Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

5 posters

Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od milicaB Sub Nov 24, 2007 9:40 pm

Evo,drage moje da Vam se i ja malko pozalim...
Odem ja pre dve nedelje kod usnog lekara,jer me je zabolelo uvo sto kaze narod "na zdravo" (bez prehlade,zapusenog nosa it.).Jedino se secam da sam prethodnu noc oprala kosu na brzaka,jer smo zurili kod kume na drugi dan slave.E,i kaze meni dr. "zapaljenje usnog kanala.Ocisti ona uvo i kaze mi da kupim kapi Dextason i da pijem Panklav na 12 sati i da dodjem za 2 dana na kontrolu.
Meni kroz 2 dana jos gore:Bol se pojacao,postao pulsirajuci,pocela da me boli glava:kao da otice upredelu slepoocnice.Odem ja kod nje i kazem sve to,i dr. kaze da ukljucimo i dextason injekcije na drugi dan i da nastavim sa Panklavom,i tek onda mi uzme bris iz uva.Prilikom ispiranja uva kod njih meni se zavrti u glavi jako i krenem da padam sa stolice.Pritom sam osetila jaku bol.Kaze dr.to je upala kanala,to je normalno da boli..Krene da mi cisti uvo ko prosli put,a meni suze same teku.Kaze dr.,ti si preosetljiva...
Meni krivo,katastofa,cutim.Sledeci put,u subotu proslu,meni jos gore.Kad su mi dezurna sestra i dr ispirale uvo,osetim,ja da mi voda ide kroz nos i kroz grlo...Kazem,ja,one odmah prestanu,kazu,verovatno je pukla bubna opna.Da dodjem na kontrolu u ponedeljak kod svoje dr.Ja odem i dr konacno ustanovi da bubna opna JESTE pukla!Kaze nije se videlo ranije od gnoja i gljivica.Ja joj se zalim na glavobolje,ona kaze sad cemo LOngacef da primate 12 komada za 6 dana.Isprimam ja to,i nista mi sa glavoboljama nije bolje,bol,natecenost i trnjenje lica od slepoocnice se stalno sirio.
Odem juce kod nje i ponovo joj kazem,ona kaze,ajmo opet Dxtosan injekcije ,vi verovatno imate zapaljenje nerva???
milicaB
milicaB
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 47
Lokacija : brdo
Datum upisa : 23.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Veka Sub Nov 24, 2007 9:44 pm

Strasnoooooooooooooo....mogu samo da ti kazem izdrzi i idi kod jos nekog lekara, neverovatno kako im je promakla tako jaka upala, jos i pukla bubna opna....kako se ti osecas? Verujem da je jako boli, ali ne daj se....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Gost Sub Nov 24, 2007 9:49 pm

ja sam cula i znam za to da kad se tako opere kosa i osusi na brzaka,a pritom se u skorije vreme izadje napolje,pogotovo sad na ovo hladno,to moze da izazove upalu mozga.
zato ja uvek perem kosu iskljucivo uvece,ako mi je prljava a moram negde da idem,vezem je,oblikujem nekako,jer se bolje oblikuje prljava pa se tako i ne primeti.
neznam sta da ti kazem.
jedino da sve te inekcije isprimas do kraja,pa da vidis rezultate,ako ti ni posle toga ne bude bolje uradi ultrazvuk glave.
jao nisam ni doktor ni strucnjak,i neznam kako da te posavetujem,ali mi je bas iskreno zao.
a sta bi sa tom bubnom opnom koja je pukla???
kad je to bilo,da li idalje imas glavobolje???
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Milica Sub Nov 24, 2007 10:26 pm

Idi ti u bolnicu moj ti je savet, ja svakakve emisije iz medicine gledam, jer me jako interesuju. Na brdu si U Bg zivis idi kod onih Ristica privatno da ti pogledaju glavu, oni imaju i dopler i sve za pregled glave
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Andjela Ned Nov 25, 2007 1:05 am

Ja sam imala upalu pljuvacne zlijezde i samim time otok iza uveta kao kod zausnjaka i od tog otoka trnila mi je ta stana lica i imala sam slab osjecaj na toj strani i cak i po kozi glave....mogla sam cupati kosu a gotovo nista ne bi osjecala.
Meni je dr. tada objasnio da otok pritisce zivac i da zbog toga imam trnce i slab osjecaj na kozi,tako da ne mora da znaci da je upala zivca.
Ako su uradili bris i utvrdili koja je bakterija valjda znaju koji antibiotik da daju i od njega mora da bude bolje!
Najbolje je kao sto su ti i druge cure rekle da potrazis jos strucnije misljenje a ne da te ovi dr. zavlace!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Milica Ned Nov 25, 2007 7:10 am

Milico....sta bi sa tobom. Nema te celi dan da kazes kako si???
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Gost Ned Nov 25, 2007 8:08 am

Joj Mici, strasno. Proci ce, ne sekiraj se. Pisi kako si danas...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od milicaB Uto Nov 27, 2007 5:39 am

Ljudi,konacno mi je malo bolje...Juce je ceo dan bio toliko stresan i mucan,da nisam imala snage da pisem.Odem ja u dom zdravlja ujutro i snimi me onaj prijatelj.Kad je radiolog uzeo rezultate da pogleda kaze on meni: Vi imate tesko ostecenje sluha,na jedno uvo ne cujete,a na drugo slabo...
Vi nemate zapaljenje uva,nego je vama odavno pukla bubna opna i vi uopste ne cujete...Ja pocela od muke da se smejem.Kazem:Ali doktore,ja vas odlicno cujem,a on ce na to,"Ne,ne,vi se oslanjate na to uvo sto jedva cujete na njega,sigurno su i vasi ukucanj primetili da naginjete glavu na jednu stranu?!!!"Nista,ja cutim,sta cu,smejem se od besa i muke u sebi..Kazem:Ali doktore,ja oticem i trne mi cela desna strana glave,a on ce:"Imate nizak pritisak?!!!

E,ja poludim,odem sa snimkom na orl u domu zdravlja,napravim haos i oni mi daju uput za kliniku orl.
Tamo me dr pogleda i kaze da imam jednu malu rupicu na bubnoj opni koja ce da zaraste.Ja je pitam sta da radim sa trnjenjem i oticanjem glave,ona mi kaze da popijem BRufen,
Ja kazem,zar ne bi mogao to neurolog da mi pogleda,a ona kaze:"E,ne dolazi se tako lako do neurologa,nego dodjite u sredu da ispitamo sluh,pa cu onda da zamoli neurologa sa urgentnog da vas pogleda,AKO HOCE?!!!!

Ja popizdim i odem sa suprugom na VMA,oni popodne rade sa privatnim licima,platis i pregledaju te...Tamo mi izmere sluh i zamislite (naravno),sluh mi je sasvim normalan...Cista koju sam imala na sinusu je porasla,ali dr kaze da ne pravi ona taj problem,nego je upala uva povezana sa upalo tog nerva lica i dala mi je tabletise antialergijske i b12 vitamin i kapi za usi...

Danas mi je bolje
milicaB
milicaB
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 47
Lokacija : brdo
Datum upisa : 23.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od maja Uto Nov 27, 2007 5:49 am

Ljudi ja se najezim kada cujem ovakve stvari!
Tolika neodgovornost vlada u nasem zdravstvu da je to zastrasujuce!
Ako nemas novca da odes na VMA ili u privatnu kliniku procices kao "bos po trnju",ako ne i , ne daj Boze, mnogo gore.
Uzasnuta sam...
Milice, stvarno mi je drago da ti je bolje.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od maja Uto Nov 27, 2007 5:52 am

Milice,znas li kako se zove doktorka na ORL na klinickom koja te je pregledala? Moja sestra radi gore...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od milicaB Uto Nov 27, 2007 6:05 am

maja ::Milice,znas li kako se zove doktorka na ORL na klinickom koja te je pregledala? Moja sestra radi gore...

Ne,komsinice moja draga (ja jam sa brda,takodje) u svoj onoj gunguli sam zaboravila,ali mislimda konacno,to sad nije ni vazno...Vazno je da mi je bolje...
Inace i ta dr. sa ORL klinickog,bila je ljubazna i prijatna i bila je u pravu za bubnu opnu...No,valjda ce sad sve biti ok...
Hvala vam svima sto ste tu da zajedno delimo strahove i radosti...sunny
milicaB
milicaB
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 47
Lokacija : brdo
Datum upisa : 23.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Veka Uto Nov 27, 2007 6:35 am

Milice, drago mi je da ti je sad bolje....neverovatno koliko nam je zdravstvo u katastrofalnom stanju...
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Andjela Uto Nov 27, 2007 6:54 am

Ja sam mislila da je kod vas u BG malo bolja situacija sto se tice ljekara,a ono da prostis isto s*anje ko i kod nas...jadni mi kad se razbolimo!
Hvala bogu da ti je bolje!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od maja Čet Nov 29, 2007 11:33 pm

milicaB ::
Ne,komsinice moja draga (ja jam sa brda,takodje)

Stvarno?! A gde si na brdu? Ja sam u Pozeskoj, kod pijace...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Milica Čet Nov 29, 2007 11:52 pm

Kad ce te malo u Kineze kod mene na kafu??
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od milicaB Pet Nov 30, 2007 9:55 am

maja ::
milicaB ::
Ne,komsinice moja draga (ja jam sa brda,takodje)

Stvarno?! A gde si na brdu? Ja sam u Pozeskoj, kod pijace...

Ja sam u Kraljice Katarine,na vecoj nadmorskoj visini...Ali silazim u nize predele u parkic na ringispil....
milicaB
milicaB
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 47
Lokacija : brdo
Datum upisa : 23.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od milicaB Pet Nov 30, 2007 9:56 am

Milica ::Kad ce te malo u Kineze kod mene na kafu??


Pa,javi se na pp da se dogovorimo,kad god hoces...
milicaB
milicaB
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 63
Godina : 47
Lokacija : brdo
Datum upisa : 23.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga? Empty Re: Od zapaljenja uva do zapaljenja mozga?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu