Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Albino beba

3 posters

Ići dole

Albino beba Empty Albino beba

Počalji od Dy Pon Nov 26, 2007 9:38 pm

ajde da vas pitam..
moja prijateljica je rodila bebu, bijelu kao snijeg..

nako tri mjeseca su utvrdili da je ona albino beba,sto znaci, da ima problema sa pigmentom..
e sada kod nje je sreca sto je koza uredna..

pigment nema u ocima i ima strabizam i titranje okica..
planirana je operacija poslije godinu dana...

oni su prosli kroz cijelu dramu, jer su pedijatri naglo saopstili da ona ne vidi, medjutim poslije su utvrdili da vidi ali da ima problem jer nema pigmenta u okicama..ali na srecu prije neki dan je bila na konttroli i rekli su da se pigment vraca....

zna li neko ista o tome...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Albino beba Empty Re: Albino beba

Počalji od Gost Čet Dec 06, 2007 1:34 pm

Jao Stasija ja samo znam da niko jos uvek nema pojma zasto se to desava kod ljudi. U pitanju je potpuni nedostatak pigmenta melanina u kozi.
Ja sa tim imam licnog iskustva (ne sa albinizmom konkretno) jer je meni melanin poceo da nestaje kad sam imala 12-ak godina. Nista strasno i obimno ali se primecuju flekice na nekim delovima tela kad pocnim. Probala sam sve i svasta i nista nije pomoglo. Niko nije znao da mi objasni otkud to ali smo mi zakljucili da je nasledno jer se i mojoj sestri od tetke pojavilo. Niko se ne seca da je iko od predaka to imao. Onda je moja sestra citala o klinici u Nemackoj gde uz terapije uspevaju da povrate melanin ali efekat ne traje dugo pa se proces mora ponavljati. Na duze staze se ne isplati materijalno. Ne znam dal mogu nesto da urade i sa ljudima koji su albino ali vredi probati i potraziti informacije...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Albino beba Empty Re: Albino beba

Počalji od Milica Sre Dec 12, 2007 5:31 am

Ja nista o tome ne znam. Ima jedan decak kod nas u zgradi, Potpuno je beo i nosi naocare. Ta su deca plavooka, bele kose i koze. Ne znam sta uzrokuje nastanak albinizma. Sada cu bas da vidim negde po internetu.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Albino beba Empty Re: Albino beba

Počalji od Milica Sre Dec 12, 2007 5:34 am

ALBINIZAM


pošto sam obećala da ću opširnije pisati o tome pa evo.......

Albinizam se odnosi na grupu naslijeđenih faktora. Ljudi s albinizmom nemaju pigmentaciju u svojim očima, koži ili kosi ili im je reducirana. Imaju naslijeđene gene koji ne proizvode uobičajene količine pigmenta zvanog melanin, koji je krucijalan za potpuni razvoj mrešnice. Nedostatak melanina u razvoju mrešnice primarni je uzrok vidnog oštećenja kod albinizma. U USA je procijenjeno da jedna osoba od njih 17.000 ima neki oblik albinizma.

Okulo-kožni albinizam (OKA) uključuje nedostatak pigmenata u kosi, koži i očima. Svaki bi roditelj trebao nositi gen za taj oblik, što odražava autosomatski recesivni uzorak nasljeđivanja. To znači da postoji jedna od četiri šanse kod svake trudnoće da će beba biti rođena s albinizmom. Kod OKA se primarno javljaju dva tipa albinizma. Prvi tip (prije znan kao Tyrosinase Negative) uključuje kompletan nedostatak pigmenata. Ta djeca imaju bijelu kožu i kosu te srednje do teško oštećenje vida. Djeca s drugim tipom (prije znan kao Tyrosinase Positive) imaju različite količine pigmentacije, žutu ili plavu kosu te obično manja oštećenja vida.

Sekundarni OKA

Prisustvo albinizma može se ukazivati na prisutnost drugih rijetkih stanja koja zahtijevaju poseban tretman. Hermansky-Podlakov sindrom (HPS) uključuje oštećenje krvnih pločica, koje za posljedicu ima preosjetljivost na krvarenje i ozljeđivanje. Aspirin i njemu slični lijekovi trebali bi se izbjegavati jer bi se zbog njihova korištenja blagi poremećaj krvarenja mogao pretvoriti u vrlo teški. HPS se može identificirati specijaliziranim testom koji uključuje elektronsku mikroskopiju krvnih pločica. Chediak-Higashijev sindrom povezan je s problemom vezanim uz bijele krvne stanice, što vodi do preosjetljivosti na bakterijske infekcije. Prije kirurške procedure, za ljude s tim rijetkim oblikom albinizma specifični testovi za disfunkciju krvarenja i abnormalnosti bijelih krvnih stanica trebali bi se obaviti.

U albinaca boju zamijenjuje bijelo. Što se tiče očiju, one postaju crvene, a ovu boju im daje krv koja optače dno oka.
Albinizam može pogoditi čovjeka i životinje kao što su kunići, miševi, štakori, mačke ptice i dr. Kada ugine bijeli miš, krv očiju se povlači i one postaju blijedoružičaste boje.

Evo još par sličica:

....ova ženska mi je preslatka......što nije?
Albino beba Kate7tj.th

....albino crnac.....
Albino beba 0411479884166yd.th

....mislim da ova mala ima neku retardaciju uz albinizam....ovo se čak i meni gadi....a kad se meni gadi onda stvarno....
Albino beba Untitled11479882003cf.th

....ovo je neki hipi albino....interesting....
Albino beba Biancahd0zv.th

....e pa to bi bilo
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Albino beba Empty Re: Albino beba

Počalji od Emi Sre Dec 12, 2007 8:43 am

Albinizam je urodjeni nedostatak pigmenta u kozi, kosi (koje su potpuno bele) i ocima (koje su malo crvenkaste).
Pojedinac nema telesnih teskoca(izuzev pojacane zastite od sunca), ali su moguce promene u psiholoskom i
socijalnom statusu.

Albinizam (okulokutani albinizam) je grupa bolesti koje se nasleđuju autozomno recesivno. Kod albinizma je produkcija pigmenta kože-melanina smanjena, a kod tipa I-A se gotovo ne proizvodi.
Melani sa sintetiše u pigmentnim ćelijama kože, melanocitima. Ove ćelije proizvode melanin iz aminokisiline tirozin uz pomoć enzima tirozinaze, a zatim ga deponuju u citoplazmatske vezikule, melanozomi. Kod albinizma je broj malanocita normalan, ali je poremećena sinteza melanina.
Učestalost okulokutanog albinizma je oko 1:20.000


Albinizam je podeljen na tip I i tip II.
Albinizam tip I

Jedino se kod ovog tipa sreće potpuno odsustvo melanina. Kod svih ostalih se može naći u manjim tragovima. Simptomi su:

  • potpuno bela boja kože, često se javljaju opekotine od Sunca, jer fali zaštitni pigment-melanin.
  • kosa je svetlo plava
  • oči su bledo-svetloplave boje, zenica je cvenkaste boje jer se vide kapilari pošto nema pigmenta
  • fotofobija, strabizam (razrokost), oslabljen vid
  • nistagmus
Albinizam tip IIKod ovog tipa enzim tirozinaza funkcioniše normalno. Uzrok ove forme je nepoznat.

eto nesto i od mene....


Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Albino beba Empty Re: Albino beba

Počalji od Dy Sre Dec 12, 2007 8:45 pm

ej hvala... ali ova bebuica hvala bogu ima urednu kozu totalno..
kod nje je problem okice i kosa...mislim, ajde kosa i nije problem sta ako je plava..ali oke iako se mnogo popravilo od kada se rodila, najvjerovatnije ce nakon godinu dana u bgd na operaciju...i i to ce se rijesiti, sigurna sam..mami se divim, divna je i hrabra zena..ma prosto joj se divim..
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Albino beba Empty Re: Albino beba

Počalji od Dy Pon Mar 10, 2008 9:07 pm

sinoc sam bila sa prijateljicom koja ima ovu bebicu. Ljudi moji koji je ona heroj-beba. Znaci ok je koza, ali oke ima strabizam , titranje i nedostatak pigmenta. Sada joj rodjendan u subotu prvi,sinoc bili kod nas. Sofija je divna, kada nesto zeli toliko se pogledom skoncentrise na to sto gleda, toliko truda nikada nisam vidjela kod jedne bebe.

Uskoro ce na operaciju, pa se nadamo da ce rijesiti ovaj problemcic.

Htjela sam reci, koliko mi mame nekada ne znamo cijeniti neke stvari.
Kada vidim njihovu borbu, bude me sramota sto ja nekada panicim oko gluposti(mada i to je u opisu posla mame)...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Albino beba Empty Re: Albino beba

Počalji od Gost Pon Mar 10, 2008 9:21 pm

stasija ::

Htjela sam reci, koliko mi mame nekada ne znamo cijeniti neke stvari.
Kada vidim njihovu borbu, bude me sramota sto ja nekada panicim oko gluposti(mada i to je u opisu posla mame)...

prvo bravo za bebicu i nadam se da ce sve biti ok...

drugo potpisujem ovu tvojiu izjavu,tacno tako i ja se nekada divim mamama koje imaju decu sa nekim problemom ili sa posebnim potrebama koliko su te zene jake,stabilne,smirene i drugacije gledaju na sve pa i na sam odgoj i odnos prema deetu.
mi da tako kazem mame sa normalnom decom,vicemo i histerisemo zbog gluposti,iritira nas njihova i najmanja greska ili neposlusnost,a sve su to sitnice u odnosu,na one probleme i muke koje te druge majke imaju.

kao sto si i sama rekla i to je u opisu posla majke,ali trebale bi se truditi da imamo bar malo vise zivaca,razumevanja i strpljenja za nasu decu,jer hvala bogu normalno i zdravo rastu,a to je najvaznije,i slediti primer mama kojima bog nije dao da imaju takvu istu i zato i takvu kakvu imaju itekako znaju ceniti i posvetiti im puno stpljenja,ljubavi ,paznje,bez nervoze,napetosti ...nekazem da mi to ne radimo i ne cinimo,ali opet nas te neke sitnice bespotrebne koce i sputavaju da maksimalno uzivamo u odrastanju svoje decice.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Albino beba Empty Re: Albino beba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu