Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

+7
IRENA
Endzi
Andjela
maja
Betty Boop
Emica07
Milica
11 posters

Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Milica Pet Nov 09, 2007 7:58 am

Na ovu temu me je navela tema u kojoj smo pisale o ocenama nase dece prilikom rodjenja. Dakle, ponekad doktori ne napisu sve u otpusnoj listi, a cesto ni ginekolozi na pregledima ne zele da kazu da je dete umotano u pupcanik,Naime, meni moja doktorka koja mi je vodila trudnocu nikada to nije rekla. U otpusnoj listi pise da je bila obmotana oko vrata jednom, ali nisu napisali da sam se porodila za deset minuta pod dejstvom indukcije. Kasnije na kontrolama kada sam pedijatru odnela otpusnu listu i kada je pregledao Natu ustanovio je da je hiper tonusna i zbog toga odlozio vakcinaciju za mesec dana. Radili smo vezbe za opustanje, ja sam je golicala. bila sam jako zabrinuta jer mogu ostati trajne posledice. Ona je dozivela traumu na rodjenju a ja kasnije. Imate li i kakva su vasa iskustva?
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Emica07 Pet Nov 09, 2007 11:26 am

Nisam imala sa hiper tonusom ali sa necim drugim jesam. U porodilistu mi niko nista nije pricao u vezi Eme nego sam ja izvlacila informacije od njih. Na primer ja sam se lako porodila prirodnim putem ali sam imala zelenu plodovu vodu i zbog nje sam bila sa Emom 8 dana u porodilistu jer su njoj svaki dan vadili krv i nesto je sejali i pratili neki CRP (sta god to bilo). Najsmesnije mi je bilo u jutarnjoj viziti pedijatra prilikom pregleda ona se obraca meni i prica sve nesto strucno a ja nakon njenog monologa koji je trajao 15 min kazem a jel mozete sad na srpskom ja vas nista nisam razumela znate ja sam samo ekonomista. A zena za malo sa stolice nije pala od smeha i kaze da je tako slatko nije dugo neko nasmejao. A ja: e bas mi je milo zbog toga a ozbiljno jel mozete ponovo posto ja latinski nisam ucila a i ovo mi je prvo dete. Dosao i taj poslednji dan u porodilistu stigli rezultati krvi sve uredu uvezi onog CRP-a ali pri otpustu ova meni (mislim na dr koja je dolazila svaki dan) znate vasa beba ima ogranicene kukove i moracete na vezbe. A ja dobro se srusila nisam. Nemogu da verujem svaki dan smo se vidjale i vi niste nasle za shodno da mi to usput pomenete. Pa znate gospodjo to nije nista strasno. Kako bre nije strasno (sad i ja znam da nije) pa to je katastrofa ali dobro resicu to ja i bez vas a sad mi dajte tu listu i da se ja lepo spakujem pa da ja lepo idem kuci jer je meni dosta svega.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Gost Pet Nov 09, 2007 12:04 pm

E tu zelenu plodovu vodu ili mekonijum je imala i Sofiya. To znaci da je beba bila pod stresom pa se ukakila. Zato gledaju da je izvuku sto pre da ne proguta vode. Ona je tek pred kraj izgleda to uradila jer je na pocetku sve bilo cisto a tek na kraju sa njom izasla ta zelena. Babice mi rekose da to nije nista strasno i nas nisu zadrzali u bolnici uopste - izasle smo sledeci dan.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Milica Pet Nov 09, 2007 9:40 pm

Znam za to, ali savka se beba ukaki od strsa pri porodjaju i nije stasno. Meni je Nata ispovracala tu vodicu drugi dan u porodilistu. Cak je izbacila i neke braon kuglice,za to su mi rekli da je kaka. To je normalno ako dete izbaci u prva dva dana.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Betty Boop Ned Nov 11, 2007 7:48 am

Cogswell ::To znaci da je beba bila pod stresom pa se ukakila.
Nije u pitanju stres, nego je bebi prosto sazreo sisem za varenje, pa se može desiti ako iz nekih razloga mami nije krenuo porođaj, da se beba ukaki! Inače, bebice u stomaku redovno "piške" već od šestog-sedmog meseca!
Ova ispravka je čisto da buduće mame koje budu imale zelenu plodovu vodu ne budu u zabludi da im je beba bila "istresirana".
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Milica Pon Nov 12, 2007 5:33 am

Pa dete pati u neku ruku u toj zelenoj vodi,posebno ako je termin malo prosao jer beba je sve veca a prostora sve manje, smenjuje se kolicina plodove vode, a posteljica postaje naborana i stara.... i bebama pred rodjenje nije vise lepo u maminoj pupi.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od maja Uto Nov 13, 2007 4:33 am

Hm...meni nije bila zelena plodova voda nego zamucena (neznam iskreno sta to znaci), a dr mi je rekao da je to zato sto sam presla termin 5 dana.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Milica Uto Nov 13, 2007 5:17 am

study study study Pa napisala sam gore zasto se to desava, samo sam napisala zelena, meni je mama babica pa sam malo obavestena
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Andjela Uto Nov 13, 2007 6:06 am

Moja Andjela je na porodjaju izgubila kisik jer je porodjaj trajao jako dugo.Sve je islo kako treba ona se fino spustila dr.kaze vidim crnu kosu,napni se par puta i rodices,a ja nisam rodila jos skoro sat vremena,izgubila sam snagu od silnog napinjanja!
I kad je konacno izasla bila je modra,nije plakala,mlitava i radjena joj je reanimacija sto vjerovatno znaci da joj nisu mogli cuti otkucaje srca(ja tako mislim nisu mi nista rekli),primala je i kisik i tek poslije par minuta culo se neko "plakanje" koje je vise licilo na slabo mjaukanje.
Pitla sam dr. da li ce taj gubitak kisika uticati na bebu a on mi je rekao samo :nadajmo se da nece!
Takodje kad su izvadili bebu na njenoj guzi se vidjela kakica.
To je bila i moja i njena trauma!
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Milica Uto Nov 13, 2007 6:13 am

Ja se secam da je pola sata posle mene dosla jedna cigancica koja se porodila u roku od pet minuta, rodila je petu devojcicu. Posto je bila boks preko puta mog videla sam njen porodjaj i njeno modro dete koje nije plakalo....premrla sam. Odmah su navukli paravan, ali posle par minuta je proplakala, samo se secam da su je dugo udarali po ledjima...a dete modro. Strasno
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Andjela Uto Nov 13, 2007 6:16 am

Emica07 ::...pratili neki CRP (sta god to bilo)....
CRP- je C reaktivni protein koji pokazuje da li postoji neka infekcija u organizmu,to je nesto slicno kao sedimentacija,samo mnogo bolje i preciznije mjerenje,tako su meni laiku objasnili neki dr.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Gost Uto Nov 13, 2007 6:38 am

moja nina se rodila 7 dana posle termina,jos jedan dan je falio da udjem u 41 nedelju ,na porodjaju su ustanovili da joj se pupcana vrpca obmotala oko vrata,pa je doslo do malog zastoja,a pretpostavljam da je i plodova voda bila zamucena jer je prosao termin.
sva sreca sve je proslo dobro,pupcana vrpca nije bila jako stegnuta,pa su je pri njenom izlasku,odmotali i posle presekli.
zaplakala je i nije ostala bez kiseonika na svu srecu.
na zadnjem uz nedelju dana pre porodjaja doktor je rekao da je beba dobro i da jos moze da izdrzi iako je termin prosao,a i plodova voda je bila ok,mada sam se ja bojala da se ne zamuti i da nedodje do komplikacija kao u andjelinom slucaju jer sam cula da je opasno kad se zamuti i pozeleni.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Milica Čet Nov 15, 2007 4:18 am

Plodova voda
Što je plodova voda?
Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Tru_uzv2Plodova voda je bezbojna tekućina koja okružuje bebu u vašoj maternici. Osim što služi kao mehanička zaštita bebe unutar amnionske vreće (unutarnje embrionalne ovojnice), također štiti bebu i maternicu od infekcija. Plodova voda ima i važnu ulogu u razvoju unutarnjih organa, kao što su pluća i bubrezi.
Odakle dolazi?
Tijekom prvog tromjesečja vaša će posteljica zajedno s amnionskim ovojnicama i vašim krvotokom proizvoditi tekućinu koja će puniti amnionsku vreću dok beba raste. U ovoj fazi vaša beba gutat će plodovu vodu, filtrirati je kroz svoje bubrege i ispuštati je kao mokraću. Recikliranje počinje mnogo prije nego što se misli! Beba također izbacuje i nešto tekućine iz pluća. Višak tekućine apsorbirat će se kroz amnionsku vreću ili putem pupkovine, zadržavajući na taj način idealnu količinu tekućine koja je bebi potrebna.
Koliko plodove vode treba biti?
Količina plodove vode povećava se kroz prva dva tromjesečja te dostiže vrhunac u 34. tjednu. Nakon toga količina polako pada do poroda. Ako se ustanovi da imate premalo tekućine bilo kada u trudnoći, govori se o oligohidramnionu, a ako je tekućine previše, o polihidramnionu.
Nedovoljna količina plodove vode – oligohidramnion
Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Tru_aquaOligohidramnion je medicinski izraz koji označava manjak plodove vode. Kod oko 8% trudnica u nekoj fazi trudnoće dijagnosticira se manjak plodove vode, obično u zadnjem tromjesečju. Oko 12% žena koje prenesu trudnoću imat će manjak plodove vode.
Budući da o bebi ovisi koliko će se plodove vode proizvesti, uzrok oligohidramniona uglavnom je neko specifično stanje fetusa. Njegova pojava nije nasljedna. Ne može se uvijek utvrditi zašto dolazi do manjka plodove vode, ali neki od uobičajenih razloga su sljedeći:

  • Ovojnice propuštaju – to se može dogoditi bilo kada u trudnoći, ali veća je vjerojatnost da se dogodi blizu termina poroda. Najveća opasnost u tom slučaju je mogućnost da i vi i beba dobijete infekciju. Zato ćete češće morati na kontrole.
  • Problemi s posteljicom – posteljica ponekad ne može osigurati dovoljno hranjivih tvari za vašu bebu, stoga ne može proizvoditi ni dovoljno tekućine. Primalja Hannah Hulme Hunter kaže: «Plodova voda je dijelom proizvod majčinog krvotoka, pa ako je cirkulacija krvi kroz posteljicu slaba, onda je logično da se količina tekućine počne smanjivati.»
  • Sindrom transfuzije s jednog blizanca na drugog – to se događa kod jednojajčanih blizanaca. Postoji problem s posteljicom kod kojeg jedan blizanac (primatelj) dobiva sve hranjive tvari što stvara previše plodove vode, dok drugi blizanac (davatelj) ne dobiva hranjive tvari što uzrokuje manjak plodove vode. Danas postoje mnoge metode liječenja kao što je upotreba lasera ili igle za razdvajanje ovojnice među blizancima da bi se omogućio ravnomjeran protok tekućine.
  • Abnormalnosti fetusa – mala količina plodove vode tijekom prvog ili drugog tromjesečja često ukazuje na to da beba ima neku prirođenu manu, kao što su problemi s bubrezima ili srčane mane. Takvi problemi često znače da beba neće preživjeti.

Neki ljudi vjeruju da količina tekućine koju pije majka može utjecati na količinu plodove vode pa će vam možda biti sugerirano da pijete puno vode ako imate malu količinu amnionske tekućine. Također se preporuča i mirovanje, osobito u zadnjem tromjesečju.
Prevelika količina plodove vode – polihidramnion
Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Tru_aqua1Javlja se kod viška amnionske tekućine. Stručnjaci uglavnom ne mogu utvrditi uzrok i u dvije trećine slučajeva trudnoća je u redu, a problem nestaje sam od sebe. U polihidramnion možete posumnjati ako dobivate više kilograma nego što bi trebalo biti. Postoji mala opasnost od preuranjenog poroda zbog pritiska uzrokovanog velikom količinom tekućine. Bit ćete pod strožom kontrolom. Ponekad međutim postoje uzroci polihidramniona, a najčešći su:

  • Šećerna bolest – ako ste dijabetičarka, a niste pod stalnom kontrolom, postoji opasnost od viška tekućine, osobito u zadnjem tromjesečju. Žene ponekad mogu dobiti dijabetes u trudnoći pa ako vam je dijagnosticiran polihidramnion, vjerojatno će vam provjeriti šećer u mokraći.
  • Sindrom transfuzije s jednog blizanca na drugog – kod ovog sindroma blizanac davatelj imat će premalo plodove vode, a blizanac primatelj previše, što bi mu moglo opteretiti srce.
  • Blizanci, trojci, itd. – višestruka trudnoća često ima za posljedicu višak plodove vode.
  • Abnormalnosti fetusa – stanja zbog kojih je bebi otežano gutanje plodove vode mogu dovesti do viška tekućine zato što će bebini bubrezi i dalje proizvoditi mokraću. Takva stanja uključuju stenozu pilorusa i rascjep usne i nepca (zečja usna).

Najveća opasnost kod prevelike količine plodove vode je preuranjeni porod. Također bi vam vodenjak mogao puknuti u velikom mlazu što bi onda povećalo rizik od ispadanja pupkovine ili ljuštenja posteljice, a u oba slučaja bio bi onemogućen dovod kisika do bebe. Hitan carski rez ponekad je neophodan.
Postoje li još kakve opasnosti?
Srećom, za većinu žena plodova voda radi upravo ono što treba raditi. Ona štiti rast vaše bebe, a vašu maternicu čuva od infekcija. U daljnjem tekstu opisujemo dva vrlo rijetka stanja koja mogu dovesti do ozbiljnih komplikacija.
Sindrom amnionske vrpce
Ovaj sindrom uključuje niz prirođenih mana za koje se vjeruje da nastaju tako da se dijelovi tijela bebe tijekom razvoja zapletu u vlaknaste vrpce unutar maternice.
Javlja se kod jednog od 12.000 poroda, a uglavnom se odnosi na prste na rukama i nogama koji mogu biti kraći ili ih uopće nema.
Vjeruje se da do toga dolazi u slučaju kad unutarnja ovojnica pukne, a vanjska ostane netaknuta. Vlaknasti komadići posteljice tada plutaju plodovom vodom i omotaju se oko bebe, obično oko njenih prstiju, prekidajući na taj način dovod krvi. Ta pojava nije nasljedna niti genetski uvjetovana, ali bebe s tim sindromom često imaju i druge mane kao što su rascjep usne i nepca. Među mogućim metodama liječenja je i operacija in utero pri čemu se vrpce presjeku dok je beba još u maternici da se omogući cirkulacija. Beba se ponekad može roditi s odumrlim prstom, a u tom je slučaju potrebna amputacija.
Embolija amnionske tekućine (EAT)
Ovo je vrlo rijetko, ali fatalno stanje od kojeg umire polovica žena koje pogađa. U Velikoj Britaniji ima oko tri slučaja godišnje, a o tom stanju vrlo se malo zna. EAT je krizni slučaj koji nastaje kad plodova voda, fetalne stanice, kosa ili neki drugi ostaci uđu u majčin krvotok kroz posteljicu te pokrenu alergijsku reakciju uzrokujući prekid rada srca i prestanak disanja. Do njega će doći samo ako mu prethode tri druge pojave: puknuće ovojnica – puknuće vena u maternici ili grliću maternice – velik pritisak maternice na venu. Mali djelići fetalnog tkiva uobičajeni su u trudnoći, ali kod nekih trudnica mogu pokrenuti EAT. To se može dogoditi prije, za vrijeme ili nakon poroda, a 50% žena umire unutar prvog sata. One koje prežive mogu imati neurološke probleme. Ne smatra se da je ta pojava nasljedna ili genetski uvjetovana. Karakteristično je da su bebe veće od prosječnih, porod je kasniji (nakon 42. tjedna), težak je, naglo nastupa šok, mučnina, povraćanje, nedostatak daha, zimica. Uzrok nije poznat, a stanje se ne može predvidjeti ili spriječiti. Primalja Debbie Richard kaže: «EAT je vrlo ozbiljna, ali srećom i vrlo rijetka. U dvadeset godina koliko radim ovaj posao još se nikada nisam susrela s tim teškim stanjem.»
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Milica Čet Nov 15, 2007 4:19 am

Ovo sam ukrao........hahhhaaa
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Endzi Pon Dec 24, 2007 6:37 am

Vasilije se rodio tacno na termin koji je dr.odredio a ispalo da je zelena plodova voda jer je bio "prenesen",naravno to se niko i ne trudi da ti objasni u porodilistu sta je..u pocetku me je to mnogo brinulo ali sad kad ga vidim kako uziva u zivotu i odlicno napreduje,trudim se da i ne postavljam sebi neka pitanja.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Emica07 Uto Dec 25, 2007 12:00 am

Ja sam i pored svega sto nam se izdogadjalo a pricali nam kako je to strasno manjak plodove vode u trudnoci zelena na porodjaju i ne bas sjajne ocene 8/9 rodila normalno i zivahno dete koje napreduje odlicno.
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Milica Uto Dec 25, 2007 12:03 am

Nema to veze..dete valjda ne sme dugo da ostane u toj vodi, a kada se rodi, to je onda druga prica...i ja sam pred kraj imala manjak vode, jer se kolicina smanjuje, posteljica stari...i Nata je dobila 9.
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Emica07 Uto Dec 25, 2007 12:18 am

Ma ja od 6 meseca sam imala manjak i zbog nje sam isla non stop na kontrole
Emica07
Emica07
Chat Službenica

Broj poruka : 416
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Milica Uto Dec 25, 2007 12:33 am

Emica07 ::Ma ja od 6 meseca sam imala manjak i zbog nje sam isla non stop na kontrole
ahaaa , ja znam da je to u 9 mesecu normalno...desava se i to. Ja sam u trecem mesecu imala kontrakcije, a pred porodjaj ni jednu..izazivali su mi porodjaj posto mi je pukao vodenjak
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od IRENA Pon Apr 07, 2008 10:18 am

Meni je Željko rođen sa jakim Hiper tonusom imao je pupčanik obmotan oko vrata dvaput,zelena plodova voda i padali su mu otkucaji srca išli smo u sokobanjsku na vežbe kasnije ih radili kući na sreću nije imao nikakve loše posledice jedino što je fizički bio uvek aktivniji i dosta spretniji kao što je i dan danas,uvek je u žurbi,nikad mu se ne spava ma aktivan je od 24h 48h Smile  ali to neostavlja posledice na njega nego na mene Sad
IRENA
IRENA
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 68
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Veka Pon Apr 07, 2008 9:28 pm

Irena, mislim da ces se ti lakse izboriti sa tim posledicama njegove aktivnosti bounce ....bitno da je Zeljko dobro i zdravo dete..... kad njima nista ne fali, mi smo sve kako treba.... :laska:
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Modesty Sub Dec 26, 2009 4:36 am

Kod mene je plodova voda od puknuca vodenjaka bila to sto doktori zovu zelena, mekonijalna. iako se beba ko zna kad pre ukakila, nisu joj bile visoke vrednosti crp-a. objasnili su mi da kao sto ni mi se ne razbolimo svaki put kad dodjemo u kontakt sa nekom bolescu, tako i oni.
Modesty
Modesty
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 47
Lokacija : Mali Kosmos
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Modesty Sub Jan 09, 2010 5:36 am

ne mora uvek da bude strasno!
Modesty
Modesty
Novi član
Novi član

Broj poruka : 7
Godina : 47
Lokacija : Mali Kosmos
Datum upisa : 26.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od tanasija Ned Jan 10, 2010 9:54 pm

Mali od moje zaove je rodjen hipertonican, par meseci je bio bas onako ukocen, zategnutih misica. Mislim da je to jako ozbiljna stvar ali nesto sto vezbicama moze lako da se otkloni.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Svetlana Djuric Sub Apr 24, 2010 11:50 am

:razmisli: Rodila sam Marka 2006 u Betaniji.Trebao se roditi od 15-22.10.a rodio se 1.11. nakon 36 sati bolova,indukcije,injekcija trodona uz pomoc vakuuma i dr Djordjevica.Minuti su bili u pitanju i za njega i za mene.Aspirirao je zelenu plodovu vodu i na rodjenju nije imao vitalne znake!Tek nakon reanimacije dobio je ocenu 3.Sledi 5 dana u inkubatoru uz terapiju kiseonikom,antibioticima i fenobarbitonom!!!I jos tri dana na poluintezivnoj.Hvala Bogu,dr Relji Djordjevicu i dr Hrabrovskom,a sve ostale, pocev od dr Lepes-Bingold(privatna poliklinika Maric)-SRAM BILO!!!!!!
Jos jednom HVALA BOGU,danas sam srecna mama,zdravog,pravog i normalnog-cak naprednog deteta!Mog Marka Very Happy
Savet:Mame uvek najbolje znaju-pa neka su i prvorotke-sta je za njihovu decu najbolje.I za to mame samo napred-ne cutite,vicite i trazite na sav glas ono za sta mislite da je dobro za vasu decu,vasu porodicu i vas!!!! :metla1:
Svetlana Djuric
Svetlana Djuric
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 3
Godina : 44
Lokacija : Vojvodina
Datum upisa : 24.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva Empty Re: Hiper tonus, zelena plodova voda i ostala iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu