop, na veceru, kod prijatelja koji daleko zive... Nikad nas nije odbila i cak nas tera da cesce izlazimo i meni kaze da izadjem sa drugaricama a ona ce cuvati i moje pa i njihovu decu (mogla bi- sociolog je i radila je kao child minder). Teta je Sofiyu cuvala kad je imala samo dve nedelje na nekih sat, sat ipo a ujak kad je bila tri meseca stara- mm bio na seminaru a ja na pilatesu. I svekar se ne buni i kad nema ko drugi i njemu nije problem da uskoci. Stvarno su svi zlatni (da ih ne urocim)! :volim:
Moji su daleko a da nisu mogla bih mojoj mami Sofiyu da ostavim 24h i nikad se ne bi pobunile ni jedna ni druga (mama nam je bila tu mesec ipo dana kad se Sofiya rodila)! Isto i sa mojim tatom i bracom jer su oni divni sa mojim bratanicama pa ne sumnjam da bi i sa mojom devojcicom bilo isto! Vodim im uskoro unuku (i sestricinu) da je maze dok se ja pozabavim ucenjem! :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od pricalica Pet Mar 14, 2008 9:05 pm

Meni mama pomaze...Drugi su svi daleko.A i dosta mi je,njoj niko nije pomagao oko mene i sestre.
avatar
pricalica
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 220
Godina : 48
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 12.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Mildan Ned Mar 16, 2008 5:36 am

Meni niko.Tj. mama ako idemo negde, inače mm i ja smo non stop sa decom i u startu smo se dogovorili da samo kada je neophodno koristimo tuđu pomoć.Ponekada mi je i svekrva čuvala, ali samo znači kada je to bilo neophodno.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Betty Boop Uto Mar 18, 2008 12:05 pm

Ja sam prava srećnica!

Živimo s mojima. Otkako sam se porodila, mama je tu da mi pomogne.
Kad je Vuk imao nepunih 6 meseci, iskrsla mi je super ponuda da odrađujem pripravnički, prihvatila sam samo zato što mi je mama uskakala po smenama za čuvanje vuka, a kasnije čak uzela bolovanje (doduše, stvarno joj nije bilo dobro), tako da je svo vreme bila sa Vukom. Nikada ne bih mogla tako uraditi, da mi nije bilo nje.

Takođe imam predivnu komšinicu (njena ćerka je krstila mene i sad moje dete) kojoj sam dok je moja mama radila povremeno nosila Vuka, i on je obožava!Ali, i ona je od pre mesec dana postala baka, pa sad ide kod te druge ćerke da joj pomaže...više ne mogu da računam na nju. Iskreno se nadam da će moja mama da dobije uskoro penziju, pa neću imati sekiraciju oko traženja tete koja bi čuvala Vuka, a da ja počnem da radim.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Beba Uto Mar 18, 2008 8:33 pm

Meni povremeno uskaču mama i svekrva. Ćale kad je u prolazu svrati po njega pa ga prošeta, vodi na kej, u park. Ali to je sve kad oni imaju vremena ili moraju, kada nešto neodložno imam da obavim. Nekad ga i moji uzmu za vikend. Nekoliko puta je putovao sa njima na nedelju dana. Nemam problema sad kad ne radim.

Radila sam letos nekih mesec dana, čuvali su ga na smenu, ali nisam mogla da ih organizujem, ni jedna ni druga baba nisu mogle da ga čuvaju cele nedelje. Ja sam u ponedeljak znala koja će ga čuvati u sredu, a u sredu za petak, i stalno sam se nervirala. Sva sreća imam drugaricu koja završava višu pedagošku, voli decu, ona je uskočila dva dana, jer se desilo da ni jedna ne može... A bile su za to da ja počnem da radim. Ludilo sam imala tih dana.
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od daniela Pet Apr 04, 2008 11:40 am

Meni niko ne pomaze.Kad je mm kod kuce pricuva elenu , a kad nije pricuva je sin ali samo na kratko.Ipak i on je dete pa tako da me je strah ostaviti ga duze da cuva sestru.Pricuva je kad prosterm ves , kad usisavam , ali u mojoj blizini.
daniela
daniela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 48
Lokacija : Skopje
Datum upisa : 26.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Tamara Sub Apr 12, 2008 11:10 am

Od kad sam pocela da radim sveki mi cuva Anju. Tu je i svekar da joj pomogne. Moja mama radi pa ne moze da je cuva.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Ivana Čet Jun 12, 2008 12:04 am

Odrastanje uz bake i deke čini decu srećnijom, pokazuje istraživanje sa
Univerziteta u Oksfordu. Objašnjenje je prilično jednostavno - oni
imaju dovoljno vremena za razgovor s unucima o njihovim problemima i
planovima.

Osim blagotvornog uticaja na njihovo detinjstvo, anketa koja je
uključila više od 1.500 dece otkrila je da bake i deke mogu da sačuvaju
unutrašnji mir dece čiji roditelji prolaze kroz razvod. Ipak, to nije
sve.

Statistike kažu da jedna od tri bake redovno pazi na dete, dok njih 40
odsto tu i tamo uskače u pripomoć. Kasnije, kada unuci postanu
adolescenti, pozitivan uticaj baka i deka koji su aktivno učestvovali u
odrastanju unuka daleko je veći čak i od onih porodica u kojima su
međugeneracijski odnosi brižno negovani.
preuzeto sa www.bebac.com
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Gost Čet Jun 12, 2008 12:28 am

Ivana ::Odrastanje uz bake i deke čini decu srećnijom, pokazuje istraživanje sa
Univerziteta u Oksfordu. Objašnjenje je prilično jednostavno - oni
imaju dovoljno vremena za razgovor s unucima o njihovim problemima i
planovima.

Osim blagotvornog uticaja na njihovo detinjstvo, anketa koja je
uključila više od 1.500 dece otkrila je da bake i deke mogu da sačuvaju
unutrašnji mir dece čiji roditelji prolaze kroz razvod. Ipak, to nije
sve.

Statistike kažu da jedna od tri bake redovno pazi na dete, dok njih 40
odsto tu i tamo uskače u pripomoć. Kasnije, kada unuci postanu
adolescenti, pozitivan uticaj baka i deka koji su aktivno učestvovali u
odrastanju unuka daleko je veći čak i od onih porodica u kojima su
međugeneracijski odnosi brižno negovani.
preuzeto sa www.bebac.com
Potpisujem!!! Ja, moja braca, moj suprug i njegovi brat i sestra smo ziv primer! Ali to samo sa jednim parom nana i deda, sa drugima smo bili manje bliski. A moje dete ima dva para koji su rame uz rame ko je vise cuva i za nju brine! Divno! I dete i roditelji i nane i dede su presrecni zbog toga!
A ja bih jos na to dodala pozitivan uticaj tetki, striceva i ujaka! To su klincima najbolji drugari! Sofiyina teta je vec pitala kada ce moci da je vodi na skijanje- dal sa 3 godine ili malo kasnije... Hocu ja takvu tetu!!!


Poslednji izmenio Cogswell dana Čet Jun 12, 2008 12:30 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ko vam pomaze u cuvanju djece??? Empty Re: Ko vam pomaze u cuvanju djece???

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu