Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Boginje

+23
Endzi
maja31
Cvrki
BILJA
tanasija
Beba
Lidija
Emi
Bojana
Ivana
Stazi
Ivana_Sa
IvanaPG
marijana
Dy
Mildan
mama_daisy
Daca
Andjela
Veka
Milica
Pokita
Betty Boop
27 posters

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Boginje

Počalji od Betty Boop Pon Nov 26, 2007 1:47 am

First topic message reminder :

Posto Vuk ima nepunih 10 meseci, a ima sanse da ce da dobije ovcije boginje, interesuje me da li je neko od vas vec imao oskustva sa ovim oboljenjem kod ovako male dece, starosti do godinu dana. Da li je klinicka slika teza nego kod malo starije dece? Kako da se unapred pripremim za slucaj da oboli?
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Andjela Sre Mar 04, 2009 10:53 am

Mažemo se Veko non-stop,on je kompletno sav bijel a i mi s njim,namještaj,sve Laughing ...i brine me ova temperatura već četvrti dan je ima,ne znam koliko je to normalno,u petak ujutro bi ga vodila kod dr,ali i sama ne znam koliko je to pametno kad u čekaonici, koje su prepune, može još i gripu da pokupi,kod nas je u gradu i zvanično proglašena epidemija gripe.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Veka Sre Mar 04, 2009 10:59 am

Joj, bas i nisam pametna sta da ti kazem u toj situacji, jer je njemu sad imunitet skroz oslabljen...tusiraj ga ako su sve izbile...ili pozovi hitnu pa ih pitaj sta da radis, mislim da je tako najbolje.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od tanasija Čet Mar 05, 2009 10:31 am

mucenik, joj to je strasno...nije dosta sto ga svrbi nego ga jos i temperatura muci...
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Andjela Pet Mar 06, 2009 1:35 am

Danas nam je već bolje,temperature više nema i polako se suše,nisam ga nigdje ni vodila....maloprije gledam pune desni ospica,ne mogu da vjerujem da su i tu izbile,pa nije ni čudo što ništa nije htio da jede,živio je Monte i Dukatinu,jedva dočekao da to može da jede bez ograničenja Laughing
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Ivana Pet Mar 06, 2009 2:53 am

A sta je Monte i Dukatina? Embarassed
Drago mi je da mu je malo bolje.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od tanasija Pet Mar 06, 2009 2:59 am

monte je mlecna kasica, a dukatina verovatno nesto slicno kasasto. jadno dete ivi je to uzinica
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Andjela Sub Mar 07, 2009 4:28 am

Ivana ::A sta je Monte i Dukatina? Embarassed
Drago mi je da mu je malo bolje.
Kao što tanasija reče to su mliječne kašice,meni liče na puding,Dukatina je ista kao Monte samo što Monte proizvodi Zott a Dukatino je hrvatski proizvod -Dukat, mliječna industrija...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Cvrki Ned Mar 08, 2009 4:44 am

I Sara voli monte.
Kako je Djoletu, jel prolaze ospe?
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Andjela Ned Mar 08, 2009 7:25 am

Hvala bogu prolaze,lakše se diše,još se mažemo,još pomalo svrbi  ali kako je bilo....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od maja31 Sub Jun 20, 2009 12:38 am

Mi smo bili u subotu na rodjusu i sutra dan je mala kod koje smo bili dobila boginje,
Bojana je dobila u cetvrtak temp. a nikola u petak ali nista jos nije izbilo Bojani se temp smirila i evo je ludi po kuci a nikola lezi slomila ga je temp., neznam da li da ocekujem boginje ili je samo neka viroza, citala sam sve sto ste pisale i svako je na neki svoj nacin doziveo te boginje.
Ja se nadam da su one i da ih preguramo sada.
Zapravo mene zanima dali je moguce da imaju temp. pa da se smiri i posle tek par dana da izbiju?
HMM
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Ivana Sub Jun 20, 2009 1:15 am

Mislim da je moguce a isto ne mora da znaci.
Kao sto i sama znas,velike su sanse da ih dobiju.Jeste li bili kod dr?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od maja31 Sub Jun 20, 2009 1:20 am

Jesam sa malom i dala joj je sinacilin a nije joj ni uspela videti grlo nego kao preventive radi jer je nesto u zacetku, ma lupa.
Njoj je sada super evo je luduje ali sin sada ima temp. preko 39
i jos jedna mala je danas dobila temp. isto je bila na rodjusu gde i mi, prvo mi pada na pamet boginje jer inace vladaju.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Ivana Sub Jun 20, 2009 2:12 am

Pa ne znam da li uopste treba da joj dajes sinacilin,ako je nije dobro pregledala.Ja bih pre isla na ciscenje nosica(ako joj je zapusen), ako kaslje neki sirup tipa Altiprim za iskasljavanje....
Drugarica mi je skoro rekla kako je sinu brzinski skinula temperaturu,uzela je crveno vinsko sirce i kukuruzno brasno,pomesala zajedno,stavila u krpu,gazu,sta imas i vezala oko noge,tako da ta smesa bude na tabanima i obula mu carapice.
I moguce je da krecu boginje,ako je jos neko dete dobilo temp.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od maja31 Sub Jun 20, 2009 2:22 am

jeste nismo jedini, samo sto jos nikome nije izbilo.
malo me je zbunilo sto je Bojani temp. spala i sada je raspolozena, mislila sam da temp.lomi i traje dok neizbiju.
a pokusacu sa tim receptom, pristalica sam narodne medicine pre nego lekova.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Ivana Sub Jun 20, 2009 2:31 am

Sad ti ostaje samo da cekas,da vidis da li su stvarno boginje ili virus.Mada,mozda je i bolje da preleze dok su manji.Seka i ja smo dobile u isto vreme,mislim da sam ja bila cetvrti razred,a ona treci,nazalost,dobila je i nasa mama,i mi smo to bas lakse podneli nego ona.
Samo uzmi onaj "krec" u apoteci i mazi ih,uostalom vec znas sve,a i doktor ce ti reci...
Srecno i javi da li ste skinuli temp.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od maja31 Sub Jun 20, 2009 2:37 am

Ocu da javim sigurno.Hvala
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Ivana Ned Jun 21, 2009 12:23 am

Majo,kako su ti klinci?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od maja31 Ned Jun 21, 2009 12:49 am

Nikola je imao temp. jutros pa sam ga vodila do doce i nije mu dala nista rekla je da je neka virusna infekcija koja ce samo protrcati kroz njega a sto se tice boginja kaze da ih ocekujem ako se i jave tek za nedelju dana, mada bice da nema nista od toga.
Dobio je samo Tantum verde sprej i brufen po potrebi.
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Ivana_Sa Sub Mar 13, 2010 1:29 pm

Anastasija mi je dobila boginje pre 11 dana.Prvi dan je imala malo po stomaku i malo po ledjima a onda su joj4 dana bas izlazile tako da ih ima svuge.Prvih 4 dana je imala temperaturu preko 38,dr nam je rekla da je to moguce u fazi izbijanja,bila je jako nervozna i jako je slabo jela.Sad je vec mnogo bolje,boginje su pocele da se suse i stvaraju u kraste.Kupam je skoro svako vece,koristim puder u prahu i drugarica koja radi u apoteci mi je preporucila nov proizvod koji se pojavio skoro kod nas Pena za boginje PoxClin koja se drzi u frizideru i maze se tri puta dnevno po potrebi i vise(evo linka http://www.poxclin.si/ ).Prva 2 dana sam joj mazala onaj tecni puder za boginje ali on kad se osusi jako tesko se skida.I oblacili smo prvih dana crvenu garderobu da sto pre izadju.E sad me plasi posto sam citala da otprilike taj period inkubacije traje 21 dan a nisam ni ja kao mala prelezala boginje kao ni Andjela ni Anabela.
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Ivana Ned Mar 14, 2010 10:32 am

Da,period inkubacije traje 21 dan.A sto se tice vas tri mislim da je bolje da ih dobijete sad,Andjeli i Anabeli nece biti strasno,a tebi moze biti bas lose ako njih dve dobiju kasnije,pa prenesu tebi...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Ivana_Sa Uto Mar 23, 2010 10:00 am

Ubrzo sam dobila odgovor na moje pitanje dali cemo dobiti boginje nas tri.Prosli ponedeljak ceo dan sam bila na nogama uvece kad sam dosla kuci bila sam strasno umorna,sve me je boleleo i strasno mi je bilo zima temeratura 37,5 i sve sam to prepisivala umoru.U utorak vodila Anabelu na pregled kod oftamologa na jedvite jade,popodne Anabelu pocinje da boli glava i temperatura i polako pocinju da izlaze boginje jedna po jedna Sad Sad Sad ,meni jako lose temperatura celu noc oko 38,5 i svaki misic me je boleo,Andjela temperatura.Sreda prepodne Andjela dobila boginje Sad Sad Sad ,ja se osecam grozno,u sredu popodne i meni pocele boginje Sad Sad Sad znaci 14 dan od kad je Anastasija dobila.Dr.me pregledala i dala mi tablete Aciklovir na 4 sata i da se mazem i rekla mi da ce mi biti bas strasno jer odrsli to podnose teze(ali nisam znala koliko teze).Tu noc sam malo spavala,temeratura,Andjela i Anabela isto velika temperatura.Anabeli samo izlaze a ona samo cese,par ih je iscesala cula sam da je saljic dobar za oziljke posle,videcemo kad sve prodje sta ce ostati.Cetvak uzas meni samo izlaze,kad sam ustala ujutru i kad sam se pogledala u ogledalo imala sam sta da vidim jedno 100 cini mi se na licu,od muke sam plakala-uzas.Ceo dan svi u kuci katastrofa,cetvratk najgora noc u mom zivotu ko nije to doziveo ne zna kako je to.Celu noc sam kukala od bolova i svraba,setala,sedela,jaoooo UZAS....pamticu tu noc dugo...ko bvude dobio samo da se pripremi jake zivce,plus svi temperatura Sad Sad Sad Sad Sad .Petak isto uzas,dr.je cak mislila da me smesti u bolnicu na infetologiju,ali nije imalo vise sta da mi se da osim nesto da popijem za smirenje sto nikad do sada nisam pila.Anabela malo bolje jer su njoj bas izaslle,Andjela jako lose.Petak noc Andjeli lose,svrab,meni isto.Oko 4 sata ujutru popijem tabletu bromazepana i zaspim,nekako sam uspela.....da neduzim vise sa pricom rekla sam sebi da je ovo nesto najgroznije posebno za nas starije,i moja preporuka svima koji nisu prelezali samo da spreme celicne zivce za prvih nekoliko dana.
Danas je Anabeli 7 dana a Andjeli i meni 6 dana,nije vise tako strano osim sto smo zatvorene u kuci,mazemo se uredno,kupamo se noramalno sa blagim sapunom i to je to,lezimo koliko mozemo.
Anastasiji je danas 21 dana jos par joj je ostalo sad neznam koliki je vremenski period potreban da joj sve to nestane.
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Endzi Uto Mar 23, 2010 10:09 am

Uf,vi ste se bas namucili...
Ja sma ih imala kad sam bila mala a pilici jos nisu...tek da znam sta me ceka Boginje - Page 5 Icon_cry
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od tanasija Ned Mar 28, 2010 10:58 pm

Svi u krug imaju boginje, ja ne znam sta je ovo. Ja sam ih prelezala tako da se ne brinem ako Ivka dobije. Jer to tako je uzas, em si bolestan i smlacen i sve te svrbi, em imas jos i decu koja se isto tako osecaju... strasno, stvarno
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Cvrki Uto Jun 01, 2010 11:13 am

Ja sam isto preležala,ali baš sad se mislim, bili smo kod moje sestre 3-4 dana pre nego što su joj sinu izbile ovčije boginje,čitam na netu da je zarazan u periodu inkubacije 5 dana pre nego što mu izbije ospa...samo se nadam da sad neće to na nas, za tri nedelje nam je more... Sad
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Veka Čet Jun 03, 2010 10:47 am

Goco, ja koliko se nesto secam, period inkubacije je 2-3 nedelje, i tek posle tog perioda inkubacije javljaju se boginje. Moze da se desi da dete dodje u kontakt sa zarazenom osobom a da uopste ne prelezi boginje u tom trenutku ako je imuni sistem dovoljno jak da se izbori sa njima. Onaj ko je zarazen boginjama moze ih preneti 2 dana pre izbijanja boginja i dok izbijaju boginje, tj dok ne pocnu da se isusuju, a onda kad zakrastaju vec postaju bezopasne. Ja se nadam da vas to nece snaci sad pred more....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Boginje - Page 5 Empty Re: Boginje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu