Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Odvikavanje deteta od ružnih reči

+9
NasaDeca
nasha.deca
tanasija
Veka
IvanaPG
Lidija
Ivana
Andjela
Dy
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Odvikavanje deteta od ružnih reči - Page 2 Empty Odvikavanje deteta od ružnih reči

Počalji od Dy Uto Jan 22, 2008 9:07 pm

First topic message reminder :

kako djetetu sa 20 mjeseci objansiti da recenicU-MAM JEDI GONO -ne koristi u govoru..

i nemojte mi sada govoriti -to je cula od vas itd-..jer ovo nije..znam da je cula od kumica, isto tako ne mogu sprijeciti neke ljude sa kojima se vidjamo da drugacije pricaju.
Zadnjih 7 dana pocela je kupiti kao usisivac i to uglavnom ono sto ne valja, odjednom...

kako da mi sada nju - u ovom uzrastu usmjerimo i objansimo da to ne valja??!!

p.s. moram priznati da mi u momentu ova recenica bila simpaticna i smijesna iz njenih usta, ali samo kratko!! onda je nastala panika, kako se ovoga rjesiti??!!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Odvikavanje deteta od ružnih reči - Page 2 Empty Re: Odvikavanje deteta od ružnih reči

Počalji od Cvrki Čet Maj 28, 2009 11:04 pm

Sara je imala par psovki ali nisam obratila pažnju i prošlo je, mislim da ako budem počela da tupim o tome da će namerno da priča to... Još pšovremeno opominjem svekrvu da se ne smeje tome što ona kaže i da ne psuje pred njom. Bila jednom jedna situacija,došla Sara iz vrtića i kaže: "mama nek baba roga, ide u pičkovac"...samo što se nisam srušila...nisam ništa prokomentarisala...

Imali smo i mi sličnu situaciju kao i vi Ana...naime kod nas neki mali koji nema dozvolu za auto vozi neki neregistrovani jugo i vozi ga samo po nešem naselju-ne sme dalje, taj jugo valjda nema auspuh i budžen je nešto i mnogo bruji a on još da gas koo...jednom je tako projurio pored nas, bili smo na ulici i namerno je turirao i Sara se precepila, ja se iznervirala i viknem "budaloo"! Posle nekoliko dana srećemo u gradu poznanika , popričali i on seda u svoj auto-zastava neka ali stara i isto malo bruji a Sara vikne "mama e ovo je budala"...čovek čuo i ja propadnem u zemlju...sad kad čuje motor ili auto koji bruji zapušava uši i kaže "opet neke budale". Objašnjavam da nije lepo to da priča i da neko čuje ali sama sam kriva, ispalo mi u tom trenutku, kad me taj mali iznervirao, vozi tako samo u našoj ulici a svaka kuća ima malo dete...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje deteta od ružnih reči - Page 2 Empty Re: Odvikavanje deteta od ružnih reči

Počalji od Ivana Uto Sep 14, 2010 5:34 am

Stefan zna da kaze ponekad neku psovku,ali ga ja ne konstatujem uopste ili mu samo kazem da to nije lepo.On namerno nastavi da ponavlja,ja se okrenem,pravim se da ga ne slusam i on prestane posle nekog vremena.Za sad tako resavamo psovke Laughing
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje deteta od ružnih reči - Page 2 Empty Re: Odvikavanje deteta od ružnih reči

Počalji od tanasija Sub Okt 02, 2010 11:00 pm

Iva je sad vec dovoljno velika da joj se gadi kad neko dete psuje, ovde jedna mala psuje gore od mene i Iva joj je rekla da joj vise nije drugarica.
Ali voli da koristi neke malo bezobrazne reci kao na primer 'piči' i 'zajebava', za to se ne ljutim ali joj kazem da to bas i nije za njena mala usta i da ima lepsih reci koje imaju isto znacenje.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje deteta od ružnih reči - Page 2 Empty Re: Odvikavanje deteta od ružnih reči

Počalji od Stazi Pon Okt 04, 2010 2:40 am

Tanasija ja sam nedavno imala situaciju sa Viktorijom.. Otisli mi u prodavnicu zdrave hrane i kazem sta mi treba i usput caskam sa prodavacicom. A Viktorija slusa, gleda i onda me pita:" Mama, a jel ovo musko ili zensko(misleci na prodavacicu)?" A ja da propadnem u zemlju, sta cu, izignorisem, i onda kada smo izasli iz prodavnice ja joj lepo objasnim da se prodavacica sigurno osecala neprijatno kada je ona to pitala, a i ja isto i da ako ima takva pitanja saceka da odemo iz prodavnice, medjutim sta dete zna da je ono sto je pitala moglo da izazove nelagodu kod prodavacice?!?!? A zena ima grublji glas, malo je muskobanjasta pa dete bilo zbunjeno! Shocked
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje deteta od ružnih reči - Page 2 Empty Re: Odvikavanje deteta od ružnih reči

Počalji od znljubica Čet Apr 07, 2011 9:30 pm

Nažalost, psovanje je kod nas narodni običaj.
Dok su deca mala i ne shvataju značenje ne treba reagovati.
Kad reagujemo oni instiktivno shvataju da je to nešto posebno.
znljubica
znljubica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.02.2011

http://znljubica.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje deteta od ružnih reči - Page 2 Empty Re: Odvikavanje deteta od ružnih reči

Počalji od znljubica Sub Maj 07, 2011 10:21 pm

U jednom periodu, u nižim razredima osnovne škole, moj sin je počeo da psuje jako često i jako ružno. Nikakva objašnjenja nisu pomagala. Pošto zabrane nisu bile moj način vaspitanja, odlučila sam da tražim od njega da psuje još više. Za svaku psovku sam ga zamolile da ode u kupatilo, zatvori vrata i ponovi psovku 10 puta ali dovoljno glasno da ga a čujem u dnevnoj sobi.
Ili je “šokirao” sam sebe, ili je shvatio besmislenost reči koje je ponavljao, ali vrlo brzo je prestao da psuje.
Ćerka je počela da psuje nešto kasnije, u 11-oj ili 12-oj godini. Sa njom sam razgovarala. Puno je čitala, tada već i knjige za odrasle i imala je osećaj za reči. Sretala je psovke i u knjigama, u kojima su one imale svoje mesto i doprinosile živopisnijem opisu situacije. Nisam mogla da negiram značaj psovke u jeziku, ali smo zajedno zaključile da psovka zvuči agresivnije od ostalih reči i ako se ne upotrebi na pravom mestu, zvuči vrlo ružno.
Sećam se primera koji sam joj navela.
-Kad ideš ulicom, razgovaraš sa nekim i izgovoriš psovku, makar i na pravom mestu, prolaznik će čuti samo psovku. Sigurno će se osvrnuti i začuditi da jedna tako fina devojčica, govori tako ružne reči.
Danas, kao odrasli ljudi, oboje su liberalni kada su psovke u pitanju, ali poštuju pravila lepog ponašanja. Svaka reč ima svoje mesto, vreme i društvo u kome se može izgovoriti a da ima smisla.
znljubica
znljubica
Novi član
Novi član

Broj poruka : 25
Godina : 68
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 18.02.2011

http://znljubica.blogspot.com

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje deteta od ružnih reči - Page 2 Empty Re: Odvikavanje deteta od ružnih reči

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu