Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Imena i nadimci

+23
Ivana_Sa
Melanija
marijana
IRENA
Betty Boop
Beba
tanasija
Bojana
Lidija
Emi
Stazi
Jankito
Pokita
maja
lena
Andjela
Ane
Tamara
Mildan
Milica
Veka
Emica07
Dy
27 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Imena i nadimci Empty Imena i nadimci

Počalji od Dy Čet Nov 01, 2007 11:38 pm

mi smo od pocetka trudnoce pravili spisak imena..i uglavnom se nismo slagali, imali smo totalno razlicite ukuse..

recimo, mm je vise volio neka kraca imena kao Ana(to mu je najljepse ime), Ena, Una, Mia.. a meni se opet svidjala Matea, tara, Kasja...

za djecaka smo se slozili da bude stefan, jer je to krsna slava i mojih i njegovih roditelja, a i svidja nam se..s tim sto je u opticaju bio i Niksa..


e onda sam se ja porodila, nismo se mogli dogovoriti i niotkud pojavila se Anastasija...ustvari on me molio da bude Ana jer je to njemu ime najljepse na svijetu..i onda se kao kompromis pojavila Anastasija..

Medjutim, nju niko ne zove Ana, cak ni tata...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Emica07 Čet Nov 01, 2007 11:49 pm

E ovako ja sam lav u horoskopu i nikako nisam sebi mogla da dozvolim da sama odlucim o imenu niti sam to dopustala muzu. Mi smo jednoglasno napisali 5 muskih i 5 zenskih imena pozvali kumove na dogovor. Oni prvo nisu pristali da odlucuju o tome ali sam ja insistirala i izabrali po jedno.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Veka Čet Nov 01, 2007 11:58 pm

Mi smo je devet meseci zvali Kacuncica, a odlucili se bili sa decaka Vukasin i za devojcicu Stasha, sve dok se nije rodila, a onda mi ime Stasha nije islo uz nju,a drugo nismo imali,pa smo prepustili kumu da predlozi imena, on predlozio 10 (Ana, Vanja, Milena, Nada, Aleksandra, Jovana, Zorana, Olivera, Jana i Danica) mi sistemom eliminacije dosli do Vanja i Danica i onda prepustili kumu da on odaberejer se meni svidjalo Danica, Sasi Vanja, znaci bilo pola- pola, i onda kum odlucio uz veliku muku da bude Danica.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Gost Pet Nov 02, 2007 12:11 am

ja sam do zadnjeg dana mislila da ce se zvati milica.
onda sam shvatila da je ime obicno i uobicajeno,a inace volim neobicna imena pa sam pocela da se predomisljam i imala u opticaju nekoliko imena:
nikolina,nikolija,antonija,katarina,anita,zamalo da bude nikolija to mi je bas lepo ime al eto u poslednjem trenutku odlucih se za nikolina.
uglavnom je svi zovu nina.
za nikolu sam htela da se zove nemanja,zato sto u principu nevolim imena tipa aleksandar,aleksandra,miroslav,miroslava,ali nina ga je jos dok je bio u stomaku zvala nika posto sam nju pitala koje ime joj se vise svidja,tako da je ostao nikola/nika.
mm se nije mesao i prepustio meni da odlucim,predlozio je par imena koja se meni u startu nisu svidjala,pa sam sama donela odluku,a on se slozio ,ja ga radjam i moje je da mu dam ime.
kumovi se takodje nista nisu pitali i kod nas taj obicaj polako zastareva.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Milica Pet Nov 02, 2007 6:02 am

Ja sam trudnocu vodila u ordinaciji Natal, kad god sam isla da je vidim pricali smo da idemo da vidimo Natuljicu, i osta ona Natuljica-Natalija
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Mildan Sub Nov 03, 2007 5:06 am

Prvom detetu je mm dao ime, po svojoj bakici, koju je mnogo voleo, a drugom detetu sam ja dala ime koje mi se svidelo.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Gost Ned Nov 04, 2007 2:04 am

Nama je trebalo internacionalno ime da dobro zvuci i ovde i u Srbiji. Ja nisam htela da ode kod nane i dede a da deca tamo ne znaju da joj igovore ime. Sofija je ime koje sam ja odavno volela a i znacenje mi se dopalo- grcka rec za mudrost. Pre nekoliko godina sam drugarici poklonila macu koju sam krstila Sofija. Ime sam Benu predlozila i odmah mu se dopalo pa smo ime za devojcicu imali jos od treceg meseca trudnoce.
Za decaka smo se malo mucili i ime odabrali neposredno pred porodjaj al necu da kazem koje posto ni za devojcicu nismo nikome rekli a za decaka cuvamo ako sledece bude musko! :zurka1:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Tamara Ned Nov 04, 2007 12:07 pm

Kod nas bio dogovor-ako bude zensko biram ja, a ako bude musko bira mm.
Meni se ime Anja oduvek svidjalo, tako da ja nisam imala dilemu oko imena. A da je bilo musko zvao bi se Ognjen.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Ane Ned Nov 04, 2007 12:16 pm

kad sam saznala da sam trudna (posto je bilo nakon dugih osam godina) rekla sam da ako bude musko zvace se Nikola, jer imamo kucnu slavu letnju Sv.Nikola.

A ako je zensko razmisljala sam o Anja, Sofija, Katarina, Jana, Dejana.

I bi Nikola. Smile
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Andjela Čet Nov 08, 2007 3:26 am

Kod prvog djeteta ime je birao od mm brat ali pod uslovom da se i meni svidi tako da mi je rekao da biram izmedju Andjela i Anabela i meni je Andjela bilo nekako ljepse,a da je bio djecak zvao bi se Andrej.A kod drugog djeteta zenska varijanta je bila Tara i to mi je prelijepooo ime a ipak je bio djecak za kojeg mm naravno nije stigao izabrati ime(malo li je 9mjeseci) pa kad je moj tata dosao u porodiliste predlozio je ime Djordje posto sam rodila 3 dana poslije Djurdjevdana na Markov dan.Ime Marko nije dolazilo u obzir jer je moja jetrva bila trudna kad i ja i vec je prije rezervisala to ime a porodila se dan poslije mene 9. maja.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Gost Čet Nov 08, 2007 7:13 am

znaci tvoj sincic i ja smo rodjeni istog datuma 8.maja.
e nek je ziv i zdrav,moj majski covek.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Andjela Čet Nov 08, 2007 7:33 am

Hvala renata, da moj Djole je rodjen 8.maja,mamin mali bik!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od lena Čet Nov 08, 2007 10:53 am

Jos kao devojcica sam mastala da cu imti sina koji ce se zvati Andrej,tako da se o imenu nije uopste razmatralo.Sad nosim devojcicu i tata ce joj dati ime po njegovoj zelji-posteno.
lena
lena
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 81
Godina : 48
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 28.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od maja Čet Nov 08, 2007 12:31 pm

Tamara ::Kod nas bio dogovor-ako bude zensko biram ja, a ako bude musko bira mm..

Ista situacija je bila i kod nas..Mateji je tata dao ime dok smo jos mastali o deci. A za ime devojcice sam ja bia zaduzena...zvala bi se (i zvace se ako drugo bude zensko) Tea.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Pokita Čet Nov 22, 2007 11:55 am

Jos kada sam bila mala i gledala crtani film "Anastasija" strasno mi se dopalo ime i rekla sam sebi ako budem imala cerku bice Anastasija i tako je i bilo.
Prvo, pa cerka!
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Jankito Čet Nov 22, 2007 12:33 pm

Kod nas je bila opcija ako bude musko,zvace se Djordje po mome tati,a za zensko ja htela Masa,a mm Sara i bi Jana,jedino smo se oko tog imena zajedno slozili.Ja sam imala jednog malog secerka koja je dolazila u video klub i zvala se Jana i koja je bila uvek u centru paznje zbog svoje "mirne" naravi,tako da nam je ime Jana doslo i po tom medenjaku od deteta.
Jankito
Jankito
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 428
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Stazi Sre Nov 28, 2007 3:58 am

Kod prvog deteta smo se moj muz i ja slozili odmah, oboje smo jos od detinjstva voleli ime Viktorija. Medjutim ja nisam znala sta cekam do porodjaja a musko ime nismo imali ni kada sam usla u bolnicu. Hvala Bogu bila je devojcica.

Ime drugom detetu je dala Viktorija. Mi smo se sve nesto premisljali, smisljali i nikako da sislimo ili da se dogovorimo. I jednog dana ja kuvam,muz nije bio kuci, dodje Viktorija do mene i gura svog medu u kolicima i kaze:" mama, znas kako ce se zvati beba?", pitam ja :kako?, Kaze ona:"Anastazija". Odakle joj to ime ne znam, mi ga nismo spominjali. Kada sam ispricala muzu, odlucili smo da bude Anastazija.I tako je i bilo. Ovaj put smo znali da ce biti devojcica, a musko cak ni za svaki slucaj ponovo nismo imali.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Emi Sre Nov 28, 2007 10:25 am

Milena mi se svidjalo jos kad sam bila srednoskolka.
Ostala sam trudna i to se nije promenilo.
I eto rodila se nasa mala Milena.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Lidija Pon Dec 10, 2007 3:45 am

Pošto smo znali da ćemo imati devojčicu,napravila sam spisak sa imenima koja mi se sviđaju i onda selekcijom sa mm smo izabrali jedno ime(mada je to ime bilo malo više po njegovoj želji)
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Bojana Pon Dec 10, 2007 4:40 am

Mi smo pravili spisak 10 muskih i 10 zenskih imena i sve prijatelje babe dede rodjake zvali smo da glasaju a princip glasanja je bio kao na evroviziji.Na kraju to smo skroz zanemarili i Mateja prvih 15 dana nije imao ime jer nismo mogli da se usaglasimo,u opticaju su bila i imena danilo,uros,aleksa,.Na kraju sam ja uzela onaj papir sto se nosi u opstinu i na brzinu nazvrljala ime MATEJA...
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Emi Ned Jan 13, 2008 11:09 am

Imena su dio nas i uvijek uz nas, stoga ne žurite s odabirom i donošenjem odluke. Ako ste u iščekivanju prinove, a još se niste odlučili za ime, ne brinite – nakon što se dijete rodi, imate zakonski rok od dva mjeseca da svom potomku date ime!
Pravila naravno nema, ali ipak se pri odabiru imena za vašeg mališana pokušajte držati nekih odrednica. I naravno, usuglasite se s partnerom! To je i jedna od bitnijih komponenti u odlučivanju imena za vašeg potomka. Iako usuglašavanje može potrajati (što znam i iz osobnog iskustva), sigurno ćete se složiti da je važno da ime djeteta kod niti jednog roditelja ne izaziva averziju i ne budi neugodne uspomene na osobe iz prošlosti. Koliko god vam partnerovi argumenti protiv vama omiljenog imena zvučali možda šašavo, stavite se u njegovu poziciju. Nitko ne želi da mu se dijete zove onako kako mu se nimalo ne sviđa.
Pokušajte oboje sastaviti liste pa svaki dan križati jedno ime dok ne dođete do onog pravog ili sami dogovorite neki kompromis.
Pokušajte se pridržavati i sljedećih uputstava:

  1. Izbjegavajte neugodne inicijale (npr. P.M.).
  2. Pokušajte da zbog lakšeg izgovora zadnje slovo imena nije i prvo slovo prezimena.
  3. Trudite se da ime i prezime dobro i melodično zvuče zajedno (npr. kratko ime i dugo prezime ili obratno).
  4. Suzdržite se od zanimljivih poštapalica (npr. Ban Ana – bit će slatko nekoliko minuta, no vaše dijete će slušati šale na svoj račun cijeloga života).
  5. Ne dozvolite da vam okolina nameće ime bliskog rođaka – vaše dijete, vaša odluka.
  6. Pripazite na moguće nadimke (znam da se od svega može napraviti zločesti nadimak, ali djeca znaju biti okrutna, pa zašto im olakšavati).

Unikatna imena: Svatko bi trebao odlučiti za sebe, bi li želio da mu je dijete petnaesti Ivan u razredu ili jedini Baltazar!
Blizanci: Roditelji blizanaca ponekad svoju djecu smatraju jednom osobom u dva tijela, pa često i biraju imena koja su slična, rimuju se ili počinju istim slovom. Ako su djeca različitih spolova, često im se daju ista imena (Nino i Nina, Ivan i Ivana). Razmislite dobro žele li vaša djeca u budućnosti biti svatko svoja osoba ili da ih neizbježno ljudi zamjenjuju i smatraju skoro pa istom osobom (npr. ako su jednojajčani i zovu se Tino i Dino).
http://parenting.ivillage.com/namefinder
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Stazi Čet Jan 17, 2008 12:35 am

Šampion u davanju čudnih imena bio je pokojni Frenk Zapa čija se deca
zovu Mun Junit, Dvizil, Ahmed Emuka Rodan i Diva Mafin.

Kćerka Krisa Martina, pevača benda „Coldplay“, i glumice Gvinet Paltrou
se zove Jabuka, a ona je još i dobro prošla budući da se kćerka
pevačice Erike Badu zove Puma, a ljubimica Boba Geldofa - Fifi
Triksibele! Aleks Džejms, nekadašnji gitarista benda „Blur“, sinu je
dao nimalo pretenciozno ime Džeronimo, a pevač grupe „Korn“ je svog
naslednika nazvao Pirat.

A zamislite tek kako se osećaju deca režisera Roberta Rodrigeza koja se
zovu Raketa, Pobunjenik i Trkač?! Sinovi Sleša, nekadašnjeg gitariste
benda „Guns ‘n’ Roses“, zovu se Keš i London, a kćerke Demi Mur i Brusa
Vilisa su sigurno bile predmet zafrkavanja u školi jer se zovu Talula
Bel, Rumer i Skaut.

Deca glumca Foresta Vitakera ponosno nose imena Okean i Istina, a
pevačica Toni Brekston je očigledno fascinirana imenima modnih marki,
budući da joj se sinovi zovu Denim i Dizel.

Glumac Džejson Li je otišao i korak dalje, pa je sinu dao neverovatno
ime Pilot Inspektor... Kontroverzni Majkl Džekson je sinove pompezno
nazvao Princ Majkl i Princ Majkl Drugi, a glumica Suzan Sosamon je svom
detetu dala ime Audio Nauka!

Poznati kuvar Džejmi Oliver nije imao baš mnogo obzira kada je birao
imena dece, i njegove kćerke će morati da se izbore sa imenima Popi
Hani, Diksi Dot i Diksi Bu. Sin Silvestera Stalonea se zove Sejdž
Munblad, kćerka Bono Voksa, pevača grupe U2, Memfis Iv... Lista
bizarnih imena je skoro beskonačna, a to je i prava mera za glupost
nadobudnih roditelja.
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Gost Čet Jan 17, 2008 12:59 am

da bas ima ludih i smesnih imena,stvarno nerazumem koliko god da je poznat ili bogat i da voli nesto kako mgu da daju svojoj deci ime dizel,pilot,ili tome slicno.
ovo ko kad je kod nas bila popularna serija kasandra,pa su svi davali takvo ime zenskoj deci,serija prodje,a ime detetu ostaje.strasno nikada ne bih osudila na dete tako necim da se stidi svog imena i potpisa .


Beograd -- Svaki punoletan građanin koji nije zadovoljan svojim imenom ima pravo i da ga promeni.

Sagovornik B92 Miloš Milošević smatra da ima dosta klasično ime, koje je skoro isto kao i prezime. Iako poslednjih godina postoji trend davanja muških imena po srpskim vladarima, Miloš je sve bliži ideji da svoje promeni.

"Pa, s obzirom da imam poseban stav prema Grčkoj i Vizantijskoj kulturi, voleo bih da to bude definitivno jedno ime iz njihove kulture poput recimo Konstantin, Mihailo, Gavrilo, Rafailo na primer", kaže Miloš.

U opštini Savski venac kažu da su imena poput Zorana, Dragana, Jugoslava ili Gordane, Biljane i Ljiljane, danas vrlo retka. Zamenjena su vrlo simboličnim imenima poput Vodan, Oprolećovana, Iskra, Željena. U istoriju su otišle Mašinke, Petoletke, Staljinke.

"Neobična imena se više javljaju kod zahteva za promenu imena i to zaista nekad bude skoro smešno. Mi smo imali zahtev recimo od jednog mladića od nekih 27-28 godina koji je teško i sam mogao da izgovori kako bi želeo da se zove - Ointagru unatran", kaže Gordana Milanović iz opštine Savski venac.

Imena za koje se proceni da degradiraju ličnost, opština ima pravo da ne prihvati. Kod imena nacionalnih manjina nema prava da sugeriše, već budu upisana prema zahtevu roditelja.

"Kod Roma devojčice često dobijaju imena po junakinjama španskih serija, pa je puno Kasandri, Ljovisni, Esmeraldi, a za dečake je veoma popularno ime Elvis, kao i Sandokan, Maradona. Imamo čak Klintona, a zahtev za tim imenom nismo odbili iako je bio u sred bombardovanja", kaže Milanovićeva.

Roditelji često žele da im dete ima jedinstveno ime. Promena imena nije nemoguća, pa tako jedna nezadovoljna Ljubica vrlo lako postane Ester.


Poslednji izmenio dana Čet Jan 17, 2008 1:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Gost Čet Jan 17, 2008 1:06 am

Zmirko, Jasar, Fartel, Geler,
A ja imam prijateljicu koja se preziva Shipka...mislim sve bi to bilo kolko tolko normalno da se ona ne zove gvozdena.
Cuo sam da su roditelji hteli cerki da daju ime Smrtna, ali maticar nije dozvolio.
Ja sam cuo za dvoje narkomana koji su cerkicama dali imena Heroina i Kokaina

Traktorka Imena i nadimci Icon_biggrin
Staljinka Imena i nadimci Icon_lol
Masinka Imena i nadimci Icon_lol
Zumbul Imena i nadimci Icon_lol
Vaza Imena i nadimci Icon_lol


ovo su primeri koje nadjoh,moate priznati strasno!!!!!!!!!!!


Poslednji izmenio dana Čet Jan 17, 2008 1:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Dy Čet Jan 17, 2008 1:16 am

onda bi se stasi trebala zvati Kompjuterka..hihihihi..moram se malo namsijati..a to gore je strasno!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Imena i nadimci Empty Re: Imena i nadimci

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu