Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

+28
mama_daisy
GAGA
Endzi
maja31
Ivana
pricalica
Mima
Beba
Betty Boop
dadls
ZZ
Miloseva_mama
Stazi
Dunja
Bojana
Andjela
Emi
vekiks
Pokita
Veka
Dy
milenica_89
Mildan
Milica
Sarina_mama
tanasija
Tamara
maja
32 posters

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sre Okt 17, 2007 7:53 pm

First topic message reminder :

Kada ste uveli sokice, voce, povrce, meso, jaja, plazmu....
Mi smo Mateji sokice uveli vec u trecem mesecu (blagi sok od jabuke, Hipp-ov, breskvu, bananu, sljivu, krusku...sve postepeno i po malo), vocne kasice smo poceli da klopamo sa 4,5 meseca, a povrce sa 5,5.
Meso smo uveli od 6-og, a jaja od 7-og meseca.
Plazmu je "aktivno" poceo da jede sa 7 meseci (ubacim u kasicu kasiku-dve), a pre toga nije bio odusevljen.
Kakav je vas stav o tome kada poceti dohranu?
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole


Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Pon Nov 26, 2007 7:15 am

Ajde kada nece niko od ovih sefova evo ja cu..
Mala Milena imas temu "Kada ste i sa cime poceli dohranu"...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Pon Nov 26, 2007 8:02 am

maju za sledeceg urednika!!!!!!!!!!!!!!! :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Tamara Pon Nov 26, 2007 10:33 am

maja ::Ajde kada nece niko od ovih sefova evo ja cu..
Mala Milena imas temu "Kada ste i sa cime poceli dohranu"...

Maki, od sad si ti dezurni policajac na forumu!!!!
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Ned Dec 02, 2007 11:33 pm

Dala sam joj sok od jabuke samo 2 kasike....dali je moguce da je boli stomak zabog soka??Neznam dali da joj dam danas?
A evo dva dana slabo pije mleko t.e. pila je po 180 grama a sad jedva 150 na tri saati??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Veka Ned Dec 02, 2007 11:43 pm

Ako je stomak boli od kad si pocela da joj dajes sok onda prestani na neko vreme, jer je moguce da joj jos nije spreman sistem za varenje za nesto drugo sto nije mleko. A to sto manje pije mleko je ok i sasvim normalno jer cim uvedes neku novu hranu ona ce manje piti mleko, jer sad ima i nesto drugo sto jede i ono je zasiti dobrim delom. Kad joj budes uvela kasice jos manje mleka ce piti, nemoj da te to zbuni.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Dečje kašice

Počalji od Emi Pon Dec 10, 2007 9:51 am

Na trzistu ima puno kvalitetnih gotovih kasica, no hranite li vi vase dete samo njimaskupi se prilična ili sami ih pravite? Domaće kasice jeftinije su, a mnogi su u zabludi kada misle da za njihovu pripremu treba puno vremena ili da nisu dovoljno kvalitetne.
Bar ja tako mislim....
Dajte neki recept koji vase dete obozava.
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Pon Dec 10, 2007 10:15 am

maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Pon Dec 10, 2007 10:17 am

sorry
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Pon Dec 10, 2007 10:34 am

Ma nista, samo da nam se ne duplaju teme.Cool
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Uvodjenje novih namirnica u ishranu

Počalji od maja Pon Dec 17, 2007 11:42 am

Ovde mame mogu da pitaju o uvodjenju neke nove namirnice u bebinu ishranu, a iskusnije mame mogu da napisu kada su (u kom mesecu bebinog zivota) uvele neku vocku, povrce, ili nesto trece...
Mene zanima kada bebi moze da se da belance? Citala sam da moze pred kraj prve godine..Kada ste vi pocele da dajete celo jaje bebi?
Nije da nameravam nego cisto pitam...Kada ste uveli cokoladu?
Mateja jede piletinu, teletinu i govedje meso....ne bih da mu dajem svinjsko..sta vi mislite o tome?
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Pon Dec 17, 2007 11:47 am

Mi smo kivi uveli u 10-om mesecu.
Cveklu u 9-om.
Praziluk smo poceli da jedemo sa 9,5 meseci.
Mandarine sa 8 meseci.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Tamara Pon Dec 17, 2007 12:05 pm

Ja sam joj mrvicu belanca dala oko prvog rodjendana. Tako nas je savetovala dr. Da bi videli da nije alergicna. A celo jaje sam joj dala sa 12,5 meseci. Ni ja Anji ne dajem svinjsko. Jede pilece, curece, teletinu, junetinu, ribu, cak sam joj i konjsko dala.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Veka Pon Dec 17, 2007 1:56 pm

Ja sam za neke stvari bila totalno opustena, dok za druge jos uvek strepim.....ja sam narandze i mandarine uvela sa 6 meseci vodjena time da se u primorskim zemljama preporucuju kao prvo voce za uvodjenje...kivi sam joj dala sa 9 meseci, ali kako jo se nije dopao nije ga jela jos dosta dugo, ni sad nije ljubitelj, za razliku od mame,...belanac sam pocela sa 11 punih da uvodim kao sto sam uvodila zumanac, po 1/4 tako da smo do godine dosli do celog jajeta,...cveklu sam uvela sa 8 meseci, meso nije htela da jede do 14-15 meseci, sada jede uglavnom piletinu i nista drugo sem nje ne prihvata, ribu jede na prevaru i dan danas....
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Pon Dec 17, 2007 8:17 pm

bila sam sto se tice uvodjenja novih namirnica u ishranu skepticna jedino po pitanju belanca i jagoda od voca zbog moguce pojave alergije,tako da sam im bas da ih pojedu cele davale oko prve godine.
sto se tice ostalih davala sam im sve sto je moglo da se ispasira i umiksa vec od sest meseci,a male komadice recimo mesa i povrca oko 8 -devetog meseca.
davala sam im uglavnom sve da probaju,vecinu nove hrane su prihvatili,mada recimo od voca kao i dana kivi nece ni da vide,mandarinu i narandzu pojedu na jedvite jade,ali zato u bananama,jagodama,lubenici mogu da se dave.
meso jedu i danas i pilece i svinjsko i curece,a ribu obozavaju.
nikola je veci gurman od nine,ima i on omiljena jela,ali uglavnom sta mu das on to smaze,dok kod nine postoje posebne procedure oko jela,uglavnom jede sta voli i vesto izbegava kuvano,samo da je salama,pasteta,keks i mleko,ali ipak je ubedim i pojede tu kuvanu hranu iz tanjira,mada u vrtic jede sve sto im je ponudjeno,vakljda tamo nemoze kao kod mene da bira i izvoljeva,a priznajem da sam i ja u neku ruku kriva sto je takva jer kad kao manja nije htela da jede sta skuvam,davala sam jj bilo sta samo da bi jela i da losa navika joj je ostala i dan danas.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Andjela Pon Dec 17, 2007 8:29 pm

Bjelance sam djeci davala od 11-og mjeseca i to kao sto kaze Veka prvo cetvrtinu pa dok nismo stigli do cijelog,a zumance sam davala od 7 mjeseca isto tako pocevsi od cetvrtine.
Brokoli,prokelj,karfiol i sve te kupusnjace davala sam od 7 mjeseca u varivu zajedno sa teletinom ili piletinom i to su moja djeca obozavala.
Sok od naranze sam davala od 8 mjeseca ali sam ga razblazivala sa vodom.
Od mesa vecinom su jeli piletinu i teletinu a svinjetinu nisu jeli skoro do 18 mjeseci,a ribu sam dala sa oko godinu dana.
Cokoladu nisam dala do prvog rodjendana.
Inace nisam se plasila nekih alergijskih reakcija rukovodeci se time da ama bas niko u nasoj i siroj familiji nije alergican na nesto,makar smo bili liseni te genetske predispozicije.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Čet Dec 20, 2007 9:08 am

uh sutra probacu opet da joj dajem sok.....imam tremu.
I da vas pitam, kako spremate mlecne kasice sa adaptirano mleko ili upotrebljavate kravjo?
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Čet Dec 20, 2007 9:19 am

Neznam na koje mlecne kasice mislis...?
Ako mislis na ceralije Humanine ili Hipp-ove ili Milupine one se spremaju sa vodom...
Ali bez obzira,mislim da je jos uvek mala za kravlje mleko.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Čet Dec 20, 2007 9:23 am

Ma Emilija da nije Milena malo mala za cerealije i kasice? A posebno sa kravljim mlekom... Pa ona ima tek 3.5 meseca... Ne znam sto si zapela da joj dajes ista osim adaptiranog mleka. Ako ti dete ne dodaje na tezini i vidis da je gladna valjda tek onda treba. Jesi pitala lekara za savet na tu temu?
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Čet Dec 20, 2007 9:28 am

I ja sam htela da pitam zasto se toliko raspitujes za kasice, voce, povrce, ceralije...bas je jako mala...neznam, tvoje dete, ali mislim da je rano. Mi smo sa 3,5 meseca poceli sa sokicima i to po malo. Prvi dan jabuka, 10 ml, drugi dan 20ml, treci 30 ml i tako 7 dana...pa posle toga, cini mi se breskva. Tako da sam mu sokice uvodila skoro mesec dana.
Ceralije se uvode sa 4-4,5 meseca, bar tako pise na kutiji i tako je nama pedijatar rekao...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Emi Čet Dec 20, 2007 9:41 am

Pedijatar mi je rekao da pocnem da joj dajem sok kad napuni 3 meseca, a sa kasice kad napuni 4 posto je dete na adaptirano mleko. A kad bi je doila onda nista osim majcino mleko do 6 meseci.
Zato se raspitujem. Smile
Mi sad jos malo punimo 4 meseca a ja nisam jos pocela ni sok da joj dajem, ali vidim da je pocela da trazi i nocu da jede, a to se nije desavalo....dnevno je pila skoro 1l mleko-hipp, a sad trazi jos 400ml. i to nocu, budi se i place ...gladna je, zato sutra pocinjemo ...da probamo prvo sok od jabuke, a onda malo po malo i ostalo.
A ja pitam npr. ako i pravim jabuka, biskvita i mleko...to zdravlje boze za mesec dana, dali da stavim kravje mleko ili da koristim ovo sto pije hipp????
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Bojana Sub Dec 22, 2007 2:14 am

Htedoh da otvorim novu temu,ali mogu to i ovde da kazem,zapravo,ja kuvam makiju rucak skoro uvek od svezih namirnica,kupovne kasice jede samo kada smo veci deo dana van kuce ili kad smo bili na moru.Mislim da je to pored toga sto je ukusnije i jeftinije i puno zdravije,medjutim skoro mi moj otac koji je cesto u nemackoj kaze da tamo skoro sve mame deci daju kupovne kasice jer se one prave od namirnica iz bio uzgoja i da je u njima savrseno izbalansiran sastav hranljivih sastojaka i vitamina.Ne znam sta da mislim o tome,da li je mozda stvarno to bolje od onoga sto mi kuvamo ili su samo mame po belom svetu suvise zauzete ili lenje da kuvaju svojoj deci?
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Gost Sub Dec 22, 2007 2:43 am

ja sam mojima uglavnom spremala domace od praznog povrca skuvanog i posle izgnjecenog viljuskom,tako i slatke od voca i sve su bogami jeli.
zdravije su u tome se slazem i nikad me nije mrzelo da budem u kunjihni i spremam iste.
mada kad idemo negde ,ali i ponekad smo praktikovali i kupovne ,ali samo kao uzinu.
glavno jelo ,veceru i dorucak su jeli ono sto im ja spremim od svezeg kuvanog ili barenog povrca.
jeli su i onu hranu iz kutije npr rizolino,cokolino,medolino,hipp-ove,ali opet kazem to nam je vise bilo kao poslastica ili uzina.
sve ostale obroke sam im ja spremala,sama po njihovom ukusu i hvala bogu uvek su bili siti i lepo napredovali.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Mildan Sub Dec 22, 2007 2:54 am

Ja sam mojoj deci spremala sve domaće.Kupovne kašice sam im davala jedino ako smo išli u goste, a i to je bilo retko, mislim na kašice.Više sam za prirodno, čak mislim da je i njima ukusnije.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od maja Sub Dec 22, 2007 11:04 pm

Ova tema "kupovne vs domace kasice" je jako diskutabilna...
Ukoliko kupujete povrce i voce sa pijace nikada ne mozete biti sigurni da li je i kako je tretitano i cime, a sa druge strane, vec sam negde pisala, moja mama radi na carini i u stalnom je kontaktu sa sanitarnim inspektorima i ja mogu da tvrdim da je sastav koji je ispisan na deklaraciji kupovne kasice 100% taj koji se nalazi u teglici! Konkretno za HIPP-ove kasice (koje mi koristimo) znam da su bioloski uzgajane i da vecina ne sadrzi secer,tacnije, nije dodat secer, postoji samo onaj vocni.
Mateja nikada nije hteo ni da pomirise slane kupovne kasice, tako da mu ih spremam od pocetka, a vocne kupovne obozava i jos uvek ih jede, mada sad malo redje, jer smo vise u fazonu banana, kivija, mandarina..itd.
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Tamara Ned Dec 23, 2007 1:01 am

Ja nemam nista protiv kupovnih kasica. Anja ima par Hippovih kasica koje obozava. Nama je cak i dr rekla da su Hippove i Nestle kasice sigurno bioloski uzgajane i da su bolje od domacih. Kao sto rece Maja, domace koje kupujemo na pijaci nikad ne znas koliko su prskane, a ja provereno znam da su voce i povrce koje se kupuje na pijaci MNOGO prskano. Najbolje bi bilo da imamo svoje baste, pa da dete to jede, ali na zalost malo ko ima takvu mogucnost.
Anja jede i kupovne i domace kasice i slane i slatke. I hvala bogu, nista joj ne fali i super napreduje.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice - Page 2 Empty Re: Nedoumice-početak dohrane,uvođenje novih namirnica,kašice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu