Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Ginipral

+9
Endzi
tanasija
Emi
Pokita
Boka
mama_daisy
Milica
maja
Ivana
13 posters

Ići dole

Ginipral Empty Ginipral

Počalji od Ivana Sre Okt 17, 2007 11:32 pm

Ginipral pijem od petog meseca, u pocetku sam imala drhtavice od njega, pa sam pila i verapamil, koji sam posle izbacila.
Kad ste prestale piti Ginipral, jel vam uticalo na porodjaj da bude tezi...?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od maja Čet Okt 18, 2007 4:49 am

Ja sam ginipral pila od 4-og do 8-og meseca uz verapamil, jer nije bilo sanse da ga popijem bez njega, tresla sam se kao prut.
Neznam da li je od giniprala (mada su mi mnogi rekli da jeste), ali ja sam kontrakcije imala dva dana i otvorila sam se jedan prst...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Milica Pon Okt 22, 2007 6:15 am

To znaci da imas pritisak koliko sam ukapirala. Ja srecom nisam imala, ali procitaj kontra indikacije, oba leka stvaraju hipoglikemiju. Samo treba da uzmes kocku secera i proci ce.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od mama_daisy Pon Okt 22, 2007 9:39 am

Ja sam pila ginipral baš dugo...I uvek zajedno sa verapamilom, u prvo vreme sam pila na 6 sati a onda i na 4...Pila sam sve dok nisam ušla u 36. nedelju, i dr mislila da će odmah da krene...Međutim nije, termin mi je bio 23. 8. ja 22. otišla na KTG i bebi bio usporen rad srca i ona me ostavi da mi uključi indukciju da malo razmrda bebu i da vidi šta će da bude...I krenu meni kontrakcije , ugasi ona indukciju, kontrakcije se nastave a ja otvorena 1 prst....18 sati sam se mučila, na kraju me je ona malo mehanički otvorila, pa sam se nekako jedva i porodila...Posle mi je rekla da je ginipral tu odigrao veliku ulogu u tom stezanju, ali i to što sam se dugo aktivno bavila sportom...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Boka Sub Okt 27, 2007 10:13 am

Ja sam ginipral pila samo dve nedelje, u petom mesecu, zbog upale bešike koja mi je izazvala kontrakcije, tako da to nije imalo uticaja na moj porođaj, koji je protekao ok i ako je bio na zakazano. Kažu da žene koje ga piju teže se otvaraju, ali to ne mora da znači, slučaj moje kume koja ga je pila od trećeg meseca na 4h a nedelju dana pre porođaja i na 2h, pa je otišla u porodilište u 21h a porodila se u 23:50.
Boka
Boka
Novi član
Novi član

Broj poruka : 18
Godina : 42
Lokacija : Smed. Palanka
Datum upisa : 19.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Pokita Uto Okt 30, 2007 6:59 am

Jel to svi lekovi za odrzavanje trudnoce uticu na stezanje grlica materice i teskoca u toku porodjaja.
Npr.Progesteron?
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od maja Uto Okt 30, 2007 11:14 am

Meni je posteljica pocela da se odvaja na pocetku trudnoce i pocela sam da krvarim. Primila sam 6 progesterona i posle toga nastavila da pijem ginipral. Neznam da li to utice na porodjaj, ali znam da sam se ja bas tesko porodila...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Emi Sre Nov 28, 2007 10:12 am

Uh ja sam pila ginipral uz verapamil u 5 mesec jer sam prokrvarila ali zato se nisam otvorila na porodjaj.......stegla mi se matka i nece da cuje...bar tako su mi rekli.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od tanasija Čet Jun 26, 2008 7:54 pm

Od Giniprala se grlic steze, piju ga zene koje rano pocnu da se otvaraju. Ja sam imala upalu besike i doktorka iz dz je htela da mi da da pijem neko vreme, ja sam se posavetovala sa mojim lekarom i samo sam mirovala tih dana, nisam pila Ginipral.Inace mi je grlic bio mekan od cetvrtog meseca, ali sam slusala slepo svog doktora i nisam morala da pijem nista, niti da lezim. Mada da sam pocela da se otvaram mislim da bi mi uradio serklaz da ne razmisljamo ni on ni ja.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Endzi Pet Jun 27, 2008 12:18 am

Uf,a ja nisam mogla dugo da se otvorim...cak mi je i dr.pomagala "rucno".Nista nisam pila,ali nije islo...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od tanasija Pet Jun 27, 2008 8:30 am

Dobar ti grlic endzi, cvrst! Ja znam mnogo prvorotki koje su se jedva otvarale a kontrakcije jake katasrofa, da vam nisam u kozi.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Gost Pet Jun 27, 2008 9:03 am

Nista nisam pila, imala laku trudnocu od pocetka do kraja i jos laksi porodjaj uz super lako otvaranje.
Iz Srbije ih je par mojih prijateljica i rodjaka pilo, ovde nijedna od 15-20 koliko sam trudnica upoznala... A s druge strane ovde se par njih porodilo pre vremena a u Srbiji ne znam za skoro nijedan slucaj... Sve ima svoje za i protiv.
Moja prijateljica koja se bavi jahanjem vec 25 godina je imala puno problema kod otvaranja a i one koje se bave biciklizmom obicno tesko prolaze.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Endzi Pet Jun 27, 2008 10:05 am

tanasija ::Dobar ti grlic endzi, cvrst! Ja znam mnogo prvorotki koje su se jedva otvarale a kontrakcije jake katasrofa, da vam nisam u kozi.

Ma grozno tanasija...(kako mi cice nisu tako cvrste).
Kontrakcije kao lude kidaju a ona se stisla pa stisla.. Mad
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od tanasija Sub Jun 28, 2008 1:10 am

E vidis kod mene sve mekano! Bez sale ja ne mogu ni da zamislim te bolove, verovatno.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Endzi Ned Jun 29, 2008 8:56 am

tanasija :: Bez sale ja ne mogu ni da zamislim te bolove, verovatno.

Ne bi da zvucim kao da kukam (mnogo) ali ako ih nisi dozivela,sigurno ih ne mozes zamisliti ni u naj ludjim snovima...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od milenica_89 Uto Jul 08, 2008 9:34 am

Nisam pila nista,trudnoca mi je tekla normalno,jedino sam u petom mesecu imala vanmatericnu kontrakciju ali i tad nisam nista pila....
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od amarilis Pet Feb 06, 2009 6:58 am

maja ::Meni je posteljica pocela da se odvaja na pocetku trudnoce i pocela sam da krvarim. Primila sam 6 progesterona i posle toga nastavila da pijem ginipral. Neznam da li to utice na porodjaj, ali znam da sam se ja bas tesko porodila...
Ja sam slicno prosla stim da sam prokrvarila zbog teskog posla u firmi. Dva meseca sam primala progesteron tj sve dok nisam usla u peti mesec kada mi doktor prepisao ginipral u kombinaciji sa bensedinom... tako do devetog meseca.... Prestala sam piti i nakon sedam dana s porodila....
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od tanasija Čet Sep 16, 2010 10:55 am

Ja sam sad zbog duzeg puta pila utrogestan (progesteron) po tri dana kad smo putovali odavde na more i kad smo se vracali.
Moze da se desi da do kraja meseca idem na kraci sluzbeni put pa cu ga i tad piti.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Cvrki Pet Sep 24, 2010 7:51 pm

I ja sam pila sad u drugoj trudnoći utrogestan kad smo išli u Mostar.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Cvrki Pon Dec 06, 2010 1:38 am

Ja sam dobila da pijem partusistem što je koliko sam shvatila isto kao i ginipral samo je pitanje kako ko koji bolje podnosi. Požalila sam se da osećam pritisak na kosti i mišiće odozdole i to kad idem u toalet pa me je doktor danas pregledao i rekao da mi je grlić skraćen za vrh prsta, sad sam na bolovanju i treba da mirujem, kako on kaže da što manje sedim i da kad mogu legnem.

Od kako sam sad počela sa partusistemom isto se tresem pa pijem i verapamil, u prvoj trudnoći sam pila ginipral i tresla sam se, pa isto i sad tako da je sve jedno koji ću da pijem. Doduše ginipral sam u prvoj trudnoći pila samo mesec dana i to oko 5-6 meseca i jedva sam se otvorila na porođaju, doktor je sve morao rukom da me širi, ko je te bolove osetio uz one porođajne bolove zna o čemu pričam.

Jedino što me sad teši je da pošto je već sad situacija ovakva da će ovaj drugi put biti lakše, t.j da ću se otvarati normalno, da neće morati mehanički...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od gagam Pon Dec 06, 2010 1:44 am

Moja prijateljica je pila Ginipral mesec dana, sa drugom trudnocom, porodila se a da nije ni znala sta je snaslo. Jako, jako brzo...bez bilo kakve intervencije. A druga drugarica je trudnica i isto je pila mesec dana Ginipral, ulazi u 9 za 10 dana....cekamo...I moja jetrva 10.12. ulazi u osmi mesec pila je Ginipral...sta ce s njima biti javicu ti...Ali sve su se tresle kao prut...bez ozira na Verapamil
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od gagam Pon Dec 06, 2010 1:54 am

Ja sa Nikolom nisam pila nista, ali sam se jedva otvorila, pucalo je sve u meni od kontrakcija, a da se otvorim ni da cuje....imam utisak da sam se poradjala 128 godina....a sa Ninom sam otista i za 2 h je bilo sve gotovo...od prijema do porodjaja. Ali zato nije htela da mi posteljica da izadje, zalepila se na jedno mesto i samo se vracala, pa su je skidali sa keretama(tako se zove, jel da?) Ali nije bilo strasno...Nikola je bio pod grudima (visoko), a Nina u krilima (nisko), zato je izletela kao iz katapulta....
gagam
gagam
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 142
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Hobi : Smej se, smej, uvek se smej!!!
Datum upisa : 01.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ginipral Empty Re: Ginipral

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu