Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

+14
sonjam
Tea
Endzi
Mama Maja
amarilis
mama_daisy
Stazi
Mildan
Veka
Ivana_Sa
Cvrki
Ivana
filip.mm
tanasija
18 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Pon Avg 17, 2009 7:29 pm

First topic message reminder :

Upisala sam Ivu u obdaniste, to vec sve znate, od 1.9. krecemo. Ona je kao srecna sto krece, sve je ok, ali je pocela poslednjih dana i preko dana da pisne u gace ili cak i da se skroz upiski i evo vec drugo jutro za redom se budi upisana. Ne grdim je, pricamo o tome. Pitala sam je jutros da li je boli kad piski, da li je svrbi ribica kaze ne. Nema dve nedelje kako smo radili sve analize i mokrace i krvi, tako da mislim da je samo psihicki i da je zbog obdanista. Mislim da se plasi od novog, sve imam utisak da se pretvara da se raduje obdanistu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole


Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Cvrki Pet Apr 30, 2010 3:41 am

Juuuuuuuuuupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Bravoooo, baš se radujemo zbog vas...
Stefi će da se druži sa druži sa drugarima...
Cmok
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Endzi Pet Apr 30, 2010 8:40 am

Ivana ::E pa nas to ceka od juna,danas smo saznali da smo primljeni!
Super Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_biggrin
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Alisa Pon Maj 10, 2010 8:30 am

JUUUUUUUUUPIIIIIIIII ZA iVANU!!!! sonja je krenula u vrtic tj jaslice u oktobru i imali smo sitne prehladice-nista strasno! U pocetku je plakala i bilo je gusto ali nismo odustajali-oni to osete!Uradila sam sledeci trik: Svako jutro sam joj stavljala kap mog parfema i rekla joj da kad joj budem falila pomirise majicu. naravno da nista nije shvatila ali posle par dana je prestala da place! Da li je slucajno ne znam!Sad trceci ide u vrtic!!!!
Alisa
Alisa
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 97
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Pet Maj 14, 2010 9:09 am

Ja sam danas bila na prvom roditeljskom,drugi ce biti pred sam polazak u vrtic.
Vaspitacice su fine skroz,jedna je skroz mlada,a druga starija.Prostorija gde ce biti je prelepa,sve je novo,sredjeno,u sklopu toga i imaju vc koji je ekstra.Krevetici su im u ormarima koji se razvlace.
I Stefan je stavljen u vrticku mladju grupu,a ne u jaslenu,sto mi je jako drago.Mnogo sam razmisljala o tome,jer da je u jaslenoj,verovatno bi vec u septembru prelazio u vrticku,a tad bi se vec privikao na ove vaspitacice,i verovatno bi bio problem..Ovako je sa njima do predskolskog,mislim.
Jedino sto ce biti nezgodno je to sto jos uvek nosi pelenu,a veliki decak ide u vrtic Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_lol .Mada,ovog leta je skidamo,tako da se ne opterecujem.Jedna od glavnih je i ona zena-pedagog mislim,sto je rekla da mu ostavim jos malo pelenu,jer misli da nije spreman.
Sve u svemu,jako sam zadovoljna.26.05. nosim papire u glavnu tu zgradu za vrtice,pa cu tad videti koliko cemo placati,i tad i platiti.
Jedino sto opet zezaju,ne znaju da li ce se tacno otvoriti 01.06.mozda neki dan kasnije...Ali nema veze,bice to ok.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Cvrki Pet Maj 14, 2010 7:29 pm

Super, baš mi je drago zbog vas, biće sve to o.k.Nezgodno je što polazi u vrtić i u isto vreme treba da mu skineš pelene, zato ti je pedagog rekla da sačekaš malo, ja sam imala taj problem sa Sarom, njoj je polazak u vrtić bila velika trauma, ja sam dobila posao i ona je upisana u vrtić i odmah polazi u vrtić na prilagođavanje, u tom periodu smo se vukli po institu za majku i dete kod dečijeg ginekologa pa je Sara morala podhitno skidanje pelena (nije ni smela nikad da ih nosi), i još plus odbijanje od sisanja koje smo polako bili počeli pre svega toga. Tad je ona imala 18 meseci. Sve je to za nju bio veliki šok. Kad je pošla u vrtić stavljali su joj pelenu samo na spavanju, mada sam ja i protiv toga bila (jer je doktorka rekla pelena ni u kom slučaju više) pa sam odnela mušemu da joj stave na njen krevetić,baš sam vodila bitku u početku s vaspitačicama zbog toga...Drago mi je što je sve to prošlo, i mnogo mi je bilo drago kad je Sara stasala i prešla iz jaslica u mlađu grupu, što je dobila nove vaspitačice sa kojima sam skroz zadovoljna jer kao što ti kažeš Ico s njima će biti do kraja...
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Sub Maj 15, 2010 12:59 am

Sto si im nosila pelene? Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_lol Ja im ne bih nosila.
Iskreno se nadam da ce mu biti dovoljno dva meseca za prilagodjavanje,pa nam ostaje avgust,septembar za skidanje pelena..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od maja31 Sub Maj 15, 2010 11:02 pm

Mi treba Bojanu da upišemo u vrtić ali stalno odgađaju upis, trebao je biti u aprilu pa u maju a sada kažu da nemaju formulara pa se nezna kada će upis, Mi smo februarsko dete i moja Bojana treba da krene sa starijom generacojom to mi se nesviđa jer je ona kao mala bubica i od svoje generacije je sitnija a kamoli od starijih malo se bojim jer je jako stidljiva i teško prihvata nove likove pogotove starije osobe.............. Biće šou kada pođemo..............Ustvari ako nas prime .........
maja31
maja31
Stalni član
Stalni član

Broj poruka : 372
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad
Hobi : poker
Datum upisa : 03.03.2008

http://my.oriflame.rs/bella

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Čet Avg 12, 2010 9:41 pm

Izgleda da ce se Stefanovo prilagodjavanje oduziti.Bas sam besna zbog cele situacije.
Juce sam po Stefan otisla oko 14:20h,i tek kad sam tamo dosla,shvatim da je njegova vaspitacica otisla (u 14h) a on je spojen sa drugom decom.
Lutala sam po hodnicima i pronasla gde je,ulazim unutra,a on mukica sedi za nekim stolom,sav tuzan,ostala deca jedu.A vaspitacica,koju ne poznajem,kaze pa da on nije hteo da jede zato sto mu je vaspitacica otisla jos u 14h i on je spojen sa drugom decom.I to mi sve kaze onako bezobrazno,arogantno.Ja samo pogledam i kazem Stefanu da krenemo.Nisam htela da se svadjam.
Jutros Stefan nece nikako u vrtic,i dodjemo,kaze jedna vaspitacica da njegova vaspitacica danas nece doci,nego ce mu biti jedna druga,a od ponedeljka ih opet spajaju sa nekom drugom grupicom,jer jedna vaspitacica ide na godisnji.
Pritom,ja Stefana od ponedeljka moram ostavljati do cetiri,a njegova vaspitacica ce i dalje biti tu do 14h.
I ja kazem toj vaspitacici jucerasnju situaciju,a ona je bas fina devojka,kao jaoj,pa ima mnogo dece,narociti te sto ostaju posle,bla,bla.Rekoh razumem ja sve to,ali zasto je onda vrtic poceo raditi u sred leta,zasto nisu lepo rekli da se krece od septembra.
Znaci,dete ce mi menjati vaspitacica samo tako,i decu u okruzenju.Pa,normalno da place i da se ne moze prilagoditi.
I samo cekam ponedeljak,pa ako bude ista vaspitacica od juce,onako nadrndana,napusicu je bas.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Veka Čet Avg 12, 2010 10:10 pm

To je zaista nezgodna situacija- ni meni nije jasno zasto je vrtic krenuo sa radom u vreme godisnjih odmora. Fora kod privikavanja i jeste ta da se dete navikne na jednu istu vaspitacicu i istu decu, a kad se na to navikne onda ce lakse posle shvatiti da treba da ode u drugu sobu kod druge vaspitacice. Njima godisnji odmori traju do septembra i tada svako ide u svoju grupu. Ako ti nije nuzno da ga vodis do tad- tj ako ima ko da ga pricuva mislim da je bolje da krene tek od septembra.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Čet Avg 12, 2010 10:50 pm

Ja sam i krenula da ga vodim u vrtic u nadi da ce se do 15.08. prilagoditi,jer ja od 15.08-01.09. treba da radim do 16h,a i Mimi mi tako radi.
Razmisljala sam o tome,ali onda ne znam sta da radim sa njim,jer nema tada ko da ga cuva,a i ne znam da li bi uopste trebalo da pravim pauzu od dve nedelje kad je vec krenuo..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Veka Čet Avg 12, 2010 11:08 pm

Ivana, nemoj samo da dozvolis da Stefan oseti tvoju nervozu. Ti mu pricaj sto je moguce bolje o vrticu, o tome kako ce mu tamo biti lepo sa drugarima, velikim i malim, kako ce od velikih drugara moci da nauci ponesto, male ce on moci da nauci, ma ucini ga vaznim sto ide u vrtic. Neke stvari ne mozemo mi da iskontrolisemo, i to je prosto tako. Nama se desilo to da dan pred pocetak odmora odem po Danicu u isto vreme u koje inace idem po nju i tamo samo ona i cistacica. Ja pitam gde je vaspitacica, a ova meni kako je otisla minut pre nego da ja dodjem. Posto zena nista nije kriva njoj nista nisam mogla da kazem, ali imam nameru da Danicicnoj vaspitacici skrenem paznju. Iste te nedelje mi se desilo da me vaspitacica koja je bila dezurna zove da proveri jel dolazim, pri tom njoj jos uvek nije kraj radnog vremena i u obavezi je da bude tu sve dok ja ne dodjem po dete.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Čet Avg 12, 2010 11:47 pm

Ivana, mozda cu da ti zvucim grozno, kao neka vaspitacica tamo I love you , ali to sto njegova vaspitacica ide u 14h kad radi prvu smenu, to je normalno, takve su im smene, normalno je i sto je on tuzan, ali navicice se. I ja mislim da nema potrebe da se vezuje za samo jednu vaspitacicu, jer je i ona ziv covek, razboljevace se, imace neke obaveze, icice na odmor... Jeste glupo sto se prvi slobodan dan desio bas dok se on privikavao, ali tako je kako je. Mislim da ne treba da ga sad vadis iz obdanista do septembra, jer i ta njegova tuga i sve ostalo su deo privikavanja. Ivi je posle tri meseca vaspitacica otisla u penziju, a da sok bude jos veci umesto da im dodje zamena, spoje ih sa starijom grupom koja je iz istih razloga ostala bez jedne vaspitacice. Od 1.7. kad su krenuli odmori, ne znam vise kome ujutru ostavljam dete a koga cu da zateknem kad dodjem po nju. Ona ujutru kad bukvalno ne poznaje vaspitacicu prvo vreme nije htela da ostane, e posle nedelju dana tog haosa se navikla. Ne ruca u obdanistu zato sto nema njene vaspitacice, koja je razmazila, da je nahrani. Uzas nad uzasima, ali kad je pitas kako je bilo u obdanistu, kaze lepo, prica da se igraju, od septembra ce da bude jos bolje.
Ja bih sad mogla da kukam nad svojom i njenom sudbinom, zato sto je osudjena da ide u vrtic, jer moje mame vise nema da je cuva, mogla bih da budem tuzna i da joj jos vise otezam, ali nisam i necu. Nista im tamo ne fali, ako ne jedu, Boze moj, jesce kod kuce, ako ne spavaju tamo, spavace kod kuce. Obzirom da ovi kod Ive skoro pa nista ne rade sa decom, ja sam se pomirila sa tim da ona tamo nista nece ni da nauci, ali za to smo mi tu, da je vaspitavamo, da je volimo i da joj cinimo detinjstvo sto srecnijim, a vaspitacice su tu da je pricuvaju dok mi nismo u mogucnosti da to radimo. I kad malo bolje razmislim, ne saljem je ja tamo da bi se ona druzila sa vaspitacicom, nego sa decom, ludu zenu ima i kod kuce, a onu gomilu dece nema.
cheers al se raspisah
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od mama_daisy Pet Avg 13, 2010 12:40 am

I ja se slazem sa Anom,i kod nas je ista situacija... Ujutru kad ga ostavim svake nedelje neke druge dve vaspitacice, popodne kad dodjem po njega ista prica... Kod nas su spojili od 8 grupa decu i napravili 2, jednu mladju i jednu malo stariju, kod Duleta u grupi ima 3 generacije i isto nista pod milim Bogom ne rade sa njima, spavaju i jedu... Jedino to... I on se nekad buni, nekad ne... Ima 2 vaspitacice koje nisu njegove ali su mu se dopale.-.. Medjutim jedna mi je pre neki dan rekla, samo zato sto zna nina i njegove roditelje da on nista za rucak ne jede, pocne i ostavi i onda sam joj ja rekla da i kuci tako pocne, pa ga ja nahranim i ona ga hranila 2 dana da bi posle rekla da pod hitno moramo da ga naucimo da sam jede... Ona ima puno oabveza pa ne moze da stigne... A i kako bi stigla, ko bi posle kafu pio...

Tako da Ivanice ja mislim da ga ne vadis iz vrtica, neka se navikava, to je jos 15-ak dana... I dule jedva ceka da se vrati u svoju sobu, svoju grupu, sa svojim vaspitacicama ali mu ja stalno pricam kako je i ovako fino jer je sa decom... I on prihvati... Neko jutro mi se desi i da zaplace malo ne ostaje mu se... Ali sve to prodje...

Kod nas obicno ne predlazu da dete sa privikavanjem krene u sred odmora, jer su uvek spojene grupe i mesane vaspitacice, ali ako neko mora mora i to je to...

Videces kako ce od sept sve da bude bolje...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Pet Avg 13, 2010 1:16 am

Cuj zaplace malo... Mene Iva po nekad juri, ja bezim, trcim, ona za mnom, vaspitacica za njom, cirkus, dere se ko magare, urla, otima se... A ja stura i gotovo... Ili tako ili da crknem, nemam je gde.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od mama_daisy Pet Avg 13, 2010 1:44 am

Ovaj nikad nije toliko plakao, poplace malo, ja ga zagrlim postavi mi 1001 pitanje i kao sve mama samo jos ovo da te pitam i onda se smiri lepo me poljubi kaze cao i ode... Nisam ga ostavila uplakanog jos... Ovih dana ide pevajuci, vaspitacica neka tamo iz druge grupe i jutros i juce ujutru kaze, evo stize smesko, on mnogo voli vrtic, samo se smeje...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Pet Avg 13, 2010 1:48 am

Ma,svesna sam ja sve toga,ne kukam,nego sam se iznervirala,jer nisam znala da ce tako biti.Nisam besna na vaspitacicu sto nije danas dosla,nego na onu juce sto je bila krajnje bezobrazna zato sto nisam dosla po Stefana dok je njegova vaspitacica bila tu,nego je on morao ostati.
A stvar je u tome sto ce on sledece dve nedelje morati ostajati do cetiri,i samo mi jos fali da ona svaki dan bude bezobrazna.I cak mislim da je on bio tuzan zbog njenog stava i ponasanja..
Inace je on super tamo,ni jedna od cetiri vaspitacice se nije zalila na njega,kazu da place samo ujutru malo,lepo doruckuje,uzinu kako kad,legne da spava,lepo se uspava-ne place,ne bije se,ne grize,ne histerise (kao kod kuce u poslednje vreme Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_lol ),lepo se igra...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Veka Pet Avg 13, 2010 3:21 am

Ivana, svakog dana se menjaju dezurne vaspitacice, bar ovde kod nas. Nadam se, zbog tebe i tvog mira, da je tako i u Bg-u.
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Cvrki Pet Avg 13, 2010 3:42 am

Kod nas je vaspitačica iz sobice dužna da bude tu do 16 h a posle decu ostavlja kod dežurnog vaspitača, ja pizdim kad odem po Saru oko 15:20 h i u gradu sretnem njenu vaspitačicu, i to ne samo jednom da kažeš ajde izašla je jer je nešto bilo hitno i tt, to je stalno.
Nije dugo Sara u sali sa dežurnim vaspitačima ali mene to nervira, valjda treba da ostane, da vidim kako je dete bilo, šta ima novo...jedino zbog toga pizdim na ovu jednu vaspitačicu.
A stalno trčim i žurim po Saru, kao da je njoj tamo i jedan minut mnogo,ako ja ne požurim...

Žao mi je jer su meni moji pričali da nekad kad sam ja išla u vrtić,tata recimo radi popodne a mama je putavala iz Velike Plane,tamo je radila, i nekad joj autobus kasni ili se desi da se pokvari i kad jedva stigne da dođe po mene tek oko 17 h a ja sedim sa čistačicom...kad na to pomislim, "meni mene mnogo žao"... Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_cry
Cvrki
Cvrki
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1151
Godina : 41
Lokacija : Smed.Palanka
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Pet Avg 13, 2010 7:32 am

Joj,Goco,rasplaka me zeno!I meni zao Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_cry
I ovde su njegove vaspitacice tu do 16h,ali posto je jedna njegova na odmoru,ova druga ostaje do 14h,tako da on vec tada ide kod dezurnih.Ali to ce biti samo sledece dve nedelje,od septembra bi trebalo sve ok.Medjutim ja cu njega morati ostavljati do 16h te dve nedelje,jer cu raditi pre podne,pa necemo stici ni Mimi ni ja pre 16h.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od amarilis Sub Avg 14, 2010 2:41 am

Mene uvek nema kada se nesto vazno odigrava!!! Cestitke malom skolarcu tj polazak u vrtic.... to je divnoooo!
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Sub Avg 14, 2010 4:34 am

Hvala,Tanja. Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Herz
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Ned Avg 15, 2010 7:52 pm

Moja mama je radila mesec dana u zivotu i to bas kad je Ida isla u obdaniste. Tih mesec dana sam je obicno ja uzimala iz obdanista, ali po nekad i ona, par puta se desilo da dodje i da Ida sedi sama sa cistacicom i rancem na ledjima na klupici ispred sobe. Nije to nista strasno... Cak je sad posle ovoliko godina i Idi i meni smesno
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Uto Avg 17, 2010 1:10 am

Mi sad necemo nedelju dana ici u vrtic,a taman je pocelo biti malo lakse njegovo prilagodjavanje. Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_mad
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Uto Avg 17, 2010 8:18 pm

Ej, bice sve u redu, kad krene ponovo, bice vise dece i vaspitacice ce se vratiti sa odmora, bice mnogo lakse. Prestani da se cimas oko toga, bice sve u redu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Sre Avg 18, 2010 12:02 am

Ma,jok,tu je ova jedna njegova,druga vaspitacica dolazi u septembru..
Mi juce isli do vrtica da vidim sa vaspitacicom i tamo medicinskim sestrama sta mi treba kad krene u vrtic.Kako smo se priblizavali vrticu,vice da ga boli stomak Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_lol ,ja kuliram,samo kazem da danas necemo ostajati mnogo,nego samo da vidimo drugare.A on za par minuta "Mama,boji gava,ne mozem u vtic" Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_razz .Za malo da se iskidam od smeha.
Njegovu vaspitacicu i drugare sretosmo u dvoristu,igrali se.Odmah se svi okupise da vide sta mu je to na celu Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_rolleyes
I dobila sam tad priliku da malo duze razgovaram sa njom.Kaze da je on stvarno dobar tamo.Kad hoce da se igra,igra se,kad nece skloni se.Ne pravi probleme.Najbolji je bio jedan dan,kaze ceo dan je isao uz nju i samo uzdisao,onako tuzan-besan,i izjavljivao "Boze,Boze".Crkla mu od smeha.
Inace,u ponedeljak sam ga zatekla sa drugom vaspitacicom u sorcu i majici koji nisu njegovi.I nisam znala sta se desilo.
Operem ja to i vratim juce,i kazem vaspitacici,a ona pomesala rance,kaze ukakio se.Bas taj dan sam ja Stefanu promenila ranac,a ona nije videla i izvukla tu odecu iz nekog drugog ranca slicnog Stefanovom prethodnom,i tamo stavila i sorc i uvila i ostavila ukakane gace.
Posto je stavila u spoljnu pregradu ranca,ljudi nisi ni obratiili paznju,tako da smo pronasli gace.
Stefana sam pitala sta je radio,nije hteo da mi kaze,a ona kaze da se ukakio dok su bili napolju,nije joj ni trazio da ide u vc.I ja Stefana sinoc ispitujem,a on mi nesto mrmlja,na kraju sam izvukla da se on ukakio u gace,jer je znao da ako kaze vaspitacici da ce ga morati odvesti unutra u vc,a njemu verovatno bilo lepo napolju. Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_lol
I posle nek mi neko kaze da su mali,i da nista ne znaju Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Icon_lol
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 3 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu