Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Kontracepcija

+15
Endzi
ada
Lela
Stazi
Daca
Bojana
Andjela
Mildan
lena
maja
Milica
Pokita
Ivana
Tamara
Veka
19 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Kontracepcija

Počalji od Gost Sre Okt 31, 2007 1:49 am

First topic message reminder :

Sta koristite protiv zaceca tj.trudnoce?
Da li uopste koristite neko sredstvo kontracepcije ili idete na srecu/nesrecu pa sta bude bice?
Da li ste za ugradjivanje spirale,prezervativ ili kontraceptivne pilule?
Mi nikad nista nismo koristili od toga i dok smo se zabavljali.
Uvek je bilo tipa ako bude dobro je ,ako ne opet je dobro.
Posle prvog deteta opet nismo tako da sam neplanirano zatrudnela vec posle manje od godinu i po dana.
Ni sad ne koristimo nista i opet vazi ista solucija kao prethodna.
Licno nisam ni za spiralu ni za pilule,imaju svojih prednosti ,ali i mana,prezervativ mi je ok ,ali mm nije odusevljen njime.
Tako da redovno pazimo tj on pazi i cuvamo se koliko je to moguce.


Poslednji izmenio dana Sre Okt 31, 2007 5:25 am, izmenjeno ukupno 1 puta
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole


Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gost Sub Dec 01, 2007 12:03 pm

Ova moja se zove T-Safe cu 380a ql i Nemacka je. Osnova je polietilenska i oko vertikalnog dela je namotana bakarna zica. Ima 380 u nazivu jer je povrsina bakra 380mm. Doktorica mi je tu preporucila i ja nisam imala problema sa tim. Takodje mi je rekla da ih je jako puno ugradila i osim pojacanih menstruacija nikakve druge probleme nije imala sa njima.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Mildan Sub Dec 01, 2007 12:09 pm

A ja čula da od nekih spirala može da se smanji mesečni ciklus, krvarenje.Moja koleginica koristi neke pilule i baš je zadovoljna njima.Plaća ih oko 300 din. mesečno.Krvarenje joj se smanjilo tokom ciklusa.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Daca Sub Dec 01, 2007 12:16 pm

Pila sam Yasmin pilule i bile su mi ok neko vreme,ali sam posle par meseci pocela da krvarim jako od njih i postala sam jako nervozna!Sadne koristim nista ,a o spirali nesmem da razmisljam jer sam alergicna .cekam 30-tu pa da idem na podvezivanje jajnika!
avatar
Daca
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Mildan Sub Dec 01, 2007 12:21 pm

Daco ajde pojasni mi šta je to podvezivanje jajnika.
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Daca Sub Dec 01, 2007 12:23 pm

Pa sterilisu te, tj povezu jajnike , da nemozes vise ostati u drugom stanju i nema nazad!
avatar
Daca
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gost Sub Dec 01, 2007 12:24 pm

Joj Daco, jel moras? Bolje da tvoj muz ode da ga secnu jer podvezivanje uopste nije lako i lepo. Moja svekrva je to uradila sa 29 kad je rodila svo troje dece... Uopste mi se nije dopala njena prica...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Mildan Sub Dec 01, 2007 12:26 pm

Zašto nije lako i lepo?
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Daca Sub Dec 01, 2007 12:27 pm

znam Milice,ali kroz sta sam prosla nebih zelela vise da zatrudnim!Planirali smo 2 deteta i nebismo vise!Kad sam istrpela porodjaje istrpeu i to,Znam da je zeznuto dok se materica ne vrati i ne formira ponovo,ali nemam drugo resenje
avatar
Daca
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 263
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gost Sub Dec 01, 2007 12:31 pm

Pa nek ide tvoj muz, njima je to laksa procedura! Moja svekrva je morala jer se njen uplasio pa odustao! Al njima uopste nije tako komplikovano i bolno kao zenama!
A bas sam skoro citala clanak o zeni koja je imala podvezane jajnike pa je otisla na vracanje procesa i ostala trudna posle toga. Sanse su jako male i zavisi da li su jajovodi iseceni ili samo zacepljeni. U drugom slucaju su sanse za povratkom 25% mislim...
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Stazi Ned Dec 02, 2007 3:44 am

Ja imam dve prijateljice koje s uradile podvezivanje janika i nijedna nije imala lose iskustvo. Najbolje je uraditi odmah posle porodjaja, dok si jos na stolu, a danas se to radi laserski pa je mnogo bolje i bezbolnije. Postoji mogucnost zarastanja kanala(tj. da se ponovo spoje jajovodi) pa da se zatrudni p[onovo ali su jaaaaaako male sanse za to. Ja sam posle moje druge bebe razmisljala o tome, ali moj muz nije bio za to. Obicno to rade zenama koje su 2-3 puta radjale carskim rezom jer se onda uopste ne preporucuje jos jedna trudnoca zbog materice. treba se raspitati kod lekara, mozda se to kod nas placa( sto je VRLO verovatno, posto sekod nas sve placa).
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Pokita Ned Dec 02, 2007 4:25 am

Cogswell, a na kom pricipu deluje ta spirala?

Daco, pa zar ne mozete da nadjete neko bolje resenje, d pazite na dane, uzmete Maybe baby ili jos bolje Persona, a mozda i ne bi bila alergicna na sve spirale.

A mozda se posle i pokajes i pozelis trece, nije mi to bas dobro resenje za tvoje godine, jel si o svemu razgovara sa svojim ginekologom.

Mislim da je za tebe najbolja spirala i nisu sve od istog mateijala!
Pokita
Pokita
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 123
Godina : 37
Lokacija : Nis
Datum upisa : 29.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gost Čet Dec 27, 2007 2:56 pm

Kontracepcija obuhvaća sve metode koje sprječavaju nastanak neželjene trudnoće. Kontracepcijske metode najvjerojatnije postoje koliko i ljudski rod. U nekim dijelovima svijeta primjenjuju se normalno, dok u nekim još uvijek postoje predrasude, što iz vjerskih razloga što iz straha i neznanja.

Prema načinu djelovanja dijelimo ih na barijerna sredstva, hormonske metode, maternične uloške, kirurške metode, prirodne metode i postkoitalnu zaštitu.

Pošto nema "savršene" metode izbor kontracepcije će biti neka vrsta kompromisa. Sigurnost i djelotvornost su vjerojatno najvažniji faktori, a nekima je važna i njihova praktičnost, dostupnost i cijena. Pri izboru metode važno je biti informiran o njenim prednostima i nedostacima, mogućim popratnim efektima, djelotvornosti zaštite od trudnoće i spolno prenosivih infekcija, te o pravilnom načinu upotrebe. Potrebno je uzeti u obzir i vašu dob, zdravstveno stanje, koliko često imate spolne odnose, te osobne stavove i uvjerenja. Najbolje bi bilo konzultirati se s liječnikom koji će vam pomoći u donošenju odluke, a za neke metode je liječnički pregled obavezan.

1 - Prirodne metode kontracepcije

2 - Kontracepcijske (hormonske) pilule

- kombinirana pilula

- pilula samo s progestagenom

3 - Kontracepcijski flasteri

4 - Kontracepcijska injekcija

5 - Kontracepcijski implantati

6 - Spermicidna sredstva

7 - Dijafragme i cervikalne kapice

8 - [color:883f=#018d25! important]Muški (prezervativi) i [color:883f=#018d25! important]ženski (femidom) kondomi

9 - Unutarmaternični uložak (spirala)

10 -Unutarmaternični sustav

11 -Sterilizacija muškaraca i [color:883f=#018d25! important]žene

12 -Hitna kontracepcija (pilula za dan poslije)
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Lela Sub Jan 05, 2008 10:18 pm

Posto imam obilne cikluse u obzir su dolazilepilule i hormonska spirala.Izabrala sam pilule i po savetu ginekologa pocela da ih pijem.Upala sam u stanje moze se reci depresije.Prestala sam da ih pijem.Sada koristimo kondom!Mnogi muskarci ga kao ne voli ali mislim da je to ipak malo sebicno.Mi uzimamo hormonske pilule,mi stavljamo kojekakve sprave u telo a njima smeta jedan tanka gumica???Ni mm nije odusevljen kondomom ali posle 2 meseca depresije odusevljeno ga je prihvatio. Smile
Lela
Lela
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 89
Godina : 45
Lokacija : BGD-Boka
Datum upisa : 30.12.2007

http://www.blogoye.org/Lela

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gost Ned Jan 06, 2008 12:01 pm

ni ja nisam za pilule jer sm cula razna losa iskustva sa njima,vise sam za kondom mada ga mm ne voli i ne praktikuje,tako da je za sada sve na srecu :igram:
razmisljala sam i o spirali,sto da ne,samo bih prvo trebala da se raspitam i konsultujem sa svojim ginekologom o tome,ali nikako da nadjem vremena,valjda cu se nakaniti dok ne bude kasno....... :igram:
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Ivana Pet Apr 11, 2008 10:12 am

e ovako,pre trudnoce sam imala jako bolne menstruacije,a to se nastavilo i posle porodjaja,mozda cak i gore.Prosli mesec kada sam dobila,nisam mogla ustati iz kreveta,tri dana sam neprestano pila tablete protiv bolova i jedva malo pomoglo,ginekolog mi je rekla da ako zelim,uzmem pilule za kontracepciju,da ce mi sigurno pomoci.
i uradili smo sve analize i preporucila mi Logest,tako da pocinjem da ih pijem kad dobijem,iskreno se nadam da ce mi pomoci,jer stvarno onako vise ne mogu funkcionisati,a i,eto,dobro dosle su i da ne zatrudnim...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Bojana Pet Apr 11, 2008 10:28 am

Dok sam bila devojka Laughing pila sam Logest pilule neko vreme i nisu mi smetale a bila sam spokojna sto se tice toga da ne ostanem trudna...Medjutim pre toga sam odradila sve moguce analize(po uputstvu mog ginekologa)pocev od analize krvi,koliko se brzo krv zgrusava preko svih ginekoloskih testova i eha dojke...i posto je sve to bilo ok mogla sam da ih pijem,vrlo je vazno da se pilule ne uzimaju na svoju ruku kao sto mnogi rade vec samo po savetu lekara
Tebi ce Ikic pomoci ja mislim jer je moja drugarica imala isti problem sa bolnim menstruacijama i pila je pilule i sada joj se sve sredilo
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ada Čet Maj 29, 2008 9:26 am

Ja imam spiralu vec 4 mjeseca,za sada sam prezadovoljna,sve je kao i ranije jedina razlika je sto mi je menstruacija malo obilnija i produzena za jedan dan.
ada
ada
Novi član
Novi član

Broj poruka : 29
Godina : 42
Lokacija : Sweden
Datum upisa : 22.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Gost Čet Maj 29, 2008 10:26 am

ada ::Ja imam spiralu vec 4 mjeseca,za sada sam prezadovoljna,sve je kao i ranije jedina razlika je sto mi je menstruacija malo obilnija i produzena za jedan dan.
Isti slucaj i kod mene posle vise od 7 meseci od postavljanja spirale. Za sad mi je ovo tek drugi put da sam dobila ali mogu primetiti razliku treceg i cetvrtog dana kad bude bas obilno. Sad mi traje po 6 dana ali mi iskreno nista od toga ne smeta i vec sam se navikla. Bolova ni PMS-a nema ni sada(da kucnem u drvo) i nema glavobolje oko rizika od zatrudnjivanja. Wink
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Endzi Čet Jun 05, 2008 9:01 am

Do sad sam bas cula dosta razlicitih prica i misljenja o spirali...za sad kondom,a posle drugog porodjaja cu verovatno malo vise da se raspitam,razmislim i naj verovatnije se opredelim za spiralu.
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od tanasija Čet Jun 19, 2008 10:55 pm

mi koristimo kondom i super nam je. ja o spirali i podvezivanju ne zelim ni da mislim. sto se pilula tice, imala sam tromb sa 19 godina i pilule ne bi trebalo da pijem, to mi je jos tad rekao vaskularni hirurg. mm ne smeta kondom, navikli smo se oboje i super nam je, skroz smo opusteni. ja sam sad pocela intenzivno da razmisljam o drugoj trudnoci, pa mozda i kondome malo ostavimo sa strane na neko vreme.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Bojana Pet Jul 11, 2008 11:18 pm

Sve sto zelite da saznate o reproduktivnom zdravlju i kontracepciji mozete naci na sajtu www.21dan.com
Bojana
Bojana
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2259
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 25.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Ivana_Sa Čet Sep 25, 2008 2:30 am

Meni je doktor preporucio kontracepcione pilule jasmin i ja nisam pocela da pijem jer me nesto strah kad sam procitala sta sve moze da izazove.On je to meni preporucio zbog neredovih menstruacija posle porodjaja sa Anastasijom i kao zastitu....
Recite mi kavo iskustvo imate i misljenje u vezi tih pilula
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Ivana Čet Sep 25, 2008 2:43 am

Za Jasmin ne znam,ja vec par meseci koristim Logest i prezadovoljna sam,pricala sam ti..Ovih dana cu da odem da prekontrolisem krvnu sliku i ostalo,radi preventive to bi trebalo na oko sest meseci.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Andjela Čet Sep 25, 2008 3:59 am

Za Yasmin kazu da je jos bolji od Logesta,proizvodi ih ista firma isto kao i Diane 35 i jos neke,sve su to pilule novije generacije sa malim udjelom hormona....kod svih vazi ista pravila sto se tice redovnih kontrola,ne pusenja i sl. ali isto tako kod svih su isti i faktori rizika kao sto su rizik od tromboze,plucne embolije....
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Ivana Sub Sep 27, 2008 8:34 pm

Andjela ::Za Yasmin kazu da je jos bolji od Logesta,
Zdravka,zasto je bolji Yasmin?
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija - Page 2 Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu