Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Infekcija očiju

+7
Dy
Betty Boop
Veka
vekiks
Milica
Andjela
Mildan
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Infekcija očiju Empty Infekcija očiju

Počalji od Mildan Pet Nov 16, 2007 12:10 am

Moja starija ćerka je imala infekciju očiju ove nedelje.Prvo jedno pa onda je prešlo na drugo.Danas je na kontroli pedijatar rekao da su dobro, ali da terapiju nastavim do punih sedam dana.Stavljala sam joj kapi Dexametazon-Neomicin i mast Hloramkol.
Pošto je bila nedelja i pedijatar nije radio, tek sam je sutradan odvela kod lekara.Videla sam joj crvenilo oka, malo joj je suzilo i svrbelo je.
Da li neko ima iskustvo sa acidi borićima, kako se oni koriste?Da li bi možda oni pomogli u sprečavanju daljeg širenja te infekcije, da sam ih imala u kućnoj apoteci?
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Andjela Pet Nov 16, 2007 12:45 am

Koliko ja znam borna kiselina se koristi za dezinfekciju i koristi se samo kao pomocno sredstvo kod infekcija ali nije lijek(ispravite me ako grijesim).
Meni je skoro dermatolog preporucila kao oblog kod herpesa,znaci za dezinfekciju a uporedo sam koristila lijekove za herpes.


Poslednji izmenio dana Pon Dec 10, 2007 11:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Gost Pet Nov 16, 2007 1:39 am

nikoli je skoro pocelo da suzi oko,a kako ga je dirao tako je pocelo da mu se crveni.
lekar je rekao da je neka infekcija,mazali smo neku mast sad neznam tacno kako se zove i kapi sipali u oko.
kasnije se prosirilo i na drugo,ali posle par dana ga je proslo.
inace ima jako osetljive oci i dovoljno je da ih samo protrlja odma suze ili se zacrvene.
brisem mu cesto oci sa kamilicom ili ga umijem sa tim cajem umesto vodom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Milica Pet Nov 16, 2007 1:50 am

Acidi borici se mogu koristiti svakodnevno, posebno ako dete cesto trlja oci. Ja sam Nati cesto koristila dobre su kao prevencija
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Gost Pet Nov 16, 2007 1:59 am

Moja bratanica je letos imala gadnu infekciju ociju i probali su sve - Neomicin, Hloramkol i ko zna koje uvozne kreme i kapi (teta joj je farmaceut). Otisli na more i vratili se a oci jos gore.
E onda je na scenu stupila moja mama - odvela je kod prijateljice koja se tek porodila i doji dete pa joj zena izmuzla mleko i to joj kapali u oci nekoliko puta dnevno. Naravno svakog joj dana donosili sveze mleko i povuklo se posle 4 dana.
Ja najtoplije preporucujem ovakvo lecenje jer je mama isto radila i meni i mojoj braci. Sigurna sam da nikako ne moze da skodi jer je majcino mleko naravno cisto.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Gost Pet Nov 16, 2007 2:05 am

jeste to je tacno sa majcinim mlekom,ja sam tako mojoj deci brisala oci i skidala krmelje jer nije bilo sanse da ih umijem.
sad im perem sa kamilicom,ako moze da se sanira pre bilo kakve upotrebe masti i kapi.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od vekiks Pet Nov 16, 2007 2:28 am

Za infekciju okica - kap Acidi-borici pa mast Hloramfenikol
avatar
vekiks
Novi član
Novi član

Broj poruka : 27
Godina : 46
Lokacija : Krusevac
Datum upisa : 16.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Veka Pet Nov 16, 2007 3:54 am

Mislim da bi tu stvar resile kapi od aloje koje se zovu aktivator, i divno je iskustvo nase Betty Boop, sa njenim Vukom....nadam se da ce joj dozvoliti da se pojavi neki dan pa da nam kaze nesto o tome!
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Gost Pet Nov 16, 2007 5:20 am

E slazem se sa Vekom za aktivator kapi! I mi ih imamo. Koristili smo ih kad nam se jednom ojela guza! Super su za bebe jer imaju milion primena - za ojede da se umasiraju u kozu, grceve da se daju na kasicicu, infekciju ociju i usiju da se ukapaju! I sto je najvaznije potpuno su prirodne i neskodljive!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Betty Boop Ned Dec 02, 2007 12:38 pm

Evo i Betty Boop...da, Veka mi je pomogla da prelomim i odlučim se za kapi aktivatora Aloje...da li su samo one pomogle, ili su i druge stvari koje sam redovno radila imale uticaja, ne znam, ali je činjenica da kad sam uključila i aktivator u svakodnevnu terapiju, posle nekoliko dana je bilo vrlo vidno bolje...
Vuk je, da ne bude zabune, imao problem sa suženim suznim kanalima od samog rođenja, pa se na taj problem nakalemila i infekcija, koja nas je mučila takoreći od prvog meseca života do nedavno! Majčino mleko mnogi preporučuju, kao sadrži i atb, ali moje iskustvo sa ovim je bilo katastrofa, njemu se još više zagnojilo. Posle mi je oftalmolog objasnio da je baš mleko savršena podloga za još veći i brži razvoj bakterija!
Potrošili smo litre i litre acidi-boricuma, ali ne po kap (to nije ništa), nego u mlazu od spolja ka unutra, da "ispere" gnoj i sekret iz oka, a masirala sam ugao oka svaki dan po pet/šest puta nekoliko minuta svih tih skoro sedam meseci!!!!. Sigurna sam da je i acidi borici pomogao, ali ne verujem da ima ikakvog efekta na crvenilo oka, to je onda nešto drugo. Mi smo se "borili" sa zagnojavanjem, a ne sa crvenilom...tako da ne znam koliko će moje iskustvo pomoći...
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Dy Ned Dec 02, 2007 8:56 pm

vekiks ::Za infekciju okica - kap Acidi-borici pa mast Hloramfenikol

potpisujem! iz iskustva
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Cvrki Sub Sep 13, 2008 12:26 am

Mi već drugi put imamo infekciju oka i to izgleda staršno, prvi put kad nam se to desilo, imala je toliko krmelja, puna očna duplja i to se tako rasteže da dete ne može da gleda. Ujutru kad se probudi prvo moramo da se umijemo da to skinemo pa tek onda Sara može da otvori oči.
Sada kad nam se ponovo pojavilo nije toliko strašno kao prošli put, krmelje ima samo ujutru a preko dana ne. Ona se probudi i prvo što mi kaže je "mama, umij mi okice". Toliko mi je žao da mi se srce cepa.
U oba slučaja smo bili kod jedne naše doktorke oftamologa (izvrsna doktorka) i dala nam je kapi koje se zovu Tobradex, one imaju antibiotika i dexametazon-a, a postoje i Tobrex kapi, one imaju samo antibiotik u sebi. Te druge Tobrex je koristila moja jetrva sinu, pomogle su mu jer je imao zapušenje suznih kanala.

Nama su sad oči već bolje, nema više krmelja ni ujutru, ali moramo da završimo terapiju do kraja. kad odemo na kontrolu, doktorka je rekla da će nam dati neku vodicu za ispiranje očiju, da ispiramo povremeno kad se bude igrala negde gde je prašina ili bude pipala oči prljavim rukama i sl. reći ću vam koji je to ratvor kad dodjemo s kontrole.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Ivana Sub Sep 13, 2008 12:31 am

Bas mi je zao,Cvrki,ljubimo Saricu u njene oke
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Cvrki Sub Sep 13, 2008 12:47 am

Hvala ti, divni ste mi.
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Veka Sub Sep 13, 2008 7:15 am

Sunce malo, sta sve nju nece da snadje... ljubim je u okice da joj sto pre prodju, a ti nam javljaj kako joj je.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Ivana Uto Maj 18, 2010 9:30 pm

Evo i nas ovde Infekcija očiju Icon_sad .Stefan se probudio sa "slepljenim" ocima,jedva sam ga umila.Ispiram mu kamilicom okice i to je uzas,otima se,gore je nego kad mu stavljam fizioloski u nos.
Nema krmeljcica vise,videcu kako ce biti danas.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Andjela Uto Maj 18, 2010 9:59 pm

Nije to ništa strašno Ivana,to mu je od vjerovatno posljedica neke prehlade ili infekcije nosa,zasad radi tako kako si i pošla,ispiraj sa kamilicom,imaju i neke kapi za dezinfekciju očiju nešto kao fiziološki rastvor,nije nikakav lijek,zaboravih kako se zovu,raspitaću se ako hoćeš...ako ne bude bolje poslije dva tri dana onda idi kod dr. da on pregleda i odredi koje kapi trebaju jer njih ima milion vrsta a ne smiju se davati napamet....uglavnom mislim da to nije neko alarmantno stanje,sjećam se da je moja Anđela to imala jednom i prošlo je od kamilice....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Andjela Uto Maj 18, 2010 10:55 pm

Ivana,kapi se zovu Ocuflash,moja ih je jetrva davala svom sinu kad je izašao iz porodilišta,pošto je imao nekakvu infekciju očiju...kad smije da koristi novorođenče mislim da može i Stefan...
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od maja31 Uto Maj 18, 2010 11:09 pm

Ivana nebrini nama se to dešavalo više puta, kada dete ima puno slina i prosto još ili nezna ili neizduva skroz nos to njima krene na oči.... ali nebrini desiće se par puta na dan da vidiš na donjem kapku nakupljenu sluz i čisti mu to, a ima neka mast koja se stavlja na oči ali neznam naziv to smo mi koristili.... E sada što se tiče kamilice ja sam za to da se koristi i ja sam koristila deci a doktori kažu ne jer je kao izašla iz upotrebe, navodno u sebi sadrži slad koji iritira, ali ja je i dalje koristim za ublaževanje upala.............NEBRINI PROĆI ĆE BRZO SAMO MU REDOVNO BRIŠI JER ĆE MU SE POSLE SVAKOG SPAVANJA ZALEPITI OČI::::::
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Alisa Uto Maj 18, 2010 11:16 pm

Ja Sonji koristim Ocuflash kapi jer ima izuzetno osetljive oci,to onako prevencije radi-kad ima malo krmelja ali cim se vise pojavi tj ako se razvije konjuktivitis mazem Hloramfenikol mast.
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Andjela Uto Maj 18, 2010 11:19 pm

Oftalmolog s kojim sam radila kaže isto da kamilica nije dobra samo zbog toga što nije sterilna,jer ništa što nije sterilno ne bi smjelo u oko,ali kontam ipak je to prokuvana voda sa kamilicom i ne bi trebalo baš ništa da šteti,a i toliko smo se puta osvjedočili da kamilica pomogne i sad ko bi ga znao,svake godine neka nova teorija Infekcija očiju Icon_biggrin
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Veka Sre Maj 19, 2010 12:22 am

Ja koristim ocuflash kapi već nekih godinu dana, ne svakodnevno, ali redovno.... ako se koristi svaki dan ne bi trebalo da se koristi duže od 2 meseca.... to se odnosi na odrasle ne znam da li važi i za decu.... ili je možda taj period kraći....


Poslednji izmenio Veka dana Sre Maj 19, 2010 2:34 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Ivana Sre Maj 19, 2010 12:23 am

Za kamilicu sam cula,pa sam malo pre ispirala crnim cajem.Hvala,devojke,uopste mi nije bilo svejedno jutros!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od maja31 Sre Maj 19, 2010 10:28 am

Nije ni meni kada se desilo prvi put, skorili mu se krmelji na očima i ujutru je počeo da vrišti, nije mu bilo jasno zašto nemože da otvori oči.
Hvala bogu to je bilo davno, ali definitivno nije bilo svejedno.....
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Ivana Sre Maj 19, 2010 11:02 am

Danas posle spavanja nije imao nista,tokom dana su mu se stvarali kameljcici u uglu oka,ne oni tvrdi,nego oni mekani.Videcemo ujutru.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Infekcija očiju Empty Re: Infekcija očiju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu