Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Euforija uoci rodjendana

5 posters

Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Euforija uoci rodjendana

Počalji od Gost Ned Jan 27, 2008 9:46 am

poznajem vecinu roditelja koji od rodjendana svoje dece prave "narodno veselje" ne vodeci racuna o zeljama i potrebama namenjenim za uzrast svog malisana jer o potrebama i misljenjima prijatelja,rodbine.
mislim da je to prvo totalno neposteno,prema detetu jer znamo kakva su deca pogotovo manja kad je veci krug ljudi u njihovom okruzenju,glasna muzika,itd,drugo sebicno od strane tih roditelja jer mala deca ne shvataju bas najbolje rec rodjendan i oni treba tog dana da osete da su vazni ,da uzivaju,da mu se maksimalno posvete,a ne da trckaju oko zvanica i raspituju se da li je "zurka "uspela .
da li vi rodjendane vase dece slavite u kucnoj atmosferi i naravno pogodnoj i prilagodjenoj tom danu u krugu najblizih prijatelja,baka,deka i naravno dece koja su neizostavni i jedini vazni gosti .
da li nagovestavate zvanicama sta vam treba od odece,igracaka ili stvari za dete da ne bi nafdobijali brdo gluposti koje im nece bas nesto koristiti?
ili mozda rodjendane pravite u objektima predvidjenim za decje proslave ,donesete sve svoje ili platite njihove usluge i ne mislite?
za dete je to dan kao i svaki drugi,i samo od vas zavisi kako ce ga ono prihvatiti i doziveti,mislim da trebamo uciniti sve kako bi ono toga dana bilo srecno i nasmejano,da vidi da se nesto desava,ali da se ne oseca kao u sred "gungule"
kakvi ste vi po pitanju decjih rodjendana i uopste citave euforije oko toga dana?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Re: Euforija uoci rodjendana

Počalji od Bojana Ned Jan 27, 2008 10:36 am

Renata ::poznajem vecinu roditelja koji od rodjendana svoje dece prave "narodno veselje" ne vodeci racuna o zeljama i potrebama namenjenim za uzrast svog malisana

nekoliko dana pred makijev prvi rodjendan on se razboleo prvi put dobio temperaturu i cureo mu nosic i kasljao i poceo da pije antibiotik i na dan rodjendana nije imao vise temp ali je i dalje bio rovit i pio je jos lek,to su meni bili vise nego dovoljni razlozi da otkazem veselje na koje smo pozvali 50-ak rodjaka i prijatelja i da otkazem muziku,kamermana,ogromnu tortu i zakazano krstenje kao i klovna koji je trebao da dodje...shvatila sam da njemu tamo lepo ne moze biti i nisam htela da prouzrokujem da mu se pogorsa zdravlje
i molim lepo ako je detetu rodjendan te treba praviti paradu po svaku cenu,ostali smo tog dana kuci i dosle su nam samo bake i deke a 20 dana kasnije smo ga i krstili
a za vecu decu mislim da su super te igraonice mnogo je njima tu lepse da proslave svoj rodjendan nego li da sede u nekoj zagusljivoj kafani sa gomilom "matoraca"
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Re: Euforija uoci rodjendana

Počalji od Gost Ned Jan 27, 2008 11:34 am

mi smo decije rodjendane slavili u objektima napravljenim za takva desavanja,posto kod kuce nemamo uslova,ali daleko od toga da je licilo na festu,cak i na prvim rodjendanima nije bilo vise od dvadeset ljudi i to samo najblizi rodjaci i prijatelji,a dece je bilo desetak,koja su uostalom i najglavniji gosti.
najbitnije je d su takvi prostori opremljeni decjim igrackma,spravicama,kao i teta animatora sa kojima igraju razne igre i koja ih koliko toliko zabavlja.
uglavnom smo placali i iznajmljivali samo prostor a sve ostalo(pice,hranu)bi mi donosili.
torte sam im neke narucila,neke bake,a neke sam ja sama napravila.
za poklone uglavnom dobiju letnje stvari jer su rodjeni maja,pa ljudi racunaju ide leto,igracaka manje,uglavnom garderobice,slikovnica ili nekih kreativnih igri ili igracaka,neke koje su dobili a nisu bile namenjene njihovom tadasnjem uzrastu cuvala sam dala im tek kasnije,tako da je tek onda bilo zanimljivo i adekvatno njihovim godinama.
trudim se da im toga dana bude lepo,da budu nasmejani,da uz obavezno duvanje svecice i vatrometa na torti ,pevanje rodjendanske pesme,slusanje decjih pesmica(zgrozila sam se skoro kad su se na jednom decjem rodjendanu na kojem smo bili vrtele samo pesme seke aleksic) affraid i prijatno drustvo i atmosferu osete da je to njihov dan i da ga tako i dozive. :rodjendan1:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Re: Euforija uoci rodjendana

Počalji od Mildan Pon Jan 28, 2008 4:51 am

Mi slavimo deci kod jednog prijatelja u kafe piceriji.Donosim dečje pesmice na disku.Bliži nam se drugi rođendan, pa ćemo da zovemo samo decu sa mamama u toj piceriji, a babe, dede kući.Od hrane biram, mogu da donesem,a mogu i tamo da naručim.Tortu obavezno naručujem u nekom dečjem obliku i to duplu da imamo i za goste kod kuće.Još mesec dana pa će nam biti divan dan, ali nisam euforična, obično sve to ide lagano, bez ikakve halabuke.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Re: Euforija uoci rodjendana

Počalji od maja Pon Jan 28, 2008 5:25 am

Nama s priblizava rodjendan i ja sam jedno vreme bas bila u rebusu kako da ga proslavimo.
Imali smo u planu to, sto Renata kaze, "narodno veselje", ali smo odustali od te ideje.
Bas iz razloga koje je Rene navela...to je ipak njegov poseban dan,a u toj gomili ljudu ce mu, sigurno, samo biti neprijatno. I nisam bas nesto posebno luda za tim da nahranim i napojim 50-60 ljudi, razmisljali smo i odlucili da je bolje da te pare potrosimo na njega...da mu kupimo igracke, odecu...
Jos je mali za klovna i ostale zezalice (ima strah od nepoznatih osoba i sigurna sam da bi preplakao rodjendan, a to stvarno ne zelim).
Mi smo odlucili da ga proslavimo u najuzem krugu porodice, da napravimo tortu, duvamo svecicu, islikamo se, izdjuskamo i da se taj dan potpuno i maksimalno posvetimo njemu. Da uziva!
A rodbinu (uzu) i prijatelje (najbolje) cemo pozvati na kolace sledeci dan.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Re: Euforija uoci rodjendana

Počalji od Gost Pon Jan 28, 2008 5:36 am

maja ::
Mi smo odlucili da ga proslavimo u najuzem krugu porodice, da napravimo tortu, duvamo svecicu, islikamo se, izdjuskamo i da se taj dan potpuno i maksimalno posvetimo njemu. Da uziva!
A rodbinu (uzu) i prijatelje (najbolje) cemo pozvati na kolace sledeci dan.

bravo majo,pametna odluka i mislim da ce mateji u atmosferi koju si navela zaista uzivati i da ce mu taj dan zaista biti divan dan. :zurka1:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Re: Euforija uoci rodjendana

Počalji od Veka Pon Jan 28, 2008 7:04 am

Maja, prava odluka. Mi smo oba Danina odjendana slavili kuci, posto nemamo mesta da sve odjednom pozovemo to je bilo na po par dana po mala grupa ljudi, jeste vise posla za mene, ali Danica ni sad ne voli guzvu pa je postedimo time sto bude manji broj ljudi, u startu rasporedimo tako da u svakoj grupi zvanica bude po koje dete kako bi se osetilo da je to deciji rodjendan. Pred prvi rodjendan se razbolela, pa smo ga pomerali jer nisam htela da dodjem u situaciju da usluzujem goste i osluskujem njen kasalj, pa jel se razvija ili se stisava kasalj, ovako izlecili smo se i bili mirni. Sledeci rodjendan vec razmisljam da proslavimo u nekoj od igraonica, jer se tamo deca lepo izigraju, mame odmore jer decu preuzmu tete, ali o tom potom.
Sto se tice poklona uglavnom imamo goste koji donose garderobu i goste koji donose igracke i to se zna ko ce sta da donese. Babe, dede, tetke i stricevi donose garderobu, a nasi prijatelji igracke, tako da smo pokriveni sa obe strane. Posto je rodjena avgusta uglavnom dobijemo letnju garderobu, sem od moje majke koja nam kupi nesto za leto, nesto za zimu. Od nas uglavnom dobije neku igracku, a za drugi rodjendan dodali smo i ljubimca- papagaja.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Re: Euforija uoci rodjendana

Počalji od Ivana Pet Nov 16, 2012 9:31 pm

Mi smo do sada pravili rodjendane kuci,uglavnom su tu deca i par prijatelja.Prosle godine smo u Meku,i bilo je oko desetak drugara.Ove godine smo se odlucili za igraonicu.Trenutno zivimo sa mojima i nema mesta ni za troje dece,a ne za celo njegovo drustvo iz vrtica.Sad vec on zna sta znaci praviti rodjendan i od septembra nas bombarduje sa tom pricom.
Pronasla sam jako povoljnu igraonicu,izdelila troskove na delove pa cemo nekako sve to podneti Laughing .On je odusevljen,odavno je hteo nositi pozivnice u vrtic.
Pozvao je dosta drugara iz vrtica i mi smo jos pozvali par prijatelja sa decom,naravno,ne ocekujem da ce svi doci.
Jednu tortu cu ja praviti,a drugu ce mi praviti poznanica koja se inace time bavi,za hranu cu jos razmisliti,verovatno ce biti rostilj.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Re: Euforija uoci rodjendana

Počalji od Veka Ned Nov 18, 2012 11:53 am

Ivana, mislim da su pice bolja varijanta ili forneti, deca bolje pojedu. Mi smo zadnja 2 rodjendana slavili u igraonici, cesto visimo na rodjendanima u igraonicama i uglavnom se ide na tu varijantu pice i peciva.... ako imas varijantu da odneses hranu, mislim da ce te i jeftinije kostati od rostilja.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Euforija uoci rodjendana Empty Re: Euforija uoci rodjendana

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu