Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

+6
Andjela
Emi
Pokita
Dy
Mildan
Veka
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Gost Čet Nov 15, 2007 8:12 am

First topic message reminder :

nini je juce procurio nosic i danas joj ceo dan curi,nema pravih slina nego onako vodene.
pocela je i da kaslje prvo se kao zakasljuca,ali sad sve vise i cesce.
sta biste joj vi dali pre odlaska lekaru?
znam da je u pitanju prehlada i virus,tako da nikakve lekove necemo dobiti,sem onih iz biljne apoteke.
pa dajte neki predlog sta u tim situacijama najbolje pomaze?
nema sta nisam probala,ali ajde mozda cujem za nesto sto nisam.
eto naprimer saznala sam u pokitinom postu za propolis kapi od bokvice i gledacu da ih kupim vec sutra.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Endzi Ned Mar 30, 2008 11:47 pm

Prvo nam se Goran prehladio,pa mene pocelo da boli grlo i onda se Vaki zakasljao nekoliko puta u toku noci i tako isto ujutru a mi odma juris kod dr. da nam se dete nije prehledailo.
Puna cekaonica bolesne dece.
Dr.ga pregledao i rekao ako nije nesto ozbiljnije da ga i ne dovodimo jer ce se samo prehladiti od druge dece.
Mi stalno stavljamo Marisol kapi,to ne moze da steti..probaj i ti (ili kako se vec zovu kod vas),probaj i malo mlakog caja da joj das,mozda je samo bezazlena prehladica..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Endzi Ned Mar 30, 2008 11:48 pm

A,mozda zeva jer se bas zbog tog zapusenog nosica nije naspavala i odmorila kako treba.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od milenica_89 Ned Mar 30, 2008 11:49 pm

bolje je ti odvedi ako nije nista vratice te sa nekim antibioticima i savetima,nemoj ovako da se brines a ne znas sta je u pitanju,ipak s su oni lekari...
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Ned Mar 30, 2008 11:53 pm

milenica_89 ::bolje je ti odvedi ako nije nista vratice te sa nekim antibioticima i savetima,nemoj ovako da se brines a ne znas sta je u pitanju,ipak s su oni lekari...

e to zbog toga sto si ti napisala se i dvoumim...ANTIBIOTICI... ODMAH I ZA SVE..kod nas ih bas forsiraju...a nema temperaturu pa se nadam da je kijavica cista...
a opet....
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Ned Mar 30, 2008 11:55 pm

endzi ::Prvo nam se Goran prehladio,pa mene pocelo da boli grlo i onda se Vaki zakasljao nekoliko puta u toku noci i tako isto ujutru a mi odma juris kod dr. da nam se dete nije prehledailo.
Puna cekaonica bolesne dece.
Dr.ga pregledao i rekao ako nije nesto ozbiljnije da ga i ne dovodimo jer ce se samo prehladiti od druge dece.
Mi stalno stavljamo Marisol kapi,to ne moze da steti..probaj i ti (ili kako se vec zovu kod vas),probaj i malo mlakog caja da joj das,mozda je samo bezazlena prehladica..

a kakav je vaki tada bio?? mislim ajd mi opisi simptome??

ma mene buni da li je kijavica ilii grlo..mada do sada je temperatura uvijek pratila grlo...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Endzi Pon Mar 31, 2008 12:00 am

Ma Vaki je uvek vreca buva...samo se nakasljao onako bas dobro nekoliko puta kao mala neka infekcija grla
Rekao dr.da pije sirup od belog sleza.
Ma kod nas je zavladala neka virusna prehlada....svi bolesni.
Ja uvek juris kod dr.sta god da je i milion puta smo ga vodili zbog gluposti ali bas me briga.
Ja se kao ti tako nerviram jer ne znam sta je i onda dr. kaze da je sve ok ili prepise neki lekic i svi srecni.
Bolje je odvedi i ako ne verujem da je nesto ozbiljno,ali bar ces ti biti mirnija.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Pon Mar 31, 2008 12:03 am

evo dobila sam dr,i objasnila joj..rekla mi da joj dam operil u nos..ako dobije temperaturu, da je zovem za pregled!!!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Endzi Pon Mar 31, 2008 12:04 am

Eto i sad si sigurno mirnija...
A,sta vam je operil?
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Pon Mar 31, 2008 12:06 am

endzi ::Eto i sad si sigurno mirnija...
A,sta vam je operil?

operil kapi za nos!!! kao adrianol, slicne su!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Endzi Pon Mar 31, 2008 12:08 am

Ne znam ni to ali nema veze,jer mi kao sto rekoh koristimo Marisol a to i nisu kapi vec rastvor morske soli...
Ma bitno da malena bude ok.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Pon Mar 31, 2008 12:10 am

endzi ::Ne znam ni to ali nema veze,jer mi kao sto rekoh koristimo Marisol a to i nisu kapi vec rastvor morske soli...
Ma bitno da malena bude ok.

mislim da operil sprecava upalu srednjeg uva! a posto stasija ima mnogo slina u nosu, i mnogo je zapusen zbog toga je njih prepisala!
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Endzi Pon Mar 31, 2008 12:11 am

Onda gledaj i da joj stalno izvlacis slincice iz nosa..jer ako ima mnogo moze lako da joj ode na uvo.
Tako je Vakiju kad je imao svega nekoliko meseci,zato ja sad kao detektor...samo spricam i vucem.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Emi Pon Mar 31, 2008 12:47 am

aqva maris kapkice odlicne su!!!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Betty Boop Pon Mar 31, 2008 12:48 am

Po meni je strašno velika greška roditelja kad za sitnice otrče sa detetom u čekaonicu punu opasnih virusa i bakterija! Znate li podatak da kod nas od sve dece lečene antibioticima samo 30% te antibiotike stvarno treba, tj opravdano dobija!?!? Na zapadu se ATB daju samo kada nalaz pokaže tačnog uzročnika i vrstu leka koja najadekvatnije deluje (tkz. antibiogram)...a da ne ponavljam priču da bezveze dat ATB samo dovodi do mutacije virusa, koji postaje otporan na tu vrstu leka, pa ne daj bože kod teže infekcije, kad taj lek bude stvarno neophodan, moguće je da uopšte ne deluje!

Ja sam jakoprotiv ATB, Vuk je morao da ih pije, ali opravdano...imao je teži oblik Laringitisa i temp. preko 39...

Bolje je uvek prvo nazvati doktora, koji će vas smiriti i objasniti šta da uradite, baš kao što je, stasi, tvoja dr uradila
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od milenica_89 Pon Mar 31, 2008 1:08 am

Iva je imala upalu srednjeg uha sa 5-6 meseci ne secam se bas,bilo je strasno,plakanje,ne spavanje,budjenje i stavljanje kapi u usi,nos,sirupi....uopste nisam spavala bila sam nervozna ali ona je imala visoku temperaturu,zeleli su cak da nas ostave na decije :pucam: ma strasno nam je bilo!Ali posto je kod vas samo zapusen nosic,bez temperature onda joj daj neki sirup,i te kapi i bice ok..
P.S i mi smo koristili te kapi koje su vam prepisali..
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Bojana Pon Mar 31, 2008 1:23 am

Betty opet se apsolutno slazem sa tobom :plez:
mislim da te treba odmah trcati lekaru i ici u pune cekaonice a pri tom ti lekar odmah kljukne antibiotik jer im tako lakse da se ne misle i posle organizam postane otporan na antibiotike pa kad stvarno zatrebaju onda ne deluju(moj deka ceo zivot nije ni jednu tabletu popio pa kad je dobio rak pluca 2 doze antibiotika omogucile su mu da zivi jos citavih 16god a svi lekari su rekli da je gotov za mesec dana)
Maki je isto bio skoro pod nekim slicnim virusom,kijavica i mala temp i nismo isli kod lekara jer i sama znam:ispiranje nosica,kapi za nos vitamin c 3x po 50mg i ako skoci temp onda paracetamol...
kad mu je vec proslo odvela sam ga u privatnu laboratoriju cisto da proverimo krvnu sliku i urin i sve je ok...a cula sam se samo sa dr telefonom pa mi je rekla da zbog temperature koja je trajala 3 dana ipak proverimo mokracu da nije neka infekcija...
tako da Dy bolje se lecite kuci i zelim vam da to brzo prodje i bezbolno :laska:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Emi Pon Mar 31, 2008 1:24 am

i ja sam prtivnik atb,,,milena je morala da pije zbog toga sto je imala visoka T preko 39, i crveno grlo, ali eto mozda taj Cefaklor izazvao alergiju, jos je mala za to, ali sta da se radi kad mora!
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Gost Pon Mar 31, 2008 2:17 am

eto prednost privatnog lekara mi zaobilazimo cekaonice pune bolesne dece,pozovemo ga u bilo koje doba dana ili noci makar samo za savet,a ako on odluci da ipak trebamo otici tj videti dete onda to bude u nekom terminu kad bolesnija deca od nas nisu tu...
dakle prezadovoljna sam ..i sa te strane kad god im curi ili im je zapusen nosic,crveno grlo,temperatura ma sta god da je u pitanju on je uvek tu i uvek nam je dostupan makar da nas saslusa i sto je najvaznije i on je veliki protivnik antibiotika i daje ih i prepisuje kad bas bas mora ,inace se lecimo prirodnim sirupima,nekim laksim kapima za nos,cajevima,povecanjem vitamina C, dakle na prirodnoj i biljnoj bazi kad god to moze i deluje tako.
i sve njegove terapije biljne i saveti su do sada uspevali,za ovih skoro dve godine koliko idemo kod njega mislim da su samo dva puta zajedno dobili antibiotike i to nikola jednom pri upali uha...a nina pri upali mokracnih kanala...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Mildan Pon Mar 31, 2008 10:48 pm

Ne znam da li vi koristite fiziološki rastvor, ali pomaže, kada vidite da dete ima zapušen nosić.Bitno je da mu vlažite nosić i čistite, ako vidite da mu je i dalje zapušen, onda mu prvo fiziološkim očistite pa krenite sa kapima.Fiziološki, marisol, sve to pomaže, kada vidite da slini, anije mu još uvek ništa.Ili ako čujete da kašljuca, to se onda verovatno sliva iz nosa, pa odmah krenite sa vlaženjem i čišćenjem fiziološkim rastvorom.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Dy Uto Jul 22, 2008 10:37 pm

trazim za zljezdicu ali ne mogu naci
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Bojana Sre Jul 23, 2008 2:49 am

Evo me Laughing ...nista napisah u kafani sve je ok samo smo dobili riblje ulje...a inace kaze nam dr da je dobro kad se zlezdice pojave jer to znaci da se organizam sam bori
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Mildan Sre Jul 23, 2008 2:52 am

Nisam znala za to.Dobro je da je sve u redu.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru - Page 2 Empty Re: Saveti: sta uciniti pre odlaska lekaru

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu