Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Drugo, trece....dete

+17
Ivana
Lidija
Beba
Stazi
milenica_89
Tamara
Endzi
Andjela
Mildan
ZZ
Milica
daniela
maja31
Miloseva_mama
Emi
Mima
Veka
21 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 10:16 am

meni se jako dopada milicin predlog za bebi gnezdo,ba ekstra i super stvar mada to nisam videla da ima kod nas.
mozda milica bude toliko dobra pa nam ga pozajmi za trecu bebu cutim :igram: :haha:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 10:54 am

Naravno Rene! U stvari sto da pozajmljujem- kupicu vam novi, ionako sam ga i ja za manje pare nego sto inace kosta uzela! Ajde cim javis da je na putu ja pakujem stvari! :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 11:08 am

Potpisujem i baby gym i kengura! Kengura ponekad i po kuci koristim kad mi ne da da spremim veceru! A da ne pricam o setnjama u prirodi gde ne mogu kolica...
Da dodam jos i sve sto svira, peva, prica, vibrira, svetli! Fascinirana je svim sto reaguje na njen dodir!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 11:21 am

hvala milice divna si :volim:
smiluj se na mene sa troje dece,to bebi gnezdo bi mu/joj super doslo da ne moram da ga /je nosam,bar cu eto biti obezbedjena sa svim sto ce mi znaciti i sto nema kod nas. Very Happy
mogle bi da se dogovorite pa sve grupno da dodjete na babine. :haha:
hihihi eto mi vec sve isplanirale jos samo da se darko vrati i stavi tacku na I.
i da zurka pocne...... :zurka1:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 11:38 am

Moze Rene al gde ces da nas smestis za te babine? Ima na forumu preko 100 clanica, pa jos kad klince dovedemo HMM
Evo ja ti javno obecavam da od mene dobijas gnezdo za "povojnicu" (ili babine kako ti rece)
Ajde sad Darka u masinu, ako ni zbog cega a ono zato sto si nama na forumu obecala da ce biti bebe! :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 11:44 am

Cogswell ::Moze Rene al gde ces da nas smestis za te babine? Ima na forumu preko 100 clanica, pa jos kad klince dovedemo HMM

pa dobro dolazite u manjim grupicama,isprimacu vas sve valjda za par meseci Shocked Very Happy affraid

Evo ja ti javno obecavam da od mene dobijas gnezdo za "povojnicu" (ili babine kako ti rece)

e luda si,ali hvala ti evo unapred u svakom slucaju,bice nam to najlepsi poklon :stidljivko: :iznenadjen:


Cogswell ::Ajde sad Darka u masinu, ako ni zbog cega a ono zato sto si nama na forumu obecala da ce biti bebe!

nisam ja jos nista milice obecala,samo sam vam rekla tajnu darkovu zelju koja ce jedno veliko MOZDA biti ostvarena.
svakako ce te saznati medju prvima. Wink
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Veka Čet Feb 21, 2008 11:46 am

Renata ::
nisam ja jos nista milice obecala,samo sam vam rekla tajnu darkovu zelju koja ce jedno veliko MOZDA biti ostvarena.
svakako ce te saznati medju prvima. Wink

E nemoj sad da se izvlacis, lepo si rekla da ce biti... afro
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 11:49 am

nisam rekla da ce biti rekla sam MOZDAAAAAAAAAAAAA Laughing
ati kad se vec javljas sta nudis za babine???? :lud:
mozda nam se i isplati jer nemoramo nista kupovati,ovo sto imamo i ono sto vi donesete,sta ces vise... :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 11:50 am

Jel da da se izvlaci Veko! Ma ne moze tako- ili beba ili nista! :udri:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 11:53 am

sve za gnezdo :igram: ....
hihihi salim se pa morace beba ili nista necete valjda meni poklanjati gnezda ,zvecke,odelca.
joj zene stvarno bi volela jako ,ali teska preteska odluka!!!!!!!!!
videcete jjednog dana o cemu vam pricam,sve je lako kad je drugi u pitanju,evo ja bi volela da milica ima petoro dece,a veka bi mogla da se baci na drugo....aj sad da vas vidim... lol!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:00 pm

I ti i mm da se pod ruku uhvatite pa da skocite u bunar!:lud: I on blesav mi veceras predlagao sad odmah jos jedno dete a na moje gde cemo da ga smestimo reko ssssss i stavio prst na usta!
Moze Milica da ih ima ako neko drugi za nju radi, zaradjuje ili barem radja- klon recimo! Ovako ne dolazi u obzir! Sa tih petoro bicu trudna non-stop barem do 30-e! Troje je dovoljno jer znas da ce bar jednom da stane- sa 5-oro cini mi se sve ide u krug do 50-e!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:05 pm

to mm i tm treba da se uhvate pod ruku oboje ih drma muski klimaks ili koji im je vec djavo :ups:
salim se milice za petoro dosta ti za pocetak dvoje,ajde sad pravac na bena i plan sprovedite u delo.
idem da promuvam neki adekvatan poklon za vase babine po netu,ko li ce pre okod koga stici i ko ce pre biti trudan.... :lud:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:11 pm

Ja necu, ja necu! Uta ta, uta ta! A znas i zasto- i da hocemo ne mozemo! Mislim mozemo do mile volje al nece da se "privati"! Hihihihihi! :haha:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:12 pm

zna to i ben sta mu bi onda.... HMM HMM
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:15 pm

Ma ne znam sta mu bi, non-stop pominje... Sta bi Darku pa predlaze? Isto i sa mojim tako... Al da ne razbijamo mi glavu- verovatno im doslo odnekud i sta god mi da pokusamo logicno objasnjenje ne postoji! :lud:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:17 pm

ma da ,ali ja nemam to sto ti koristis kao zastitiu,pa on mze kad hoce tj kad se dogovorimo,a ben nemoze i da hoce i da se dogovorite,zato i pitam. :lud:

pegovori su u toku uskoro cemo saznati koji je i kod tebe i kod mene konacan rezultat. :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Veka Čet Feb 21, 2008 12:23 pm

Mi jos ni ne pomisljamo iako nista ne koristimo...ali ovo vec ispade iz teme....selim ja ovo....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:31 pm

Rene Veka nas preselila!
Ajde Veko postavi i na startu zvanicno pitanje da znaju mame sta da pisu... Da ne citaju kako se Rene i ja privatno dogovaramo o prosirenju porodice :haha:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:31 pm

pametno veki.....sto preseli ovo.
kako bre ne mislis pocni da mislis Very Happy
od suta ovde iznosimo razloge za i protiv drugog/treceg deteta,raspredamo o muzevim ludim idejama i ugovaramo babine Wink
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 21, 2008 12:33 pm

pa sa ce zena vidi da stvare odose daleko od teme mame preporuciuju,mada i ima neke veze,ja vama preporucujem drugo dete,a ako veka ne stavi ja cu staviti sutra start iste,sad nemogu...dosta za danas o tome,sanjacu bebe :dudica:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Mima Čet Feb 21, 2008 11:16 pm

ajde renata zovi muza da brzo dodje i nek se baci na posao :igram:
avatar
Mima
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 1092
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 09.02.2008

http://www.myspace.com/milanamaja

Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Emi Pet Feb 22, 2008 10:22 am

i hocu tri Smile
al prvo ide drugo......prvo da poraste ovo prvo lol!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Pet Feb 22, 2008 12:20 pm

ti barimas neke razloge,a na sta ja da se vadim...samo da ovo dvoje podju u skolu... lol! pale scratch
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Ned Feb 24, 2008 9:51 pm

nista ne bi od treceg deteta.... :placem: predomislili smo se... Laughing bar za sada,i darko se hvala bogu dozvao pameti.
naime vecrekoh u nekoj od tema da smo juce kod kumova videli blizance ,slatki su,ma preslatki,ali kad pocese da se pakuju,lele affraid ,dupla kolica,hrana,torbe sa presvlakom,cebencad.....ko da su krenuli negde na nedelju dana i jos plus imaju malu od 4 godine kao nina.
jeste lepo imati puno dece,lepo je videti veliku porodicu,ali sto i sama njihova mama kaze pretesko je......sa troje. No Embarassed
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Gost Čet Feb 28, 2008 10:45 am

Idealna razlika izmedju dece
Želite još jedno dete, ali brinete kako će vaše starije dete da prihvati dolazak prinove. Kada je najbolje vreme za “novu” bebu?
Da li postoji idealna razlika koju treba napraviti između rođenja dva deteta? Na jednoj strani je mišljenje da veća razlika manje remeti porodični život, a i troškove je lakše raspodeliti na veći broj godina. Na drugoj je uverenje da će, ukoliko je manja razlika između dece, među njima da bude prisniji odnos. A život nam pokazuje da za starije mame velika razlika nije preporučljiva opcija, dok za mnoge od nas - mala “nezgoda” ne ostavlja mnogo prostora da biramo! Kakav će efekat imati dolazak “nove” bebe kada je u pitanju prvo dete, i kako razlika u godinama utiče na njegov mentalni razvoj? Koja je idealna razlika između rođenja mališana, i koje su prednosti i mane....
JEDNOGODIŠNJAK
Velika prednost male razlike u godinama je ta što će vaše dete od samog starta da ima druga za igranje! Biće vam lakše da odgajate novu bebu, s obzirom da ste nedavno kroz sve to prošli i niste imali vremena da “zaboravite”. Uhvatili ste zalet, znate sve prednosti i mane, što vam pomaže da se lakše organizujete. A kao rezultat toga, imate više vremena da se posvetite starijem detetu. Osim toga, dete u uzrastu od godinu dana još nije postalo svesno svog “jedinstvenog” položaja u porodici, tako da ne postoji velika mogućnost da bude ljubomorno. Međutim, možda će za vas predstavljati teret da se borite sa duplim pelenama i ponovnim neprospavanim noćima. Možda ćete osećati grižu savesti jer nemate dovoljno energije da se u potpunosti posvetite starijem detetu, ili će vam biti žao što mu niste ostavili dovoljno vremena da uživa u vašoj potpunoj pažnji… Kada imate decu između kojih je mala razlika, može vam se desiti da sebe hvatate kako ih neprestano poredite - koje je prvo prohodalo, progovorilo, počelo da koristi nošu...
Šta možete da uradite?
Nemojte previše pažnje da obraćate na kućne poslove, ili potražite pomoć kako biste imali dovoljno energije da se bavite decom. Kada je u pitanju jednogodišnjak, ne možete biti sasvim sigurni da li ste za njega odvojili baš dovoljno vremena. Zato se potrudite da mu posvećujete što više pažnje. Svojim postupcima mu stavite do znanja da još uvek zauzima specijalno mesto u vašem životu, tako što ćete da provodite određeno vreme potpuno sami. Izbegavajte poređenja, jer time možete podstaći nesigurnost kod deta

DVE DO TRI GODINE
Istraživanja su pokazala da najveći rivalitet među braćom postoji kada je između njih razlika - dve godine. U uzrastu od dve godine, dete se nalazi na veoma važnoj prekretnici u razvoju. Upravo je počelo da se osamostaljuje i da formira svest o sebi, kada se odjednom pojavljuje nova figura koja preti da ukrade njegovu poziciju i svu pažnju koja je samo njemu pripadala. To može ozbiljno da uzdrma njegovo samopouzdanje. Može se desiti i da dvogodišnje dete počne regresivno da se ponaša kada mlađi brat ili sestra dođu na svet. U tom slučaju će tražiti da se prema njemu odnosite kao prema bebi-npr.da nosi pelene (koje je već prevazišlo), ili da pije iz flašice iako je odavno počelo da upotrebljava šolju. Međutim, dve do tri godine je još uvek dovoljno mala razlika da vaša deca postanu savršen par za igru i druženje do kraja života. Dolazak nove bebe na svet za prvo dete može da predstavlja novinu koja će da stimuliše njegov razvoj. Uostalom, nakon dve ipo godine, dete je dovoljno veliko da može pomalo i da pomaže oko bebe - da donese pelenu, ili da praveći grimase zabavlja malog brata ili sestru.

Šta možete da uradite?
Ohrabrite starije dete da pomaže oko bebe, kako se ne bi osećalo zapostavljenim. Ukoliko je nezainteresovano, nemojte da ga terate, možda mu je potrebno malo vremena. Nemojte da organizujete velika “događanja” vezana za dolazak nove bebe. To bi moglo da izazove dodatnu pometnju u “mikrokosmosu” starijeg deteta. Odložite nošu i upis u obdanište za nekoliko meseci.Ohrabrujte mališana umesto da ga opominjete. Ukoliko je pogođen rođenjem bebe, potrudite se da mu nikad ne kažete: “Nemoj to da radiš bebi!”, već: “Beba voli kada je nežno maziš po glavi”. Ili: “Hajde da budemo tihi kao mišići kako se beba ne bi probudila”. Udovoljite detetovom regresivnom ponašanju neko vreme. Dopustite mu da pije iz flašice ili da nosi pelenu ukoliko insistira. Nikako mu nemojte reći: “Prestani da se ponašaš kao beba!” Umesto toga, pohvalite ga kada se ponaša kao veliki dečak. Odvojte deo vremena u toku dana kada ćete da se igrate samo sa njim. Odvedite ga u park, ili mu čitajte priče kad beba spava…


ČETIRI GODINE I VIŠE
Stručnjaci kažu da u uzrastu od četiri godine - dolazak nove bebe na svet ne predstavlja pretnju za samopouzdanje deteta. Ono će morati da se pomiri sa činjenicom da više nije centar roditeljske pažnje, ali mu to u ovom uzrastu neće tako teško pasti, pošto je steklo sigurnost kada su u pitanju ljubav i njegovo mesto u porodici. Zapravo, može se očekivati da će pre biti zadovoljno i ponosno kada dobije brata ili sestru. Duži vremenski period između dva porođaja će omogućiti da se oporavite od neprospavanih noći, tako da ćete novu bebu moći da odgajate sa mnogo više energije. Ali, manje su šanse da će vaša deca biti previše bliska. Postoji generacijska razlika između bebe i deteta koje je staro četiri godine i više. Starije dete će pre imati ulogu starijeg brata ili sestre nego kompanjona za igru. Imaće različite drugove, igraće se drugačijim igračkama i voleće potpuno drugačije stvari.

Šta možete da uradite?
Nemojte od svog starijeg deteta da očekujete previše kada je čuvanje bebe u pitanju. Imajte na umu da je i ono još uvek dete. Ono može da bude od velike pomoći, ali je i njemu potrebno mnogo ljubavi i maženja. Trudite se da ga nagradite tako što ćete mu posvetiti posebnu pažnju, provodeći deo vremena samo sa njim. Mali džeparac i dozvola da bar malo kasnije ode na spavanje - učiniće da se oseća specijalnim i odraslim.

KADA JE NAJBOLJE VREME ZA DRUGO DETE?
Istraživanja pokazuju da je razlika između 15 i 26 meseci idealna. To je vreme koje je dovoljno vašem telu da se oporavi od porođaja, a umanjuje i mogućnost da se beba rodi prevremeno ili sa manjom telesnom težinom. Na kraju, ipak se sve svodi na zaključak da je nemoguće sa sigurnošću predvideti kako će razlika u godinama da utiče na vašu decu. U velikoj meri to zavisi od njihove ličnosti. Zato nemojte previše da mozgate o svemu tome, već radite onako kako vam najviše odgovara.


Kako starijem detetu pomoći da prihvati novost?

  • Recite mu, što je pre moguće, da će dobiti brata ili sestru - kako biste mu dali vremena da se privikne.
  • Pokažite mu slike na kojima je prikazano kako se fetus razvija, dajte mu da oseti kako se beba mrda (neka dodirne vaš stomak).
  • Ukoliko je dete dovoljno veliko, objasnite mu šta se događa u vašem stomaku - da beba raste i da će izaći napolje kad bude spremna.
  • Čitajte mu priče o braći, sestrama i novim bebama.
  • Dajte mu do znanja da će nova beba biti njegova beba, isto kao što je i vaša.
  • Dozvolite mu da bira igračke i garderobu za bebu, i angažujte ga da vam pomogne oko uređenja bebine sobe.
  • Pokažite mu slike iz perioda kada je i ono bilo beba.
  • Ukoliko imate priliku, odvedite ga kod prijatelja koji imaju bebu, kako bi se priviklo na njeno prisustvo.
  • Ustanovite “tatin dan”, kada će mališan da provodi vreme samo sa tatom. To će omogućiti da vreme koje će provesti samo sa ocem, dok vi budete u bolnici ili dok ste zauzeti oko bebe - ne doživi kao nešto “nelagodno”.

avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Drugo, trece....dete Empty Re: Drugo, trece....dete

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu