Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Odbijanje hrane

+13
Ivana_Sa
Emi
tanasija
Lidija
Veka
milenica_89
ZZ
Cvrki
maja
Bojana
Endzi
Mildan
Dy
17 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Odbijanje hrane Empty Odbijanje hrane

Počalji od Dy Čet Nov 01, 2007 4:48 am

Roditelji čija djeca imaju sjajan apetit nisu niti svjesni kakvih su muka pošteđeni. Vrlo je zanimljivo kako se nešto što je sasvim prirodno i što se kod zdrave djece odvija sasvim spontano može postati predmetom teških problema u njezi male djece. Pokušat ću (pedijatar)navesti nekoliko tipičnih situacija i rasvijetliti mehanizme koji uzrokuju odbijanje hrane.


Prije svega najčešće se susreće neprimjereni kriterij koliko dijete treba pojesti u jednom danu. Drugi, najčešće krivo procijenjeni parametar po kojem bi dijete trebalo jesti je stanje njegove uhranjenosti, pa često normalno uhranjena djeca budu proglašena premršavima i počinje forsirano hranjenje. Forsirano hranjenje - kao uglađeni izraz za nasilje, za traumatiziranje djece. Roditelji u kojima postoji trag takvog nasilja u vlastitom djetinjstvu najčešće ne forsiraju hranjenje svoje djece. Količina hrane koju dijete uzima povremeno može značajno varirati; postoje razdoblja kada se jednostavno pitate od čega to dijete živi. Iz mog iskustva odgovor najčešće glasi – od neizmjernih količina sokova i čajeva koje piju između obroka. Time održavaju razinu šećera u krvi a znamo da se tek padom njegove razine javlja osjećaj gladi. U vrijeme redovitih obroka djeca tipično biraju što će jesti – jedu samo ono što vole, a sve ostalo odbijaju i bacaju roditelje u očaj. Tipično je da su ova djeca dobro uhranjena jer kroz dan unose dovoljne količine kalorija (šećer u napicima). Logična reakcija roditelja je strah da će dijete oboljeti zbog gladi. Postaju spremni na bilo kakve kompromise – nudi se više vrsta jela za svaki obrok ne bi li dijete možda prihvatilo koje od njih, hranjenje postaje glavna tema u kući, za djetetom se nosi tanjur i žlica... Jedna za mamu... Sada jedna za tatu.... Sada ide avion i nosi papicu: aaaaaa.....mmmm...


U osnovi se događa ista stvar kao i kod problema s pražnjenjem crijeva. Hranjenje je popraćeno cijelim nizom "ukrasa", i ukrasi sami po sebi postaju razlogom da se njima dijete i bavi, a ne da jede. Osim toga, ako dijete ne jede, onda biva nagrađeno pažnjom i ugodom okoline. Kasnije možda i neugodom, ali to postaje svejedno; važan je osjećaj da postoji prekidač koji dijete dovodi u centar zbivanja i koji mu daje roditeljsku pažnju.

I ovdje su djeca podcijenjena – ne postoji vjera da su sami sposobni preuzeti brigu da uzmu hranu koja im je dostupna ako su gladna. Sumnja se u elementarnu funkciju djeteta. Iznimno rijetko se susreću djeca koja nemaju osjećaj gladi. To su djeca koja moraju naučiti uzimati hranu iako nemaju osjećaja gladi. Inače počinju gubiti na težini. Već u dobi od 6 mjeseci se djeca mogu naučiti da preuzmu odgovornost da uzmu hranu iako nisu gladna. Prema tome zdrava djeca neupitno i suvereno vladaju time.

Relativno je jednostavan način kako pomoći roditeljima (primarno) i djeci. Prije svega treba isključiti uzimanje slatkih napitaka između obroka. Hranu treba ponuditi za stolom i po mogućnosti u društvu "dobrih jelaca". Nakon što dijete pokaže da ne želi jesti može ga se još jednom ponuditi a ako kaže ne tanjur treba maknuti, a dijete otpraviti od stola. Sve navedeno treba činiti odlučno i bez iskazanih emocija. Time je poslana poruka: odlučio si da nećeš jesti, onda ćeš biti i odgovoran ako budeš gladan. Nitko te neće moliti da ne budeš gladan; nitko neće niti brinuti za tebe ako budeš gladan do idućeg obroka. Time smo izmaknuli mogućnost uporabe hranjenja kao sredstva za "nagodbe"; iskopčali smo prekidač roditeljske pažnje.

I na kraju, jedan dio djece dosta dugo nakon navršene godine dana života ide na spavanje s bočicom. Uspavljivanje bočicom u dobi nakon godine dana nosi nekoliko opasnosti. Prije svega predstavlja način zadovoljavanja emocionalnih potreba (umirivanje) na način koji je primjeren dojenačkoj dobi; potom postavlja hranu u funkciju zadovoljavanja emocionalnih potreba, što se kasnije može pokazati pogubnim u nastanku pretilosti. I konačno, hrana stvara naslage na zubima koje pogoduju rastu bakterija i uništavanju zubne cakline. Stoga, nakon navršene godine života, preporučam da se hranjenje u cijelosti i sasvim jasno razdvoji od spavanja. Nakon večere slijedi pranje zuba i odlazak na spavanje.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Gost Pon Nov 05, 2007 9:17 pm

nina je dok je bila beba bila bucko,sisala je,jelakasice i kupljene i one sto joj ja spremim.sa 6/7 meseci jela je i kuvano tj.ono sto smo i mi jeli.
kasnije je pocela da bude probirljiva te nece ovo,te nevoli ono.
desavalo se i da jede i preplace zato sto te nece ovo,te ono i onda kad je ja ubedim da je to lepo i zdravo,samo zvace.
onda sam joj ugadjala jela je iz posebnog tanjira samo njenog,pa servirala da to lepo izgleda,pa gledli slikovnice dok jede i onda joj pricam sta je sta i tako ni ne primeti kad zine i sve pojede.
imala sam obicaj da joj kazm da jede ko bolesni vrabac.
sad jede lepo,sama trazi i kaze kad je gladna,mada ima nekad perioda kad nije bas za jelo pa onda prebira i brljavi.
jednostavno nema vremena da jede,inace ih ucim kulturi za stolom ,da se jede samo za stolom i kad si gotov mozes da ides,nema nosanja i rasipanja hrane po kuci i pipanja namestaja,igracaka masnim rukama.
nikola je sasvim druga prica on cim ustane pravac frizider i nesto am-am.
kad vidi nekog da jede moze i on,iako je samo pre 10min ustao od stola.
ne bira i jede sve i slano i slatko,kuvano obozava,ali ni suhomesnato nece odbiti.
voce obozava.banane najvise. kivi i mandarinu takodje pojede iako je nekad kisela,mrsti se ,slaze face,ali pojede.
sa njim nemam tih problema,samo treba to da naraniti.
mm obicno kaze da moze da pojede vise nego on,al neka je on meni ziv i zdrav.
musko je,raste ,trosi puno energije posto je stalno u pokretu i samo neka jede.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Mildan Pon Nov 05, 2007 9:50 pm

Rodila sam dve totalno različite devojčice što se tiče hrane.Starija jede uglavnom na silu, a od mlađe ne možeš ni sam da jedeš, jer bez obzira na to pto je jela ona će još sto puta da jede.
Starija nekada 15 minuta žvaće jedan zalogaj, da poludiš.Ruča po sat vremena.Doduše ume ona i za 15 minuta sve da pojede, kada hoće.Drži hranu u ustima.Jedino što može non stop da jede i da traži sama je voće.Od hrane voli da pojede supicu i meso.Sve ostalo ne voli, tako kaže, a da ni ne proba.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Gost Uto Nov 06, 2007 4:11 am

s navrsenih godinu dana,dete pokusava samo da se hrani,ali najcesce vise prospe nego sto stavi u usta.mama ne sme da gubi strplenje i preuzme stvar u svoje ruke,vec treba da podstice dete da se samo hrani.sticanje ove vestine nekada traje dugo,ali sticanje vestine hranjenja treba da je za dete povezano sa osecajem prijatnosti.ako dete odbije da jede,cak i hranu koju voli,nemojte ga prisiljavati.mala deca imaju neku vrstu ugradjenog samoregulatora tako da njihov organizamtacno zna kada treba da jede i koja kolicina hrane mu je potrebna.moze da se desi da dete previse jede,ali da gladuje i pri tom ne trazi hranu,veoma je retka pojava.dakle ako primetite da vase do sada jesno dete ,odjednom pocne da sabotira i odbija hranu,morate da utvrdite tacan razlog te pojave.ako dete nema apetita u duzem vremenskom periou,posavetujte se sa lekarom.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Dy Pon Mar 10, 2008 8:59 pm

ja imam uzasan problem, zvani meso. Naime, meso zvace po dva sata, i ne proguta ga. Juce je jela u 4 sata, i u 6 popodne mi krenuli kod prijatelja-i ja vidim kao oteknut obraz, ja i mm se pogledali i premrli. Uhvatimo je, otvorimo usta, ona u ustima drzi komadic mesa od rucka, sazvakano do bola, ali ne i progutano.
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Gost Pon Mar 10, 2008 9:04 pm

i ja muke mucim sa ninom tj sa gutanjem hrane,naime ona uzme zalogaj usta i onda ga mulja do besvesti nekad i nesto vrlo lako sto se i nemora zvakati i onda nikad da ga proguta,kad jedu nikola pojede pet zalogaja dok ona sazvace i proguta jedan,to me bas izludjuje i stalno joj govorim da lepo sazvace i proguta,ali ne ona ga izmulja i onda ko tvoja anastasija drzi u ustima sa strane i zine da uzme drugo,bukvalno jede punih usta,nebitno da li je u pitanju meso ili neka druga hrana,i uvek se trudim da nista ne bude krto ili tvrdo bas iz razloga da lepo moze sazvakati i progutati,ali ne ..neznam sta je tu zanimljivije...posebno me izludi kad zvace li zvace po deset minuta jedan zalogaj,i onda taman da joj dam drugi ,on joj sa strane u ustima neprogutan...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Endzi Čet Maj 29, 2008 8:20 am

Mi bas imamo problem zvani - hrana.
Sto se tice Vakija on uopste ne mora da jede...samo mu voda treba.
Popije mleko ujutru i uvece a u toku dana je borba sa njim da pojede nekoliko zalogaja hrane..
Kasastu hranu nikad nije voleo a sad je u fazi da jede rukama i sam tako da i corbasta hrana otpada,kad jede rukama to ne sme da bude vlazno jer ni to nece....kad ga gledam,setim se sebe i biranja hrane.
Ja sam do skoro bila uzasna za hranu i mnoooogo gadljiva na razne sitnice,sve ne zelim da pomislim da je i on takav ali izgleda da jeste.
Od prvog dana je takav i bas vodim borbu sa njim,ali sad kad su ove vrucine malo se provlaci pa ga i ne teram mnogo da jede..ja ga ponudim on uzme zalogaj,dva..ili nista i sve tako.
Desi se nekad i da jede,ali to bude svaki treci dan...
On jednostavno nema vremena da jede,jede koliko mu treba samo da ga prodje glad i dalje nastavlja...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Bojana Čet Maj 29, 2008 9:44 am

endzi ::On jednostavno nema vremena da jede,jede koliko mu treba samo da ga prodje glad i dalje nastavlja...

Sto mi je ovo poznato...stalno jurcam po kuci Makija dok jede nikada ne sedne lepo da rucka...izgubim zivce ali posle oko sat vremena trckanja za njim pojede sve sto sam planirala
Inace zadovoljna sam kolicinom hrane koju unese dnevno ali stvarno je naporan...Za Vasketa nikad ne bih rekla da ne voli da rucka bas mi delovao kao da je gurman Razz
Evo primer naseg danasnjeg jelovnika pa nek mi neko kaze da li je to dovoljno posto nisam vise pametna:
dorucak-parce hleba sa pastetom i solja jogurta
uzina-plazma keks 4kom i caj
uzina-monte mlecni obrok za decu(nesto kao mali puding)
siskanje tongue
rucak-pirinac sa mesom i pecurkama npr oko 200g
uzina-vocna kasica
cokoladica kinder
vecera-instant mlecne zitarice 150g
JEL DOVOLJNOO????
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Endzi Čet Maj 29, 2008 9:58 am

Pa Bojana mislim da ti Maki ima super uredjenu ishranu,lepo rasporedjene obroke.Pa Vaki to ne pojede za nedelju dana (ne salim se ovaj put).

Vaki je sisao do 13 mes.i to samo siskao,a nekoliko dr.sam pitala sta da radim sa njim kad nece da jede..oni ga gledaju pa kao "ne primeti se bas po njemu da ne jede" i to je sav komentar.
Ja se samo tesim da on zna koliko mu je dovoljno,ne gladuje sigurno a sto ne unosi vecinu hrane ja mu jos uvek ne mogu nista...kad malo poraste verovatno ce vise trositi energije i brze ogladneti..
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Bojana Čet Maj 29, 2008 10:03 am

Pa ne sekiraj se ako lepo napreduje i ako je veseo nema razloga za brigu...mnogi strucnjaci savetuju da mame zapisuju bukvalno sve u toku dana sta dete pojede i uvece ustvari vidis da i nije toliko strasno tj da je ipak koliko toliko pojeo
btw-uauu kakva si cica na avataru Wink
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Endzi Čet Maj 29, 2008 10:17 am

Bojana ::Pa ne sekiraj se ako lepo napreduje i ako je veseo nema razloga za brigu...mnogi strucnjaci savetuju da mame zapisuju bukvalno sve u toku dana sta dete pojede i uvece ustvari vidis da i nije toliko strasno tj da je ipak koliko toliko pojeo

Da,Bojana zapisivala sam i ja tako ali kad uvece procitam ono pise : dva zalogaja ovoga,jedan zalogaj onoga..i sve tako.U sustini on je skroz ok,cak sta vise izuzetno zivahno dete..jede on u toku dana ali kao sto rekoh po zalogaje,nervira me sto nema obrok ali sta sad da radim.

btw-uauu kakva si cica na avataru Wink

p.s-hvala,ali tesko te je stici Very Happy :laska:
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Endzi Čet Jun 12, 2008 9:51 pm

Juce smo mogli dan slobodno da nazovome "dan mleka".
Ujutru je iz nekoliko puta popio 450ml i uvece 250 ml.
U toku dana jedan sokic,jednu plazmu i zalogaj kifle-uzas od ne jela.
Ne znam da li to ima veze sa trojkama koje ga veoma dugo muce,ali ovo ne vodi nikuda.
Bukvalno koju god hranu da mu pokazes,on samo odmahne glavom i "ne" se cuje.Ni ne proba je a ako pokusavam da mu ubacim u usta to je vriska....i nemoguce je definitivno da je sit.
Poceo je da odbija i ono sto je hteo da jede a sad se sve svelo na mleko.
Tako da sam od danas smanjila,dajme mu samo ujutru i uvece po 250ml. u nadi da ce ogladneti.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od maja Sub Jun 14, 2008 8:14 am

I Mateja zeki sa jelom...bas,bas...
Ja imam tu srecu da on hoce voce i ponekad i povrce, pa se u toku dana izvucemo nekako.
Znam da je zbog zubica i vrucine pa ga i ne forsiram.
Endzi, neznam dali Vaske voli i hoce da jede povrce,ali ako mislis da odbija hranu zbog vrucine probaj da mu napravisa salatu-ja sam Mateji danas pravila salatu od krastavca, paradjiza, mladog luka, i crvenog pasulja, u to dodam malo morske soli, persuna, malo maslinovog ulja, sok od limuna i malo kefira. Ostavila sam to u frizider na pola sata i Mateja se bas najeo, valjda mu prija jer je bilo hladnjikavo, osvezavajuce...
Ako voli da jede sam, prsticima neka ti uvek na stolu,tj. u njegovoj blizini bude isecena jabuka, banana, kruska...ili vec neko voce. Mateja tako u igri u toku dana pojde celu jabuku+jos neku vocku.
Nudi mu kornfleks ili neke druge zitarice. Ja ovde kupujem neke psenicne sa medom,a tamo sigurno ima onih Nestle zitarica, kornfleksa, pa mu i to stavi na tanjiric...nekada mu ti ubaci u usta (onako kada se zaigra),a videces i on ce sam cesto uzeti.
Neznam da li hoce da pije sok,ako hoce cedi mu pomorandzu i na taj nacin unosi vitamine.
I jos nesto, nemoj da ga pitas hoce li da jede. I Mateja uvek odmahuje glavom i prsticem, kao da nece...ali ja mu stavim na tanjir i pustim ga...nekad to i po 3-4 sata stoji na stolu,ali na kraju tanjiric bude prazan.
I nemoj pogresno da me shvatis, ne zelim da ti pametujem ni da te ucim...prosto te razumem u potpunosti...iste muke i ja mucim,a ovo sto sam gore napisla cesto upali...probajte...
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Endzi Sub Jun 14, 2008 9:19 am

Mnogo ti hvala Majo,pre svega na vremenu za ovoliki post..a zatim i na savetu.
Juce je Vaki jeo koliko toliko "normalno".
Pije sokice (tek je od skoro poceo) pa cu bas probati narandzu da mu dajem.
Njegov je problem sto nema sanse na "kvarno" da mu ubacis hranu u usta,on bukvalno mora svaki zalogaj da prvo pogleda a ako mu slucajno uspem ubaciti u usta on to odmah pljune..
Jede bananu i po nekad jabuku...jeo je i visnje,tresnje..
Voli grasak i secerac ali samo u obicnoj vodi prokuvan i sam da jede rukama..
Kornfleks,cokolino,plazma sa mlekom..ne dolazi u obzir.
Ma on uopste nece da jede..jede jednom u nedelju dana kako valja i to je to.
I da,citam tvoju salatu..bas lepo da Mateja hoce toliko vrsta od jednom.Vaki i kad jede nesto,mora samo to jedno da bude..jer ako je vise on ne vidi sta je tu i jednostavno nece.
Ovaj predlog "da mu bude hrana dostupna" cesto koristim za vreme rucka,stavim mu nekoliko zalogaja ispred.Mi rucamo i ne gledamo ga,i desi se da pojede...a u toku dana nema sanse jer kad nece da jede onda baca i razmazuje hranu.
Slaninu nikad ne odbija...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Cvrki Sub Jun 14, 2008 11:04 am

I mi imamo problema sa jelom, zadovoljna sam ako pojede dva zalogaja ručka u vrtiću i dva kući. Obično prvo kaže (za sve je tako) ovo neću a onda ja počnem s nagovaranjem da uzme bar jedan zalogaj. Sara nesvesno jede, a ako viknem na nju i nateram je da to nešto pojede ona počne da se gadi i hoće da povrati-što se ponekad i desi. Daklem izigravam budalu, oduševim se tipa "ijao evo je krava na prozoru" i ona zine odmah i to pojede. Kad ništa ne pomaže idemo napolje s tanjirom kod naših triju mačaka i jednog zeca pa tamo lepo jedemo hraneći i mačke i zeca i Saru. Ne pitajte me ništa...Dokle će tako-ne znam. Isprobavanoj e i ono, neka tražiće ona sama i nema sok nema grickalice i čokladice...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od ZZ Sub Jun 14, 2008 7:47 pm

periodi nejela su sasvim normalni kod svakog deteta i kad ih uhvati ta manija da neće ništa da jedu, ne treba ih ni siliti pretrano, ni nutkati svaki čas jer se onda zainate i tek onda neće da jedu..tek ako se to jako oduži i dete počne mnogo da gubi na težini, onda treba reagovati, ali to su retki slučajevi..
pogotovo znaju da zezaju deca izmedju dve i četiri godine..
ZZ
ZZ
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 445
Godina : 53
Lokacija : Srem
Datum upisa : 16.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Endzi Ned Jun 15, 2008 9:37 am

Ha,ha...pa i mi isto hranimo macke i kera..pa i Vakiju nesto tad "upadne" u usta...a ista situacija sa gadjenjem,cim mu nesto ubacim u usta a on to nece,dma pocne da se "gusi" i skoro povraca od gadjenja...uzasno je bilo kad je bio jos manji...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Bojana Ned Jun 15, 2008 9:50 am

tako i moja kuma i kad je bila mala i dan danas gadljiva od razne hrane cim vidi nesto ljigavo pravac na povracanje...ili ako neko npr olize prste dok jede isto se odmah ona ispovraca...
a jel si probala endzi da mu das nesto za povecanje apetita?
mozes npr da uzmes sirup multisanostol
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Endzi Ned Jun 15, 2008 10:52 pm

Bojana o tome bas nisam ni razmisljala,tj.nije mi palo na pamet...
Juce i danas je poceo kao da jede pa cutim da ga ne ureknem.
Jesi li ti davala taj sirup mozda Makiju?Daje li se bez recepta ili moras da se konsultujes sa dr.?
a i ja sam bas gadljiva sto se tice hrane i jela pa i ne sumnjam na koga je,ali trudim se da on to ne primeti...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Mildan Pon Jun 16, 2008 12:03 am

Meni Mici poslednja tri dana slabo jede, baš odbija hranu.Mada je juče izbacila malo šlajma, pa verovatno zbog toga neće da jede.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Bojana Pon Jun 16, 2008 1:51 am

endzi ::
Jesi li ti davala taj sirup mozda Makiju?Daje li se bez recepta ili moras da se konsultujes sa dr.?
Ja Makiju dajem taj sirup i to je multivitaminski preparat moze bez recepta i bez lekara samo ne valja bas mnogo dugo mislim sve treba umereno ali slobodno moze bar 3 mes da ga pije...zove se MULTISANOSTOL-bez gvozdja i MULTISANOSVIT-sa gvozdjem ali bolje uzmi ovaj bez,bas sam primetila da mu otvara apetit pogledaj tamo u temi sta smo danas ruckali koliko se razjeo Wink ,kad sam ja bila mala jos tata mi je iz Nemacke donosio taj sirup jer ga nije bilo kod nas i pila sam ga upravo zbog apetita...probaj slobodno
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Endzi Pon Jun 16, 2008 1:53 am

Bas sam procitala sta ste ruckali i htedoh da vas pohvalim.
Bojana a Vakiju e zbog ne jela malo i opalo gvozdje,pa jel mozemo onda taj sa gvozdjem?!
Bas cu sutra da mu uzmem pa da se i mi raspisemo u onoj temi...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Dy Pon Jun 16, 2008 1:55 am

Ja Vam preporucujem Revitu-ali pod uslovom da se pije redovno..I jos preporucujem FLoradix..toje nesto na prirodnoj bazi, skroz prirodno, i sa puno zelljeza...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Bojana Pon Jun 16, 2008 1:57 am

moze i sa gvozdjem samo onda uzmite i vit c u prasku onaj superrastvorljivi dodatno da pijete jer gvozdje smanjuje absorpciju vit c,pa za jedno mesec dana proverite krvnu sliku pa onda uzmite ovaj bez gvozdja jer ne valja da ima gvozdje vise od potrebnog...eto ja se sad raspisah ko neka dr tongue ...ali sve je to iz iskustva Wink ,i inace me sve zivo u vezi zdravlja i ishrane interesuje kao manijak citam knjige i net o tome sta cu kad sam devica u horoskopu nego da ne bezim sa teme eto tako ti kazem :laska:
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Endzi Pon Jun 16, 2008 2:01 am

Ok,hvala ti Bojana...moracu nesto..pa javljamo rezultate.
A,mozda i Revitu...moram se dogovoiti sa mm.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Odbijanje hrane Empty Re: Odbijanje hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu