Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

+23
IvanaPG
Ivana_Sa
marijana
tanasija
pricalica
mama_daisy
Beba
Bojana
jovana023
Mildan
miloss
Endzi
Milica
Andjela
Emi
milenica_89
Ane
Tamara
Sarina_mama
Ivana
maja
Veka
Betty Boop
27 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Betty Boop Sre Okt 17, 2007 11:04 am

Kada smo suprug i ja počeli da razmišljamo o stvarima potrebnim za prinovu, naišli smo na dilemu...da li kupiti sve novo, ili prihvatiti ponude prijatelja (hvala bogu, oko nas sve prijatelji sa malom dečicom) i uzeti već korišćene stvari. Da li uštedeti neki dinar, ili...
Vrlo brzo sam odlučila da za svog prvenca želim nove stvari, iako nismo baš preterano "teški" (pri tom ne mislim na garderobicu, već na krevetac, komodica za presvlačenje, kolica...). Ma, znam da bi uštedeli bar nekih 400-500 evrića, ali...
Kako vi razmišljate na tu temu?
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Veka Sre Okt 17, 2007 11:09 am

Mi smo te stvari (krevetac, kolica) uglavnom dobijali, tako da nismo mnogo o tome razmisljali, hvala Bogu! Inace bi verovatno i mi sve kupovali novo. Sto se garderobe tice imamo dosta novog, ali i nasledjenog i to nam je za kuci...treba i to, zar ne
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od maja Sre Okt 17, 2007 7:39 pm

Mi smo vecinu kupili (krevetac, kolica, stolicu za hranjenje, dubak...pa i vecinu garderobe) jer mi je bilo zao da mi prvo dete nosi i koristi nesto sto je vec upotrebljeno, mada nisam protiv toga, imamo i mi nekih nasledjenih krpica.
A drugi bebac ce vec da se posluzi batinim stvarima (kada dodje vreme).
maja
maja
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 681
Godina : 40
Lokacija : Rusija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Ivana Sre Okt 17, 2007 11:15 pm

Mi smo uzeli krevetac od mm kad je bio mali, dobicemo skoro nova dvoja kolica, neke posteljine, ogradicu (vrtic), nosiljku, ostalo kupujemo.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Sarina_mama Čet Okt 18, 2007 9:27 am

Mi smo sve kupili.
avatar
Sarina_mama
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 14
Lokacija : Italia
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Tamara Čet Okt 18, 2007 9:41 am

Svekar i svekrva su nam kupili krevetac. Moja mama nam je kupila posteljinu, kadicu, prenosivi krevetac/ogradicu, kisobran kolica i najveci deo stvari. Kuma nam je kupila nosiljku. Mi smo kupili kolica, sediste za kola, hranilicu i jos po neku stvar.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Tamara Čet Okt 18, 2007 9:47 am

A nosila je i par mojih benkica i majicica po kuci.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od sax Čet Okt 18, 2007 8:51 pm

Tamara ::Svekar i svekrva su nam kupili krevetac. Moja mama nam je kupila posteljinu, kadicu, prenosivi krevetac/ogradicu, kisobran kolica i najveci deo stvari. Kuma nam je kupila nosiljku. Mi smo kupili kolica, sediste za kola, hranilicu i jos po neku stvar.

Vi ste to bas lepo rasporedili... ko ce sta da kupi :angels:
avatar
sax
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Tamara Čet Okt 18, 2007 10:58 pm

sax ::
Tamara ::Svekar i svekrva su nam kupili krevetac. Moja mama nam je kupila posteljinu, kadicu, prenosivi krevetac/ogradicu, kisobran kolica i najveci deo stvari. Kuma nam je kupila nosiljku. Mi smo kupili kolica, sediste za kola, hranilicu i jos po neku stvar.

Vi ste to bas lepo rasporedili... ko ce sta da kupi :angels:

:zurka1:
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Gost Sub Okt 20, 2007 8:46 am

Mi zasad koristimo Mojsijevu korpu za spavanje i koristicemo je dok Sofiya ne bude mogla da se uspravi sama da ne bi mogla da je okrene. Nju smo dobili od prijatelja, tacnije dobili smo dve pa je jedna u ostavi. Mislim da je ok naslediti tako nesto jer je dete u njoj samo 3-4 meseca. Naravno kupili smo novi dusek zbog silnih prica o smrti novorodjencadi na spavanju. Kad prestanemo da je koristimo Grandma i Pops ce nam kupiti krevetac, kolica smo dobili od tete, igrackice- sviralice od cike, brdo garderobe od nane, dede i ujaka a od prijateljice stvarcice za zabavu- baby-gym, stolicicu koja vibrira, ljuljasku sa mehanizmom za samo-ljuljanje i uspavankama od njene cerkice koja jedva da ih je koristila. Ja licno mislim da nema nista lose u nasledjenim stvarima ako su dbro ocuvane i bezbedne za bebu. Ponekad nije vredno baciti velike pare za nesto sto ce dete iskoristiti nekoliko puta ili cak nijednom ako nije zainteresovano.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Ane Sre Okt 24, 2007 8:31 am

krevetac i posteljinu kupili svekar i svekrva
kolica moji roditelji
dubak i nosiljka (kengur) mi
ostalo sto se tice odece sve smo kupovali sami. kamo srece da sam imala nekog da mi da bar jedne cipelice. nije sramota da se pozajmi, a osim toga kad su mala brzo odrasatu sve, tako da i sad vidim sve sto smo spakovali je skoro novo.
Ane
Ane
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 301
Godina : 51
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od milenica_89 Sre Okt 24, 2007 8:55 am

Pa ovako krevetac nam je kupila moja mama,posteljinu prabaka,nosiljku smo dobili,dubak smo mi kupili,a nisam protiv nosenih stvari,jer bebe brzo prerastu stvari tako da nema potrebe da se trosimo kada imamo dosta ljudi koji ce nam dati stvari,naravno i mi joj kupujemo neke nove stvari svaki put kada nam se nesto dopadne i kad imamo para Laughing Moj savet ti je- Dok nude uzimaj trebace ti cheers :haha:
avatar
milenica_89
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 471
Godina : 34
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 20.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Gost Sre Okt 24, 2007 7:36 pm

mi smo za ninu tj prvo dete kupili samo te vece stvari krevetac,posteljinu,i sve sitnice sto moraju da budu nove,garderobicu smo uglavnom dobijali,a za nikolu nismo kupili bukvalno nista sve je imao od sestre i jos je i dobio.naravno da bi svako voleo da njegovo dete ima sve novo kad se rodi pa i kasnije,ali kad se to stavi na papir...hm,zasto ne prihvatiti nesto sto je tudje dete koristilo malo vremena,a vase dete ce isto toliko,a sem toga je i ocuvano,skoro kao novo.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Emi Uto Nov 27, 2007 10:05 pm

HMM nosiljka (kengur) od kad mogu da je upotrebljavam.
Neko mi kaze da mogu , neko mi kaze mala je.......a sta kazete vi?
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Tamara Uto Nov 27, 2007 11:52 pm

mala Milena ::HMM nosiljka (kengur) od kad mogu da je upotrebljavam.
Neko mi kaze da mogu , neko mi kaze mala je.......a sta kazete vi?

I ja mislim da je jos mala. Sacekaj bar jos mesec-dva.
Ja je nikad nisam koristila. Nekako mi se uopste ne svidja kad vidim dete u tome, ali znam da neki nemaju drugog izbora.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Emi Uto Nov 27, 2007 11:56 pm

Posto Milena obozava da je drzim i place kad je sama u sobi...treba mi kengur, da bi mogla da je nosim uz mene kad nesto radim.
Ne pada mi napamet drugo nesto??
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Tamara Uto Nov 27, 2007 11:58 pm

Mislim i da drugo nesto ne postoji. Ja sam te situacije resavala tako sto sam vukla kolica svuda. Bilo po stanu ili van njega.
Tamara
Tamara
MissMama

Broj poruka : 1677
Godina : 41
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Andjela Sre Nov 28, 2007 12:14 am

Meni je pedijatar i ortoped rekla da u kengur ne prije 4-og mjeseca!A ja sam ga upotrijebila svega nekoliko puta,vecinom su kolica bila u opticaju.
Andjela
Andjela
Moderator
Moderator

Broj poruka : 3577
Godina : 46
Lokacija : Republika Srpska
Datum upisa : 04.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Gost Sre Nov 28, 2007 1:23 am

Evo mi pre neki dan dobili punu torbu stvari od drugarice koja ima 9,5 meseci i vec hoda. To dete je izraslo ko iz vode i neke stvari skoro da nije ni obukla. Taman sam htela da kupim jos jednu vrecu za spavanje kad nam one donesose njihovu- kupile je pre mesec dana, ona prohodala i ne sme majka vise da je stavlja jer ustaje u krevecu. A da vidite kako je tek sladak jednodelni kupaci! Istopila sam se kad sam ga videla! Naravno da mi nije smetalo da uzmem stvari i da vec pocnem da ih koristim!
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Betty Boop Sre Nov 28, 2007 6:00 am

mala Milena ::HMM nosiljka (kengur) od kad mogu da je upotrebljavam.
Neko mi kaze da mogu , neko mi kaze mala je.......a sta kazete vi?

Možeš od trećeg meseca, ali nemoj predugo da je držiš u njoj za početak...ne duže od 15-30min prvih mesec dana. Inače, kengur nije loš zbog nametnutog položaja nogica (raskrečene nogice), ali bebu treba "pridržavati" oko grudi da bi se smanjio pritisak na kičmu, koji je ipak velik u tom periodu. Pridržavanjem se oslobađa deo opterećenja na kičmu, koji je dozvoljen tek kad se bebi dozvoli sedeći položaj. Od kengura su bolje one marame (ne mogu da se setim kako se zovu, nešto na "S"), ali su one malo komplikovanije za upotrebu, tj. dok se ne shvati kako se vežu i kako se beba stavlja u nju.
Betty Boop
Betty Boop
Banovan sa foruma
Banovan sa foruma

Broj poruka : 770
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Milica Sre Nov 28, 2007 6:08 am

Zboz svega sto je Beti napisala je kengura nisam upotrebljavala. Kupila sam ga i tako je poceo da hvata prasinu
Milica
Milica
Povratnik
Povratnik

Broj poruka : 2227
Lokacija : NBG-blokovi
Hobi : sex na ex
Datum upisa : 18.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Gost Sre Nov 28, 2007 6:09 am

mi smo kengur nosiljku poceli da koristimo d 4-5 meseca,i to na kratke staze uglavnom je sluzio za setnju i uglavnom je tata nosio u njemu.
beba u njemu sedi kao sto rece betika i ima opterecenje na kicmu,ali mozes pola sata,sat vremena dok ne obavis poslove koje imas,pa je izvadi napravi pauzu,pa kasnije za par sati opet.
mi smo kengura najvise koristili iz razloga sto nije htela da lezi u kolicima,i na pola puta gde god krenemo bi morali da je uzimamo i nosimo,tako da je ovako bilo prakticnije i lakse.
ujedno je sve videla,a u kolicima je gledala samo u nebo,u tom dobu jos nije sedela.
avatar
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Veka Sre Nov 28, 2007 6:17 am

Danica je obozavala da je nosim u kenguru, mislim da smo poceli izmedju treceg i cetvrtog meseca da je stavljamo...
Cula sam za te sling marame, ali iskreno nisam iz prve ruke cula ni od koga

nesto vise o sling-marami
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Emi Sre Nov 28, 2007 7:42 am

Probacu sutra da je stavim, pa videcemo .........
Emi
Emi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 4805
Godina : 40
Lokacija : tu
Datum upisa : 18.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Endzi Sre Nov 28, 2007 9:53 am

Mi smo isto imali dilemu oko toga...kupiti-pozajmiti?!

Muz je sa uzivanjem svoj krevetic rasklopio,prelakirao i sredio za prinovu-kupili smo samo novi dusek,zaista nije bilo potrebe da kupujemo novi krevetic.

Zaovin decak je stariji od Vakija 9 meseci tako da smo njegovu sedjolinu(sediste za decu od 0-11kg) pozajmili.

Hodalicu dobili-ne koristimo.
Prenosivi krevetic-bacili pare.
Kolica kupili kao naj skuplja da ga castimo-bacili pare..
Dasku za presvlacenje-kupili.....

Mnogo je lepo ici po radnjama i birati za svoje dete,jos lepse sve mu kupiti sto ti se svidi,zalosno je to sto su cene nagrdjene pa vecina parova ode u minus samo od osnovnih stvari...
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Krevetac, kolica i ostale potrepštine... Empty Re: Krevetac, kolica i ostale potrepštine...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu