Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Imena i nadimci

+23
Ivana_Sa
Melanija
marijana
IRENA
Betty Boop
Beba
tanasija
Bojana
Lidija
Emi
Stazi
Jankito
Pokita
maja
lena
Andjela
Ane
Tamara
Mildan
Milica
Veka
Emica07
Dy
27 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Imena i nadimci

Počalji od Dy Čet Nov 01, 2007 11:38 pm

First topic message reminder :

mi smo od pocetka trudnoce pravili spisak imena..i uglavnom se nismo slagali, imali smo totalno razlicite ukuse..

recimo, mm je vise volio neka kraca imena kao Ana(to mu je najljepse ime), Ena, Una, Mia.. a meni se opet svidjala Matea, tara, Kasja...

za djecaka smo se slozili da bude stefan, jer je to krsna slava i mojih i njegovih roditelja, a i svidja nam se..s tim sto je u opticaju bio i Niksa..


e onda sam se ja porodila, nismo se mogli dogovoriti i niotkud pojavila se Anastasija...ustvari on me molio da bude Ana jer je to njemu ime najljepse na svijetu..i onda se kao kompromis pojavila Anastasija..

Medjutim, nju niko ne zove Ana, cak ni tata...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Gost Čet Jan 17, 2008 1:19 am

a moji Haker i Hakerka :smeh:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Dy Čet Jan 17, 2008 1:35 am

ili jos bolje, Soferka i Kamionko...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Imena

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 3:46 am

Kako je Vaše dete dobilo ime?
Da li postoji neka zanimljiva priča zašto je bebac dobio baš takvo ime?
Da li mu nekako tepate?

Mi smo imali spisak od pet imena koja su nam se najviše sviđala a pošto smo znali da će biti devojčica,zajedno smo izabrali da se zove Ivona.
Tepamo joj Ika ili Inka
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 3:51 am

scarlet ovakva tema vec postoji nosi naziv "kako ste se odlucile za ime svog deteta "i nalazi se bas u ovom podforumu razno lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Lidija Pon Jan 28, 2008 8:48 pm

Ja prvo postavila temu,pa tek onda videla
SORRY!!!!
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od tanasija Ned Feb 24, 2008 11:01 pm

ja volim neobicna imena, ali ne izvedenice nego stvarno imena. kad sam 89 dala sestri ime Ida svi su se cudili i sad je jedna od retkih. njoj se svidja i voli svoje ime a sto se mene tice ime joj je bas lepo. volim kratka imena ja sam ana sestra mi je ida a cerka iva. iva je sad jako uobicajeno ime ali mm je jedino na to pristao a moralo je da ima tri slova. ivi je ime dao mm a ja sam bila zaduzena za musko ime, da je bila decak zvala bi se arsenije po dedi mog muza zato sto je rodjena na njegov rodjendan, meni se to ime bas svidja ali posto je devojcica tatino se vazilo. ako budem imala sina zvace se balsa ili vuk, ne znam na sta ce tata da pristane. drugoj devojcici ne znam kako bih dala ime, verovatno opet neko troslovno :igram:
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Gost Uto Feb 26, 2008 1:35 am

ja volim neobicna i neuobicajena imena...
nikolina je dobila ime po mom izboru,htela sam prvo milica tako mi je nezno i milo,ali je svakidasnje ,pa nikolija i u zadnjem momentu ispade nikolina tj promenila sam samo jedno slovo.
nikola je trebao biti nemanja,ali nina ga zvala nika i ostao nikola,po njenoj zelji.

inace moju sestru od tetke dok je tetka bila trudna sa njom sam krstila Tanja i ostala Tanja. Laughing

trece affraid ovo samo kazem... tongue ako bi bilo devojcica zvala bi se Petra po tatinoj zelji,a decak Nemanja. Laughing
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Beba Uto Feb 26, 2008 3:14 am

Nikola je prvo što smo oboje izgovorili kada smo saznali da nosim dečaka. Tako je i ostalo kao što se može primetiti. A što se tiče drugog deteta... Ako bude devojčica, zvaće se Mina, željko je smislio ime za devojčicu još u srednjoj školi, a ja se slažem, sviđa mi se. Ako bude dečak ponovo, ne znamo, premišljamo se, u užem izboru su Igor, Nenad i Danilo. Ali bih ja volela da ima i on imendan kao i Nikola, mada Mina neće imati...
Beba
Beba
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 417
Godina : 39
Lokacija : Pančevo
Datum upisa : 17.10.2007

http://vladisavljevi.webs.com/

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Nadimci

Počalji od Gost Čet Feb 28, 2008 9:49 am

Da li ste imali nadimak u detinjstvu?
Da li ste ga voleli?
Koliko je on uticao na vas,da li ste ga voleli ili mrzeli?
Sećate li se nadimaka vaših prijatelja?
Da li su/ste ih zadržali do danas?
Da li vase dete ima vec nadimak ili ste se trudili da mu date ime od kojeg nemoze da se napravi isti?
Da li smatrate da je nadimak slicno kao ime jedna vrsta identiteta ili ti ip -ija po kome ste bili ili jeste prepoznatljivi i jedinstveni i dan danas?


ja nisam imals neki poseban i prepoznatljiv nadimak,valjda je ime takvo otkud znam uglavnom su me zvali nata,kasnije prozvali rene,a ovde vi rena i uopste se ne ljutim niti mi to smeta.

secam se nekih nadimaka svojih drugara iz osnovne skole recimo jednog decaka su zvali ugalj jer je bio malo tamniji,drugog kupus zbog kose koja je licila na isti,treceg sir jer je bio beo kao isti,onda jednog hitler jer je stalno bio zalizan ko hitler,mengele jednog jer je stalno obozavao na casu tehnickog da eksperimentise i namesta isti.....ma ima ih puno da ih sve ne nabrajam...

mislim da nadimak moze da zameni ime jer je to stvar navike i prenosenja sa jednog na drugog,vremenom ljudi naviknu da vas tako oslovljavaju i hteli to ili ne on postane vas ip ili ti identitet koji moze i nemora da vas prati ceo zivot.

recimo postoje nadimci po boji kose,tenu,ocima...zuba,crni,beli,cora,na temu debljine ili mrsavosti recimo buca i mrsa,onda skracenice od imena,petar-pera,milos-misa,ali i oni saljivi koji od obicne sale prerastu u nadimke po kojima vas posle svi znaju i dozivaju.

moja nina je samu sebe kao malu prozvala nona i tako su je maltene svi jedno vreme zvali,neki i dan danas iz navike,onda nina,tata je zove nole,noki...
nikola je uglavnom nidza ili nika...
i nekim osobama oko nas nina je u pokusaju da izgovori njihovo ime dala nadimak po kojem neke i dan danas zovu,recimo dalibor-bua,milan-mima,sofija-sosa,ceca-cecko....
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Gost Čet Feb 28, 2008 12:08 pm

Ja sam od malena za moje roditelje, porodicu i prijatelje bila Minja. Kad sam krenula u skolu drustvo me je zvalo Mika, Mica... Na faksu su me zvali Mici a jedan jako drag drug me i dalje zove Milicanstvena. Sada sam Mili jer je ljudima tesko da izgovore Milica i izgovaraju ga sa pogresnim akcentom. Mili je cesto englesko ime pa je svima lakse.
Sofiyu svi zovemo po imenu i retki su oni sto je pozovu Sofi. Ja joj najcesce tepam i zovem je Mici, misu, misicu, buco, bucko, mazo, mazice, mazuljko al joj ime ne skracujem... Ne smeta mi kad neko drugi to radi al ja to ne cinim.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od tanasija Čet Feb 28, 2008 12:10 pm

mene su kao malu u naselju svi zvali ance, u osnovnoj anci, u srednjoj pop po devojackom prezimenu.i dan danas me neki zovu pop ali retko, vecina me zove ana. nije mi problem kad me zovu po nadimku ljudi koje poznajem, prijatelji, porodica ali od kad radim dolaze korisnici koji sebi daju za pravo da se na taj nacin intimiziraju sa mnom, to mi uzasno smeta. desava mi se da nekom skrenem paznju da nismo dovoljno bliski da bi me zvao po nadimku.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Veka Pet Feb 29, 2008 4:11 am

Meni je tata dao nadimak Pecko, Peci, mama me zove uglavnom Vesna, a kad ga skrtai to je Veka, u srednjoj su me zvali Veki, Sasa me prozvao Vekica.
A Danicu sam dok je bila mala zvala Cici-mici, mika, mica, coka, maza, a bas nadimak je Dana ili Danka, kao manju sam je bas cesto zvala Dana, sad je sve cesce zovem Danica, verovatno jer i ona sebe tako sad oslovljava. Cesto je bliski nam ljudi zovu i Daca...Meni je iskreno najlepse njeno ime mada ne prezam ni od tih izvedenica od njenog imena....A sada je ona mamina ljubica i mamina sreckica i tako je cesto i zovem.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Andjela Pet Feb 29, 2008 9:18 am

Ja nikada nisam imala nikakav nadimak,a sto se tice djece Djordje ima nadimak Djole(kako nemastovito Laughing )a Andjelu ponekad zovemo Andja ili Ada posto je Djordje zove tako jer ne zna jos da izgovori Andjela!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Milica Ned Mar 09, 2008 4:19 am

Meni je uvek smetalo ako me neko oslovi sa Milka..ludela sam od pomisli da ih asociram na neku kravu. Malo me ljubi zove Mico...Otac, majka i muz me zovu Miko..i tako me i rodbina zove..Svekrva me zove Mikalice..bas lepo. a ja Nataliji i svi mi tepamo Nana, Nata...Dada
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Betty Boop Ned Mar 09, 2008 5:35 am

Ja sam kao dete svima bila Sanja...u srednjoj školi mi drugarica dade nadimak Saka, ona me i dalje tako zove. Ujakov klinac kad je bio godinu dana nije znao da izgovori S pa sam od tada za sve njih Njanja, tako me i sada zove muž i mnogi bliski prijatelji, kao i većina rodbine. A i deci s kojom smo sad okruženi je lakše da me tako zovu.

Volim kratka imena, jer me upravo to nerviralo što prelepa muška imena budu unakarađena nadimcima...Đorđe je uglavnom Đoka, Petar je Pera i sl.

Vuka samo Endži i Goga zovu Vule, ne smeta mi, ali ipak mi se više sviđa Vuk, pa mu ne dajem nadimak iskombinovan iz imena. Raša mu u zavisnosti od trenutnog Vukovog raspoloženja tepa Mazuljko ili Pizduljko, a ja i Raša ga od rođenja često zovemo Mića...

Raša je ustvari Radovan, ali ga svi mi zovemo samo po nadimku, i on se sam uvek po nadimku predstavlja, a u Žitorađi ga zovu Raka (fuj)...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Dy Sre Apr 02, 2008 9:59 pm

mene zovu dy ili diksi..
anastasiju zovu svi stasija...
ona samu sebe zove ana, i betty sa foruma je zove ana!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od IRENA Pet Apr 11, 2008 11:48 am

mene su kao malu zvali Šilo jer me je svuda bilo deda Conko a glavni nadimak je bio Iki od Irena tako me i dan dana zovu
Ja sam sina od kad je prohodo zvala ĐiĐi tako ga i dan dana zovem ostali ga zovu Žeki i Žeks a ivonu zovem cici i Debelica a svi je zovu Mona nikad je niko nije nazvao Ivona Mona je postala zato što Željko nijeznao da izgovori Ivona nego je zvao Mona i tako i ostade Mona  Smile
Žeki Monu često zove Debelica čuo od mene !
Mislim da je nadimak isto što i ime ja imam dve sestre starije, srednju zovem Keka i nikad je nisam nazvala Renata sem kad sam ljuta Smile a nadimak je dobila isto ko Ivona-Mona tako i moja najstarija sestra nije znala da kaže seka nego Keka
IRENA
IRENA
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 68
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od marijana Pet Apr 11, 2008 11:52 am

Meni je pravo ime Marijana,a nadimak Maja i vecina me zna kao Maju,Saa nema nadimak,a Jovana Joca.Jocka
marijana
marijana
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 92
Godina : 45
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Melanija Sub Maj 31, 2008 10:57 am

sonji sam ja dala ime,a sinisi moj muz jer je voleo sinisu mihajlovica,a i slagalo se sa sonja.. i onda kad se rodio mihajlo dobio je ime pogadjate vec po prezimenu poznatog fudbalera.mozda malo neobicno i smesno,ali ispade dobro i sad nemogu ni zamisliti da mi se deca drugacije zovu...
sonju svi zovu tako-nema nadimak
sinisi tepamo sile
a mihajlu mika
Melanija
Melanija
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 58
Godina : 44
Datum upisa : 30.05.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Ivana_Sa Čet Sep 11, 2008 3:29 am

Mene zovu iva,andjelu zovu buba to joj je nadimak od malena,anabelu-bela,anastasiju sestre su prozvale-stasi i taska pa je tako i mi sad zovemo
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od IvanaPG Čet Sep 11, 2008 3:34 am

andjelu zovu aki
andreu dea jer je ona sebe tako prozvala pa je sad svi zovemo tako a zovu je i roki pogotovo mm
a mihaelu je andjela nazvala nela i svi je sad tako zovemo
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Andjela Čet Sep 11, 2008 9:07 am

Pa vi sva tri imena skratiste:aki,dea,nela...hihihihi....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od IvanaPG Čet Sep 11, 2008 9:37 pm

Smile lakse je kad se mama naljuti onda ne skracuje nego puno ime izgovori... Very Happy
IvanaPG
IvanaPG
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 367
Godina : 40
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od anja&milena Sub Sep 13, 2008 12:26 am

Mi za Anju imamo brdo sasavih nadimaka.
Njusak,Njanja,Bubica,Cupko,Pufnica...
Neko vreme je mm zvao tatin stecak.To je onaj kamen koji Obeliks nosi,tako nosi i on nju i odatle to...
anja&milena
anja&milena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 37
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 29.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Tammy Sub Jan 31, 2009 5:39 am

mm i ja smo za prvu bebu imali oboje neke predloge koje smo stavili na papir i kako se blizilo vreme porodjaja, "knjiga je spala na dva slova", Stasa i Jana. Onda smo se dogovorili da verovatno kad budemo uzeli bebu u narucje da cemo odmah znati koje ce ime ici uz nju. Tako je ostala Stasa, a za drugo dete, sina, za divno cudo suprug iako je Crnogorac nije imao nikakav predlog i meni je prepustio odabir imena. Tako smo dobii malog Luku. Sto se tice nadimaka, nemaju ih jer su im imena kratka, ali kad im tepamo, nju zovemo Stasko a njega Lule. Prezime nam je dugacko, Krivokapic, pa smo se od pocetka slozili oko jedne stvari, a to je da imena budu kratka. Wink
Tammy
Tammy
Novi član
Novi član

Broj poruka : 39
Godina : 54
Lokacija : Bar
Datum upisa : 29.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci - Page 2 Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu